Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa NSU pretis 175

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

Zašto da ne, ja taj motor nisam imao nit video nit znam mnogo o njemu, vrline i mane, ovde ima ljudi koji znaju nešto više o njima pa mogu da čujem neka iskustva savete ideje uz malo osnovnog znanja i malo logike i malo saveta može svašta... Ja recimo mog forda ne vozim kod majstora naučio sam ga napamet opet uz pomoć nekih ljudi sa fordovog foruma, a nemam problema sa njim 5 godina je kod mene, pre njega isto sa opelom, pre njega golf... Do duše sve dizeli... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max
pre 10 minuta, zemunac72 je napisao:

Ako ga popravis preko drustvene mreze,foruma,vodim te na klopu i pice

Zemunac možemo mi i ovako na klopu i piće... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
Da li sklop delova pod brojevima 18 19 20 treba da se podiže kada se dodaje gas tj podiže šiber? Dešava se sledeće upali lepo radi na leru ali čim dodam gas 1/4 taj sklop se podigne pod pritiskom goriva od ispod pljune gorivo i motor trokira i dasi se, čemu služi taj sklop,da li možda ima veze sa momentom paljenja trenutno je na 2mm pre gmt.?
Screenshot_20220212-122810.thumb.jpg.7a575d6a5743c3edb0391ad9d627871c.jpg
Не треба.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max
pre 33 minuta, Krokodilo je napisao:

Не треба.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Probao sam da ga zadržim dole pritisnem ga šrafcigerom ali onda kad dodam gas počne da trokira davi se i ugasi se, do 1/8 gasa od prilike taj deo stoji dole motor ubrza ali čim pređe tu granicu diže se gore pljune gorivo opet padne i tako u krug ako se ne ugasi, ako vratim gas vrati se u normalu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Verovatno je popustio navoj na delu 18 jel je od mekanog materijala napravljen,deo 20 treba da ga drži,on je od mesinga,i na njemu je verovatno dobar navoj,pokušaj da ga sastaviš sa lepkom za navoj,samo pusti lepak da se osuši,nemoj odmah puštati gorivo!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Ма баци то џубре, или набави Делорто или поручи са Алија имаш одличне вишенаменске карбураторе. Упропастичеш и оно што је од агрегата остало.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

Izgleda da će biti tako krkodilo, al nervira me zašto taj ceo sklop iskače iz kućišta njegovog nema navoja mema ništa jedino ako nije upresovan unutra, jbg nisam video nikad takab karb pa me zanima, inače koji delorto bi pasovo na njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
Izgleda da će biti tako krkodilo, al nervira me zašto taj ceo sklop iskače iz kućišta njegovog nema navoja mema ništa jedino ako nije upresovan unutra, jbg nisam video nikad takab karb pa me zanima, inače koji delorto bi pasovo na njega
Тај део је фабрички пунктован у шкољку карбуратора, ако је то почело да излази ту нема спаса.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

На чему је зашрафљен друже?
Ако је навој за носач главне дизне попустио има да јуриш лонац са пловком по путу.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Pozicija  19 se uvrće u poziciju 18 a to je deo koji se njemu klima,nosač glavne dizne i komore plovka ima svoj navoj u telu karburatora,i nema veze sa ovim,osim što je sve u istoj rupi.

Promenio član triton
slovna greška

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
Izgleda da će biti tako krkodilo, al nervira me zašto taj ceo sklop iskače iz kućišta njegovog nema navoja mema ništa jedino ako nije upresovan unutra, jbg nisam video nikad takab karb pa me zanima, inače koji delorto bi pasovo na njega
Е како нема навоја, ево колега тврди да 19 уствари затеже 18.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max
Pre 3 sati, Krokodilo je napisao:

Тај део је фабрички пунктован у шкољку карбуратора, ако је то почело да излази ту нема спаса.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Da to malo g... Ispada tj iskače gore kad dodam gas, sad sam probao oprugu da stavim izmađu šibera i njega a da može vreteno da prolazi kroz sve to, dobio sam na gasu do pola dođe ali onda počne da detonira oko tog g... Jbg prolazi malo goriva oko njega pa se pali ali ne znam zašto detonira tu... Ipak to g... mora biti fiksno ali i da dihtuje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Опруга иде одозго и никако другачије а подлога мора да је фиксна и да дихтује јер свака кап бензина мора да буде контролирана.
Опруга је одозго јер мора да врати шибер кад пустиш ручицу за гас.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Izvin'te što se mešam, nisam nikad imao u rukama ovaj karb, ali mi nešto nije jasno...

 

Da li se deo 19 šrafi direktno u 18 i zajedno se ubacuju u telo karb s donje strane? Ili se 18 ubacuje odozgo u telo, a 19 ga drži ušrafljen s donje strane, praktično kao da u telu postoji neka pregrada kroz koju prolazi donji deo 18. Šta, uopšte drži 18 ako je sve jednaka rupa? Da li treba da se 19 zarotira na nekoj svojoj poziciji za, recimo, 90 stepeni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

19 је цевчица - усмеривач иглице на шиберу, 19 се шрафи на 18 али га не фиксира. То је цевчица са навојом од бронзе.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

A šta onda drži 18 da ne protrči? Mislim da je u tome problem. On nema drugi navoj osim taj za 19. Kako je fiksiran u telu karburatora? Ako je fiksiran, a čini mi se da bi morao da bude. A meni se čini da je 19 i glavna dizna i usmerivač, ne mogu da tvrdim, ali mi tako izgleda prema slici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Много пута сам имао тај карбуратор у рукама али искрено никад овакав проблем нисам имао и зато сам благ према колеги Тритону и његових тврдњи. Како и да је, растури то говно и неправи неколико слика са свих страна па да ти кажемо дали има наде или је "нада отишла у иностранство"

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Ако није на шрафљење можеш овим да га фиксираш. Кад со ово осуши само индустриски фен га утера у чошак.46eb9d4e89db411c7df55b837f59e38e.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ajde pogledam za vikend sta mi je ostalo od delova za pretisa.
Ne nadaj se mnogo, vrlo moguce da je sve pobacano ili razdeljeno, dosta godina je proslo, ali ako nadjem nesto, slikam :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Zr
  • Motocikl: Nsu pretis max

Privremeno sam rešio problem sa karbom, stavio sam od čz, drndo se sa paljenjem, nekako sam ga naterao na 1mm pre gmt,za sad pali lepo ali ne lezi vraže, kvačilo ne radi...stisnuo da ubacim u brzinu i ostade tako stisnuto, ne vraća nazad kao da je zaglavilo nešto u njemu, skinuo onu deklu sa poteznicom gde se kači sajla to radi ali kao da je u toj osovini nešto zaglavljeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Verovatno je zapekla šipka kvačila koja prolazi kroz osovinu menjača,probaj šipku da izvučeš napolje nekim klještima,ali ona nije iz jednog komada,drugi deo nemožeš izvaditi dok ne odvrneš federe na poklopcu kvačila,sa strane gde je paljenje.

 

Promenio član triton
slovna greška

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja