Jump to content

Moto Zajednica

Off road planiranje rute - Locus map webapp

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Skoro naiđoh na ovo

 

WEB.LOCUSMAP.APP

Web portal of multi-functional mobile outdoor navigation app for hiking, cycling, geocaching, sailing, flying and other sports activities and...

 

Applikacija za Android odavno postoji, i relativno redovno je koristim u prirodi, ali sa ovom web aplikacijom je postao moj apsolutni favorit za planiranje.

Na webapp je već postavljena vrlo detaljna mapa Srbije. Na mobilnoj aplikaciji je besplatna ako imate internet, za offline rezim mora da se kupi - ali je uzasno jeftina. 120 din je 100 njihovih novčića, a mapa Srbije 20.

Nivo detalja je, makar trenutno i makar tamo gde sam ja bivao u skorije vreme, daleko ispred svih ostalih.

Unete su gomile pešačkih i biciklističkih staza, kao i ogroman broj "landmarkova".

 

Naravno, može da se koristi za "standardno" planiranje rute (navigacija), ali meni je ovo "mikro planiranje" fascinantno.

Ako se prilikom planiranja rute držite nekog od "automatskih" režima (walk, bike, car), u dnu mape će odmah da se pojavi visinski profil rute. Nažalost, iako su izohipse ucrtane, ako se držite manualnog moda, visinski profil ne radi.

 

Toliko.

 

  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Gledam sad ovu app, i dopada mi se, ali ... Najjeftinija opcija je 10 evra godišnje, a u toj opciji čak i nije uključen satelitski snimak - nešto na sam ja navikao koristeći google maps. Meni bi ta opcija jako korisna bila za off road vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Oruxmaps - veliki broj mapa van mreže, ažurirane redovno, može za dž a može i u prodavnici (oko 500din.) 

Mapy.cz - van mreže, predivno sučelje, lepa kolor šema... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Мој пријатељ велики путник ван путева, користи на рачунару https://gpx.studio да припреми руте и онда их експортује. Каже да је одличан јер може да користи и сателитске снимке и топографске мапе.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Isto može i Ride with GPS na PC,besplatno, izbaciš fajl i ubaciš u npr. Orux, po meni pregledniji od Locusa i pičiš. Pošto je Ride skup za offline mape, nekih 7000 godišnje, što je bolest,ali vidi sve staze i bogaze, dobro za planiranje enduro vožnji, ili bajsem i peške. 

 

Edit:Sad vsam bacio pogled na Locus Web,odlicno,nista dalje ne treba:)Najzad su se setili da naprave za PC,ono na telefonu oci ispadaju dok napravis.Ne vidim satelitski prikaz terena doduse :(

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@antir3ality na offline mape.

Ja sam platio 120din, do sad skinuo mape Srbije, BiH i CG, i još imam tih njihovih "coins".

Mape su poprilično aktuelne čak i u vukoje..... Evo me sad u CG na 850-1,000m, i praktično sve je tačno ucrtano - nisam išao na neki off road, ali se nisam držao ni glavnih puteva.

Meni je ovo za sad 100% dovoljno.

 

Ja satelitske snimke baš i ne koristim nešto mnogo, pa nisam ni obratio pažnju na to.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja