Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri odabiru motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd/Uzice
  • Motocikl: U procesu realizacije

Naime, planiram na prolece da polozim za A kategoriju, i pazarim svoj prvi dvotockas. Do sada sam vozio uglavnom skutere, od 50-250 ccm, apn4, apn6, i aprilia rx50. Motor bih vozio po Beogradu, i putovao za Uzice sa njim kad god vremenski uslovi to dozvoljavaju. Uglavnom bi nas bilo dvoje na njemu (verenica i ja). Bitno mi je da bude dovoljno udoban da sa njim prevalim tih 200km bez velikog umaranja, kao i da bude ekonomican za eksploataciju. Visok sam 188, pa ne bih zeleo niske motore (probao sam hornet 600ccm 2003. i jako nezgodan polozaj za duge noge). Cena do koje bih mogao da izdvojim je nekih 1500€, i oprema ne ulazi u tu cenu. Svaki predlog i savet dobrodosao! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1019 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Vidim da si nov ovde druže, ali aj da te uputim, čisto da "stariji" članovi ne opletu po tebi...

Ako malo preturiš po sajtu, videćeš da je tema prvog motora, sažvakana mnogo puta, a u tim temama ima svakojakih odgovora. Jedni vuku ovamo, drugi onamo, na kraju se svede na ono. Probaj, vidi da li ti šta odgovara (u tvojem slučaju neka od turing mašina), a onda se raspitaš, pardon, pronađeš na forumu temu o istom, pa listaš...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk





  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1019 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Svakako tu smo da ti pomognemo oko mana nekih od modela, ali na kraju se svodi isključivo na tvoj odabir...

Meni je npr posle maxi skutera, lepo legla Honda NT700 Deauville, velik i mnogo udoban motor sa ne tako velikom potrošnjom. Sa maxijem sam se slatko navozao, a bila je 250ccm npr.

Mom prijatelju Noletu, legao CBF1000 kao dupe na nošu, ne žali se...

S obzirom da si "limitirao" sebe na 1500e, taj izbor će se značajno suziti...


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd/Uzice
  • Motocikl: U procesu realizacije

Hvala na odgovoru, izvinjavam se ako ponavljam temu, prelistacu, informisati se, pa se javiti kad u glavi budem imao konkretan izbor nekoliko modela, da mi prenesete iskustva sa tim konkretnim modelima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Sinko, batali motor od 1500 evra, sad pred vencanje, pa posle dolazi bebac. Kasnije kad sredis te zivotne situacije onda moze. Za tvoju visinu neki kawasaki versus 650, suzuki bandit 650, TDM 850/900 al tih modela nema za tvoju zacrtanu cifru. Za 1500 mozes da nadjes neki maxi skuter pristojan, npr atlantic 500, beverli 400/500 i sa njim je sasvim pristojana  i udobna voznja na toj relaciji od 200 km.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd/Uzice
  • Motocikl: U procesu realizacije

@stilgar Novac nije bas toliko ogranicavajuci faktor, ali zbog svog prethodnog (ne)iskustva sa manuelnim motorima jace snage ne bih odmah da sednem na nesto skupo i previse jako. Smatram da je to okej suma za pristojan dvotockas koji ce mi sluziti da na njemu naucim da vozim i steknem rutinu. Ali svakako hvala na savetu, potpuno ispravno razmisljanje. :)

@PAPARACO Uzecu u razmatranje, svidja mi se ta klasa motora, super mi je sto moze da se vozi i van puta.

@Alekre KLE500 i Pegaso 650 mi se dopadaju izgledom i gabaritima, a i generalno sam za KLE cuo samo reci hvale (sem dela o kocenju, mada svi kazu da se na to brzo navikne), dok po misljenju vlasnika Pegaso 650 i nije bas najpouzdanija masina koliko sam shvatio, a i ne znam koliko je povecana potrosnja obzirom da je jednocilindras? Freewind 650 mislim da nisam video do sada, pogledacu sigurno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@Mili04 Kle za 1500 evra prodaju 1993-1996 godiste. ako je zapusten onda dodajes lagere u tockovima i volanu, lanac lancanike, lanac bregaste, magnet ako nije menjan , lamele i ko zna sta jos. Pegaso pre 2006 ima problem sa strujom i frajlaufom, od 2006 je u njoj umesto rotaxovog agregata minareli, isti ko u yamahi xt660 sto je sasvim druga prica, ali cena joj je duplo od tvoje sume. Znaci savet je bio sacekaj, skupi pare, i kupi sto mladji motor, mozda i nov na kredit i da te ne boli glava. Prelistaj malo i ovde stare oglase pa ces naici na more njih tipa "dosla prinova, postao sam tata, mora da se rastanem sa ljubimcem, tuzna srca sa suzama u ocima" i sl. Prvo se konsultuj sa verenicom da ne bude "ti ces da se jurcas okolo sa drugarima, a ja cu da ljuljam dete".

Ako si znao da saltas na apencu kako treba i kad treba, onda znas na bilo kom, sve je to isto. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4869 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Kupuj motor koji ide i registrovan je. Povedi nekog ko se razume u motore.... 

KLE, TDM, Pegaso 650, Super tenere... bilo koji u što boljem stanju. 

80% nas vozi ovakve motore iz prošlog stoleća i ne vidi potrebu za nekim mlađim motorima od plastike :oda2:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd/Uzice
  • Motocikl: U procesu realizacije

@stilgar Jos jednom hvala na savetu, videcu onda nesto bolje da jurim. A sa njom nema problema, dogovorili smo se vec oko svega, i ona voli motore i ima zelju da posedujemo jedan. :D

@srbac Pa i ja se vodim tom nekom logikom, sve traje onoliko koliko se odrzava. A izgled mi nije presudan, vise volim "old school" fazon, isto je i sa automobilima. Novija vozila imaju mnostvo nepotrebnih stvari, koje samo komplikuju elektroniku. :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
On 12/16/2021 at 11:16 AM, Mili04 said:

@stilgar Jos jednom hvala na savetu, videcu onda nesto bolje da jurim. A sa njom nema problema, dogovorili smo se vec oko svega, i ona voli motore i ima zelju da posedujemo jedan. :D

@srbac Pa i ja se vodim tom nekom logikom, sve traje onoliko koliko se odrzava. A izgled mi nije presudan, vise volim "old school" fazon, isto je i sa automobilima. Novija vozila imaju mnostvo nepotrebnih stvari, koje samo komplikuju elektroniku. :D

Na tvojih skoro 190cm Pegaso Strada 650 o kome je bilo govora će ti biti premali.

Imao sam taj motor (2008. samo riječi hvale) i meni je bio taman na mojih 174cm!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Moje iskustvo, na svojih 193 cm, jedino enduro, probao sam naked ali nije prava mera. Od jednocilindrasa prvi izbor Freewind, za 2+ cilindra TDM.  Pozdrav 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja