Jump to content

Moto Zajednica

Garmin ili TomTom

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2781 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 22 sati, mick je napisao:

Kod mene slična stvar samo 4x jeftinije emoji16.png
0445b8accf17dcbc541389669a426a55.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Vidim na KP jedno dvadesetak oglasa .....izgleda iz Madjarske ušlo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Vidim na KP jedno dvadesetak oglasa .....izgleda iz Madjarske ušlo 
Niti jedan na tim oglasima nema samo stoje tako bezveze oglasi. Našao sam neki kontakt koji donosi iz Mađarske.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Tomtom rider 550 koristim već 2 godine i savršen je u svakom pogledu ,karte apdejtuješ preko wifi-ja kao i sve ostalo ,update doživotan ,na raspolaganju karte za ceo svet ,o saobracajnim kamerama obavestava u metar naročito preko,pravljenje ruta na racunaru ili telefonu dečija igra ,kao i prebacivanje na uređaj , mozda bih samo voleo da je ekran 5,5 incha zbog mog slabijeg vida ali i ovako se vidi extra .

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Eh, sad si mi nahvalio TomTom kad sam narucio Garmin 396...

Nadam se da ce me sluziti bar iole dobro kao tebe TomTom

Vodio sam se logikom da veci broj ljudi koristi Garmin, te da je on podobro ispitan i istestiran. Kako god, sluzice me kako tako i sigurno bolje nego da nemam nikakav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
pre 12 minuta, Nesasavage je napisao:

Eh, sad si mi nahvalio TomTom kad sam narucio Garmin 396...

Nadam se da ce me sluziti bar iole dobro kao tebe TomTom

Vodio sam se logikom da veci broj ljudi koristi Garmin, te da je on podobro ispitan i istestiran. Kako god, sluzice me kako tako i sigurno bolje nego da nemam nikakav

E moj prijatelju, što me nisi prije upitao ovakvo osobitno, đabe ti je sad kad bacaš pare, bolje, da mi kod tebe ovo klopnemo i popijemo.

Eto rešenja. Imaš mobitel imaš sigurno , ne treba ti najbolji, za 16€ kopiš sygic, nainstaliraš program te onda možeš 4 puta u ljeti, da updajtaš mape sa svih zemalja koje ti trebajo.

A tih 16€ ti je za za doživotski uplato. Ja sam još nešto doplatio za radare i još nešto to bilo u nekoj akciji 11€ nači za 27 do 30 € imam sve što trebam. Eto kada sam tebe tražio to me dovozilo ispret tvoje kuže mobitel i sygic.

Do sad sve kako treba nijednom mi još nije pogrešio ili me vodio na krivi put.

I ja sam razmišljao o ovim garmin ili slično pa odustao kad sam vidio cijene, odmah krenuo na toiletu da kenjam i uplatio sygic.

Šta trebaš još samo to da kad ubaciš konačni cilj , da te dovoze tamo.

Ako več sve ovu tehnologija zakazala onda ide ovakvo - slušaj garmin, gledaj mapu i pitaj seljaka na kraju.

 

Nadam se , da ti služi ovaj garmin. Ali pošto još nisi stigao kod mene, mislim, da su ti slali kvarni garmin, ili ovaj tvoj nima mape SLo u sebi.:Sloper:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
2 minutes ago, Nordkapp said:

E moj prijatelju, što me nisi prije upitao ovakvo osobitno, đabe ti je sad kad bacaš pare, bolje, da mi kod tebe ovo klopnemo i popijemo.

Eto rešenja. Imaš mobitel imaš sigurno , ne treba ti najbolji, za 16€ kopiš sygic, nainstaliraš program te onda možeš 4 puta u ljeti, da updajtaš mape sa svih zemalja koje ti trebajo.

A tih 16€ ti je za za doživotski uplato. Ja sam još nešto doplatio za radare i još nešto to bilo u nekoj akciji 11€ nači za 27 do 30 € imam sve što trebam. Eto kada sam tebe tražio to me dovozilo ispret tvoje kuže mobitel i sygic.

Do sad sve kako treba nijednom mi još nije pogrešio ili me vodio na krivi put.

I ja sam razmišljao o ovim garmin ili slično pa odustao kad sam vidio cijene, odmah krenuo na toiletu da kenjam i uplatio sygic.

Šta trebaš još samo to da kad ubaciš konačni cilj , da te dovoze tamo.

Ako več sve ovu tehnologija zakazala onda ide ovakvo - slušaj garmin, gledaj mapu i pitaj seljaka na kraju.

 

Nadam se , da ti služi ovaj garmin. Ali pošto još nisi stigao kod mene, mislim, da su ti slali kvarni garmin, ili ovaj tvoj nima mape SLo u sebi.:Sloper:

Heheheh

Koristim i Sygic, sad bio u Istanbulu, sluzio me extra. Nego volim ja malo da imam od svega po nesto. 

A mapu SLO i da nemam, naci cu te pa makar nejeo janje ili prase kod tebe kuci:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
pre 29 minuta, Nesasavage je napisao:

Heheheh

Koristim i Sygic, sad bio u Istanbulu, sluzio me extra. Nego volim ja malo da imam od svega po nesto. 

A mapu SLO i da nemam, naci cu te pa makar nejeo janje ili prase kod tebe kuci:jee:

Ne verujem, dok ne doživim...:dobrodosli2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Ukratko:

 

TomTom je nežniji i ima bolje mape. Garmin je robustan hardverski i bagovit softverski, sa notorno mušičavim rutiranjem. Ni jedan ni drugi u Srbiji nemaju podršku, u smislu servisa, šta god da vam tvrde prodavci (zamene staro-za-novo sa nesuvislim cenama ne računaju se u podršku).

 

Posledično i jedan i drugi kupujte u inostranstvu, višestruko su jeftiniji nego u Srbiji, gdu su pogotovo za Garmin smešno visoke cene. I jedan i drugi mogu da koriste OSM karte, koje su dosta ažurnije od bilo koje alternative i za zapad i za istok planete (za istok i nemaju realnu alternativu).

 

Inače, Garmin koristim 15-ak godina, TomTom jedno 3 godine, a najšeće koristim u poslednje vreme Android telefon sa sledećim sw: Orux Maps/GPS logger/GPX viewer pro/OSM karte i mnogo dostupnih TOPO karata. 

 

Za off road nije ni Garmin, ni TOmTom, šta god da vam kažu prodavci...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ludi Garmin, vraćam se letos preko Crne Gore, i idem na novi Pazar, kad negde 10ak km pre granice kaže LEVO, aj da ga poslušam, možda neka obilaznica, prečica,....
Vodi me kroz lepu borovu šumu, krivudav uzan put, idem, idem, idem, posle nekih 4,5km pitam čoveka u autu koji je naišao u susret.
Stari granični prelaz, oko 5km makadama u srpskom delu, izašao u Tutin. Čekao na granici policajca da dođe iz ladovine drveta

020aa2add889ce45b1acf1c1ecd10edb.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
13 minutes ago, severian said:

Ukratko:

 

TomTom je nežniji i ima bolje mape. Garmin je robustan hardverski i bagovit softverski, sa notorno mušičavim rutiranjem. Ni jedan ni drugi u Srbiji nemaju podršku, u smislu servisa, šta god da vam tvrde prodavci (zamene staro-za-novo sa nesuvislim cenama ne računaju se u podršku).

 

Posledično i jedan i drugi kupujte u inostranstvu, višestruko su jeftiniji nego u Srbiji, gdu su pogotovo za Garmin smešno visoke cene. I jedan i drugi mogu da koriste OSM karte, koje su dosta ažurnije od bilo koje alternative i za zapad i za istok planete (za istok i nemaju realnu alternativu).

 

Inače, Garmin koristim 15-ak godina, TomTom jedno 3 godine, a najšeće koristim u poslednje vreme Android telefon sa sledećim sw: Orux Maps/GPS logger/GPX viewer pro/OSM karte i mnogo dostupnih TOPO karata. 

 

Za off road nije ni Garmin, ni TOmTom, šta god da vam kažu prodavci...

To ja zovem detaljnim objasnjenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
1 minute ago, Krmco said:

Ludi Garmin, vraćam se letos preko Crne Gore, i idem na novi Pazar, kad negde 10ak km pre granice kaže LEVO, aj da ga poslušam, možda neka obilaznica, prečica,....
Vodi me kroz lepu borovu šumu, krivudav uzan put, idem, idem, idem, posle nekih 4,5km pitam čoveka u autu koji je naišao u susret.
Stari granični prelaz, oko 5km makadama u srpskom delu, izašao u Tutin. Čekao na granici policajca da dođe iz ladovine drveta emoji38.pngemoji38.pngemoji38.png

020aa2add889ce45b1acf1c1ecd10edb.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

A kad bi prosao tim putem da nije bilo Garmina:jee5:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Slažem se, i drago mi je da sam prošao tuda, volim da malo skrenem van magistralnih puteva

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 2 sati, Nesasavage je napisao:

A kad bi prosao tim putem da nije bilo Garmina:jee5:

 

Aha. I ja pre dve godine krenem iz manastira Vratna i hocu ka Rajackim pimnicama. Kaze Garnin, si lud dides okolo evo imas sjajnu precicu. Na precici novi asfalt, koji se kasnije pretvorio u stari asfalt, pa u dobar makadam, pa u los makadam, pa u dobar sumski put i na kraju...

 

 

viber image 2020-08-30 , 22.06.12.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nisam koristio Tom-Tom, a voleo bih da probam. Ostalo mi je u secanju da dugo nisu imali mape Srbije, pa ih nikad nisam ni razmatrao ozbiljno za kupovinu. Imam Garmin Zumo 595 te sa njim posle tri godine imam dosta iskustva.

 

Hardver i ideja perfektni. Hardverski, sumnjam da ima boljeg uredjaja, gledano kao celina, navigacija, nosac, napajanje. Besprekorno stoji, napajanje bez prekida, sama navigacija vodonepropusna i napravljena kao tenk. Kao sto rekoh, i ideja odlicna - projektovanje rute na racunaru, sa istim mapama koje su i na uredjaju preko BaseCamp softvera. U praksi, to je jedini nacin (koliko-toliko) da covek ne nahebe negde u nekoj vukojebini, kao na slici gore. Tu dolazimo do mana samog softvera, rutiranje nekad zna da bude... pa recimo problematicno, mada bi ocajno bolje opisivalo situaciju. Rutiranje se testira u svom okruzenju ili kraju, gde znate svaku ulicu i sokak. U mom slucaju Lazarevac sa okolinom. To toliko lose radi da je neverovatno za uredjaj te cene! Da ne navodim konkretne primere sa mapama i podesavanjima, ali moj savet je: pre bilo kakvog navodjenja, proverite sta je planirao! Zato je dobro raditi projektovanje puta na racunaru, jer mozete da proverite kako je rutirao, mada i to nije sigurno. Kako sam cuo, postoji problem i kad ucitate tudju rutu na svoj uredjaj i zelite da je pratite. Nisam proverio, ali sam cuo da je problem sto ne mozete da se prikljucite na rutu bilo gde, nego samo od samog pocetka.

 

Rekao sam 100x: idealno bi bilo imati iGo Primo na Zumo uredjaju. iGo uredjaji me nikada nisu doveli ni u kakav problem. To na zalost ne znaci za iGo na telefonu koji sam uredno kupio i platio. Izgleda da ne koristi iste mape i filozofiju rutiranja. Prosle jeseni sam sa njom krenuo sa Uba u selo Batalage. Na nekoliko kilometara pre Batalaga, iGo mi kaze da imam precicu, da ne idem okolo. Poslusam i krenem. Slicno kao u prethodnoj poruci, put sve losiji dok na kraju....

 

 

20211211_130111.jpg

20211211_125412.jpg

20211211_130152.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Tu negde na poslednjoj slici sam se okrenuo i vratio. Onda ukljucim Zumo da me vodi dalje, skoro pred asfalt. A Zumo kaze, pa vrati se nazad, imas odlicnu precicu, nemoj okolo. Neka hvala. Naravoucenije, uvek proverite rutu kojom navigacija zeli da vas vodi, ustedecete mnogo muke sebi.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Sad kad neko ovo pročita neće ni da pomisli da gleda navi
Malo izmenjena izreka , navi čitaj seljaka pitaj !

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6806 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jeste mu to rutiranje nekad idiotsko mada po Beogradu me je uvek dovodio do praga. Sa svakim novim ažuriranjem radi sve bolje. 

 

Što kaže Lalajko uvek proverite šta je rutirao pre nego što šibnete GO! Posle nekoliko sekundi on računa alternativne rute i izbaci više varijanti i često te alternativne budu najrealnije.

 

Najviše ume da se zaplete neposredno pred cilj, ali ako vidim da ima još izvestan broj km a da me vuče van glavnog puta ja se držim istog.

 

Daleko od toga da je loš uređaj ali ima svoje zvrčke. 

 

Dobar mi je bio Becker Crocodile sa iGo Primo ali nisam mogao nikako napajanje da mu rešim.

 

 

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 31 minuta, Alekre je napisao:

Dobar mi je bio Becker Crocodile sa iGo Primo ali nisam mogao nikako napajanje da mu rešim.

 

To je ono sto sam rekao: iGo - odlican softver i mape, uredjaji losi. Garmin: odlican hardver, softver los. Idealno: iGo na Garmin Zumo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2781 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Auu, al ste me naplasili sad :ups:
Постави себи питање где се уопште иде. Африка, Амазонија, Камчатка. За све остало постоји гугл мапс као основ и после мало нави лево десно. Ово све горе наведено је не сумњам тачно али размисли како уопште људи путују који немају навигације

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Klasicna papirna mapa je neprevazidjena.

Mnogo, mnogo jeftinija i ne treba struja. Da ne pricamo o greskama koje ti isti uredjaji non stop prave.

 

... i kakvo je to putovanje kada stalno gledas/slusas sta ti uredjaj "govori".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Udji ti sa papirnom mapom u Istambul,pronadji apartman u Tirani,nadji adresu u sutomoru,nadji iskljucenje u Budimpesti za Beć u Nemaćku. Parkiraj uz ulicu rasiri mapu preko kofera i u full opremi na +40c nadji skretanje koje ti treba :)

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1483 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

I to je moguce i to je dozivljaj.

Secam se svog prvog odlaska u Grac (Austrija), kolima sam, nije bilo navigacija i pametnih telefona.

Kuci razvukao papirnu mapu, sva bitnija skretanja upisao na one stikere (samolepljive zute papirice), njih izlepio po instrument tabli, kako gde skrenem taj odlepim i bacim pozadi.

Naravno izgubio sam se na samom ulazu u Grac, ali pomogli mi neki prijatni ljudi sa pumpe u 1h nocu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre sat vremena, punisa 16 je napisao:

Udji ti sa papirnom mapom u Istambul,pronadji apartman u Tirani,nadji adresu u sutomoru,nadji iskljucenje u Budimpesti za Beć u Nemaćku. Parkiraj uz ulicu rasiri mapu preko kofera i u full opremi na +40c nadji skretanje koje ti treba :)

 

Podrzavam to sto si napisao, u pravu si, samo da dodam da ja u Skadru nisam mogao ni sa navigacijom da pronadjem hotel :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja