Jump to content

Moto Zajednica

Stavljanje blokade na skutere do 50cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
Zanima me da li neko u Nisu stavlja blokade na skutere do 50cc? Po zakonu od prosle godine ne moze da se registruje ako ide vise od 45km/h.
Koliko ti sada ide sluter? To bi mogao sam da napraviš

Sent from my RMX3085 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Valjda na svakom skuteru može da se stavi privremena blokada, u vidu prstena koji ograničava kaiš da se spusti do kraja na varijatoru. Objašnjeno na videu:

 

 

To svaki servis može da izvede, a i pojedinac uz malo alata i veštine. Nisam samo ubeđen da neko želi javno da se reklamira da krši zakon, pa ne očekujte javne preporuke.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Hvala Božo na informaciji ali ja bih trajno da ga svedem na regularno, nabavio sam drugu mašinu a ovo mi žao da prodam pa vozikam do prodavnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Btw ovo za prelazak u A sam i ja mislio ali ako sam dobro razumeo ne može, ili je 50cc i do 45km tj žuta tablica ili je neregistrovan tj ne može na belu odnosno da se registuje kao jači npr do 125cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 3 minuta, dexex je napisao:

Hvala Božo na informaciji ali ja bih trajno da ga svedem na regularno

Pa ostavi mu onda taj prsten za stalno :) To je svakako najjeftinije rešenje, a radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Htio sam ovo da predlozim ali nisam siguran kako bi to funkcionisalo sa samim sistemom startovanja agregata pa sam ostao suzdrzan. Mozda ce praviti problem krubli tj samom zupcaniku kurble koji se uzubljuje na varijator i bendisku alnasera jer mi podloska izgleda podebelo.

 

Postoji jos sigurnija opcija (fabricka) u vidu prstena na poledjini varijatora. On ne da varijatoru da se otvori do kraja. Uz fabricku blokadu auspuha (u vidu "slijepog crijeva") takav motor po njegovom satu ide 55km/h(u realnosti malo manje, najbolje provjeriti na gps-u).  

variomatikdrossel_peugeot_peugeot_50_ccm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Samo se pitam dokle ce vise da nam uzimaju novac? 

Prvo izjava da ne prelazi 45 od oblascenih uvozinka sad stavljanje blokade..sta li ce izmisliti za 2 god?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@boky327 Nisam siguran da sam te razumeo? Na mom nekadašnjem Peugeot Tweet-u, fabrički je išla prsten blokada. To je nekada bilo regularan način za ograničenje brzine, a kasnije je sve češče išlo preko CDI elektronike.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Neki imaju prsten a neki blokadu na varijatoru.
Ovako nesto:
attachment.php?attachmentid=899&stc=1&d=

Prsten sa slike, skroz desno, ne dozvoljava otvaranje varijatora do kraja.
 

 

2. vrsta blokade sa kojom sam se ja susretao je na auspuhu(dio cijevi koji ne vodi nigdje).
attachment.php?attachmentid=906&stc=1&d=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Axa, jasno. 2t skuteri imaju uglavnom i blokade na auspuhu, 4t ne. Mada, ako je skinuta blokada na auspuhu, isečena je već ta cev, pretpostavljam. Nema smisla vraćati je nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Da da postoji vise varijacija tih blokada (karburator, cdi, auspuh, cvt).
Auspuh vazi samo za 2t, a to sam spomenuo jer koliko znam Vivacity nije bio u 4t verziji(mozda neki najnoviji model). 
Nema smisla vracati cijev na auspuh ali ako vlasnik insistira na blokadi i originalnosti to je jedan od nacina(naci originalan, citav auspuh).

Htio bih da dodam da je klip koji je @boza_kg postavio ispravan nacin postavljanja jende vrste blokade na varijator. Nisam pazljivo ispratio. Moze se postaviti podloska/piksna ali preko centalnog bolcna kao sto je na snimku (pozeljno je da ta piksna bude knap na bolcn).

Na snimku mi se ucinilo da piksna ide izmedju bolcna i drugog dijela remenice. Taj dio mora da ostane u fabrickim mjerama jer moze doci do problema prilikom pokusaja starta samog agregata.
 

Ako neko od kolega bude pokusavao ovo dodao bih jos da se mora paziti prilikom stezanja varijatora da ne ustine remen. Tj remen mora biti slobodan na varijatoru u postupku zavrtanja srafa varijatora(sto nije slucaj na snimku). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Au sto ste ga iskomplikovali. Ta majstorija oko prestena i ko zna cega je ok ako je za trajno, ako je da blokiras pa istog dana da deblokiras onda batalite to, jednostavno malim srafom ogranicis gas da ne mozes rucicu odvrnuti dalje i vozis na tehnicki. Posle samo odvrnes sarafcic za 10 sekundi i reseno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Na kraju si,u milosti radnika teh.pregleda.

Sve oni to znaju...i svi to znaju.

Najnormalnije kažeš čoveku da nezavrće gas do kraja.Ako neće,odeš na drugi tehnički.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Mene je lik oborio na tehničkom u Forci 011 na Bežanijskoj kosi kod doma penzionera. Ja doterao skuter. Kažem mu da je skinuta blokada - on kaže ok. Posle pola sata mi daje papire i kaže da nisam prošao i da imam rok od 4 dana, mislim, da to rešim. Naravno, naplati tehnički. Reko, iznerviran, idem negde drugo jer mi istice registracija pa da zavrsim to što pre. Medjutim neće niko da me primi jer sam sad u sistemu zabeležen. I stavljaj blokadu Jovo nanovo, pa je skidaj opet.... I tako zavrne on mene...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Kako izgleda to merenje brzine za skutere? Jel koriste iste valjke kao za kocnice ili imaju poseban uredjaj?

Sent from my moto e(7) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Imaju neku masinu, bukvalno dizu skuter rampom na metar visine, vezu sajlama...

E sad moguće da ima i drugih oblika ali je ovakva bila kod mene. Ja sam mislio da ce da me obore jer nakon blokade morao sam da poguram skuter nogom da krene toliko je bio mrtav a vremenom se zalaufa pa je blizu granice. Međutim prošao sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja