Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Vodena šmirgla 1000 - 2000 pa pasta K2"Aluchrom" i bude kao ogledalo. E sad, možda želiš matirano...

Tu je i lanac stradao.

Šta je izazvalo takvu koroziju, kiselina iz akumulatora?

K2-Aluchrom.jpg

Promenio član bajker71
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Не знам ни сам, данас ми стигао мотор из Швајцарске.

Власник рече да је дуго стојао у гаражи, иначе је све остало 1/1 само ово није...

Негде сам прочитао може Антиростом да се скине? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7134 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Probaj lagano sa Collinite 850. To je medium cut polir za metale bez finiša i trebalo bi da u velikoj meri skine ovo. Stavlja se malo na krpicu pa se trlja rukom. Collinite je američka firma, retko se nalaze njihovi proizvodi i skupi su. Ako se ne snađeš, poslaću ti bocu da uradiš posao i vrati mi je nazad. Samo plati poštarine tamo-vamo.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1
pre 5 minuta, Alekre je napisao:

Probaj lagano sa Collinite 850. To je medium cut polir za metale bez finiša i trebalo bi da u velikoj meri skine ovo. Stavlja se malo na krpicu pa se trlja rukom. Collinite je američka firma, retko se nalaze njihovi proizvodi i skupi su. Ako se ne snađeš, poslaću ti bocu da uradiš posao i vrati mi je nazad. Samo plati poštarine tamo-vamo.

Велико хвала на понуди али покушаћу неки другачији начин јер ипак је то мотор за продају није лично за мене и мало ми је глупо да ја имам корист на штету другог ако ме разумеш...

За сад прикупљам инфо па сутра крећем у чишћење

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 832 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Kolege HITNO mi je potrebna pomoć !!!

Ostao sam u Beogradu u kvaru I danas mi je potreban Regler za Yamahu Super Tenere 1200cc. 

Molim Vas ukoliko ste u prilici da se angažujete da ga pronadjemo. 

Motor je ostao večeras na ulici 4km od apartmana.

Ukoliko uspijete da pronadjete regler, moj viber je 0038269045052

Srdačan pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Bmw R1150RT

Mozda moze da pomogne @Arakis?

Ja upravo krecem iz Grcke, ako se ne snadjes do posle podne, mogu da organizujem slep i garazu...

Drazen 063 8199431.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 832 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v
2 hours ago, drazenye said:

Mozda moze da pomogne @Arakis?

Ja upravo krecem iz Grcke, ako se ne snadjes do posle podne, mogu da organizujem slep i garazu...

Drazen 063 8199431.

Sada ću mu poslati poruku. Hvala puno !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo i ovde da napisem.. Trenutno nemam ni jedan jak regler koji moze na Teneru, bas juce sam ugradio poslednji Joškin što sam imao. 

@Mikeli.pg, sta se desava? Prepunjava ili ne puni uopste? Ako prepunjava onda je sigurno regler ali ako ne puni moze biti svasta- regler, los kontakt na konektorima, izgoreo stator alternatora... 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 832 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v
20 minutes ago, Arakis said:

Evo i ovde da napisem.. Trenutno nemam ni jedan jak regler koji moze na Teneru, bas juce sam ugradio poslednji Joškin što sam imao. 

@Mikeli.pg, sta se desava? Prepunjava ili ne puni uopste? Ako prepunjava onda je sigurno regler ali ako ne puni moze biti svasta- regler, los kontakt na konektorima, izgoreo stator alternatora... 

Ne puni brate uopšte. Ostajem u BG par dana dok se motor popravi. Juče sam oko njega radio cijeli dan, drug je skidao te konektore.. provjeriću jesu li vraćeni kako trreba, mada on već dugo ne puni, akumulator Je uvijek prazan.

Hvala puno na brzoj pomoći momci !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prvo proverite namotaje statora, moguce da su oni u problemu druze? 

Ili me pozovi na 063269759?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2059 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez
pre 40 minuta, PremieRacing je napisao:

Ah kako bi voleo da sam dobacio do BG, ali avaj - stigoh samo do JA, i to iz trećeg puta    :grr:

Gde je problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1154 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Izgubio sam se    :rolleyes:

 

Kad sam krenuo na prvu vožnju sve je bilo super 300-ak km, i onda sam skrenuo do (ili od) akumulatora. Mislio sam da je to pravi put. Kako sam prošao taj akku, i nastavio dalje, vidim pada mi elektro koncentracija i dođem do mesta namotaji. Kad ja tamo, a ono baš izgorelo...

Reko' "to je to, sredi pa da idemo dalje". Namotali namotaje, sredili još svašta nešto pride, i kad je trebalo da se krene kući, na 70-om km skrenem pogrešno u regler. "Dalje nećeš moći" rekoše mi tad. Ja se zainatio pa regulisao regler i rešio glavom kroz zid da probam opet. 

Nisam prošao 111-i km kad ono opet pogrešno skretanje kod reglera. Izbacilo mi na ekranu navigacije 17.5. Baš mnogo. A to se baš u JA desilo i ja se tu rastanem sa zlim amerikancem i dođem kući 'na palac'. On ostao u JA, odgovornost je preuzeo dobar momak zvani Aljoša da ga vrati na pravi put i da mu izbije bubice iz glave. Nadam se. Iskreno se nadam hepiendu sa završnicom. Ima sve da pršće ako bude dobro.

 

P.S. ako bude neka frka, biću slobodan da zamolim jagodince za pomoć da se pronađem i ponovo povežem sa svojim govedom.

P.P.S. Pravo je goveče    <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 832 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v
On 6/30/2024 at 9:46 AM, Arakis said:

Prvo proverite namotaje statora, moguce da su oni u problemu druze? 

Ili me pozovi na 063269759?

Još uvijek sam u BGD :)

Nov regler montiran I spržen nakon 30min vožnje. Namotaji probili, sredjeni.. montirani novi namotaji, nov regler.. i dalje motor prži.. temperatura ide na 90

Ne smijem krenuti ka Podgorici tako

Ne znaju kalav kvar je u pitanju. 

Možda na kraju i bude neki osigurač da pravi sve te probleme :)

Bobine probijaju !!

 

Na tegovina kormana pecka struja !

Promenio član Mikeli.pg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imas ksenone u farovima? 

A nesto tu ne štima... Ako su prvo crkli namotaji, naravno da ce spaliti regler. 

Novi namotaji? Motani, kineski ili original? Vidjao sam motane namotaje statora tanjom zicom koji na leru daju medjufazni napon od 30 - 40ACV!! Naravno da ce na 6 - 7000 obrtaja davati preko 120 VAC medjufazno a to ni jedan regler ne moze da izdrzi... 

A ako je probio regler u instalaciji pod gasom bude i 30V tako da je moguce da su i bobine(a) probile i otud prstanje varnice kroz ostecene kablove od svecica... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 832 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v
25 minutes ago, Arakis said:

Imas ksenone u farovima? 

A nesto tu ne štima... Ako su prvo crkli namotaji, naravno da ce spaliti regler. 

Novi namotaji? Motani, kineski ili original? Vidjao sam motane namotaje statora tanjom zicom koji na leru daju medjufazni napon od 30 - 40ACV!! Naravno da ce na 6 - 7000 obrtaja davati preko 120 VAC medjufazno a to ni jedan regler ne moze da izdrzi... 

A ako je probio regler u instalaciji pod gasom bude i 30V tako da je moguce da su i bobine(a) probile i otud prstanje varnice kroz ostecene kablove od svecica... 

 Bobine 100%, trokirao je ..

Namotaji motani debelom žicom. 200€ electričar. 

Vidi razliku izmedju Super Tenere koju vozi majstor I moje. Regler na mojoj duplo više grije

IMG-9298e2b89b5899d14c2d44279cef602e-V.jpg

IMG-4e1d6f0351dc8c5cbae268cef3aaed1f-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima duplo veci medjufazni napon na ulazu :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 7/3/2024 at 1:35 PM, PremieRacing said:

Izgubio sam se    :rolleyes:

 

Kad sam krenuo na prvu vožnju sve je bilo super 300-ak km, i onda sam skrenuo do (ili od) akumulatora. Mislio sam da je to pravi put. Kako sam prošao taj akku, i nastavio dalje, vidim pada mi elektro koncentracija i dođem do mesta namotaji. Kad ja tamo, a ono baš izgorelo...

Reko' "to je to, sredi pa da idemo dalje". Namotali namotaje, sredili još svašta nešto pride, i kad je trebalo da se krene kući, na 70-om km skrenem pogrešno u regler. "Dalje nećeš moći" rekoše mi tad. Ja se zainatio pa regulisao regler i rešio glavom kroz zid da probam opet. 

Nisam prošao 111-i km kad ono opet pogrešno skretanje kod reglera. Izbacilo mi na ekranu navigacije 17.5. Baš mnogo. A to se baš u JA desilo i ja se tu rastanem sa zlim amerikancem i dođem kući 'na palac'. On ostao u JA, odgovornost je preuzeo dobar momak zvani Aljoša da ga vrati na pravi put i da mu izbije bubice iz glave. Nadam se. Iskreno se nadam hepiendu sa završnicom. Ima sve da pršće ako bude dobro.

 

P.S. ako bude neka frka, biću slobodan da zamolim jagodince za pomoć da se pronađem i ponovo povežem sa svojim govedom.

P.P.S. Pravo je goveče    <_<

Prvi majstor u Jagodini (nije Aljoša) merio napon sa instrumentom u kome je bila prazna baterija (vidi se upozorenje na levom donjem uglu displeja).

A kad je baterija na instrumentu prazna, instrument pokazuje mnogo viši napon od stvarnog.

Mislim da nema kvara u napajanju, nego je samo greška u merenju.

 

Screenshot_2024-07-04-00-34-11-946_com.viber.voip.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Imas ksenone u farovima? 
A nesto tu ne štima... Ako su prvo crkli namotaji, naravno da ce spaliti regler. 
Novi namotaji? Motani, kineski ili original? Vidjao sam motane namotaje statora tanjom zicom koji na leru daju medjufazni napon od 30 - 40ACV!! Naravno da ce na 6 - 7000 obrtaja davati preko 120 VAC medjufazno a to ni jedan regler ne moze da izdrzi... 
A ako je probio regler u instalaciji pod gasom bude i 30V tako da je moguce da su i bobine(a) probile i otud prstanje varnice kroz ostecene kablove od svecica... 
Ах, што ми ниси ближе

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Prvi majstor u Jagodini (nije Aljoša) merio napon sa instrumentom u kome je bila prazna baterija (vidi se upozorenje na levom donjem uglu displeja).
A kad je baterija na instrumentu prazna, instrument pokazuje mnogo viši napon od stvarnog.
Mislim da nema kvara u napajanju, nego je samo greška u merenju.
 
Screenshot_2024-07-04-00-34-11-946_com.viber_voip.thumb.jpg.4102f31fa344d7e94f567da9c391fcca.jpg
А и инструменат један "профи", шта да ти причам.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Hocu da kupim ovakav android uredjaj, mozda i ove kamere sto da ne al mi nije jasno vezivanje. Motor ima usb a i c outlete, kako se ovo dalje veze, trebaju li mi oni uredjaji sto idu na akumulator pa da spajam sa tim, nista mi nije jasno, video mi je poslat kad sam trazio instrukcije za instalaciju.

https://www.aliexpress.us/item/3256806264311802.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60682150458&aff_fcid=7d9df074bae5405c8d28253a264f0041-1719862011147-05638-_ExuC7g3&tt=MG&aff_fsk=_ExuC7g3&aff_platform=default&sk=_ExuC7g3&aff_trace_key=7d9df074bae5405c8d28253a264f0041-1719862011147-05638-_ExuC7g3&shareId=60682150458&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=c82f0a82064c40f2baf65bbefdf827ed&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt#nav-moretolove

 

STREAMABLE.COM

Watch "S2c975a2c4a324390bbf8342dda4a1da6Y" on Streamable.

 

Edit: koliko shvatam ove zice bi se trebale "splajsovati" za nekim postojecim, mada na drugoj slici vidim usb kabl pa ne znam... Narucio sam drzac za telefon za sad pa dako ne odleti a ovo cu ostaviti za kasnije

Promenio član No_LiMiT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja