Jump to content

Moto Zajednica

Ctek punjaci

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 10 sati, gixxer750/94 je napisao:

Узех га данас, смем ли да  оставим акумулатор преко зиме на њему или да повремено допуњавам?

Dopunjavaj na petnaestak dana.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, aca-pn je napisao:

Sto da ne ostavi trajno prikljucen ? 

Može i to, ali su starter baterije (akumulatori za startovanje motornih vozila) pre svega konstruisana i predviđena za ciklusni rad (kratka pražnjenja velikom strujom i nakon toga dopunjavanje do odgovarajućeg napona).

Za razliku od njih, stacionarne baterije su predviđene da stalno budu u režimu dopunjavanje (održavanja), da bi u određenom periodu mogla da preuzmu napajanja uređaja desetosatnom strujom pražnjenja.

Razlika u konstrukciji ova dva tipa baterije je bitno različita 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Uzmite Ctek o ne razmisljajte puno ( ima neko ko je placen za to a pride dozna se ) , prikljucite na aku i to je to. Punjac sam simulira uslove koristenja i netreba ga bespotrebno remetiti.

Dva C-Tek punjaca posedujem i oba trosim i problem nemam, jedan je samo za motor od 0.8A a drugi je za auto od 5A i taj ima raznorazne modove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

ja stalno drzim prikljucen, raniji motor prodao sam sa ispavnim akumulatoro sta 8 godina! Sad od 2014 matr, stalno prikacen motor! Topla preporuka veliko iskustvo, isti uredjaj!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 14 sati, zika56 je napisao:

Može i to, ali su starter baterije (akumulatori za startovanje motornih vozila) pre svega konstruisana i predviđena za ciklusni rad (kratka pražnjenja velikom strujom i nakon toga dopunjavanje do odgovarajućeg napona).

Za razliku od njih, stacionarne baterije su predviđene da stalno budu u režimu dopunjavanje (održavanja), da bi u određenom periodu mogla da preuzmu napajanja uređaja desetosatnom strujom pražnjenja.

Razlika u konstrukciji ova dva tipa baterije je bitno različita 

C-tek ima upravo takav algoritam da kad vidi da je aku prikljucen duze vremena prelazi na rezim dopunjavanja, a ne odrzavanja. Ceka da napon padne ako se ne varam na 12,8v, i onda ga dopuni i tako u ciklusima. Sve je u uputstvu lepo objasnjeno sta koji korak radi i stvarno su na sve mislili da bez problema moze da se ostavi punjac prikljucen koliko hoces.

Ko se malo udubi u problematiku, videce da nije svaki automatski punjac isti, medju njima c-tek prednjaci debelo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, aca-pn je napisao:

C-tek ima upravo takav algoritam da kad vidi da je aku prikljucen duze vremena prelazi na rezim dopunjavanja, a ne odrzavanja. Ceka da napon padne ako se ne varam na 12,8v, i onda ga dopuni i tako u ciklusima. Sve je u uputstvu lepo objasnjeno sta koji korak radi i stvarno su na sve mislili da bez problema moze da se ostavi punjac prikljucen koliko hoces.

Ko se malo udubi u problematiku, videce da nije svaki automatski punjac isti, medju njima c-tek prednjaci debelo.

Aco znam da C-TEK ima opciju i za održavanje i za dopunjavanje i ... ali sam ja odgovorio čoveku (gixxer) koji je pitao može li na punjač iz LIDL, (a koji nema ni približno takve opcije), da drži priključen akumulator tokom cele zime.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3999 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Imam Cetek5 radi odlično.
Jedino mi se ne sviđa oni tvrdi kabel.
Imam i Shido punjač, on može puniti i LiFePo4 baterije, radi ko doxa.
A imam i plavi punjač-booster od Lidla. On je zmaj.
Za razliku od prva dva ovaj iz lidla nema opciju održavanja. Čisto punjenje.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nakon što su mi (za manje od dve godine), prestala da ispravno rade tri punjača iz LIDL-a, rešio da kupim CTEK MXS 5, danas mi stigao i odmah ga testirao.

Neuporedivo bolje karakteristike i mogućnosti na ove iz LIDLa, (a verujem i duži vek).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1517 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
9 hours ago, zika56 said:

Nakon što su mi (za manje od dve godine), prestala da ispravno rade tri punjača iz LIDL-a, rešio da kupim CTEK MXS 5, danas mi stigao i odmah ga testirao.

Neuporedivo bolje karakteristike i mogućnosti na ove iz LIDLa, (a verujem i duži vek).

Jel si iskoristio garanciju u Lidlu, i gde si uzeo CTEK ? Toliko ga svi hvale da cu na kraju morati da se i ja otvorim za jedan ...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, antir3ality je napisao:

Jel si iskoristio garanciju u Lidlu, i gde si uzeo CTEK ? Toliko ga svi hvale da cu na kraju morati da se i ja otvorim za jedan ...

Nisam iskoristio garanciju (ne čuvam račune), a CTEK sam uzeo u Senti (preko "kupujem-prodajem").

Cena 9.500 din.

Prvi utisci o punjaču izvanredni.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

I ja uzeo pre 10 tak dana isto iz Sente9500din plus onu gumenu zastitu1200 din i kablic sa indikatorom napunjenosti 1200din.

Nervirao me moj pro car sto brzo zavrsi punjenje napise napon 12.8 a kada stavim aku na motor posle jednog verglanja prazan.

Nosio sam akumulator u servis i kazu da je iapravan nakon sto su ga napunili.

Isto mi se desavalo i sa aku od automobila,nosio u servis.

Mislim da sam i prethodni exide dzabe menjao mislio sam da ne valja a ono moj punjac ne puni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

CTEK MXS 5 koristim već 10 godina za dopunjavanje-održavanje desetak akumulatora (motori, automobili, traktori), radi bez greške, samo reči hvale imam. Sa redovnim dopunjavanjem akumulatori dosta duže traju, tako da se isplati itekako na duže staze. Pre oko 5 godina sam kupio još jedan isti, na njega sam stavio i zaštitnu gumu pa je i danas kao nov dok je onaj stariji dosta izgreban.

 

Onaj brzi priključak je takođe odlična stvar. Na motoru sam ga izveo ispod suvozačevog sedišta tako da ga samo podignem kad punim, a na autu mi je akumulator u gepeku ispod daske pa je priključak izbačen sa strane, da ne moram da vadim stvari i podižem dasku svaki put kad priključujem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Koliko sam ja shvatio princip rada CTek punjača, ima 8 faza. Jedna od njih je takozvano oživljavanje akumulatora. Meni je bio loš akumulator i nije baš držao dugo struju. Hteo sam svakako uzeti nov nego je bila zima pa nisam hteo tad da ga menjam. Palio je ali se često praznio akumulator. U međuvremenu sam bio u Austriji i našao MXS 5.0 punjač. Jedina mana je što on 7 ili 10 dana oživljava i puni akumulator pre nego što počne da radi kao smart punjač odnosno da puni i prazni. Ako nestane struje na sekundu  petog dana, počinje ciklus ispočetka. Naravno, od zime do sada nisam imao potrebe za zamenom akumulatora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 347 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
Ja sam uzeo ovaj, jeftiniji je od ctek-a a moze da puni i litijum sto mi je bitno.

https://www.akumulator-shop.rs/pro-user/punjac-akumulatora-pro-user-ibc4000-6-12-12-8v-4a
Ja imam isti, kupio pred 3-4 godine, tada bio malo jeftiniji i sa njime fabricki akumulator radi od 2018 godine.
U zimi ga kacim sa vremena na vreme.
Ima zimski mod.. Mislim da vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero
On 9/24/2022 at 1:36 AM, zika56 said:

Može i to, ali su starter baterije (akumulatori za startovanje motornih vozila) pre svega konstruisana i predviđena za ciklusni rad (kratka pražnjenja velikom strujom i nakon toga dopunjavanje do odgovarajućeg napona).

Za razliku od njih, stacionarne baterije su predviđene da stalno budu u režimu dopunjavanje (održavanja), da bi u određenom periodu mogla da preuzmu napajanja uređaja desetosatnom strujom pražnjenja.

Razlika u konstrukciji ova dva tipa baterije je bitno različita 

Totalno dokazana stvar.Dok sam držao preko zime aku na održavanju non-stop (pametan punjač), sve i jedan je crkao za kratko vreme kad sam ih stavio u motor..Otkad samo dopunjavam, nemam nikakav problem.Moje iskustvo je takvo.

Dajem čistu desetku za ovaj savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja