Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 125 11kw

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima, novi sam clan foruma kao i bajker ako Bog da. Iskreno nemam puno iskustva sa motorima, moj prvi dvotockas je bio skuter Peugeot jet force i na zalost imam losa iskustva sa njim. Nego temu zapocinjem iz razloga jos kao mali volim enduro motore za off road, nisam ljubitelj brzih sportskih motora i velike brzine, jednostavno volim vozikanje po prirodi. Problem pocinje sto imam polozeno samo za 125 do 11kw, nemam bas previse novca na bacanje s obizrom da sam za a1 i b kategoriju dao preko 1000e.... Hteo bih da se oprobam za pocetak sa nekim enduro motorom, Honda Varadero mi je zapala za oko, ukljucujuci u to da imam 186 visinu, 100kg i 24 godine. Ne znam da li da se strpim i polozim za celo A, pa kasnije da skupljam za nesto jace. Hvala unpared.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

To je odlican motor, ali ce te zasititi brzo. Mozda bolje da si za a2 polozio pa uzeo nesto ozbiljnije, al ako se razmisljas o tom motoru, nemoj, extra je to motor. Honda je to

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

To je odlican motor, ali ce te zasititi brzo. Mozda bolje da si za a2 polozio pa uzeo nesto ozbiljnije, al ako se razmisljas o tom motoru, nemoj, extra je to motor. Honda je to

Mislio sam da je odvozam barem dve sezone, da malo steknem zamopouzdanje i da se naucim na Hondi uz to da polozim za A2, jer sama obuka ume da se oduzi na par meseci i procice mi sezona. Zivim blizu Fruske Gore, nisam ni nju obisao kako treba. Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Gledao sam je i ja skoro kao slabiju varijantu ( umesto 250-300). Ako zafali novca za jaci, onda bi mi bila izbor u kategoriji do 125cc. Vidim na kp da se krece od 1800-2800e. Godista su neka od 2004 do ako se ne varam 2010 mozda ima i koja starija. Neke imaju i crash bar i srednji kofer. Kazu testovi da joj je top speed 110-120km/h. Koliko skontah putna brzina joj onda dodje 80-100km/h. 

 

Recenzije po netu se dobre. Ljudi su mahom zadovoljni. Jedino nisam nasao sta ima od mana i na sta obratiti paznju.

 

P.s. kad vec pisem ovde. Ima li razlike izmedju crash bara i roll bara ? Vidim da ljudi pisu i jedno i drugo kad je metal oko motora ( kao kod Sebe sto zovu crash bar), a pisu to i kad vire samo 2 sipke u stranu sa nekim slajderima na njima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 28.3.2022. at 15:35, Dovla123 je napisao:

Pozdrav svima, novi sam clan foruma kao i bajker ako Bog da. Iskreno nemam puno iskustva sa motorima, moj prvi dvotockas je bio skuter Peugeot jet force i na zalost imam losa iskustva sa njim. Nego temu zapocinjem iz razloga jos kao mali volim enduro motore za off road, nisam ljubitelj brzih sportskih motora i velike brzine, jednostavno volim vozikanje po prirodi. Problem pocinje sto imam polozeno samo za 125 do 11kw, nemam bas previse novca na bacanje s obizrom da sam za a1 i b kategoriju dao preko 1000e.... Hteo bih da se oprobam za pocetak sa nekim enduro motorom, Honda Varadero mi je zapala za oko, ukljucujuci u to da imam 186 visinu, 100kg i 24 godine. Ne znam da li da se strpim i polozim za celo A, pa kasnije da skupljam za nesto jace. Hvala unpared.

Varadero nije bas za off road. Moze ali nije za nesto ozbiljnije. Dominator 125, XL 125, CR 125 su za off road stim sto CR 125 ne mozes legalno da vozis. U slucaju da trazis motor za asfalt koji dobro podnosi rupe onda je Varadero dobar izbor ali ako trazis motor vise za off road onda Varadero nije dobar izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Moj prvi motor. Nikad nisam prezalio sto sam ga prodao. Savrsen motorino za pocetnika. Jedina mana mu je auspuh. Cuje se ko skuter. E a sad najveci paradoks. 2010 god sam ga prodao za oko 2500€ a danas kosta isto toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 13.8.2023. at 14:04, vlad77 je napisao:

Visok sam 176cm. Da li je Varadero125 prevelik za mene.

Nebi trebalo. Vozio sam Dominatora 500 i KLE 500 bez problema. E sad, problem je sto se nesecam da li sam ih na prste odrzavao ili celim stopalom. Visok sam 175cm

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja