Jump to content

Moto Zajednica

Trackday sezona 2022. / zvanična tema

Recommended Posts

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pošteno, voleo bih i da je u inostranstvu tako. Koliko sam samo bacio para na TD a bude kiša. A o nervozi i gledanju u vremensku prognozu da ne pričam. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750
On 4/15/2022 at 10:06 PM, Gajo Sevojno said:

Pošteno, voleo bih i da je u inostranstvu tako. Koliko sam samo bacio para na TD a bude kiša. A o nervozi i gledanju u vremensku prognozu da ne pričam. 

Pa, što se mene tiče, pošto živim u NL, to odlaganje me je pre koju godinu koštalo tri neodlaska na TD. Kupim avio kartu i dođem u BG u nadi da ću se vozati, odsustvujem sa posla nekoliko dana, kad ono: "vremenska prognoza je da je moguća kiša. Odlažemo TD za sledeću nedelju." I tako 3 od 4 puta. Odvezao sam motor u NL i sad se vozim i po kiši ako treba (za sad na sreću je nije bilo). Uostalom, da je kiša problem, na severozapadu Evrope niko se nikad ne bi ni vozio motorom. Za vas domaće mi je pak drago da organizacija misli na vas i maximalni vam ugođaj u svakom izlasku na stazu. Zato uživajte i za mene! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Evo upravo gledam u prognozu, za ponedeljak imam rezervisan TD u Belgiji a najavljuju kišu, početkom meseca sam takodje imao rezervaciju ali je temperatura bila ispod nule. Naravno TD je " odrzan" ...  Čisto sumnjam da je neko vozio.. A da stavljam kišne gume i da se akam po kiši, to mi ne treba, svaka čast ko vozi tako ali ja ne. Naravno da je tebi smor doći iz NL u Srbiju a oni otkažu, ali većina ljudi dolazi iz Srbije tako da gledaju da ugode većini a ne manjini ;). Imao si sreće ako voziš u Nl i okolini na stazi a nisi nikada zakačio kišu. Meni je kiša bar u 30% slučajeva :stabre:. Trenutno od početka godine je 50% rezultat. Nadam se da će se popraviti preko leta.

Ps na prodaju termin na Mettet-u u ponedeljak, grupa 3. Inter track Belgijski organizuje. 100€ ako si zainteresovan :), imam u ponudi i grupa 1 od drugara koji takodje hoće da odustane.  

Promenio član Gajo Sevojno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750
WWW.WEERONLINE.NL

Bekijk eenvoudig de 14-daagse weersverwachting voor Mettet bij Weeronline. ✅ Weer 14 dagen vooruit ✅ Actueel weerbericht

E Gajo, ti ovo zoveš kiša :oda2: !? Istina, toplo vreme se ne predviđa, ali i po NAVAKU se vozilo nekad na petnaestak stepeni. Hvala na ponudi za termin, ali imam previše posla. A ja baš sinoć uplatio 3 TD:  Croix-en-Ternois 2.maj, Mettet 12. maj i Folembray 4. jun. Prognoza za 2.maj: promenljivo oblačno, 6 do 16°C. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hehe, pa tešim se da ću bar do 14h moći da vozim, posle najavljuju 0.6mm kiše. Pošto sam na slikovima, čim malo ovlaži staza ja se ne usuđujem da izađem.  Ja sam u blizini Brisela. Ima i Sava iz Roterdama. Nas dvojica vozimo često zajedno ove staze u okolini. Imamo i trećeg drugara iz CH, sa njim vozimo  malo veće staze, pošto on ne voli mikro staze. Gledam ove tvoje termine, ne uklapam se nikako. Eventualno 4 jun Folembray,  ali odmah sledeći vikend imam 2 dana povezano na Magny Cours 

Promenio član Gajo Sevojno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

Blago tebi! Tebi sve to u komšiluku. Ja malo pre poslao poruku Savi da ga pitam o planovima za ovu sezonu. Ja sebi ove sezone mogu da dozvolim max. 2 TD mesečno, pa javi za termine koji ti / vam odgovaraju od sredine juna na dalje. Bilo bi super to za Folembray!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Dok budemo u mogućnosti da odlažemo zbog kiše/hladnog vremena, mislim da je za veliku većinu tako i bolje i bezbednije. Takođe, i standard dobrog dela učesnika iz Srbiji/Balkana to zahteva.

 

Što se inostranstva tiče, tako je kako je, svaki TD stoji bez obzira na vremensku prognozu. I mi planiramo sledeće nedelje za Serres i drugi dan vožnje je po prognozi kiša, ko te pita za junačko zdravlje :)

 

@WEZ Žao mi je što je u tvom slučaju odlaganje bilo očigledan problem. Prosto je nemoguće i ne odložiti za neke i odložiti za većinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Navak nema vulkanizera sto je prvi osnov da bi mogle da se menjaju gume.

 

Serres vozite open day i nece ni biti voznje ako pada kisa ne pustaju na stazu a i ako neces da vozis neces platiti i to je to :)

 

U predelima gde je kisa sastavni deo voznje ljudi imaju drugi set tockova sa kisnim gumama ali treba to sve i tegliti.

 

Mislim da je sadasnja organizacija za TD na Navaku po pitanju vremena najbolja moguca i zaista nema mesta kritici bar po meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lux je pozicija kad možeš bez konsekvenci da odlozis TD zbog ne-idealnih uslova. Sa druge strane osiguranje za anulaciju avio karte košta par eura i pokriva taj rizik otkazivanja termina TD za nas iz ino pa ni to nije strasno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Jeste i ruku na srce tu je iskazana i dobra volja vlasnika staze odnosno verovatno i spoznaja da ipak ne nudi sve uslove da bi bilo moguce koliko toliko bezbedno voziti po kisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Vulkanizer je manji problem, to je rešivo od strane vlasnika staze relativno lako. Mnogo veći problem je lokacija staze (u sred poljoprivredne zone) i činjenica da po mokrom ista postaje VEOMA klizava. Verujem čak i za automobile, motore da ne pominjem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

E drugari, ma naravno! Meni samo žao što ne mogu s vama više da se družim i to sa tako luxuznom organizacijom. Ne samo da su NAVAK i vi (TD.rs) spremni da pomerite termin u odnosu na vremenske prilike, nego ima i drugih lux momenata: ovde, na "trulom zapadu" su grupe po max 40 vozača u stintu, a ne 20 (ili 30, zaboravio sam) kao kod vas. Takođe, podela učesnika je ne u tri, nego u četiri grupe, tako da se svaka grupa "suši" čitav sat. A ima i raznih organizatora. Na mom prvom TDu u NL, na stazi u Zandvoortu sam bio preko nekih smarača, terali nas i tablice da skidamo (kažu oštre, može neko da se poseče!). Onda, ako neko malo završi u travi kraj staze ili, ne daj bože lakše padne, odmah prekidaju stint i teraju sve napolje. Ja, kao novi fala bogu u prvu grupu, a samnom raznih duduka - samo izleću i paduckaju. Od 9 ujutro do 3 popodne nisam skrpio ni 10 minuta vožnje. Otidoh kući plačući i za NAVAKom pateći :/

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
On 21.3.2022. at 20:10, severian je napisao:

Počinje TrackDay.rs sezona 11 / sezona 2022!

 

Prijavljivanje je od danas otvoreno!

 

Pogledajte kalendar, u kome imate i linkove za prijavu za svaki termin:

TRACKDAY.RS

TD sezona 2022: Napomena: Za sve TD događaje važi pretplata

 

 

VAŽNO: ove sezone ponovo imamo merenje vremena. Merenje je na dobrovoljnoj bazi i košta 1800rsd (pdv uključen u cenu) po renti transpondera (dakle, cena merenja je ista i za ceo dan i za poludnevni termin i iznosi 1800rsd). Ako želite merenje vremena, obavazno čekirajte odgovarajuću opciju na prijavi i sledite uputstva iz email-a sa instrukcijama za uplatu.

 

Kompletan cenovnik za Sezonu 2022. možete pronaći ovde:

TRACKDAY.RS

Ukoliko planirate da se tekuće sezone vozite na 3 ili više TD dana, kvalifikujete se za popust. U slučaju uplate odjednom, važi ukupna cena iz tabele gore. U Sezoni 2022. INTRO GRUPA...

 

 

 

 

Da li postoji klasican nacin prijavljivanja putem telefona Navaka 011 7180242

ili nekog Vaseg broja Mobilnog

Za staromodne Motocikliste koji ne koriste Mejlove itd...

Pitam za Drugara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750
On 4/23/2022 at 9:23 AM, Gajo Sevojno said:

Hehe, pa tešim se da ću bar do 14h moći da vozim, posle najavljuju 0.6mm kiše. Pošto sam na slikovima, čim malo ovlaži staza ja se ne usuđujem da izađem.  Ja sam u blizini Brisela. Ima i Sava iz Roterdama. Nas dvojica vozimo često zajedno ove staze u okolini. Imamo i trećeg drugara iz CH, sa njim vozimo  malo veće staze, pošto on ne voli mikro staze. Gledam ove tvoje termine, ne uklapam se nikako. Eventualno 4 jun Folembray,  ali odmah sledeći vikend imam 2 dana povezano na Magny Cours 

Evo, gledam opet prognozu za Mettet, kaže maximalna dnevna 11stepeni! BRRRRR!! Ali zato su izgledi za kišu minimalni. Šta li si odlučio, "should I stay, or should I go"!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
Pre 10 sati, severian je napisao:

Ne postoji. Prijavljivanje je isključivo preko trackday.rs sajta... 

Ako dodjem 15. Maja na Navak sa 150e u dzepu

Opet nemam Upad

Ako sam dobro razumeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Možeš da se prijaviš na licu mesta u nedelju 15.5., u slučaju da još ima slobodnog mesta. 

 

Prijava na dan je nepovoljnija u odnosu na sajt, jer nemas garantovano mesto i cena je skuplja nego redovna cena. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 2 sati, WEZ je napisao:

Evo, gledam opet prognozu za Mettet, kaže maximalna dnevna 11stepeni! BRRRRR!! Ali zato su izgledi za kišu minimalni. Šta li si odlučio, "should I stay, or should I go"!?

Tu sam, vozim. Suvo ali nikako da predje temperatura 5c, tako da vozim za sada jako uzdržano, pogotovu sto sam sa drugim ( uličnim ) motorom..

Promenio član Gajo Sevojno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Gajo Sevojno Јес, јес.. и дува ветар с истока таман да те успори на правцу, ниси навикао на гуме, одвикао си се од нормалног шалтања брзина... знамо, знамо све изговоре.. има она књига оног Белгијанца Steven Casaer- De Chrono Liegt Niet. :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, Gajo Sevojno je napisao:

Tu sam, vozim. Suvo ali nikako da predje temperatura 5c, tako da vozim za sada jako uzdržano, pogotovu sto sam sa drugim ( uličnim ) motorom..

Reče čovek i postavi skoro najbrže vreme u grupi :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja