Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa NSU pretis 175

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

Drugari nabavljeni svi potrebni delovi, i karburator i paljenje oređiđi, i svašta nešto još, ostalo sad da se igram i sastavljam... Ostalo mi je nekih delova viška pa koga zanima možemo trgovati, ne znam da li smem da postavim ovde šta ima, ako mi admin odobri ja ću postaviti slike... Pozzz svima i hvala na savetima i pomoći ako mi nešto ne bude jasno eto mene opet... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 77 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Kurble se čuvaj ...oće, oće da udari.

Još onomad sam od svog Maxia odustao. 175ccm model iz 59. made in Vogošća. Tad sam prvi put vidio polužni mehanizam umjesto faznog lanca. Da je u to vrijeme bila opcija kao danas npr. alternator 12V ja bih u tom pravcu išao. Tebi neka je sretno u daljim radovima pa javljaj šta si postigao.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

Hvala kroko, hvala na trudu ali ne mogu da pročitam, mutna su slova kad uveličam, elem iskopao sam po netu kako se šteluje bregasta,ventili na 0.8,platine na 0.4,predpaljenje na 5.5 pre gmt, sa otvorenim regulatorom paljenja, svećiva 0.7, sve sam to odradio ali ventili se čuju tj kuckaju, lepo upali na leru lepo radi, sem tog kuckanja ventila koje me nervira, ali kad dodam gas preko preko pola počinje da štuca da prekida i nemam pun gas, više ne znam gde grešim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Hvala kroko, hvala na trudu ali ne mogu da pročitam, mutna su slova kad uveličam, elem iskopao sam po netu kako se šteluje bregasta,ventili na 0.8,platine na 0.4,predpaljenje na 5.5 pre gmt, sa otvorenim regulatorom paljenja, svećiva 0.7, sve sam to odradio ali ventili se čuju tj kuckaju, lepo upali na leru lepo radi, sem tog kuckanja ventila koje me nervira, ali kad dodam gas preko preko pola počinje da štuca da prekida i nemam pun gas, više ne znam gde grešim... 
Ево пробао да ти пошаљем целу књигу не могу.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

Od čeka napraviti vođice ventila za pretisa 175 cc, a da se izbebnu oni brisači ventila, ne može ih naći nigde, kako tj od čega uraditi vođice a da se mogu koristiti postojeći delovi na tržištu, gumice tefloni i sl... Ili ako od nečeg pašu...??? 

Promenio član foxcel13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Воџица за вентиле се израџују од гуса. Добар дреар то ради ко 1+1=2. И ја сам на својим NSUа мењао воџице и монтирао стандардне гумице од ауто, јер тефлоне које има фабрички не налазиш нигде. Значи све се ради, све је могуче само треба доброг мајстора да ти испуњава жеље и пуни новчаник да платиш задовољства

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Zar se ne izradjuju od mesinga kod vecine sus motora?
Оригиналне су гусане, тефлони су као Јапански шешир којег стеже носач опруге. Опруге нису стандардне, бронза се користи код Мото Гуци Фалконе 500 рецимо, али и њих сам мењао за гусане. Фалконац нема гумице фабрички па сам израџивао воџице са гумицама. И вентиле сам прилагоџавао сваштааааа.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja