Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sam, dignem zadnji tocak na stender, podbacim nosac i spustim stender, doduse pridrzim motor za zadnji rukohvat da ne krene malo napred, izpraksao se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 hours ago, kaligula1 said:

Moj drugar je imao slican problem 2 meseca dok nije provalio da mu je jedan cdi neispravan..U pitanju je bila Honda Transalp xl 600V 89'god

Hvala na informaciji, moraću da nabavim drugi TCI da probam, ako se pokaže da nije do kablova i bobine. Ovo za transalp je relativno poznat problem CDIjeva, ali nisam čuo da je neko na teneri imao problem sa tom elektronskom jedinicom. Što opet ne znači da nije moguće da zeza.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
On 3/8/2022 at 9:52 PM, vidakn said:

Može da bude, nego zašto odmah nisi i bobinu promenio?

Sad čitam ovo pitanje i vidim da sam ga potpuno pogrešno shvatio. Razumeo sam ga kao: "Zašto nisi odmah, pre 2 godine kad ti je Bdada prvi put poslao, zamenio bobinu?" 

Pa zbog toga moj idiotski odgovor.

 

Verovatno si mislio na to, zašto odmah nisam zamenio bobinu sad kad je stigla nova? Odmah po zameni ulja?

 

Zato što želim prvo da proverim kompresiju, kapice i kablove, kontakte i masu, da nisu oni loši, možda je u pitanju nešto od toga. Možda je moja bobina ispravna a negde je nešto drugo zeza. Da sam odmah stavio bobinu, a ono opet pravi problem, opet bi puno stvari ostalo nejasno. Nemam pojma, takvom se nekom logikom vodim.

 

Sutra ujutru krećem sa strujom, jbg ovih dana obaveza tona, posao, ne stiže se, a i elan sigurno nije na nivou kakav je bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO

Od jutros čitam temu, evo stigoh do kraja. Malo radim, malo čitam. ;) @Novola sjajno što si pokrenuo temu, sigurno će biti korisno mnogima. Nažalost, ne razumem se u ovu problematiku i ne mogu da ti pomognem ali ti želim da rešiš ovu situaciju i da uživaš u motoru. Odlično je ispao, super izgleda! Izdrži, nema druge..

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1559 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Valjda ima neki stručnjak, majstor na forumu koji bi se prihvatio da reši te probleme koji muče motor, električne i mehaničke, da sve isproverava polako i natenane, u kućnoj radinosti, bez žurbe? 

Ne mora da se naplati puna cena usluge, neka bude nešto niža, drugarska, mislim da bi to bila najbolja varijanta trenutno za motor, a i za tebe.

Mnogo si uložio u nju, verovatno i previše, verujem da nas ima dosta na forumu da doniramo po neki dinar i poguramo da se završi konačno ova priča.

Eto tako...

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
4 minutes ago, Milanezi said:

Ne mora da se naplati puna cena usluge, neka bude nešto niža, drugarska

Druže moj, ja bi sad za ispravan motor ako treba kredit digao da platim majstora, samo da mi garantuje ispravnost.

Hvala na podršci, još par stvari eto mogu sam da probam, posle sam bez ideje, i negde će morati da ide dalje da se radi...Ili na oglase :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1559 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ti si medicinar ako sam dobro s'vatio iz dosadašnje priče...nije da sumnjam u tvoje majstorske sposobnosti ali bi možda bilo pametno sad je prepustiti u majstorske forumaške ruke ;)

Čini mi se iz zadnjih par strana da si se umorio, finansijski i psihički, oko radova...tu smo da poguramo, samo da se nadje stručnjak koji bi se latio posla i konačno je opravio. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
20 minutes ago, Milanezi said:

Ti si medicinar ako sam dobro s'vatio iz dosadašnje priče...nije da sumnjam u tvoje majstorske sposobnosti ali bi možda bilo pametno sad je prepustiti u majstorske forumaške ruke ;)

Čini mi se iz zadnjih par strana da si se umorio, finansijski i psihički, oko radova...tu smo da poguramo, samo da se nadje stručnjak koji bi se latio posla i konačno je opravio. 

 

Odavno ja to govorim, da ne mogu ja ovo rešiti, pa ovo je moj prvi samostalni kontakt sa mehanikom praktično...

Ja 2 godine bukvalno svaki slobodan trenutak listam forume, postove, slike, manuale, uputstva, sve što mi je palo šaka vezano za Teneru, delove, strane firme, oprema, ali džaba, ne uči se majstorluk preko neta. 

 

I opet ponavljam, ja sam od prvog dana tražio majstora koji će pristupiti ovom motoru kao svom, pregledati joj mane i rešiti ih, i biti lepo plaćen za to, ali eto, vazda neki problemi.

 

Da mi je neko rekao da ću za skoro 3 godine od kupovine motora preći nepunih 1000km, samo bih se nasmejao, al bogami, nije mi baš sad smešno.

 

Valjda će se rešiti :takoje:

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Dok ovo čitam u podsvijest mi dolaze stihovi:
Svi junaci nijekom za nijekaše…..

No, uprkos rezignaciji, zamoru i neuspjehu postoji nada za Happy End. Tu smo da bi ti pomogli kad je najteže.


Poslato iz dijaspore sa novog gejfona.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
9 hours ago, Milanezi said:

verujem da nas ima dosta na forumu da doniramo po neki dinar i poguramo da se završi konačno ova priča

Nisam htio ja ovo da predlozim. Ipak sam ja ovdje 'junior', a i ne poznajem Novolu licno pa ne znam kako bi to protumacio. Neko bi se mozda i uvrijedio bez obzira na to sto je gest dobronamjeran. Ovakvu inicijativu podrzavam i ako se realizuje ucestvujem obavezno. 
Iako se ne oglasavam, temu pratim svakodnevno i zeljno iscekujem zavrsetak radova. :jee:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: BGD

Ako ti je lakse, stotine i stotine nas je kuburilo i sa kvarovima i sa majstorima. Stotine nas je konkretno i sa ovog foruma pucalo ogromne pare da bi pokusali nesto da poprave,restauriraju, osposobe...Mnogi su uspeli u tome, neki su i odustali... Ja sam konkretno isto tako u Transalp pukao bas dobre pare a nisam se bas nesto preterano navozao. Kad je sve bilo gotovo, prodao sam ga ispod cene, zbog vise razloga, jer verovatno nisam mogao vise ni da ga gledam. Mada sam ja u svaki polovni motor sipao lovu, zbog licne sigurnosti i bezbednosti. Da stvar bude ludja, i naredni vlasnik se uzeo u kostac da ga i on novcano bustuje i da ,,sve ispopravlja'' pa je i on ulozio duplo vise novca. Al mislim da je on bio istrajniji pa se i navozao, valjda. 
Dakle motor od 1200e, za cas bude motor od 3200 evra. 

Ja volim starije masine, prosto nekako za mene imaju dusu. Ali uvek kazem onima koji kupuju motor do 2000e. Kupite jebenu diverziju, kupite Suzuki Katanu, kupite Bandita itd. Ne kupujte stare motore sa puno struje na sebi i vodenim hladjenjem ako niste spremni da u to dolivate novac, a pogotovo ako sumnjate u njegovu ispravnost i odrzavanje. 

Ne kazem da se ovi drugi ne kvare, kvare se svi. Al su manje sanse da sa iole dobrim majstorom, iole dobrim primerkom, na takvim motorima bude velikih problema kao sa ovim drugim. 


Ipak, kod tebe su 3 godine prosle. Ja sam sve to radio u toku jedne zimske i prolecne sezone. Sada posle te 3 godine, ja ne bih odustao. Isao bih do kraja, bez nerviranja, malo po malo, korak po korak. Morace da se resi, da pomru ti gremlini u njemu kad se ustanovi sta je...
 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Tako je. Nema nazad. Nema tu jos mnogo stvari koje mogu da zezaju.

 

Procitao sam i ja jos jednom celu temu i zakljucujem da je problem u elektrici. Ili bobina ili CDI.

 

Simptomi loseg CDI-a:

Symptoms could include misfiring, dead cylinders, backfiring, bizarre tach behavior, and countless other things related to how your engine's running. The problem may get worse as the bike warms up. It might not even hold low revs at all.

 

Masina mu je generalno sredjena, osim ako i tu ne daj boze lezi neka zvrcka, mada cisto sumnjam.

 

Najbolji savet su kolege vec dale, da se sa drugog motora ispravnog skinu ti delovi i postave kod tebe. Da sam blize i da mi je motor ispravan rado bih pomogao.

 

P.S.

Sad vidim da tenera mozda nema CDI nego TCI.

Ovo su simptomi loseg TCI-a:

The most common symptom seems to be that the bike will start OK but while cold one of the cylinders will misfire at around 2000 to 3000 RPM or so. You may see the tach jump or wander while this is happening. After riding for about 10 minutes the bike warms up and begins to run strong. Over time the problem becomes more pronounced and eventually the bike is undrivable.

One of the side effects of this problem may be a high failure rate for spark plugs. You may find that you have to install new plugs each time you go for a ride.

You may also experience a sudden burst of power when you reach 3500 RPM or so.

You may instead find that the bike runs great while it is cold and then begins to fail, misfire, lose a cylinder altogether after it has warmed up.

The bike probably is not idling as strong as it could either. This is a subtle problem that you won't notice until you get your reconditioned unit back and start it up for the first time. This happens because the spark is not as strong as it should be. The engine may not start quite as nicely as it once did as a result of this loss of spark power.

 

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: BGD

Marko, slazem se. 

Ja sam iz licnog iskustva rekao da se proveri struja, i to je prvo sto sam ovde napisao, jer sam pazljivo citao temu i posto nisam majstor, nisam hteo da se mesam prerano nego da vidim sta imaju iskusniji da kazu. Ali...Vidim probleme vidim gremline slicne kao sto je imao moj Transalp. 


Ukratko, krenuli smo od najednostavnijeg, popravke CDI uredjaja. Rajko ih je brzo popravio ali posto su bili toliko losi, stari i izlupani, morao sam da kupim druge, ne vredi. Tu se naravno zeznem, kupim kineski za 5000 dinara. I on crkne posle mesec dana, pa sam cekao originale. Nakon toga, jedno jutro opet radi na 2 cilindra, cak je malo i prelio - slab akumulator. Izvadim akumulator i vidim da je neko malo smece jeftino staro pitaj boga koliko, ne drzi struju. Kupio novi akumulator. Na kraju, punjenje dobro, ipak pokaze da regler nije dobar, kad se islo u sitno merenje, u svaki detalj. Zovi Ziku, uzimaj novi regler, postavljen, dobar. Provera pick-upova, cini mi se da smo jedan zamenili. Izolacija svega i svacega, ne znam dal je jos nesto uradjeno bas tu oko struje. Namotaji, da... Tek na kraju, promena svecica. 

 

Nakon oporavka kompletne struje na motociklu, motor je radio normalno tako da karburatore nisam morao ni da diram. Kad sam sve to zamenio napominjem da sam stavio originalni auspuh, namerno da bi slusao kako masina radi.  

Naredni vlasnik me zove posle godinu dana, u medjuvremenu uradio covek generalnu zbog potrosnje ulja na njegovu ruku, i kaze opet me zeza motor a uradjena je generalna, servisirani karbovi, sta moze biti? 

ja onako, posto nisam majstor kazem mu, koji auspuh imas na njemu? 

Kaze on, otvoreni lonac (jer sam uz njega dao oba). Kazem mu, ajde ti stavi lepo fabricki lonac na njega. 
Covek se sam posle javio kaze - u pravu si, motor ponovo normalno radi i ne trza, ne trokira sa fabrickim loncem. :neznam:

Dakle, ono sto sam ja predlozio je samo moje iskustvo. Nista ne garantujem jer nisam majstor, al nek Novola ako hoce obrati paznju na struju prvo, pa tek onda i na izduv...

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@Marko81

Ovo što si napisao za TCI je neverovatno slično simptomima koje imam na motoru! Ne znam gde si iskopao tekst ali se više od 95% stvari koje tu pišu poklapa sa ovim... od dobrog rada dok je hladan, pa lošeg kad se zagreje, gubitak snage na nižim obrtajima, promena u ler gasu, neravnomernog rada i pucanja iz auspuha, slabije svećice, itd itd, sve što piše gore.

Neverovatno.

Evo za 30min idem da proverim kompresiju i kablove, varnicu, bobinu, ako bude isto, pozajmljujem TCI od nekog i probavam tako.

Eto, tračak nade mali

@Pingvin37 sve što si napisao je na mestu, što se tiče troškova i starih motora. Računao sam na reputaciju koja prati starije japanske kvalitetne motore, Aftike, Tenere, Transalpove da su dobri za početnike, opraštaju greške, izdržljivi su i robusni, da su čista mehanika i da nema mnogo kompleksnih naprednih sistema da se kvare itd, ali eto, zalomio mi se baš loš primerak kog nije valjalo restaurirati, loš je od starta bio, ali gotovo sad, nema nazad. Ako je TCI zaista u pitanju, bobina, struja, sa zadovoljstvom ću još i to sranje iskeširati pa da prodiše i taj motor već jednom.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Evo ja narucio novu pumpu. Dace dazbog da i ti sredis tu sitnicu pa na prolece pravimo skup tenerasa. Mozemo da napravimo i klub, "Mucenici Svete Tenere" a.k.a. MC Martyrs XTZ...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7175 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 1 sat, Pingvin37 je napisao:

Ja volim starije masine, prosto nekako za mene imaju dusu. Ali uvek kazem onima koji kupuju motor do 2000e. Kupite jebenu diverziju, kupite Suzuki Katanu, kupite Bandita itd. Ne kupujte stare motore sa puno struje na sebi i vodenim hladjenjem ako niste spremni da u to dolivate novac, a pogotovo ako sumnjate u njegovu ispravnost i odrzavanje. 

 

Ne kapiram zašto si kivan na vodeno hlađenje? :zbunjen:

Ceo život vozim starudije od 20+ godina starosti i NIKAD nisam imao problem vezan za hlađenje, a imao sam dosta vodeno hlađenih motora, RD250, CBR600F1-F2, VFR750, CB500, GPZ500s, RF400R, YZF600R, ZX9R... mislim da je to zadnja stvar koja treba da te brine...

SuperTenere nema ni više ni manje elektrike od gore navedenih motora, to je sve klasika iz 90-ih sa karburatorima.

Kolega Novola ima neki gremlin na motoru koji verujem može na svakom starijem motoru da se desi, i kada se to na kraju pronađe i popravi, ima da se sit navoza, jer sve ostalo je top.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Што више читам све ми се више чини да ће на крају бити нека ситница и глупост, типа логична ствар која је негде у многобројним корацима испитивања прескочена или само формално проверене.
Лаички, није ми јасно како може да ради одлично и одједном да се поквари и касније "самопоправи".
Мора да је нека ситна глупост зеза, само треба детаљно све те ситнице проверити, заменити исправним или шта већ.
Ја сам брзоплет и хоћу све да средим сад и одмах, зато кажем ваљало би полако и детаљно.
Ништа ти ново нисам рекао, али ето, знам како је па да дам какву такву подршку.
Иначе, слажем се са @Milanezi и @boky327 ако шта значи, врло радо би помогли и финансијски, кол'ко толико...
Срећно!:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Novola druže moj...

 

Od početka tvoje teme istu sam toliko dugo odbijao da pročitam...svaki dan mi izleće poruka sa novim postom evo mesecima. Odbijao sam da pročitam jer na samo čitanje naziva teme ja dobijam neprijatan osećaj.

 

Evo danas sam uspeo da se nateram i pročitam svaki tvoj post...

Tačno sam proživeo opet svaki osećaj koji si opisao, svaku brigu i svaki pedalj energije koji ulažeš još uvek u celu ovu priču. Ja sam se slično proveo sa jednom Katanom pre više od decenije i to u vremenu kad nije bilo baš toliko dostupnih majstora i ljudi koji poznaju tematiku u kompletu. Ja sam odustao od tih stvari sa izvučenim poukama kojih se i danas držim.

 

Ovde u temi vidim dosta postova od ljudi kojima bih ja poverio servisiranje svog motora i to je sjajno ali kao što vidiš čak i ljudi koji poznaju tematiku ne mogu mnogo pomoći u situaciji kad motor prethodno nije adekvatno održavan. I to je najveći problem kod nas...jako mi je žao što si naleteo na takav primer i što si postao deo toga.

Ti makar imaš kakve takve uslove za iole neki servis, imaš gde da odradiš deo posla sam...zamisli onog nesrećnika koji nema ništa od toga, koliki je to nivo frustracije i razočarenja.

 

Tvoj trud i energija kao i cela tema bi trebalo biti pinovani kroz forum kao obavezno štivo novim/mlađim kolegama. Prosto ti si sa tvojim problemima koje nisi tražio :) otelotvorenje cele priče o kupovini i servisiranju polovnih motora u Srbiji. 

 

Na žalost već si previše zaglibio da bi sad odustao jer verujem da taj motor kako god da se situacija reši neće izaći iz tvoje garaže već može samo da uđe u dnevnu sobu :D 

 

Svakako nastavljam da čitam temu i proživlajvam sve opet :) eto toliko mogu od podrške da pružim jer je suludo da se mešam u celu priču pored ovih nekoliko kolega koji zaista znaju o čemu pričaju...da ih ne nabrajam, znaju koji su :) 

 

Sa srećom i da što pre rešiš probleme! Sezona samo što nije počela! 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: BGD
9 minutes ago, Disko Nindža said:

 

Ne kapiram zašto si kivan na vodeno hlađenje? :zbunjen:

Ceo život vozim starudije od 20+ godina starosti i NIKAD nisam imao problem vezan za hlađenje, a imao sam dosta vodeno hlađenih motora, RD250, CBR600F1-F2, VFR750, CB500, GPZ500s, RF400R, YZF600R, ZX9R... mislim da je to zadnja stvar koja treba da te brine...

SuperTenere nema ni više ni manje elektrike od gore navedenih motora, to je sve klasika iz 90-ih sa karburatorima.

Kolega Novola ima neki gremlin na motoru koji verujem može na svakom starijem motoru da se desi, i kada se to na kraju pronađe i popravi, ima da se sit navoza, jer sve ostalo je top.

Vodeno hladjenje je u sustini bolje, pogotovo za grad. Nemam ja nista licno protiv takvih motora, takav jedan i vozim a i vozio sam vodeno hladjenje. Nego prosto, ako je nesto lose odrzavano, ima vise stvari da se pokvari na takvom jednom motoru, nego na jednostavnijoj vazdusari. To je valjda ono sto je realnost, kad pricamo o starijim masinama. 
 

Al svako ima svoje misljenje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
8 minutes ago, mick said:

Sa srećom i da što pre rešiš probleme! Sezona samo što nije počela! 

Šta god da dodam, pokvariću ovako lepu poruku. Hvala ti puno drug, nadam se da se vidimo na putu uskoro ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Pročitao sam onaj post od kolege u vezi kvarnog TCI, sve se poklapa sa tvojom mukom skoro 100%.
Vrijedi pokušati.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Eeeee pa ovako.

 

Odakle da se krene.

 

Od bobina, recimo. Prvo smo danas poskidali kapice svećica kako bi mogli da izmerimo varnicu, i da li je ova moja neispravna i da li radi bolje sa ovom koju mi je Dada poslao.

Prvo smo testirali moju, staru:

Varnica je u principu očajna i na jednom i na drugom cilindru, sa tim što je na desnom na nekih 20% kolika bi trebala da bude a na levom, kao boljem oko 50%. To je bukvalno nekih 3-4 milimetra tanušne, bedne varnice, a na ovom drugom ajd kao nekih pa 10ak mm, al tanko i bledunjavo.

Sa drugom bobinom, potpuno ista situacija sa tim što je varnica bila još slabija za nekih 10ak posto, ali isto desni katastrofa i isto leva malo bolja, ali obe daleko od dobrog.

 

Onda smo, testiranja radi, stavili bobinu od stojadina, brate kad je bacila varnicu, mislio sam da se naoblačilo i da je grom opizdio pored mene. Nekih 3cm varnice, puca, blješti, neuporedivo jače. Možda zato što ima samo 1 kabl, a ova moja 2, nemam pojma.

 

Pošto obe bobine imaju iste simptome, skoro sam 100% siguran da je do TCIja problem, nemoguće da dve različite bobine baš imaju identičan kvar i da identično loše baca varnicu.

 

Onda smo izmerili kompresiju.

Bolje da nisam.

Levi cilindar 5,5, desni 5..  a fabrička je 9.5 koliko ja znam.

Sad sam potpuno zatečen tom informacijom, budući da je od generalke prešla..koliko, 700-800km? Praktično ni razrađena još. Sad gledam šta sam uradio, da nisam ja sjebao nešto, kako sam vozio, nemoguće jbt da je tako loše već sad.. Ipak su stavljeni polovni cilindri,klipovi, karike, sa havarisanog i, kako mi je rečeno, ispravnog motora. Moguće da je i to u startu već bilo loše..

 

Ako se pokaže da je TCI u problemu, a liči da jeste, organizovaću ovih dana da se sa nekim dogovorim da preuzmem drugi TCI, da vozim par dana da vidim hoće li raditi normalno.

Pa onda posle toga da rešavam taj problem kompresije.. razgovaraću sa majstirom koji je radio generalnu da vidimo u čemu je problem, i da li može da se reši.

 

Eto, jebo me motor, sve mora iz 3x. 3x pumpa, 3x karburatori, doguraćemo i do 3x generalka.

 

3 put bog pomaže :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8838 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sipaj po kasiku supenu gustog ulja u cilindre pa premeri kompresiju...

Ako merljivo poraste- karike a ako bude isto- ventili su problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja