Jump to content

Moto Zajednica

Prekoracenje brzine motorom

Recommended Posts

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

po propisu ili ne ja uvek uredno stajem,sto i tebi preporucujem

pa za par hiljada dinara ne pada mi na pamet da izvodim neku gimnastiku, a i brate uglavnom i oni imaju troskove koje plata ne pokriva................pa se nadjemo na pomoc pola pola,ako ne trazim pomoc prijatelja ili pitam publiku tj.svedoke (moje svedoke bili tu ili ne).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

a i brate uglavnom i oni imaju troskove koje plata ne pokriva..

Sto ja da im pokrivam te dodatne troskove. Nisam ja Narodna banka. I, ko ce meni da pokriva troskove...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Evo mog skorasnjeg iskustva. Bila je i tema o tome na par strana ali ne misteriozno nestala bez traga. Srecom uvek koristim indigo kad kucam...

 

 

Neverovali ili da?

 

Posto sam zbog poslovnih razloga morao da prevalim tridesetak kilometara do odredista u drugom gradu, i to bas povodom nekih sitnica na motoru, posle mentalne pripreme za voznju i oblacenja cizama, pantalona i jakne (sve sa tvrdim CE stitnicima), isterah motor iz garaze i dok se on zagrevao, navukoh trokompozitnu kacigu jer bezbednosti nikad nije suvise. Tako pripremljen izadjoh na ulicu i zaputih se brzinom od oko 40km/h kroz mesto u kome zivim do raskrsnice na kojoj se ukljucujem na put rezervisan za saobracaj motornih vozila kojim sam se kretao brzinom od oko 100km/h do raskrsnice na kojoj sam se iskljucio na put nize kategorije ali jako zanimljiv krivudav i sa odlicnim asvaltom na oko 90 procenata deonice. Posle prolaska pored naseljenih mesta brzinom od 50km/h dosao je na red deo puta kroz sumu i polja sa nekoliko izuzetno lepih krivina.

Vozeci jednu lakat krivinu brzinom od oko 80km/h potpuno skoncentrisan na voznju, uslove na putu i najvise na krivinu naravno doziveo sam nesvakidasnji susret.

Posle krivine postoji kratak pravac od mozda 300 metara na kom ja onako izlazeci iz krivine i dizuci motor iz nagiba uopste nisam primetio dobro sakrivenu patrolu saobracajne policije. Doduse nisam ni imao razloga da rasipam paznju i trosim je na stvari kao sto je izvidjanje siprazja. Iako sam bio u onoj (pravoj, ne civilnoj) vojsci, pa i aktivno ucestvovao u ovom zadnjem ratu, pa mi cela procedura oko kamuflaze, izvidjanja i kretanja na terenu nije strana, moram priznati da mi je instikt oslabio ili sam se ja malo opustio posle 9 godina.

Bilo kako bilo nisam ni imao razloga da dovodim sebe a i ostale ucesnike u saobracaju u opasnost obracajuci punu paznju na periferni vid a ne na primarni. Uostalom nisam ni jurio, jer znam koje je ogranicenje na tom delu puta a i brzinu sam prilagodio uslovima puta. Pa gde sam onda pogresio? I sta je tu cudno?

Pogresio sam izgleda (a to mi vi recite) sto postujuci ogranicenja postavljena za sve ucesnike u saobracaju (od fice i skutera do lamburginija i hajabuse) vozim po tom istom ogranicenju na pravcima ali i u krivinama. E tu se prica vraca na krivinu (preglednu) koju sam prosao u punom nagibu i da bi ispravio motor verovatno sam malo dodao „gasa“. To su cuvari reda i zakona na putu iskoristili da me snime najnovijim radarom i zaustave.

Posto sam covek koji placa porez i sve ostale dazbine, na pokazani znak stop sam stao. Posle veselog pozdrava (dobardan) i salutiranja (niko mi jos od vojske nije salutirao), organ koji me je zaustavio zatrazi dokumenta i proseta se do zadnje strane motora. Posto je motor na njegovo razocarenje registrovan, pa jos gle cuda ja sam vlasnik, a ni tablica nije ispod repa, presao je na kontrolu moje malenkosti. Posto imam odgovarajucu kategoriju u vozackoj dozvoli a i od Ivane imam dozvolu da se sam provozam iz poslovnih razloga uz to su mi gume nove, lanac zategnut i podmazan, sva signalizacija radi ispravno, presli smo na tehnicki deo razgovora.

Sluzbeno lice mi je reklo da sam prekoracio dozvoljenu brzinu za 3 km/h jer sam se na delu puta na kom je dozvoljena maksimalna brzina 80km/h kretao brzinom 83km/h. Posto iz ponosa nisam hteo da se ubedjujem (imam tezak karakter) svadja sa sluzbenim licem ne dolazi u obzir jer kakav bih ja bajker bio? Kakav bi to primer bio za decu koja dolaze za nama? Bezanje je vec odavno otpalo kao opcija jer necu da ugrozavam niciji zivot (da krenem ja bezim pa da podju zamnom sa onim pezoom po onim krivinama pa da im se nesto ne daj Boze desi?). Nisam hteo da koristim kviska i da se pozovem na BJB i da im pricam o nasoj zajednici i kako sam ja za bezbednost u saobracaju a ne kao oni bez tablice u papucama i brzim naocarrima sto drze prvu brzinu u blokadi na nelegalnom motoru.

Posto nemam para pa iz tog razloga nisam ni mogao da platim kaznu na licu mesta, policajac je bio prinudjen da mi napise prijavu. Na kraju smo se rastali sa srdacnim pozdravom ali ovog puta bez salutiranja.

E sad ono sto mene muci i ujedno pitanje za sve vas je: Da li je duzan da mi salutira samo kad me zaustavi ili i na rastanku?

Ako imate bilo kakav komentar, savet ili preporuku iznesite ovde. Prosto neznam kako da se ponasam kad dodje do prekrsajnog sudije. I kako u buducnosti da se postavim kad do ovakve situacije ponovo dodje.

 

Unapred zahvalan na odgovorima.

 

P.S.

Znam da je organ postupio po zakonu. Namece se pitanje, da li je sve sto je legalno ujedno i legitimno? Ako nije, gde povuci crtu? Da li je eticki uvek i moralno? Ovaj slucaj i to dovodi u pitanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

nemam nista protiv prekoracenja brzine, i lagao bih kad bih rekao da ga uvek postujem

 

 

po meni, svako treba da stane iza svojih postupaka i da ne brka pojmove svog interesa sa pojmom kosmicke pravde

 

 

muka mi je gledati vozace koji kukaju i mole policiju da ih ne kaznjava za stvari koje su svesno uradili protiv zakona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Oni misle da je to svetlosni mač viteza jedia, pa u najmanju ruku misle da su Skywalkeri ili bar Jode. Mašu sa njme kao ludaci a uopšte ne služi za to. ZOBSom je tačno odredjeno kako te saobraćajac MORA zaustaviti, čim otskače od toga, mirno nastaviš dalje ;D ;D ;D

 

kako glasi taj clan ZOBS-a posto su mene nepropisno zaustavili pre neku noc, jos mi tvrdio da je u mrklom mraku dok mi je merio brzinu video i da sam obilazio na punu liniju, kad ga nisam ubio jer me smatra za idiota necu nikada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Napisao ti je kaznu za prekoracenje od +3km/h  ???

Ja bi mu trazio da me pusti da uhvatim novi zalet, al to sam ja, ne obaziri se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

10% se toleriše...

 

Bilo nekada, daaavno daaavno, sve zavisi od gosn milicionera, ali kao sto si video u Vladimirovom slucaju, pravi seljaci ne tolerisu nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Oni misle da je to svetlosni mač viteza jedia, pa u najmanju ruku misle da su Skywalkeri ili bar Jode. Mašu sa njme kao ludaci a uopšte ne služi za to. ZOBSom je tačno odredjeno kako te saobraćajac MORA zaustaviti, čim otskače od toga, mirno nastaviš dalje ;D ;D ;D

 

kako glasi taj clan ZOBS-a posto su mene nepropisno zaustavili pre neku noc, jos mi tvrdio da je u mrklom mraku dok mi je merio brzinu video i da sam obilazio na punu liniju, kad ga nisam ubio jer me smatra za idiota necu nikada

Jednostavno milicioner (isključivo saobraćajac sa navlakama na rukama ili stopkom) zaustavlja vozilo tako što pravovremeno stane ispred vozila i sa podignutom rukom zaustavlja vozilo (u slučaju da ima stopka onda diže stopka). Sve varijante pokazivanja i mahanja raznim mačevima, nije propisno zaustavljanje. Moja ti je preporuka da odeš zu prvu auto školu i oni će ti izdeklamovati tačan član ZOBSa.

Dakle JONNY WALKERI ne mogu da zaustavljaju vozila, pa čak i interventna brigada nema pravo da zaskače ljude u vozilima ako sa sobom nemaju saobraćajnog milicionera (narukavlje ili stopka)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Oni misle da je to svetlosni mač viteza jedia, pa u najmanju ruku misle da su Skywalkeri ili bar Jode. Mašu sa njme kao ludaci a uopšte ne služi za to. ZOBSom je tačno odredjeno kako te saobraćajac MORA zaustaviti, čim otskače od toga, mirno nastaviš dalje ;D ;D ;D

 

kako glasi taj clan ZOBS-a posto su mene nepropisno zaustavili pre neku noc, jos mi tvrdio da je u mrklom mraku dok mi je merio brzinu video i da sam obilazio na punu liniju, kad ga nisam ubio jer me smatra za idiota necu nikada

Jednostavno milicioner (isključivo saobraćajac sa navlakama na rukama ili stopkom) zaustavlja vozilo tako što pravovremeno stane ispred vozila i sa podignutom rukom zaustavlja vozilo (u slučaju da ima stopka onda diže stopka). Sve varijante pokazivanja i mahanja raznim mačevima, nije propisno zaustavljanje. Moja ti je preporuka da odeš zu prvu auto školu i oni će ti izdeklamovati tačan član ZOBSa.

Dakle JONNY WALKERI ne mogu da zaustavljaju vozila, pa čak i interventna brigada nema pravo da zaskače ljude u vozilima ako sa sobom nemaju saobraćajnog milicionera (narukavlje ili stopka)

 

Taj ZOBS je iz perioda kad je ova nasa teritorija bila pravna i prava drzava, sad je malo ::)  to drugacije i zaskacu te svi sa svih strana i vuku za dzepove kako god znaju i umeju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

+-10% je toleranca koju daju proizvodjaci mernih uredjaja i samim tim dolazis u situaciju da i ako vozis po cajgeru 60km/h prava brzina kretanja varira izmedju 54 i 66 km/h u zavisnosti od tacnosti meraca.

 

to se primenjuje i kod saobracajaca s tim da za mala prekoracenja daju usmene opomene. u suprotnom pustis da ti pise prijavu na 83km/h ali odbijes da je potpises. cekas poziv od sudije za prekrsaje i tvrdis da si vozio 80 po svom cajgeru. verovatno je da prijava nebi ni stigla u tom slucaju jer svaka stanica policije ima po jednog sluzbenika koji zna da cita i pise a ujedno mu je posao da pazi i da se ne blamiraju za takve gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

to kako ce izgledati sam postupak zaustavljanja odredjuje ministar internim aktima, a ona se ne menjaju godinama.

zamislite da vas interventna zaustavlja a vi ne stanete,iz razloga sto nema navlake ili stop tablicu.

a evo i izvoda iz zakona ,imate ga na sajtu mup-a8.

 

Знаци и наредбе које дају овлашћена лица

Члан 166.

 

 

Учесници у саобраћају морају поступати по знацима и наредбама које даје полицијски службеник или законом овлашћено друго лице за регулисање или контролу саобраћаја.

Знаци се дају рукама односно положајем тела овлашћеног лица, уређајима за давање светлосних и звучних знакова, таблицом или заставицом за регулисање саобраћаја, а наредбе усмено.

Знаци и наредбе могу се давати и из возила.

 

На делу пута на коме се изводе радови и где је настала препрека која се не може одмах уклонити, регулисање саобраћаја могу да обављају најмање два, за то одређена радника извођача радова, односно управљача пута.

Регулисање саобраћаја у случају из претходног става врши се заставицама црвене и зелене боје, које имају следеће значење:

1) подигнута зелена заставица - слободан пролаз за возила из смера где је та заставица подигнута;

2) подигнута црвена заставица - забрањен пролаз за возила из смера где је та заставица подигнута.

Извођач радова, односно управљач пута и радници одређени да регулишу саобраћај одговорни су да се регулисање саобраћај из става 4. обавља на прописан начин.

Знаци и наредбе се дају на прописан начин и морају бити јасни, недвосмислени, уочљиви односно чујни и имају првенство у односу на саобраћајну сигнализацију и прописана правила саобраћаја.

Ближе прописе о изгледу, начину давања знакова које дају одређена лица из става 4. овог члана прописује министар надлежан за послове саобраћаја.

Знаке и наредбе које даје полицијски службеник, њихово значење и начин давања ближе прописује министар унутрашњих послова.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

po recima samih policajaca imaju stop tablice, a pri smanjenoj vidljivosti i nocu  imaju naredbu da koriste te "sangarepice" ili kako se vec zovu,

jer su im se zalili sami policajci da ih vozaci ne primecuju kad imaju obicne tablice stop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd

Zaustavili me u Mionici pre metar dana... Vracao se sa divcibara. Nigde nikog... Al nisam isao brzo.. s mladom pozadi.. ogranicenje 50.. isao 79.. "castio" predstavnike zakona hiljadarkom i put pod noge...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa valjda kinezi rade stopka na bakterije, majku mu. A način zaustavljanja ne sme da se menja pošto otkud ja znam kad pandur prdi u kukuruzu, da me zaustavlja.  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Neznam zasto ali mi malo smeta kad javno govorimo to jest pisemo ,,malo sam ga castio''.

Necastimo ih bez veze vec zato sto smo krivi to jest uhvaceni u krsenju zakona pa se snalazimo kako znamo i umemo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Citam sve ovo i neverujem ...

Kakva bre pravilna signalizacija milicije, pa drugara je pandur sutnuo u rep sa namerom da ga svuce sa motora  :o :o >:( >:(

Isli smo nas dvojca na nekom srkroz levom obilaznom putem, idemo polako sa podignutim vizirima i pricamo i primetimo ih kako su sedeli u kolima

i kad su nas primetili polako izlaze... u tom trenutku obilazi nas malo brze neki auto i jedan pandur zaustavlja auto, drugi i dalje sedi u kolima, mi ih polako obilazimo i nismo primetili da ovaj iz kola mase ovom drugom da nas zaustavi. Sledeca scena, samo sam primetio da je drugarov motor leti pravo na mene i gledam sta se desava... stajemo posle 20-ak metara, dok smo se sabrali sta se desilo... silazi drugar i gleda, provali sta se desilo nebude mu tesko i pesaka prema njima, kad govnar mase prstima, polako u kola, rikverc i dzada....

Nas dvojca nismo mogli da verujemo sta se dsilo ....  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Nestajem nikom ni kad sam na skuteru , osim interventnoj mada me nikad nije cimala al znam ljude koje su hteli da skinu sa motora u pokretu , elem objashnjenje za prvo , meni se josh nije dogodilo bar ne na motoru da imam ikakvo loshe iskustvo sa policijom koja zaustavlja da chuknem u drvo , ali ortaka koji nije hteo da stane na brankovom je idiot na jedno 40 na sat udario u kljuchnu kost sa bateriskom lampom , 3 nedelje je vukao masnicu itd, josh gori sluchaj na avalskom putu , ortak ide 120 ovaj ga zaustavlja i kad je video da nema nameru da stane zamahuje nogom u maj geri ... srecom je ortak zalegao koliko je mogao i ova budala ga promashi zateta i padne prodje za njim josh nas par u chudu ... mislim sad nam je smeshno ali provali ti taj intelekt ... i naravno onaj buldog na motoru shto je zapamtio ortaka koji mu je zapalio (ko da moze sa onim autobusom da ga stigne) i posle par danana semaforu kod ade stane pored njega i shutne ga i obori i njega i motor ... bezobrazluk ... a verujem da ovakvih pricha ima koliko ocesh

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Ranije nije bilo problema sa radarima, jednostavno nisu zaustavljali. Ove godine, koliko vidim, i nije bas tako, mada smo ipak povlasceni po  pitanju radara u odnosu na automobile.

 

Imao sam proletos iskustvo, na Cukarici.  Policajac je istrcao i rasirenih ruku me je "gradio"  da ne prodjem. U svakom slucaju bih stao.  Delovalo je to malo i komicno sa 100 metara razdaljine, i devojkom (naravno bez kacige) iza mene koja ponavlja, - pozuri, piski mi se-. Isao sam 122 km/h u odnosu na 60 km/h. Pre mene su zaustavljena dva mrtva pijana starija coveka, koji nesto mumlaju i ova moja koja ne prestaje, a nece da ode na obliznju benzinsku pumpu. Sve se odvija rano popodne. Dogovorili smo se, cesto sam na putu i tako sam naucio. Dobro je kada je moguc dogovor.

 

Shvatio sam da ima dana kada se neke stvari desavaju i da treba suvozac(ica) uvek da nosi kacigu, ako nista onda barem da ne cujes neprestane vapaje da joj se piski i da pozuris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

sve ga sam se ovde načitao...

 

 

za cenjenog kolegu revolutiona i osrtale... može da te zaustavi svaki policajac ne bitno da li je general ili najobičniji policajac i nebitno kakve navlake ima.

 

nemojte padati na te gluposti da samo saobraćajac ima pravo zaustavljanja. svaki policajac ima ista ovlašćenja a među njima i "zaustavljanje i pregledanje lica, predmeta i saobraćasjnih sredstrava".

 

taj član zakona da mora da te zaustavi rukom ili stop palicom je daaavno donešen i ne znači da sad ako policija ima lampe sa onim crvenim dodacima ne sme da ih koristi... između ostalog zaustavljanje le dozvoljeno i iz vozila u pokretu.

 

 

druga stvar aparat na radaru ne znači da on može da te slika, to ne funkcionše. slikaju tj snimaju samo novi radari. valjda je bila tema o tome.

 

šta i koga radar može ili ne može da gađa nemoj da pričate napamet ako niste gledali kroz radar i pucali nekog.

 

i jednom za svagada    zakonska odredba da uz prijavu mora biti fotografija je stara PAZI SAD više od DVADESET GODINA ali usred raspoložive tehnike (ustvari neraspoložive) prijave se rade bez slike i kao takve se prihvataju na sudu.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

to kako ce izgledati sam postupak zaustavljanja odredjuje ministar internim aktima, a ona se ne menjaju godinama.

zamislite da vas interventna zaustavlja a vi ne stanete,iz razloga sto nema navlake ili stop tablicu.

a evo i izvoda iz zakona ,imate ga na sajtu mup-a8.

 

Знаци и наредбе које дају овлашћена лица

Члан 166.

 

 

Учесници у саобраћају морају поступати по знацима и наредбама које даје полицијски службеник или законом овлашћено друго лице за регулисање или контролу саобраћаја.

Знаци се дају рукама односно положајем тела овлашћеног лица, уређајима за давање светлосних и звучних знакова, таблицом или заставицом за регулисање саобраћаја, а наредбе усмено.

Знаци и наредбе могу се давати и из возила.

 

На делу пута на коме се изводе радови и где је настала препрека која се не може одмах уклонити, регулисање саобраћаја могу да обављају најмање два, за то одређена радника извођача радова, односно управљача пута.

Регулисање саобраћаја у случају из претходног става врши се заставицама црвене и зелене боје, које имају следеће значење:

1) подигнута зелена заставица - слободан пролаз за возила из смера где је та заставица подигнута;

2) подигнута црвена заставица - забрањен пролаз за возила из смера где је та заставица подигнута.

Извођач радова, односно управљач пута и радници одређени да регулишу саобраћај одговорни су да се регулисање саобраћај из става 4. обавља на прописан начин.

Знаци и наредбе се дају на прописан начин и морају бити јасни, недвосмислени, уочљиви односно чујни и имају првенство у односу на саобраћајну сигнализацију и прописана правила саобраћаја.

Ближе прописе о изгледу, начину давања знакова које дају одређена лица из става 4. овог члана прописује министар надлежан за послове саобраћаја.

Знаке и наредбе које даје полицијски службеник, њихово значење и начин давања ближе прописује министар унутрашњих послова.

 

 

ajd ponovo pa citajte zadnje 2 recenice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Rasho u pravu si za ovo da moze svaki pandur da te zaustavi ali nije bash tako davno bilo vreme kad se znao red u policiji i kad je mogao da te zaustavi iskljuchivo saobracajac ili interventna ... e to su bila vremena , sad chim im je dosadno zaustavljaju da pokazu kako su neshto radili .... inache jedina prednost je u tome shto nemoze da ti pishe kaznu , tj mora da zove saobracajnu da ti pishe kaznu ...

 

Inache postoji naredba koja zabranjuje poteru za motorciklom , u teoriji ako ih zaobidjesh nesme da te jure , e sad uvek imash naprzenih shtrumpfova koji nemogu da prezale shto im nisi stao ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja