Jump to content

Moto Zajednica

Nesreća na Banstolu kod Sremskih Karlovaca

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, ivapavlovic je napisao:

Bila sam prisutna tokom udesa, sve se jako brzo desilo. Momak i devojka su preticali u levoj traci (otac je odmerio da su isli oko 100km/h i vise) i dok su oni bili otprilike paralerno uz nas, druga/treca kola ispred nas su krenula da skrecu 90 stepeni (otac misli da je bilo skretanje tu, ja se ne secam). Ne znam kako nije video motor u retrovizoru, no nebitno. Vozac na motoru je pokusao da ga zaobidje al je to bilo nemoguce usled bukvalnog blokiranja cele trake, time je naglo zakocio, i zato su oni toliko i leteli (scena je bila veoma zastrasujuca, devojka se vrtela 5 metra iznad zemlje). Nismo bili u mogucnosti da stanemo, otac je pretpostavio da su umrli na mestu, ja sam se molila da nisu. Majka je nekoliko sati kasnije zvala urgentni i policiju, saznali smo da su oboje zivi, devojka ima teske povrede (nisu nam rekli kakve tacno).  

Hvala ti sto si se javila i opisala sta se desilo.

 

Nije moje da sudim ali ne mogu preci preko činjenice da se tvoj Otac nije zaustavio, pružio pomoć dečku i devojci.

U ovakvim situacijama prvi bi stao sa strane i trk u pomoć .... možda nekom život znaci!

Najlakše je produžiti dalje....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
On 1/6/2022 at 12:27 AM, sasa ns 1 said:

tu je stojala ona ekipa mladih po meni novopečenih bajkera sve sa novim i jako skupim motorima-harlejom,indijanom i još neki njihovi likovi .Vidim da svi imaju sve novo na sebi i sve preskupo.Takođe sam ih video u nekom džipu sa ogromnim točkovima,neki novi gliseri.....Neka čudna ekipa očigledno prepuna love.Izgleda da u bili na Tortugi i našli nešto što niko drugi nije.Uglavnom jako upadaju u oči.

Liče na neke bgd varijnte.Toga do sad nije bilo u Ns

Ko su momak i devojka stvarno neznam a nisam video ni sa 2 metra dno kanala gde je bio motor.

Voze motore a usput vuku glisere na prikolici u januaru WTF?!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
pre 33 minuta, Motorcyclist je napisao:

Voze motore a usput vuku glisere na prikolici u januaru WTF?!

svi voze nove goldwingove sa kukom i vuku glisere od 15 metara sa njima i to zimi po ledu :takoje:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
53 minutes ago, Satelis said:

Hvala ti sto si se javila i opisala sta se desilo.

 

Nije moje da sudim ali ne mogu preci preko činjenice da se tvoj Otac nije zaustavio, pružio pomoć dečku i devojci.

U ovakvim situacijama prvi bi stao sa strane i trk u pomoć .... možda nekom život znaci!

Najlakše je produžiti dalje...

...taj deo namerno nisam hteo da komentarišem... Nažalost, u takvom svetu živimo...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Nemojte tako. Nismo svi isti.

Moj prijatelj vidi kap krvi i pada u nesvijest.

Motor i bicikl ne vozi naravno. Iz straha da ne padne i nešto polomi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Тако је, зато што сви знају оног једног што му се слоши од мало црева и мозга на асфалту, нико никада не треба да стане и помогне унесрећеном, макар позивом 194, ако не и да, случајно, имобилишете прелом, можда склоните мотоцикл са настрадалог да може да дише, не дај Боже, проверите има ли пулс... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ja sam taj jedan koji kad vidi da se neko posekao na papir -> meni nije dobro do nivoa mučnine ako je neka veća povreda.
Svoje povrede mogu da saniram, tj na svoju krv ne reagujem. I jako mi je krivo jer nisam u stanju da pružim prvu pomoć drugome, ali sam prisustvovao saobraćajnim nesrećama, u "organizacionom delu" (hitna, policija, usporavanje saobraćaja i obezbeđivanja mesta nesreće..). Toliko bar mogu i uvek ću priteći u skladu sa mogućnostima. U suprotnom, da ja priđem unesrećenom, hitna bi imala dupli posao, tj mene bi verovatno ostavili da ležim tu, jer imaju preča posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Nemojte sad sa tom pričom, nije primereno. 

Povređeni su bili u grupi sa svojim prijateljima koji su stali, pomogli i uradili sve što je trebalo...

Da su se zaustavili svi automobili koji su se tu zatekli, samo bi napravili kontraproduktivnu gužvu. I verovatno bi vadili telefone da snimaju a ne da zovu pomoć...

 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Hronika/294337/Motocikl-naleteo-na-vozilo-i-sleteo-s-puta-na-Banstolu-troje-povredjenih.html

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

Zar nije i po zakonu duzan da stane i pomogne povredjenima?

jeste ali dosta je zeznuto ako si u nekoj koloni  i koja juri i još ako nema mesta da se stane sa strane da ti sad kočiš na sred puta.

Drugo bi bilo kad bi svi odma reagovali .Mora se paziti da još neko naknadno ne nastrada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Ako neko ima slabo srce, i svaki sok mu moze izazvati srcani udar, te pokusa da izbegne jos veci sok da bi preziveo, po vama je peder, smrad i necovek.

Iva je jedina od svih koji mudruju u ovoj temi, dala informacije a ne insinuacije.

Veci je greh drugima iz fotelje, suditi bez cinjenica i dokaza.

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Види сад ово! Испаде да цела планета има слабо срце и да зато не треба помоћи другоме у невољи! 

Још испадоше лоши они који заговарају помоћ унесрећеном! 

 

Замисли да паднеш са мотора, небитно, неко те колима исече или шта год и нико ти не пружи помоћ, јер сви гледају своја посла? Умреш или још горе, останеш непокретан, само зато јер ти се није на време помогло? 

Да ли би тада правдао све нежне душице које нису хтеле, у складу са својим могућностима, да помогну? 

 

Заустави саобраћај, позови хитну, замоли неког другог да погледа, ако ти је већ лоше од крви, сачекај хитну на неком месту, да не би лутали, него да што пре стигну... 

Толико тога може да се уради, без да се и приђе унесрећеном, али да, лакше је продужити даље и правдати се "слабим срцем". 

Лепо је Стефан написао, сам је помагао код незгода иако му позли од крви. 

Ко хоће - нађе начин, 

Ко неће - нађе изговор. 

 

 

Promenio član Zuba87
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Ma jok, cela planeta ima koronu!

Onda se formiraju podgrupe.  Jedna od tih grupa su  budale, koje u  grupama, na13 stepeni na suncu i po hladnom asfaltu, sa suvozacicom, cepaju stotku i kurce se.  

Nego, zna li neko kako su prosli povredjeni, treba li sad neka pomoc.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ma da bre, šta koj moj da se stane, pomogne. Jedna niza i gas svojim poslom, Otac je vec doneo sud da su mrtvi.

Ne dao Bog da sutra doživite slično, da gledate kako samo zastanu i produže dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pre nekog vremena stade čovek lekar na auto putu u srednjoj traci daa pomogne povređenma pored puta.I pogibe.da li je pomogao ili ne.U svaom sučaju nije bezbedno stao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Aj neku novu, drugu temu za te diskusije...

 

Devojka je teško povređena, za sada nikakve procene ne mogu i ne smeju da daju a ima tek 18-19 godina. 

 

Kolega bajker je svima poznat pošto je jutjuber (šta god to značilo, ja sam mator i neupućen) i ima godina koliko piše u novinama. 

 

...pisao sam još svašta nešto, ali mislim da nije primereno i da će me neko pogrešno razumeti, pa sam obrisao...

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kad je muka nema jao meni je lose kad vidim krv. Zna se sta se radi, nema cmizdrenja, moji muskarci. 
 

moj trener je prvi koji se gadi na malo krvi a trener je biciklista. Ironija a? Kad sam sasuo 4 zuba u grlo i pokidao donju usnu 4cm, kad mi je crna krv lila iz usta, samo me strpao u kola i gledao sve vreme u retrovizor jesam li ziv. Nije bilo joj gadim se ne mogu ja. Manite se tih klinackih fora. Da vidim da se nekom vasem to desi kako bi ste reagovali. Ni ja ne volim videti al sta cu, ne pitam se puno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Kad smo vec kod stajanja na putu(auto-putu ili drugom), napisacu nesto sto bi vecina (svi) trebalo da znate ali posto svaki dan putujem cesto vidim da nije bas tako.

Dal neki ne znaju da treba ili ih mrzi da ukljuce sva cetri...

 

Dakle ljudi    ---Stali ste pored puta - potrudite se da auto(ili motor) parkirate sto vise van puta.

                       --- Ukljucite sva cetri zmigavca, cak i ako je dan -nije to sramota a moze da vam spasi zivot.       

                       ---Ako je vece ili mrak i auto vam nije u kvaru, pored sva cetri ostavite bar poziciju da radi.

                            -iako je ugasen auto, nece da crkne akumulator za 5 minuuta, nek radi svetlo

                       ---Neko zapeo da pisa, zapali cigaru ili telefonira van auta - strpite se do prvog odmorista

                            Cesto vozac zaustavi auto u zaustavnoj traci i onda - vasar, svi izadju, telefoniraju, setaju...

                            zaustavna traka nije bezbedno mesto za takve stvari

                       ---Pokvarilo vam se vozilo(bilo koje) - stavi taj trokut jebem mu mater, nemoj da te mrzi

                             tipa - sad ce dodje drugar za 20 minuta da ga slepamo

                  -trokut postavi bar 20-30 metra od vozila, ako si stao u nepreglednoj krivini onda ispred krivine

                             -cesto postave trokut 5metra iz auta - to ne vredi nista

                            -i dok cekate - sklonite se sto dalje od puta!

                  

                       Vise puta sam prosao na pola metra od nekog ko se setka u zaustavnoj i cucla cigaru

                       Vise puta sam video zaustavljeno vozilo prekasno jer nije upalio sva 4 ili poziciju

                        Sva cetri se vide i preko dana sa velike daljine i govori vam da je ispred neka situcaija

                       Kad vidite u daljini da nekom rade sva cetri, usporite malo i dobro gledajte ispred

                    

                     Ja bi ovako nesto(kulturnije sroceno) stavio na prvoj strani svih udzbenika i svih razreda,

                      da se  obnavlja svake godine.

                      Takodje predmet tipa saobracajna kultura pod obavezno odma od predskolskog.

                    Jer izgubiti zivot(tvoj ili nekog koga si vozio) zbog cigare kraj puta je neoprostiva stvar.

                    Ima jos dosta da se doda na ovo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 7.1.2022. at 10:43, Satelis je napisao:

Hvala ti sto si se javila i opisala sta se desilo.

 

Nije moje da sudim ali ne mogu preci preko činjenice da se tvoj Otac nije zaustavio, pružio pomoć dečku i devojci.

U ovakvim situacijama prvi bi stao sa strane i trk u pomoć .... možda nekom život znaci!

Najlakše je produžiti dalje....

Slazem se u potpunosti, vecina kolone je stalo sto mi je bilo drago, imali smo u kolima psa koje je sklono da krene da laje grebe i sl kad je sama u kolima. Momenat kad smo prosli devojku ja sam krenula da placem nekontrolisano i nastavila sam sve do Novog Sada, mislim da sam bila tamo samo bih stvorila dodatnu frustraciju i brigu ljudima, mislim da bi samo odmogla u situaciji. Ali svakako se slazem, zamolila sam oca da stane, ali eto, tako je bilo kako jeste ja tu ne mogu promeniti situaciju. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

No svakako, ja sam samo htela da opisem situaciju iz mog ugla, izvinjavam se sto sam zapocela diskusiju nevezano za pocetnu temu. Uvek bih pomogla koliko god mogu ali prosto nije situacija bila na meni da odlucim. Majka mi je bajker, i ja bih bila besna neko samo da produzi dalje, bila sam ljuta na oca ali eto, hvala Bogu pa su barem ostali stali i pomogli.  

  • Sviđa mi se 13
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 1 sat, Djokic je napisao:

Kad smo vec kod stajanja na putu(auto-putu ili drugom), napisacu nesto sto bi vecina (svi) trebalo da znate ali posto svaki dan putujem cesto vidim da nije bas tako.

Dal neki ne znaju da treba ili ih mrzi da ukljuce sva cetri...

 

Dakle ljudi    ---Stali ste pored puta - potrudite se da auto(ili motor) parkirate sto vise van puta.

                       --- Ukljucite sva cetri zmigavca, cak i ako je dan -nije to sramota a moze da vam spasi zivot.       

                       ---Ako je vece ili mrak i auto vam nije u kvaru, pored sva cetri ostavite bar poziciju da radi.

                            -iako je ugasen auto, nece da crkne akumulator za 5 minuuta, nek radi svetlo

                       ---Neko zapeo da pisa, zapali cigaru ili telefonira van auta - strpite se do prvog odmorista

                            Cesto vozac zaustavi auto u zaustavnoj traci i onda - vasar, svi izadju, telefoniraju, setaju...

                            zaustavna traka nije bezbedno mesto za takve stvari

                       ---Pokvarilo vam se vozilo(bilo koje) - stavi taj trokut jebem mu mater, nemoj da te mrzi

                             tipa - sad ce dodje drugar za 20 minuta da ga slepamo

                  -trokut postavi bar 20-30 metra od vozila, ako si stao u nepreglednoj krivini onda ispred krivine

                             -cesto postave trokut 5metra iz auta - to ne vredi nista

                            -i dok cekate - sklonite se sto dalje od puta!

                  

                       Vise puta sam prosao na pola metra od nekog ko se setka u zaustavnoj i cucla cigaru

                       Vise puta sam video zaustavljeno vozilo prekasno jer nije upalio sva 4 ili poziciju

                        Sva cetri se vide i preko dana sa velike daljine i govori vam da je ispred neka situcaija

                       Kad vidite u daljini da nekom rade sva cetri, usporite malo i dobro gledajte ispred

                    

                     Ja bi ovako nesto(kulturnije sroceno) stavio na prvoj strani svih udzbenika i svih razreda,

                      da se  obnavlja svake godine.

                      Takodje predmet tipa saobracajna kultura pod obavezno odma od predskolskog.

                    Jer izgubiti zivot(tvoj ili nekog koga si vozio) zbog cigare kraj puta je neoprostiva stvar.

                    Ima jos dosta da se doda na ovo.

i ja bi dodao i po zakonu je da se obuče  prsluk.Jednom je čovek kod beograda šetao autoputem sa prslukom jer je doživeo nesreću.Jedva sam ga izbegao sa 100 na sat.Da nije imao prsluk garant bi ga likvidirao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
pre 49 minuta, ivapavlovic je napisao:

No svakako, ja sam samo htela da opisem situaciju iz mog ugla, izvinjavam se sto sam zapocela diskusiju nevezano za pocetnu temu. Uvek bih pomogla koliko god mogu ali prosto nije situacija bila na meni da odlucim. Majka mi je bajker, i ja bih bila besna neko samo da produzi dalje, bila sam ljuta na oca ali eto, hvala Bogu pa su barem ostali stali i pomogli.  

Draga Iva, od tebe je jako lepo što si se registrovala na ovaj forum, da opišeš situaciju iz prve ruke i to pošteno i potpuno otvoreno.

 

Imaš moje puno poštovanje, to je pravdoljubivo i za divljenje. Zaključujem da si verovatno jako mlada i mnogo mi je drago što još postoje i rastu ljudi kao ti. Znaš, ima u toj pravdoljubovisti sigurno malo oba tvoja roditelja, tako da ne treba biti (pre)strog.

 

Sve najbolje ti želim, ti si prava mlada dama, u izvornom smislu te reči. To takođe verovatno znači kako ne misliš da si uradila bilo šta posebno. 

 

Jesi.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
Pre 3 sati, PremieRacing je napisao:

Aj neku novu, drugu temu za te diskusije...

 

Devojka je teško povređena, za sada nikakve procene ne mogu i ne smeju da daju a ima tek 18-19 godina. 

 

Kolega bajker je svima poznat pošto je jutjuber (šta god to značilo, ja sam mator i neupućen) i ima godina koliko piše u novinama. 

 

...pisao sam još svašta nešto, ali mislim da nije primereno i da će me neko pogrešno razumeti, pa sam obrisao...

Jutjuber od 46 godina? Pfff

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja