Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XS400 - vase misljenje

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Administrator nemoj da mi premjestas temu jer ovo nije oglas, samo trazim savjet. Drugar prodaje ovaj motor i ja sam prilicno zainteresovan, 85godiste ( moje ), istekla registracija, ispravan je ali je malo zapusten, znaci moze da se vozi bez problema ali ima dosta sitnica koje bi trebalo dovest u red. Cjena je nesto oko 800 eura. Ja sam ga nesto malo vozio i osim pojacanih vibracija meni se svidja. Imate li vi iskustava sa ovim motorom, ima li neku manu za koju ne znam. Evo i slika, izvadjena je iz video klipa, jbg.

post-3674-12879010762283_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Letos sam na skupu u Cacku video Yamahu XS 250  ali noviji model od ove tvoje. Posto sam u to vreme ja gledao jednu XS 400 - takodje noviji model - popricao sam sa vlasnikom i rekao mi je da je jako zadovoljan i preporucio mi da uzmem tu XS 400.  E to je bilo neko misljenje o novijem modelu . ( Yamahu nisam uzeo jer mi je izleteo Suzuki po povoljnijoj ceni )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ima je i Skaki sa foruma i prodaje je doduše njegova je malo starija, ali išli smo zajedno na paintball u Bač i sasvim je lepo išla po onolikoj kiši koja nas je usput pratila. Možeš njega da kontaktiraš u vezi saveta za motor, a možda i uzmeš njegov

 

Ovo je link ka njegovom profilu: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&action=profile;u=1066

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Znaci pouzdan motor sudeci po vasim komentarima, ajd sad cu da posaljem Skaki-u poruku da vidim sa njim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Extra pouzdan motor,znam posto ga ima jedan moj drug inace on je clan foruma NENAD COLIC  prodaje ga,motor je bez greske...pa koga interesuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Extra pouzdan motor,znam posto ga ima jedan moj drug inace on je clan foruma NENAD COLIC  prodaje ga,motor je bez greske...pa koga interesuje

 

E bas njegovu sam i nameravao da kupim. Nenad mi je poslao slike, motor zaista izgleda lepo i ocuvano, samo sto je njegova noviji tip od ove tvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Administrator nemoj da mi premjestas temu jer ovo nije oglas, samo trazim savjet. Drugar prodaje ovaj motor i ja sam prilicno zainteresovan, 85godiste ( moje ), istekla registracija, ispravan je ali je malo zapusten, znaci moze da se vozi bez problema ali ima dosta sitnica koje bi trebalo dovest u red. Cjena je nesto oko 800 eura. Ja sam ga nesto malo vozio i osim pojacanih vibracija meni se svidja. Imate li vi iskustava sa ovim motorom, ima li neku manu za koju ne znam. Evo i slika, izvadjena je iz video klipa, jbg.

Neko se igrao sa godistem ovog motora, jer 85 je pravljen noviji model sa masinom sa 2 bregaste, ovaj tip je pravljen do oko 82-83...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To sam i ja pomislio a sam na netu nasao da ustvari postoje dva modela koji su se paralelno proizvodili jedan SOHC drugi DOHC, s tim sto ovaj DOHC nije postojao do 82-83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

To sam i ja pomislio a sam na netu nasao da ustvari postoje dva modela koji su se paralelno proizvodili jedan SOHC drugi DOHC, s tim sto ovaj DOHC nije postojao do 82-83

Od prilike da, neko vreme su se istovremeno pravilia, ali SOHC se pravio samo kastomiziran, sa oznakama SE i slicno i od prilike samo za amere, a obicnog SOHC je nasledio DOHC jer DOHC nema "lepu" masinu za custom-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

E toliko vec ne znam, znam samo da sam se otelio da nadjem isti preko neta, posto su bas retki to godiste ,SOHC i to da bude bas naked a ne custom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Ako nije kasno. Vozim je 3 godine, izdanje 81., kupljen sa 27k km, sad ima 10k km više. Prevezao nas je (suprugu i mene) preko Bosne, Like, Banije, Julijskih Alpa... Moja je štrojena, ima 27KS, otvorene imaju 34KS. Jedini bag joj je mesto gde izlaze kablovi alternatira. Rešeno je glupim četvrtastim gumenim profilom, koji ulegne u levu deknu, al vremenom guma otvrdne pa ostavlja po kap ulja - rešava se silikonom samo nije trajno. Kojikakvih zapažanja ima u rubrici putovanja i izleti. Ako si pazario javi na PP ukoliko ti trebaju sevisna i korisnička knjiga, pa ti je pošaljem na mail.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Opet sam u dilemi dali je pametno uzeti ovaj motor, XS400 moje godiste, izasao bi me oko 700-800 eura + registracija, ispravan ali malo zapusten, puno stinica koje sve mogu sam da rjesim, jedino me buni zvuk masine koja prilicno zvecka, tacnije razvodni lanac prilicno "pjeva", pa nisam siguran u kakvom je stanju, mada nije problem da trazim da se masina otvori. Dvoumim se izmedju ove Yamahe i novoga Salcana od 200ccm i jedino sto mi kod tog Salcana odgovara je to sto imam servis i sve djelove u komsiluku i to sto je nov a Yamaha je stara 24god  :-\ ? Inace gledao sam ga u salonu i taman ima rdje ko ta Yamaha, par flekica na nekim nebitnim mjestima. Da je dovedem u vrhunsko stanje racunam da bi me doslo manje para nego taj novi Salcano, al evo sta me najvise brine, gdje nabaviti djelove ako nesto otkaze? Dali se jos proizvode rezervni djelovi za ovaj model ili se moraju kopati polovni preko razlicitih oglasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Opet sam u dilemi dali je pametno uzeti ovaj motor, XS400 moje godiste, izasao bi me oko 700-800 eura + registracija, ispravan ali malo zapusten, puno stinica koje sve mogu sam da rjesim, jedino me buni zvuk masine koja prilicno zvecka, tacnije razvodni lanac prilicno "pjeva", pa nisam siguran u kakvom je stanju, mada nije problem da trazim da se masina otvori. Dvoumim se izmedju ove Yamahe i novoga Salcana od 200ccm i jedino sto mi kod tog Salcana odgovara je to sto imam servis i sve djelove u komsiluku i to sto je nov a Yamaha je stara 24god  :-\ ? Inace gledao sam ga u salonu i taman ima rdje ko ta Yamaha, par flekica na nekim nebitnim mjestima. Da je dovedem u vrhunsko stanje racunam da bi me doslo manje para nego taj novi Salcano, al evo sta me najvise brine, gdje nabaviti djelove ako nesto otkaze? Dali se jos proizvode rezervni djelovi za ovaj model ili se moraju kopati polovni preko razlicitih oglasa?

 

Vidi sa Banetom i Vuletom da pogledate motor ako se nalazi u ovoj zemlji  ;D Ako oni kažu da je dobar onda...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nije, bajk je u CG u Herceg Novom, imam i koga da ga pogleda, brine me najvise nabavka djelova i taj lanac sto malo pjeva. Cuje se slicno kao ovaj s klipa

ko zna primjetice u zvuku da motor malo suska, zvecka, a posto jos nisam vidio nijednu drugu XS 400, neznam jeli to normalno ili ne  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jos jedan detalj, lezaj prednjeg tocka je odvrtio svoje  ::) , jel to treba da se skine pa da ga trazim po raznim prodavnicama lezaja ili to ima nedje da se uzme bez da setam okolo s lezajem u ruci i pitam "Imate li ovo?"  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

ljudi, moram da offujem, izvinjavam se, ali bezveze mi je da pravim novu temu radi ovog pitanja: koliko je retka Yamaha XS500?

Jako... Ja znam da postoji a jos je nisam video :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja