Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa NSU pretis 175

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max
Pre 6 sati, triton je napisao:

Verovatno je zapekla šipka kvačila koja prolazi kroz osovinu menjača,probaj šipku da izvučeš napolje nekim klještima,ali ona nije iz jednog komada,drugi deo nemožeš izvaditi dok ne odvrneš federe na poklopcu kvačila,sa strane gde je paljenje.

 

Pa čini mi se da je ta što je unutra, jel mora magnet da skidam il može bez da ga skidam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
IMG_20220220_152806.thumb.jpg.5ecdfd12aff29b9f3702ad5e4dea3ade.jpgIMG_20220220_152935.thumb.jpg.2cc21cd5458e79af251780733f02378e.jpgda li se ovaj magnet ovako skida ili ima neka druga fora..., jedino mi tako logično... IMG_20220220_152611.thumb.jpg.8df4b726c6dbd524952b2c37dff1f287.jpgIMG_20220220_152624.thumb.jpg.736731a9e92e0156c30303ea42b7730f.jpg
Ова буџотина се скида као на последњој слици.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Predpostavio sam ali evoprobam i bogami neće... Bojim se da ne s.... nešto.. Jbg neko je buđio pre mene... Hahaha
Шраф удара у чело радилице и избија магнет.
Имаш тањи шраф који држи склоп и шрафи се у рукавац радилице. А вечи шраф се шрафи у ту чевчицу која вири и удара у радилицу, и тако избија цео тај конусни део.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

Znam da nema ali gledam ne znam da li može da razmontiram lamele bez da njega skidam, ali reko da pitam jel to tako ide pa ako ide da probam, nabavio sam cdi od skutera pa da vidim šta treba.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max
pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

Шраф удара у чело радилице и избија магнет.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

 

pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

Шраф удара у чело радилице и избија магнет.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Skonto sam sad ali ovaj je zaglavio na konusu sačuvaj Bože... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Зато је конус, да би држао. Ту кајла не држи ништа, само даје правац док стегнеш. Ја на сервисни скутер и немам кајлу на магнету. Само LOKTITE и мутер.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Карбуратор очистиш "огледало" и оним шта сам ти пустио на слици залепиш пажљиво да не зачепиш неки канал. Тај Локтајт попушта само на веома високу температуру, много вечу него што агрегат може да постигне. Отпоран на бензин, уље, нитро, ксилол.........итд, итд. Није јефтин и ако неко може да те услужи(позајми) да завршиш посо било би супер.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

Da moraću da ga zalepim, nema mi druge... Nego onaj šrafić sa maticom na dekli kvačila, jel on treba da se stegne samo dok ne dodirne onu osovinicu kvačila ili se sa njim šteluje kvačilo, probao sam da ga stegnem jače onda izgubim kurblu a ako ga otpustim onda nemam kvačilo, probao sam da ga tražim tako da hvata kurbla a da mogu i da menjam brzine onda je ta osovinica baš pod pritiskom, a i vidim da se na osovinicama napravio ajnzac od kuglice, jel to sme da bude tako konstantno pod pritiskom, kako se uopšte šteluje kvačilo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Не би требало, део код куглице напуни машчу, код других мотора све је то у уљу па се не хаба толико. Сајла за квачило да иде лако да би имао реалну претставу, механизам који гура шипку очишчен намашчен. И штелујеш нешто преко шрафа са контром, нешто на ручицу горе и добијеш неки оптимум. Очисти потисне и ламеле(не уљај) и то. Куглица да не буде мања од канала, она је обично веча од осовинице, значи највечу која улази а не запиње.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk





  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max
On 26.2.2022. at 16:09, NIKI je napisao:

Ako se nisi snasao (zalepio) taj deo na karbu imam skoro komplet kab od Pretisa .

 

On 26.2.2022. at 16:09, NIKI je napisao:

Ako se nisi snasao (zalepio) taj deo na karbu imam skoro komplet kab od Pretisa .

Koliko ga  ceniš, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Krokodilo,svaka čast na poznavanju mehanike i količini živaca 
(Nije sarkazam )
Хвала на похвали, није сарказам такуѓере.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

Eto mene opet, pozzz svima nabavio sam oreginal paljenje za pretosa i povezao ga po ovoj šemi, ali nemam varnicu na bobini, povezao sam kao na sledećoj slici samo ta dva konektora tako da kad stisnem ključ dobijam kontakt na bobini i dobijam varnicu, da li neko može da mi objasni kako da povežem struju oću da izludim... IMG_20220310_202756.jpg.a48bf1171a590944d7320389fc1e8d8c.jpgIMG_20220310_201818.jpg.0c43a48370796646f2984bbc4f066a7d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja