Jump to content

Moto Zajednica

Farbanje motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Pulser 125 cfmoto 625

Planiram da farbam motor, 2 plastike i felne i zanima me cime da ih farbam i kako ide postupak ukratko, za felne sam cuo da se predje prvo belom bojom pa tek onda drugom pa lak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

PLastike ako su vec farbane onda spric kit pa farba . Ako nisu onda plasticprimer spic kit ( ili podlogu ) pa onda farbu . Felne ako vec jesu onda samo spric kit pa farba ako nisu onda primer za aluminijum , spric kit pa farbanje . Znaci ako hoces da to bude kako treba uvek trebas primer za materijal na kome farbas osim ako vec nije samo farba , onda podlogu tj. spric kit ( smirglanje na vodenu 400 ili 600 ) pa onda farbanje . Srecno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
1 hour ago, draza said:

PLastike ako su vec farbane onda spric kit pa farba . Ako nisu onda plasticprimer spic kit ( ili podlogu ) pa onda farbu . Felne ako vec jesu onda samo spric kit pa farba ako nisu onda primer za aluminijum , spric kit pa farbanje . Znaci ako hoces da to bude kako treba uvek trebas primer za materijal na kome farbas osim ako vec nije samo farba , onda podlogu tj. spric kit ( smirglanje na vodenu 400 ili 600 ) pa onda farbanje . Srecno .

To je otprilike to samo šmirglanje vodenom P1000 ili P1200 ili suvom P500 ili P600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Za sta vodenom i suvom . Nece to bas tako . Za plassitk primer bar 240 . Posle 400 ako je akrilna na vodeno ali posto je homememade moze i 400 ne mora 600 . Ali ako hoce da proba da bude kako treba onda 600 . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa ne piše i vodenom i suvom nego varijanta ili ili. Inače za plastik prajmer ne treba šmirglati ako nema oštećenja već samo odmastiti.Plastik prajmer se hemijski vezuje.Ako ima oštećenja to treba sanirati pa onda plastik prajmer ( nikako ne puni nanos već dva tanka) pa špric git pa šmirglanje kad sazri i boja. Kad radim nove branike (ako nema prajmer) operem ga deterdžentom uz pomoć "scotch brite" sive boje pa onda kad se osuši redovna priprema antisilikon-medena krpa i bojenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Oslabeo mi aku na jugicu, danas skinem da ga malo dopunim ali vidim da mu je jednostavno opao kapacitet, proverim kupljen je 30.01.2014 godine. U pitanju je "Free Cell" eto ako postoji i dalje ova marka kod nas da ih preporucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999
On 10.1.2022. at 13:59, Interceptor BP je napisao:

Pa ne piše i vodenom i suvom nego varijanta ili ili. Inače za plastik prajmer ne treba šmirglati ako nema oštećenja već samo odmastiti.Plastik prajmer se hemijski vezuje.Ako ima oštećenja to treba sanirati pa onda plastik prajmer ( nikako ne puni nanos već dva tanka) pa špric git pa šmirglanje kad sazri i boja. Kad radim nove branike (ako nema prajmer) operem ga deterdžentom uz pomoć "scotch brite" sive boje pa onda kad se osuši redovna priprema antisilikon-medena krpa i bojenje.

Moze i kombinacija samo ako zna kako i sta da radi . Inace ja uvek prodjem nekom malo grubljom pre plastik prajmera . A kao sto kazes kada dodje novi branik ja isto tako operem ali opet nanesem plastik prajmer . Drug koji radi u Nemackoj samo farbanja kaze da su mu rekli da skoro uvek pre tako nekih zajebancija udari plastik prajmer i ako nije za plastiku . Kaze da dobro vezuje izmedju farbi . Tako i ja radim i za ove 30 god ni jedna plastika da se ljusti . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Sad kad si pomenuo vidim da sam preskočio napisati da ide plastik prajmer posle pranja i sušenja (ne znam kako sam zaboravio) i da to što kaže drug za plastik prajmer mogu da potvrdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Izvinjavam se na off-u.
Pitanje, kako ovu pukotinu najlakse srediti?
Plastik kit, pa farbati, ili? Ili uzeti drugu?
Mislim da li se isplati raditi.05c9d69922006b5b0d960ea67937e8aa.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999
Pre 15 sati, Dejan88 je napisao:

Izvinjavam se na off-u.
Pitanje, kako ovu pukotinu najlakse srediti?
Plastik kit, pa farbati, ili? Ili uzeti drugu?
Mislim da li se isplati raditi.05c9d69922006b5b0d960ea67937e8aa.jpg

Ovo je pukotina na farbi ili cela lajsna je suplja . U sustini sta god radeo moras da je farbas jer ce da bude drugacije boje . Ako imas da kupis drugo jeftinije ti je . Jer mi kada radimo nama ostane i prajmer i vlaknasti kit ( sto tebi treba ) podloga itd . Ali ako sve to treba da kupis zbog ovog onda ne znam koliko ti se bas isplati . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Ovo je pukotina na farbi ili cela lajsna je suplja . U sustini sta god radeo moras da je farbas jer ce da bude drugacije boje . Ako imas da kupis drugo jeftinije ti je . Jer mi kada radimo nama ostane i prajmer i vlaknasti kit ( sto tebi treba ) podloga itd . Ali ako sve to treba da kupis zbog ovog onda ne znam koliko ti se bas isplati . 
Lajsna je suplja. Pa tako sam i mislio. Druga najbolje.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Pitanje za iskusnije.

Farbao sam jednu plastiku koja je bila ostecena. Boja je originalna spakovana u sprej.

Sva procedura ,,ispostovana,, na kraju presao sa dve ruke boje i 3 ruke laka.

Sad sam to presao sa vodenom 2000 i izgleda bas dobro.

Da li sad treba to ponovo lakirati ili je dovoljno da se samo ispolira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Dovoljno je ispolirati ali je opet pitanje kakav je taj lak u spreju pošto je on jednokomponentni bez učvršćivača pa kao takav nije baš kvalitetan i tvrd.Ne znam kako takav lak reaguje na poliranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Neki Motipov, koristio sam ga kad sam farbao kacigu i bas je dobro ispalo, ali opet tu nema poliranja.

Hvala probacu samo sa poliranjem, ako ne uspe onda opet lakiram pa cu da vidim sta dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja