Jump to content

Moto Zajednica

Kupio bih Navaru

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Nisam pri nekom kešu, ali dolazi vreme da promenim Multiplu, a život prolazi, kriza srednji godina... mnogi mi kažu koj će ti... veliko, parking...

Pa hajde da bude tema za ove zimske dane.

Prvenstveno Navara 2006+, sviđa mi se, cena joj je najpristupačnija, valjda. Može i Hilux, Ranger, Amarok, pa i L200 (najmanje mi se sviđa). 

Big Cab, 5 sedišta, poželjno zatvoren tovarni prostor. 

Nemam iskustva, ne razumem se, nisam vozio. A možda neko od vas ima nešto što bi mi se uklopilo u želje i mogućnosti.

@Zeljkamp :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Pukne kad istruli šasija. Dobro pregledati da li ima korozije. Ne samo Navara, većina terenaca ima problema sa korozijom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Kupuješ auto u veoma lošem trenutku. Svi automobili su drastično poskupeli a, kako stvari stoje, poskupljenja ce biti jos veca jer na tržištu fali automobila. Kako novih, tako i polovnih. Plus, na svu muku, letos su se promenile cene obračunavanja vozila prilikom uvoza pa su carinski troškovi, takodje, poskupeli, naročito za novija i skuplja vozila. U zavisnosti od modela i marke, razlika zna da bude i po par hiljada evra u odnosu na ranije. Za jeftinija i starija vozila je razlika svakako manja ali procentualno nije zanemarljiva.

 

I ovo nije kraj, bar sto se uvoza iz Švajcarske tiče jer razlika u kursu izmedju franka i evra je skoro pa nestala te se i na tome gubi priličano (sto skuplje vozilo, to je gubitak veći).

 

Ima @Carlo Gambino jednu Navaru u vlasništvu i skoro je pominjao da bi je prodao. Kontaktiraj njega i pokušaj da se dogovorite a ja cu ti se javiti ako meni nesto izleti, mada, nemoj puno da se nadas. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre sat vremena, Zeljkamp je napisao:

Kupuješ auto u veoma lošem trenutku. Svi automobili su drastično poskupeli a, kako stvari stoje, poskupljenja ce biti jos veca jer na tržištu fali automobila. Kako novih, tako i polovnih. Plus, na svu muku, letos su se promenile cene obračunavanja vozila prilikom uvoza pa su carinski troškovi, takodje, poskupeli, naročito za novija i skuplja vozila. U zavisnosti od modela i marke, razlika zna da bude i po par hiljada evra u odnosu na ranije. Za jeftinija i starija vozila je razlika svakako manja ali procentualno nije zanemarljiva.

 

I ovo nije kraj, bar sto se uvoza iz Švajcarske tiče jer razlika u kursu izmedju franka i evra je skoro pa nestala te se i na tome gubi priličano (sto skuplje vozilo, to je gubitak veći).

 

Ima @Carlo Gambino jednu Navaru u vlasništvu i skoro je pominjao da bi je prodao. Kontaktiraj njega i pokušaj da se dogovorite a ja cu ti se javiti ako meni nesto izleti, mada, nemoj puno da se nadas. 

Imam ja xtrail jeftino, 20000...:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Daj neke detalje o X Trailu. Ja ovih dana obilazim oglase i trazim nesto za sebe. Naravno ako Mrle nije zainteresovan. Juce sam gledao Maverika, lep, ali mrtav konj... Ide malo bolje od traktora. Inace u terenu se lepo snalazi, isprobao sam ga...

Osim ako ovo 20.000 nije cena?

Promenio član Gile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 1 sat, Gile je napisao:

Daj neke detalje o X Trailu. Ja ovih dana obilazim oglase i trazim nesto za sebe. Naravno ako Mrle nije zainteresovan. Juce sam gledao Maverika, lep, ali mrtav konj... Ide malo bolje od traktora. Inace u terenu se lepo snalazi, isprobao sam ga... 

Osim ako ovo 20.000 nije cena?

Prepuštam.

Ova Navara je što mi srce želi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Ajde neka neko ko zna ili ima neka napise cene odrzavanja Navare, prednosti i mane, kakva je potrosnja itd. Koja je razlika izmedju Navare i Pathfindera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

 Zadnje vešanje, kod navare je diferencijal pozadi i na njemu gibnjevi a pahthfinder ima odvojeno vešanje i opruge. 

I naravno na navari odvojen tovarni prostor pa se registruje kao teretno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

SUV tj dzip vs Pick up. Razlika 40-45K u registraciji. Pick up se vodi kao teretno. Treba obratiti paznju da bude do tone valjda tereta. Ako je preko rega je skuplja oko 100 evara. Burazer kupio Rangera pre par godina, 2008. 2,5 ali je upisan da nosi 1100 kg i rega mu je bila tada nesto preko 30K a ispod 1000 kg je bila oko 20K dinara...

 

Dosta skup "hobi" ko nema preke potrebe za takvom vrstom vozila: lov, redovna voznja po off-u, vucenje (i nosenje) tereta. Potrosnja ne ide ispod 10-tke a ume i lepo preko toga, gume ako se hoce iole sposobne za off, poskupa igranka. bucni preko 100 na sat. Retko se kvare jer su uradjeni domacinski, robusni su u 3 lepe, mocan osecaj u voznji. Klirens odlican. Verujem da je pri aktuelnim izdrkavanjima prilikom registracija, potrebno skidati sve dodatke sa njih: roll barove, kupole, led mostove, vitla ko ima i sl a to nije bas malo posla...

Promenio član alexanto
pogresno godiste navedeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja pratim navare godinu dana, skoro je bila jedna kupljena kod nas 80 hiljada presla 2008 mo i otisla za par sati.

 

Promenio član zlatkojov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Uzmi kineski Steed Great Wall i trazi sa zakljucavanjem zadnjeg difa. Micubusi motor 2,4, nije se lose pokazao, a jeftin je.

Teska prodaja posle.

Cini mi se da Nisani pate od korozije.

Promenio član slave74
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 50 minuta, zlatkojov je napisao:

Ja pratim navare godinu dana, skoro je bila jedna kupljena kod nas 80 hiljada presla 2008 mo i otisla za par sati.

 

Otišla jedna 2008 za 5500. Bila hitna prodaja. Ali sam saznao za nju tek kad je prodata. Ortakov poznanik prodavao, kaže mi da je bila ok solidna. Ja pozvao ortaka da mi se raspita, on je u tom svetu dugo. Trenutno tera G klasu sa svim mogućim dodacima za off.

 

A ova ponuđena je baš to što želim. I poreklo i iskrenost i sam izgled.

Hvala Peđi na opširnom razgovoru i ponudi da probam, da vidim kako se vozi, da li će mi se svideti i sl.

Promenio član mrle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 5 sati, Gile je napisao:

Daj neke detalje o X Trailu. Ja ovih dana obilazim oglase i trazim nesto za sebe. Naravno ako Mrle nije zainteresovan. Juce sam gledao Maverika, lep, ali mrtav konj... Ide malo bolje od traktora. Inace u terenu se lepo snalazi, isprobao sam ga...

Osim ako ovo 20.000 nije cena?

Zezanje je u pitanju. Al je ki fabrikica. Uzeo od naseg dobrog i pomalo postenog @ZeljkampOvo je peti nissan kojeg vozim.Mrle izvini na offu.:Sloper:

96116517_10221354754808775_558909664801062912_n.jpg

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne bih se slozio da su bucni preko 100kmh i da trose bas toliko. Meni se potrosnja kretala oko 9l kombinovano 1/3 magistrala, 1/3 auto put 130-150, 1/3 off. U pitanju je bio Ranger 2.2.

Ono sto meni jedino smeta kod tih automobila je tvrdoca kad su prazni. Majko mila, preci iz C5 sa hidraulikom na Rangera, pa po gradu, lezeci, cesljevi na mostu, tvrdo u pm. Ali jbg ta kola nose tonu tereta i vuku 3.5 tone kao od sale. Sve ima svoje. Ja sam se motao s njim i po gradu, nije bas da se guzis, ali parking je parking, nekad malo viris i to je to.

Promenio član Zille-nbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Imao sam Navaru 2009,2.5,presla 360000km. Mogu da ti ispricam dosta toga oko odrzavanja. Lanac i lancanici kostaju kao TDM iz 2002,set kvacila sa zamajcem,ako hoces iole kvalitet,kosta papreno. Prekidaci za prozore na vozacevim vratima 340e original,lezaj tocka prednji,original 300e itd.

Na auto putu,ako je stisnes,trosi momacki. Pozadi ne dihtuje bez obzira na nadgradnju. Zadnja vrata nemaju keder,ulazi prasina ako vozis van asfalta. 

Ako hoces da probas noviju iz 2018,ili rangera 3.2 wildtruck iz 2020,javi se porukom.

Ako kupis tu stariju,imam alu felne original,pragove original :jee1:

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre 2 sati, Bole37 je napisao:

Zezanje je u pitanju. Al je ki fabrikica. Uzeo od naseg dobrog i pomalo postenog @ZeljkampOvo je peti nissan kojeg vozim.Mrle izvini na offu.:Sloper:

96116517_10221354754808775_558909664801062912_n.jpg

Meni treba magare, ne picolovac. Sposobno da sidje sa asfalta, da povuce prikolicu, a opet dovoljno jeftino da ga ne zalim. Poslednjih par meseci gledam oglase, zovem, obilazim zanimljive autice. Shvatio sam da je jedino pametno resenje kupiti nesto do 3k evrica, svestan da ne moze bas sve za te pare, ili se nateci bar 5,5-6 pa malo vise birati. Sve izmedju je cisto bacanje para, bar u kategoriji koju ja gledam...

Promenio član Gile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Ajde neka neko ko zna ili ima neka napise cene odrzavanja Navare, prednosti i mane, kakva je potrosnja itd. Koja je razlika izmedju Navare i Pathfindera?
Ne znam za Navaru, vozim Pathfindera. Potrošnja prosek 8,5 l kombinovane vožnje. Prilično udoban.
Što se tiče originalnih delova verujem da su skupi. Ja sam kupovao zamenske. Homokinetički zglob 3000 dinara, ležaj prednjeg točka 4500 dinara. Kaiševi, filteri uobičajene cene. Ništa drugo nisam ni menjao. Kod mene je tačno godinu dana, 17000 kilometara.
Pre ovog sam vozio dva xtraila, 6 godina i 150 000 kilometara, i sa njima sam bio zadovoljan. U međuvremenu sam imao razne izlete, Grand Vitara, Pajero ... Vratio se na Nissana. Za sad sam zadovoljan, nemam nameru da ga menjam.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja