Jump to content

Moto Zajednica

Louis 70 torbe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

U temi koja je bila srodna ovoj, a ticala se nošenja tank torbe, već je bilo malo rasprave o grebanju farbe. Kao najbolje rešenje iskristalo se prelepljivanje folijom, koja trpi traume izazvane hrapavom torbom, i iako možda ne izgleda lepo, najbolja je varijanta jer čvrsto leži na laku i ne mrda se. Osim u Luisu, neko je pomenuo da je providnu samolepljivu foliju moguće naći u tapetarskim radnjama. Pošto nikad nisam imao prilike da se bavim rukotvorinama vezanim za tapetariju i sl, ima li neko preporuku takve prodavnice u Bg, da ne lutam bez veze, već odem ciljano u konkretnu radnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Pošto nikad nisam imao prilike da se bavim rukotvorinama vezanim za tapetariju i sl, ima li neko preporuku takve prodavnice u Bg, da ne lutam bez veze, već odem ciljano u konkretnu radnju?

Ne znam za BG ali u Zrenjaninu ima nekoliko prodavnica farbi i lakova i tu se mogu naci razne samolepljive folije koje se prodaju na metar.

 

 

Inace ja sam prodao svoje bisage Makiju posto sam imao problema sa kacenjem na GSR-a i nije i se svidjalo kako stoje. Sada sam u potrazi za dobrom tail torbom, odnosno torbom koja ide na zadnje sediste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

Tema je bar za mene izuzetno zanimljiva jer sam uskoro postao vlasnik gsr-a, ali da skratim pricu i vratim se na ono grebanje farbe bocnim i svakim drugim torbama.

 

Postoje folije za zastitu automobila i one se lepe na haubu, krila ili ceo automobil ako to neko zeli. Mogu biti providne ili u boji, s tim da mozete promeniti i boju vozila i to sve u zakonskim normama jer automobil niste prefarbali vec prelepili. Glavna namena im je bas da sacuvaju farbu ne samo od grebanja vec od udara kamencica, a i da sacuvaj prvobitni sjaj. Samo lepljenje nije tesko ali bi bilo pozeljno da je nanosi neko sa malo vise iskustva da ne bi stvarali mehurice i grbe od folije. Folija ima tako svojstvo da se rasteze i prati konture, ali se prethodno mora zagrejati fenom ali do odredjene granice. Na primer retrovizor se moze prelepiti bez vidljivih tragova folije i izgleda ekstra. Slagacu vas za cenu ali mislim da prelepljivanje automobila kosta negde izmedju 100 i 150 evra. Taxi vozila su primer kako nesto tako izgleda. Ako se malo bolje zagledate videcete da su prelepljeni folijom.

 

Iste te folije mogu se koristiti i na motociklu i sacuvati ga od nepotrebnog grebanja.

 

Gde nabaviti nesto slicno?

 

U Cacku u firmi sitoprint (  nije reklama  http://www.sitoprint.rs  )ili u vasem gradu kod firmopisaca, stampara i slicno. Treba obratiti paznju na foliju jer ima dosta modela i razlika je velika, preporucujem foliju sa sto duzom fabrickom garancijom. Na primer taxi vozila se lepe folijom od sedam godina garancije.

 

Nadam se da sam pomogao bar malo.

 

Pozdrav

Marko, Cacak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja