Jump to content

Moto Zajednica

Ljubav se zove imenom tvojim ... 2022 ..

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Legenda kaže da se najlepše stvari dogode spontano ...

 

Jedno sam planirao a o nečemu drugome razmišljao ... ipak je treća bila sreća, i to ona najveća.

 

Prošla godina je bila mršava zbog karantina a priča se da je najsladje zabranjeno voće kada ti je tu na dohvat ruke a ti nisi u prilici da ga ubereš.

 

Ali, ko čeka taj i dočeka. Da ga ubere.

 

Zadnjih godina zbog specifičnosti posla nemam odmor al zato sam svaki vikend off.

 

Idealno za kratke voznje.

 

Standardno krećem u petak po završetku radnog vremena.

 

Beogradski špic je na svom maximumu, saobraćaj stoji ... kod skupštine, sajma, ade ...

 

Na vidikovcu kolaps a onda se kez razvlači od uva do uva. Izasli smo iz grada.

 

Do čačka i bese nekoga na drumu a posle onako. A posle uzica nikako tj nikoga.

 

Mokra gora  obasjana reflektorima ali nema stajanke. Puno kilometara treba baciti pod točkove do svitanja i zato samo treća cetvrta peta ...

 

Na granici me nisu ni pogledali a kamoli nešto pitali. Samo rekose srećan put.

 

Prvu pauzu sam planirao da pravim na pumpi odmah posle granice ali moša.

 

Benzin ravno 3 KM, odmah sam izgubio volju setivsi se prica kako je u BiH cena oko 160 dinara.

 

Do višegrada nisam video 10ak kola max, na pumpi ispod mosta je cena takodje bila 3KM pa vozim dalje jer mi je rezervoar ispraznjen tek do pola.

 

Ovo isticanje cena i kasnije jos nekih detalja je informativnog karaktera kako bi znali situaciju na terenu.

Ja sam se vrlo brzo pomirio sa situacijom tako da sam sipao po potrebi, glupo je na ovakvom putovanju kalkulisati svaku sitnicu.

 

Ovo su cene za najeftiniji benzin, dizel je bio oko 3.2 KM.

 

Nestro pumpa posle mosta je bila najeftinija gde sam se tankovao tokom putovanja .... 2.81 KM ....

 

Do foče samo gas, sve pusto.

 

Foča tjentište gacko peglam posle ponoći i tu vijam kojekakve avetinje.

 

Susreo sam samo 4 vozila na toj deonici al zato su mi društvo pravili uglavnom zečevi koji beze od farova.

 

Bila je tu i jedna lisica pa jedan bambi i dve sove koje su stajale na putu odletevsi tek kada im se priblizim.

 

U trebinje sam stigao par sati pre svitanja, bas kako sam i planirao a onda ZZZZZZZZZZZZ narednih sat dva.

 

E sad krecemo sa slikama :) ...

 

...

 

Iz trebinja krecem ravno u 6h, hteo sam i ranije ali sam čekao da se otvori neka pekara da kupim doručak ...

Fotografija9459.jpgklavye testi...

...

Put do HR granice mi je oduvek bio zanimljiv za voznju, nigde nikog i ocas posla eto me na kapiji ...

Fotografija9465.jpg

...

Na ulazu u lepu njihovu vec kolona. Dal su svi krenuli na more zbog idealne prognoze ne znam al znam da nisam dugo čekao.

Fotografija9466.jpg

...

...  Dobar dan

 

... Dobar dan

 

... Gde idete

 

... Na more, da se provozam i popijem kafu

 

Momčina 30ak godina me pogleda a onda uze potvrdu o vakcinaciji i gleda datume ...

 

Traži i vozačku, nju nikada ne dajem ....

 

Onda me opet upita sto bas tuda a ja mu rekoh kako se nisam vozio tuda poodavno ...

A stvarno je tako, keve mi ...

 

Budite ljubazi i stanite sa strane ...

 

Nikaki problem rodjače, to čekam da mi kažes.

 

Imam lepe crte lica al nepravilno rasporedjene tako da je ovo standardna procedura.

Fotografija9467.jpg

...

Otvorim gepek a on prazan, samo neke pocepane gaće i čarape za preobuku pa posle bacim.

 

Dignem haubu a on proverava broj šasije, bi mi nekako milo jer za to zadovoljstvo sam uskračen i na tehničkom a on me ispostovao.

 

Gleda kabinu, zavlači ruke ispod sedišta a ja sav ponosan jer sam ga pre toga oprao i usisao u trebinju pa ne moze da nadje ni prasinu a kamoli nesto drugo.

 

Opet me pita gde i sto idem a ja mu reče idem na kafu i da se malo provozam.

 

Još koji tren me gledao a onda vratio dokumenta i pozeleo srecan put.

 

Bez obzira sto sam tu izgubio nekih pola sata dragocenog vremena moram naglasiti da je momčina bila krajnje profesionalna i ljubazna. BRAVO ...

 

I tako krenemo dalje ... u susret njoj.

 

Prvi dodir sa Jadrankom je ono sto meni licno izbaci svu negativnu energiju i razmisljanja iz mene.

Fotografija9471.jpg

...

Dvoumim se dal da skrenem ili ne ... ipak NE jel ako skrenem ode mast u propast.

Cilj ovog putovanja je samo vozikanje a ne šetnja.

Fotografija9474.jpg

...

Hitamo čika franji u susret, ruku pod ruku sa Jadrankom ...

Fotografija9475.jpg

...

Fotografija9476.jpglenovo thinkpad keyboard issues

...

Oduvek sam voleo pogled odavde i uzivanciju u njemu.

 

Ovakav prizor nikada nisam imao odavde jer ovde je uvek bilo kruzera dominantnih dimenzija.

 

Uvek mi je bilo zadovoljstvo da gledam kako manevrisu bočnim motorima pripremajući se da uplove ili isplove.

 

Sad su neka druga vremena i tokom celog putovanja sam osećao nesto TO što lebdi u vazduhu ...

Fotografija9478.jpg

...

Krče creva al nikaki problem, upravo ovde sam planirao klopu i bacam se na krofne jer su one bile jedino što sam to jutro nasao u pekari u trebinju.

 

Bureka nije bilo nigde u gradu, il sam ja poranio il su se oni uspavali :neznam: ...

Fotografija9479.jpg

...

A onda punog stomaka vozimo dalje ... i uzivamo .... :jee1: ...

Fotografija9481.jpg

...

Fotografija9482.jpg

...

Fotografija9483.jpg

...

Uzivancija ... i eto neuma očas posla ...

 

Kada vide da dolazite iz pravca dubrovnika i da ste u tranzitu zadrzavanje je minut dva. Rutina.

Fotografija9484.jpg

...

Fotografija9485.jpg

...

Kafenisanje je bilo planirano upravo uvde i to mi je već postala neka tradicija.

Fotografija9495.jpgcapture

...

Fotografija9497.jpg

...

Volim pogled odavde jer sve mi je kao na dlanu.

Fotografija9498.jpg

...

Fotografija9499.jpg

...

Ako ijedno more volim onda je to ono koje zapljuskuje HR obalu.

 

Na jedno ZAŠTO ima bar 1000 ZATO ...

Fotografija9501.jpg

...

Pogled mi privuce spomenik, zadnji put kada sam bio ovde nije ga bilo i iz čiste radoznalosti ode da ga pogledam.

 

Ono što sam video duboko mi se urezalo u mozak i istog momenta mi nateralo suze u oci.

 

Zaplakao sam. I sad mi suze idu, koje roditelj razumeće razlog.

Fotografija9503.jpg

...

Bez komentara ... nek su mu široki putevi nebeski ...

Fotografija9502.jpg

...

Fotografija9504.jpg

...

Stojim bez ikakvih misli i čekam da mi se razum izbistri. Treba krenuti dalje al ono TATA VOLIMO TE me blokiralo skroz.

 

Trgnula me i u realnost vratila grmljavina. Samo puca, njih 9 u grupi ....

 

Bolest je kada venama teče benzin ... znam, iz iskustva .... ali znam i šta sam video na onom kamenu da piše ...

Fotografija9505.jpg

...

Fotografija9506.jpg

...

Ispratim ih pogledom a onda kljuc u bravu i vozi dalje ....

 

Nastavak sutra ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pratim

Rekao bih da sam dobro zaključio da imaš preko 50 godina a možda i 60. Da si pominjao i unučiće nekad negde u nekoj temi. Ali skidam kapu na energicnosti jer to je u rangu jednog mladica.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Dobro cenis a jos bolje zakljucujes :) ...

 

Sto se tice godina, pune 53. Otac jednog deteta ali zato deda 3 unuceta :jee1: ...

 

Sto se tice energicnosti ... iza svakog energicnog muskarca stoji energicna zena, ja to uvek priznajem.

 

Drugim recima glavni izvor snage mi je porodica.

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

HVALA svima :) ...

 

Tokom celoga dana Jadranka je bila pusta, tek po neko vozilo izuzev po većim mestima.

 

Očekivao sam bar po neki kamper ali ni njih nije bilo, u svakom slučaju su se kockice poklopile. Sunce sija a cesta prazna ...

Fotografija9512.jpg

...

Fotografija9513.jpg

...

Gde god zgodno mesto vidim, tu migavac dajem ... leti je sve ovo puno turista i nema prilike za obilazak i razgledanje svega i svačega.

 

Trajekt za HVAR ... gledam i pogledom trazim dobru pozadinu za fotku a onda slikam.

Fotografija9510.jpg

...

Vraćam se na magistralu i opet plešem sa njom ...

Fotografija9514.jpg

...

Fotografija9515.jpgi want to love you forever poem

...

MAKARSKA se sama po sebi nametnula kao mesto kojim bih voleo da se prošetam.

 

Zato silazim sa magistrale i pravac ka centru ...

Fotografija9516.jpg

...

Moj prijatelj Franjo, on je spazio mene a ja njega. Sličnih smo godina a istih pogleda na svet. Sasvim dovoljno da proturimo koju pametnu o proslim vremenima.

 

Njegov ponos i dika, mislim da je 300D sa 420.000 na satu.

Fotografija9517.jpg

...

Fotografija9518.jpgpoems about tenacity

...

Sunce već przi i begam na rivu da se rashladim. ovde je povetarac najjači i baš prija.

Fotografija9520.jpg

...

Fotografija9519.jpg

...

A onda ugledah nju, princezu, Svi ostali bajkovi na gomili a ona se ponosno izdvojila iz grupe i pozira.

Fotografija9521.jpg

...

Fotografija9523.jpg

...

Fotografija9522.jpg

...

Vreme je da se kreće dalje i zato nalevo krug ...  parking 1h = 7kn

Fotografija9524.jpg

...

Magneti za frizider, bez njih nema polaska dalje ...

Fotografija9525.jpg

...

A Jadranka samo vijuga dok njiše kukovima ... malo levo pa desno hopa cupa ...

Fotografija9528.jpg

...

Kroz omiš samo prolazim ...

Fotografija9530.jpghow you make me feel poem

...

Kroz omiš samo prodje ali u SPLIT sam morao da svratim ...

 

Ne toliko zbog mene koliko zbog naseg kolege švajcarca. Kada sam mogao da mu pisem putopis o sarajevu onda mogu i ovde par slika njemu da posvetim.

 

Kao sto rekoh dvoumio sam se dal da udjem ili ne ...

Fotografija9531.jpg

...

Nije meni smetala gužva koliko sam ja hteo da pobegnem od nje i odmorim se od one beogradske ...

 

Ali i u toj čekalici beše zanimljivih trenutaka, nekolicina njih se javi kroz otvoren prozor i požele dobrodošlicu ...

Fotografija9532.jpg

...

Parking samo na rivi, ili tu ili nigde ...

Fotografija9533.jpgpoem to my love of my life

...

Šetam rivom, u makarskoj se klopalo pa mi se ovde prispavalo. Spustam doope u neku fotelju i naručujem nes.

 

Rado bih izuo cipele i digao noge na drugu fotelju al jbg, nije higijenski.

Fotografija9534.jpgmotivational poem for students

...

Vraćam se do crvenog zmaja a on stoji gde sam ga i ostavio. Nit ga je iko pogledao a kamoli pipnuo.

 

A i što bi :neznam: ... parking 1h = 15kn a svaki naredni sat je 20kn ...

Fotografija9535.jpg

...

Standardno pravim mali krug po gradu a onda ukljucujem navi da me izvede iz grada ...

Fotografija9537.jpgmy feelings are hurt poems

...

Fotografija9538.jpg

...

Fotografija9540.jpg

...

Razmisljam GDE i na koju stranu da motam volan a onda se setim VINIŠĆE ...

 

Eh kakvo je to momačko letovanje bilo ...

 

U to vreme je mercedes bio mercedes a švedjanke su bile švedjanke ....

 

 

Nastavak sutra ...

 

 

  • Sviđa mi se 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Hvala ti što si se sitija mene, hvala ti za ove lipe slije sa rive.





„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Svake godine sam u prelepoj Dalmaciji na letovanju. Par dana u Tučepima i nastavak par dana u Splitu. Vrhunska uživancija, a more i obala predivna. Bio sam na raznim morima i obalama, ali Hrvatska obala i more mi je najlepse. Zato u poslednje vreme u sezoni obavezno letujem po dva puta na moru. Uvek Istra i uvek Dalmacija. Jedva cekam uskoro ponovo :) Puno ti hvala za ovaj lepi putopisi  :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, K_A_W_A je napisao:

Svake godine sam u prelepoj Dalmaciji na letovanju. Par dana u Tučepima i nastavak par dana u Splitu. Vrhunska uživancija, a more i obala predivna. Bio sam na raznim morima i obalama, ali Hrvatska obala i more mi je najlepse

Mislim da si ti jedan od retkih koji je u potpunosti razumeo šta sam hteo da kažem kada sam napisao da su i meni HR more i obala najlepši i da na jedno ZAŠTO ima 1000 ZATO ....

 

Mozda sam ja malo pristrasan jer sam svoja letovanja u detinjstvu provodio na HR obali ali  kad i danas napravim neku paralelu sa drugim morima gde sam bio, moje mišljenje je isto.

 

Kada si spomenuo tučepe i dalmaciju setih se jedne svoje voznje iz 2004 godine, mislim da mi je to bila 1.vožnja Jadrankom posle onih nesrećnih 90ih i jedva sam je dočekao.

 

Bila je to letnja voznja, u punom jeku turističke sezone, pa taman da malo popunim putopis letnjim slikama iz tog vremena.

 

TUČEPI su dalekih 80ih bili obično mestašce kakvih je bilo širom obale ali videvsi ih početkom 2000ih nisam mogao da ih prepoznam. Sve se renoviralo i preporodilo i slobodno je moglo da stane rame uz rame sa mnogo poznatijim destinacijama.

 

jadran-magistrala-2006-103.jpgscreencapture

...

Neću pisati o gradovima jer oni su svugde isti ali obala i more je ono što mene vuče u lepu njihovu.

 

Sta reći za ovu lepotu ...

jadran-magistrala-2006-106.jpg

...

jadran-magistrala-2006-107.jpg

...

Baško polje, baške vode .... ovih dana me par drugara pita kako sam smeo da idem tamo. Neću o tome, želim da kažem onima koji bi isli tamo a jos se dvoume da slobodno kupe prnje i put pod noge, pardon točkove ...

 

Verujem da si sigurno sišao sa staze a onda dalje kroz šumu uz obalu.

jadran-magistrala-2006-114.jpg

...

Kada bi me neko pitao kako izgleda raj na moru ja bi ga upravo opisao kao što je obala uz tučepe, makarsku i šire ...

jadran-magistrala-2006-119.jpg

...

jadran-magistrala-2006-115.jpg

...

jadran-magistrala-2006-117.jpg

...

Vredi se malo pomučiti i izgrebati noge o šiblje a možda čak i pocepati japanke ali kada ugledate nešto ovako zaboravite na sve muke ...

jadran-magistrala-2006-118.jpg

...

Ovo je ta Jadranka u koju sam ja zaljubljen, ovo je ta njena prava prirodna lepota ...

jadran-magistrala-2006-127.jpg

...

Ono što se vidi sa magistrale dok se vozi je samo mali delić njene lepote ...

jadran-magistrala-2006-128.jpgscreencast

...

Sto se dalje ide stazicom uz more, to vas ona sve više i više iznenadjuje svojom lepotom ...

jadran-magistrala-2006-131.jpg

...

jadran-magistrala-2006-130.jpg

...

A tek onaj koje imao priliku da glisira uz obalu i baci pogled na Jadranku sa pučine, spoznao je pravo značenje reči LEPOTA ...

jadran-magistrala-2006-093.jpgcapture software

...

@K_A_W_A HVALA ti što si me tvojim komentarom podsetio na neka prošla vremena :moto2: :moto2: :moto2:

 

 

Avanture crvenog zmaja nastavljamo sutra, pa da vidimo gde je krenuo iz splita i dokle dobacio :) ...

Fotografija9541.jpggrab screenshot

 

Još jednom HVALA za čitanje i pohvale, nisam nešto preterano puno slikao jer mi je cilj bio vozikanje pa sam se u jednom trenu zapitao da li ću imati dovoljno dobrih slika za putopis.

 

Čitamo se sutra ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Na to pitanje bi ti travelmanka bolje odgovorila nego ja a rekla bi ti da se ona, za razliku od mene,  nije tako dobro udala kao što sam se ja dobro ozenio. I još bi dodala da je nečija sudbina da samo radi a nečija sudbina da samo troši :ph34r: ...

 

Evo je travelmanka ...

dubrovnik-054.jpg

...

Do pre nekih 10ak godina je bila normalna i volela sve sto vole mladi a onda joj samo nešto kvrcnulo u glavi i rekla sa tobom više nigde. A razlog je bio taj sto su nas na jednoj granici skinuli u gaćice i pretresali dobrih sat vremena samo zato sto sam ja rekao da smo na drugi kontinent išli samo da bi popili kafu i malo se provozali.

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ili je dan bio kratak ili su se meni točkovi sporo okretali ali ja sam do nekih 18h dobacio samo do splita.

 

Mastao sam da cu stici do senja pa onda u nedelju na bihać i preko banja luke za beograd. Ali nije bilo šanse, ni teoretske. Nigde se nisam zadrzavao nesto preterano + nije bilo saobracaja i eto. Mogao sam da vozim po mraku ali mi to nije bilo zadovoljstvo.

 Vidi ovo vidi ono i prodje dan. Ali mi nije žao, ispunio sam sebi želju.

 

Još dok sam izlazio iz splita napravio sam neki plan u glavi, podsvesno sam znao da moram imati odstupnicu bas zbog manjka vremena.

Fotografija9542.jpg

...

Levi prozor spušten a leva koska izbacena kroz prozor. Meditiram i sredjujem utiske a kez od uva do uva, čak je i ova moja sirotinja razvukla kez od retrovizora do retrovizora.

 

Svi negde žure i jure, ja u traci za počasna vozila zakuco tempomat na 60 i gledam da sto kasnije stignem tamo gde sam naumio.

Fotografija9543.jpg

...

Fotografija9544.jpg

...

Fotografija9545.jpgpoem on my inspiration

...

Ovde skrecem levo ...

Fotografija9547.jpg

...

Na GP KAMENSKO nije bilo guzve, samo dobar dan i odma dovidjenja ...

Fotografija9548.jpg

...

Bosno moja ... ovde pravim pauzu i onako zagrejan od mora se ovde smrzavam u roku od 10 minuta.

Skidam sorc i navlacim lonice.

Fotografija9550.jpgi want to love you forever

...

Adreenalin me jos uvek drma, u glavi promaja. Sve mi ravno i potaman.

Sa takvim mislima udje u livno i tu povuce rucnu.

Bacam pogled na km sat, od sinoć do večeras ravno 850 km. Sasvim solidno.

Fotografija9552.jpg

...

Fotografija9553.jpg

....

U livnu se noćilo, za večeru matijević a onda tuširanje i ZZZZZZZZZZZZZZZ ....

 

U nedelju se budim rano jer sutra se ide na posao i ne volim da razmišljam dal ću stići na vreme ili ne. Bolje da poranim.

 

Pre polaska sam obecao sebi da nema fotkanja, ispunio sam sebi zelju da ovekovecim druzenje sa Jadrankom tako da sam se tog dana posvetio sebi i njemu. Samo gas ...

 

Deonica livno kupres milina, ima deonica sa novim asfaltom i koliko se sećam nigde rupu nisam video a kamoli zveknuo u nju.

 

Tunel kod kupresa je za mene oduvek bilo nešto mistično, sa ove strane sunce se polako javlja dok me na izlazu dočekuje sneg pored puta a na putu ponegde i led.

 

Bajka se nastavlja sve do bugojna, znači livno bugojno u mom tefteru zauzima visoko mesto na listi bosanskih džada.

 

U bugojnu pravim pauzu za kafu, i to onu bosansku domaću. Ispričao se sa domaćinima i teraj dalje.

 

Ubrzo dodje do travnika a onda i do zenice gde sam se malo dvoumio dal da motam za sarajevo ili ne.

 

I bilo je NE, uhvatim pravac ka jezerima u tuzli a onda bijeljina i u bg stize taman na povecerje i pripremu za novi radni dan.

 

Avantura uspela u potpunosti, ako bih nesto menjao onda bi to bilo da je vozim u kontra smeru jer je bilo toliko lepih mesta za stajanje ali nisam smeo da reskiram i prelazim preko pune a negde čak i preko duple pune linije.

 

Sta reći sem da je vredelo svih para koje sam potrošio.

 

Džeparac mi je bio 200e i za moje potrebe i prohteve sasvim dovoljan.

 

Moja potrosnja benzina je 5.7 /100 sto mu dodje oko 1000 dinara X 14 = 14000 din ili 120e za gorivo.

 

Spavanje 15e

 

Parking 5e

 

Gluposti 60e ...

 

... i kad podvucemo crtu dodjemo do cifre od 100e PO DANU kada su u planu voznje na ovu stranu.

 

Sta reći za kraj sem da vam zelim sto vise putovanja i bezbriznih km u ovoj godini.

 

Imao sam zelju i volju da ispiskaram celu Jadranku ali mi se vremenski nije dalo, ko ima volje neka procita jedan od predhodnih putopisa i to bi bilo to.

 

Hvala na čitanju ...

 

 

 

  • Sviđa mi se 23
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Hvala tebi na prekrasnom i jako emotivnom štivu.
Meni je to kao dasam ja bio tu, sva ta mista i lokacije jako dobro znam a ti si ih tako lipo i vjerodostojno-originalno opisao daje merak čitati.
Hvala!


Poslato priko Ténéré

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

И, шта кажеш, Југо може да развије 60? Хм... :jee:

 

Хвала на лепом писанију, нисам хтео уопште да улазим у тему, док нисам сигуран да је готов, када ми се неко штиво свиђа, највише презирем прекиде :)

 

Надам се да ће бити прилике да читамо још много свежих извештаја са путешествија! :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala svima a posebno mi je drago sto se i vama dopada putopis.

 

U zadnje vreme nisam hteo da piskaram jer nisam hteo da kvarim koncepciju moto foruma sa auto putopisima  pa ovo napisa cisto radi reda da ispunim bonus u ovoj temi za ovu godinu.

 

Posto je sad situacija malo jasnija onda mogu i da najavim novi putopis za kraj maja ili pocetak juna. 

 

Jadranka ce me do tada drzati pod svojim utiskom, taman da okrecim stan za predstojece praznike a onda se citamo u ovoj temi tokom leta.... :).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Jako emotivno,setno i po meni malo tuzno ali lepo napisana. Bas taman , ni manjka ni viska. Mnogo mi se dopao nacin pisanja i prenosenja utisaka. Svaka cast.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Konkretno, ovaj put mi se nije davalo 40e vise za gorivo koliko je razlika u potrosnji izmedju njih dvoje.

 

To cu da potrosim ovde za neku kratku voznju.

 

Drugi razlog je taj sto vise nemam zivaca da ga parkiram negde a onda odem u setnju i razmisljam dal će neko da ga izgrebe ili ne. Nisam mislio konkretno ovde u HR nego  bilo gde da odem.

 

Trece, kad odem negde sa njim onda se setkam samo oko njega i vidim ono dokle pogled dopire.

 

Zadnji put kad sam vozio Jadranku sa njim od splita sam video samo konzum ...

Fotografija0616.jpg

...

A od makarske video samo rivu sa vozačkog sedista ...

Fotografija0629.jpg

...

Nije on vise za vozikanje, cuva se za muzej.

 

Dobro, mozda ponekad al to je bas bas retko ...

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, Bandolero je napisao:

Fali samo jedna konzerva sardine :takoje:

 

A kako drugacije :takoje: ...

 

Za rucak sardina a za veceru matijevic.  Za aperitiv česmovača, i to ladna :givemebeer: ...

...

Fotografija0622.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja