Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tenere 700 World Raid

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Stiže nova Tenere 700 World Raid. Od kako me je oduševila "obična" Tenere 700 stalno razmišljam kako bi u idealnoj garaži dobro legla Tenere 700, ali sad kad pogledam ovu World Raid, jedva čekam da provozam testni primerak. Ostaje samo da se nadamo da cena neće biti prevelika.

 

BJBIKERS.COM

Predstavljamo vam Yamaha Tenere 700 World Raid koja je sada sa većim rezervoarom spremna da pređe još veće distance.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4398 postova

Pretpostavljam da sa ovim pokusavaju da odgovore na KTM790/890 i Norden, koji su bolji motocikli po svim testovima koje sam do sada gledao na YT, prvenstveno sto se ogibljenja tice. Zato i unapredjenje istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 6 minuta, Motorcyclist je napisao:

Pretpostavljam da sa ovim pokusavaju da odgovore na KTM790/890 i Norden, koji su bolji motocikli po svim testovima koje sam do sada gledao na YT, prvenstveno sto se ogibljenja tice. Zato i unapredjenje istog.

Znaš kako, Yamaha je uvek  sa Tenere 700 uspevala da bude praktičniji motor za neke off road vožnje. Norden nema šanse da će moći ikad da prođe tamo gde Tenere može. Prevelik i pretežak motocikl, a nešto nije predviđen ni za da ispadne u mestu. Kad sednem na Norden kao da sam seo na putnu krstaricu. Dok je Tenere uža, lakša, nekako čvršća i jednostavnija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Mislim da se masa već zna (pisao je @wanjamoto na fb), i nažalost malo je veća razlika od samo razlike u gorivu i ulju.
World Raid verzija je sa 220kg 16kg teža od obične verzije, a kapacitet rezervoara je 7l više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, antir3ality je napisao:

Mislim da se masa već zna (pisao je @wanjamoto na fb), i nažalost malo je veća razlika od samo razlike u gorivu i ulju.
World Raid verzija je sa 220kg 16kg teža od obične verzije, a kapacitet rezervoara je 7l više.

Ako je tako, značajno veća razlika u težini. Nadam se samo da su je zaista tako lepo rasporedili da se ne primeti. 

P.S. u zapremini ulja ne bi trebalo da bude razlike, jer je identičan agregata. Možda je ogibljenje nešto teže, malo na vetrobran, ne znam gde su još mogli da nakupe toliko težine. Sami rezervoari ne verujem da su mnogo teži.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4398 postova
2 minutes ago, Jovan Ristic said:

Ako je tako, značajno veća razlika u težini. Nadam se samo da su je zaista tako lepo rasporedili da se ne primeti. 

P.S. u zapremini ulja ne bi trebalo da bude razlike, jer je identičan agregata. Možda je ogibljenje nešto teže, malo na vetrobran, ne znam gde su još mogli da nakupe toliko težine. Sami rezervoari ne verujem da su mnogo teži.

Znaci teza i od Nordena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

I meni je bilo čudno ovo za ulje, ali ako je tačno ovo što je @wanjamoto postovao - piše da u običnu ide 2.6l a u WorldRaid 3l . Baš bih voleo da znam zašto je to tako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 6 minuta, Motorcyclist je napisao:

Znaci teza i od Nordena :)

Identična masa, 220 kg Tenere 220 kg Norden. 


EDIT: u pravu si, Norden je 218 kg

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, antir3ality je napisao:

I meni je bilo čudno ovo za ulje, ali ako je tačno ovo što je @wanjamoto postovao - piše da u običnu ide 2.6l a u WorldRaid 3l . Baš bih voleo da znam zašto je to tako.

 

Moguće da je veći hladnjak za ulje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

 

pre 22 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Znaš kako, Yamaha je uvek  sa Tenere 700 uspevala da bude praktičniji motor za neke off road vožnje. Norden nema šanse da će moći ikad da prođe tamo gde Tenere može. Prevelik i pretežak motocikl, a nešto nije predviđen ni za da ispadne u mestu. Kad sednem na Norden kao da sam seo na putnu krstaricu. Dok je Tenere uža, lakša, nekako čvršća i jednostavnija.

Пријатељу не буди скроз уверен у то. ;) Битан је распоред масе, а Норден баш због исте позиције резервоара и ниског тежишта као на КТМ-у је по свим озбиљним тестерима лакши за подизање од Тенере баш због тога.

 

Тенере има високо тежиште и зато што је уска падне полеђушке па чик је подигни кад си старији од 50 година.  :lol3:

 

Али свакако је једноставнији мотор за терен и путовање у Африку од Нордена.

 

Норден је врло занимљива зверка у тој категорији за Јевропејце.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, СајберГастарбајтер je napisao:

Тенере има високо тежиште и зато што је уска падне полеђушке па чик је подигни кад си старији од 50 година.  :lol3:

Znači nije za starije od 50 godina :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

У сваком случају мораш да пробаш или Норден или КТМ, зато што је та ситница са резервоарима и боље вешање од свих осталих за оне хард ендуристе који баратају тим тежим моторима, баш оно што их чини феноменалним за офроуд.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pavlin verovatno malo subjektivno gleda na novi model, ali za većinu se slažem sa njim.  Ako budem odlučio da uzmem T7, rađe bih uzeo osnovnu verziju, a za razliku u ceni bih je prilagodio onako kako meni odgovara.
U početku je Rally verzija bila isplativa, jer se prostom matematikom dolazilo do toga da svi dodaci na njoj vrede dosta više od razlike u ceni, ali mislim da to više nije slučaj - čini mi se da je veća razlika u ceni sada između obične i Rally verzije nego što je bila na početku prodaje.

Što se tiče videa - nisam znao za ove probleme sa duplim rezervoarima (ako je sve ovo tačno). Takođe - nekako sam smetnuo s uma da osnovna verzija nema preload napred, što mislim da je i tek kako potrebno.

Zanimljivo je i ono što na kraju videa priča - a to je da je problem sa vibracijama u vožnji (wobbling) - rešio zamenom prednje gume. Tako da eto - i to može da se desi na novom motoru.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja sam od njega cuo dosta pametnih stvari ali i ja mislim da je previse subjektivan oko ove nove tenere. Generalno da hocu nov motor ja bi isto uzimao obicnu teneru. Oni su ovom novom dobili i kupce koje vole da podesavaju modove, 3cm hoda nije bas neprimetno kao sto prica, za rezervoare jeste upravu da ti ne treba preveliki kapacitet ali kad imam veci kapacitet manje razmisljas. Za sediste je u pravu.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Videh je danas u Pazovi u Lidlu na parkingu. Au, kakva mašina. Nažalost, nisam imao telefon kod sebe da uslikam. Bilo mi čudno kad sam je video, tek kad sam video natpis world raid i dupli rezervoar, shvatio sam da je to nova verzija. Prednji kraj je mnogo širi od obične verzije i deluje baš moćno. Rado bi je posedovao, ali po ceni vidim da košta skoro kao africa twin base model, pa je diskutabilno da li je dobra kupovina, ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

VzXliJO.jpg

 

 

 

EBu18rb.jpg

 

 

oD3tsC3.jpg

 

:moto3: Službeno vozilo od skora. Imao sam priliku da je provozam nekih 400-ak km. Prijatno sam iznenađen koliko se težina ne oseti (osim manevrisanja u mestu) i koliko je motor upravljiv. Visoko sedište (meni sa 185cm odgovara) i odličan položaj sveukupno. Za nekog ko već 11 godina vozi KLE-a T700 ima i više nego dovoljno snage. Voli krivine, vrlo je stabilna. Nisam vozio po terenu pa ne bih da komentarišem . Čini mi se da ne bih voleo da se zavučem u neki tehnički zahtevan teren, teška je za "o-ruk" situacije.

 

Od mana za sada primetim samo lošu zaštitu od vetra. Vizir pravi ružne turbulencije već od 110 na sat, na 130 počinje da mi trese vizir na kacigi i muti vid što je solidno neprijatno i zamarajuće. Ako nema vozila ispred (a to znači i 50m ispred) onda turbulencija nije izražena ni na 130, ali to znači prazan autoput što se ne dešava često. Više bih voleo da je vizir i kraći pa da je cela glava u "čistom" vetru. Meni ne vredi ni da se saginjem, sakrivam iza vizira.

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja