Jump to content

Moto Zajednica

Caberg Avalon iskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Honda NC 700 XA

Pozdrav.

Da li bi neko ko je posedovao ovu gacigu mogao da mi prenese njegova iskustva. Prvenstveno kakva je ventilacija, šumovi pa ostalo.

Za oko mi je zapao model Giga, slaže mi se uz motor i opremu

Screenshot_20210523-095951_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210523-095947_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210523-095941_Samsung Internet.jpg

20210108_145445.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Nemam baš taj model ali nosim Caberg Jackal. Rekao bih da su tu negde ta dva modela. Caberg sam otkrio manje više slučajno, pre toga sam probao sve što je bilo dostupno ali ništa nije odgovaralo za moj oblik glave.. Neki čudan..

Kaciga je sasvim ok, unutrašnjost prilično kvalitetna, udobna, vizir dobar, dobro zatvara, kvalitetan mehanizam. Posebno mi se svidja vizir jer daje veliko, široko, vidno polje. Prilično je aerodinamična i stabilna na većim brzinama na nakedu. Za zvučnu izolaciju ne znam šta da kažem jer nosim čepove za uši van grada, mislim da je ok. Ventilacija je odlična, imam utisak da ne bi maglila ni bez pinlocka. A to joj je možda i jedina mana koju sam primetio jer je ventilacija ista sa zatvorenim i otvorenim lufterima, ne vidim razlilku. Zato je više letnja kaciga, nije za neku zimu. Jedan mlaz vazduha mi duva tačno iznad levog oka i tuče tu kad je hladno vreme.

Eto, to su neke moje ocene posle dve sezone. Valjda će ti ovo nešto značiti za odluku..



Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Мислим да грешиш упоређујући два различита модела, јер чак је и калуп другачији.

Имао сам и ја два модела њихових кацига, које су биле скроз другачији једна од друге, од тога како леже на глави за исту величину (мало другачији калуп) до тога какав је квалитет сунђера.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Moguće, moguće, ne branim.. Rekoh šta imam na osnovu to malo iskustva, ne tvrdim ništa.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ja sam je uzeo sad skoro. Za sebe i curu. 2 komada ista boja isti model samo velicina druga. Ona kaze da joj je bolja od MT-a, al dok ja to dobro ne testiram na daljem putovanju ne mogu da znam. Videcemo.

Vozio i MT i Shark,  sada ostarile... Pa taman uporedni test narednih meseci... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ima je moj ortak. Pre neki dan sam je nosio da uporedim sa mojim kacigama. Unutrasnjost je mekana i izuzetno prijatna za nosenje. Vizir je odlicnog kvaliteta. Prosle godine je ortak pao sa motora noseci tu kacigu. Pri padu mu se grana zabila direktno u vizir koji tom prilikom nije pukao vec se savio i ostao citav. Naravno nije vise bio za upotrebu jer se prelomio po sredini pa je ostala strafta. Pukao mu je samo mehanizam sa jedne strane koji je posle zamenio u Garage Motoshop-u zajedno sa vizirom.

Ono sto sam ja primetio kao manu ove kacige je da je pomalo bucna. Imam utisak kao da dosta vazduha ulazi od ispod brade pritom stvarajuci neko zvizdanje koje nije strasno ali ga ne cujem na svojim kacigama (Shark D-Skwal i Icon Airframe Pro). Takodje suncane naocare su pri dnu blago savijene unapred sto pravi malo distorziju vidnog polja. Nije strasno ali i meni i ortaku to smeta u voznji.

 

Promenio član DeusExMachina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Honda NC 700 XA

Kupljena. Posle 600 predjenih kilometara iskustvo je sledeće.

Prednosti:

1. Prelagana na glavi. Ne oseća se težina kacige na vratu 

2. Izgled brutalan, pogotovo sa metalik vizirom

3. Lakirana pa se lako čisti iako ima bele detalje

4. Udobna baš i ništa ne škripa

5. Moja preporuka je da se kupi metalik vizir jer je toniran tačno tako da se oči bukvalno ne naprežu,za razliku od naočara u kacigi ili skroz crnog vizira. Takodje, sa metalik vizirom duplo manje je vruće u kacigi. Samo se lako grebe.

6. Za zvučnike od komunikacije već postoje jastučići na koje se samo prislone zvučnici(ne mora da se lepi ništa kako bi se stavili zvučnici. Jedino mikrofon mora da se lepi

Mane:

1. Za ventilaciju i buku nisam reprezentativni primer (zbog vizira na motoru). Zbog vizira na motoru ventilacija bilo koje kacige je slaba jer vetar ne udara u otvor kod usta

2.Pošto sam visok 2,00, vizir povišeni mi direktno udara u vizir od kacige i pravi veću buku pri malim brzinama. Ali preko 70 ide preko kacige i tada je buka u granicama normale. Pošto sam nosio i flip up i stariju fullface ixs, avalon stvara najmanju buku.

3. Sunčane naočare su loše jer se nemalo gleda kroz obod iznad nosa od naočara i malo muti vid. Ali zato metalil vizir je keva.

 

Kada stavim fabrički manji vizir pišem utiske u vezi buke i ventilacije.

Sve u svemu za te pare daje mnogooo.

 

 

 

20220410_032701.jpg

20220415_185921.jpg

20220424_132724.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja