Jump to content

Moto Zajednica

Neko iz UK (Engleske)?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Uzeo bih power commander sa ebay-a, medjutim nece da salju van UK. Jel ima neki kolega koji dolazi skoro ili bi poslao? Placam sve sto treba. 

 

Screenshot_20220328_084650_com.ebay.mobile.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ima, može, ček samo da provereim kako i šta pa prosleđujem kolegi broj u PP. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Da ne otvaram novu temu, interesuje me da li ima neki kolega iz UK voljan da pogleda motor u blizini Londona ? I eventualno asistira u kupovini ( uz nadoknadu naravno ).

Promenio član peconi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Necu da gnjavim mnogo, imaj samo u vidu homologaciju i moguci problem sa amss ako ces terati za Srb. motor, oni voze drugom stranom ulice, trebalo bi da je snop svetla drugaciji, a sta je jos drugacije ne znam, ali ima jos nesto, naopaki englezi su to... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ne gnjavis, sve jasno. :) Davne 2011 sam doterao jednog engleza ( iz Madjarske doduse, sa Engleskim papirima ) i nikakvih problema nije bilo. Sutra treba da dobijem odgovor od coveka koji se bavi time u amss za svaki slucaj, ukoliko se nesto promenilo od prethodne kupovine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

U extra, kad dobijes informaciju podeli je sa nama :) Iskreno za englesko trziste nemam iskustva konkretno , ali znam da je drugar imao problem sa homologacijom fara i jos nekih stvari na motoru iz kanade.

Jel imas neku varijantu za transport odande ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Dobio sam info. U suštini može da se uveze ali zivisi od modela do modela i oznaka na pločici motora ( generalne homologacije, tj da li može i na eu tržište ). 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Sto se tice fara mislim da je to urbana legenda. Ako pogledas npr BMW S1000RR koji ima asimetricne farove isti je za UK i za EU trziste. Mislim da motorima svakako far baca ravno ispred a ne kao u kolima 

 

Sa druge strane ne vidim kako moze da se ospori bilo koji motor prodat u UK dok su oni bili EU. Da li sada mogu nesto da zavlace od kada su napustili EU ne znam ali nema sanse da motor prodat tamo u UK recimo 2015 nije homologovan u EU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Unutrasnjos fara je drugacija, senila koja prelamaju svetlos ili limic ako je projektor u pitanju, sto se motocikala tice razlika je samo u faru da li svetlost prelama levo ili desno asimetricno (lastin rep narodski) a to oznacavaju strelice na faru.

I msm da odometar ispod oznaka brzine u mp/h mora imati i u km/h ne moze samo u miljama. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@dvlns moguce da S1000RR ima far, da kazemo univerzalan za oba trzista i to govore oznake na njemu, mogao si nam pomoci da je pokrenuta tema ranije :)

 

IMG_20230218_100630.thumb.jpg.6324bfc5b7d1d7d4da52425470c37afe.jpgIMG_20230218_100817.jpg.07d8b557b4ceb6218c0227ab733aaf6e.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
Pre 5 sati, bdada je napisao:

@dvlns moguce da S1000RR ima far, da kazemo univerzalan za oba trzista i to govore oznake na njemu, mogao si nam pomoci da je pokrenuta tema ranije :)

 

IMG_20230218_100630.thumb.jpg.6324bfc5b7d1d7d4da52425470c37afe.jpgIMG_20230218_100817.jpg.07d8b557b4ceb6218c0227ab733aaf6e.jpg

 

 

Ne mogu sa telefona da tagujem pa moram da citiram. 

 

Nisam majke mi uopste mislio da mudrujem ne znam sto si to pomislio. Znam da sam za BMW dok sam umao gledao mnogo i UK i drugih EU oglasa, foruma i svega i nisam video da neko pise da ima bilo kakve razlike.

 

Za moj novi motor sa LED svetlima pojma nemam da li ima razlike i da li recimo kod nas levi far sija kao o oboreni a kod njih desni. Jos nisam krenuo po forumima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, dvlns je napisao:

 

Pre 2 sati, dvlns je napisao:

Nisam majke mi uopste mislio da mudrujem ne znam sto si to pomislio.

Odakle ti da sam to pomislio? 

Kada sam pomenuo da si nam mogao pomoci mislio sam da potrazis oznake na faru bembare pa uporedimo jer malo ljudi zna sta znace a ja sam kopao i nasao, mene ova tematika bas zanima. 

Nasao sam i pravilnik R48 (eu pravilnik o svetlosnoj grupi) ali ga jos nisam procitao jer je bas obiman, za razliku od naseg gde je napisano u par recenica. 

 

Pre 2 sati, dvlns je napisao:

Za moj novi motor sa LED svetlima pojma nemam da li ima razlike i da li recimo kod nas levi far sija kao o oboreni a kod njih desni

Kod led svetala takodje postoji razlika s'tim sto snop ne pravi "lastin rep" nego je linija u jednoj ravni pa zavisno od strane smaknuta te nije toliko uocljiva razlika kao kod svetala starije generacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Inace ovakve stvari kada pisem nije mi cilj (ne vezano za ovu pricu) da ispadnem pametniji od sagovornika nego da podelim ono sto znam tj sta sam nasao jer ce citati i drugi ljudi, kao sto i sam trazim informacije na raznim stranama. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Nemam vise BMW pa nisam mogao da pogledam :)

 

Nasao sam i ja taj pravilnik i ima 91 stranu koliko sam video a ja da sam imao zivaca da citam 91 stranu bio bih doktor nauka :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja