Jump to content

Moto Zajednica

sta mislite o uzvracenim posetama na moto skupovima

Recommended Posts

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

sta mislite o uzvracenim posetama na moto skupovima.

posto su mi neki prijatelji sa ovog foruma, dali predlog ja sam ih poslusao.i eto tema

pitanje uglavnom za clanove m. klubova,i normalno za sve.

ja licno nisam zadovoljan, jer jedan deo klubova ne ispostuje posete

moj klub m.k.EXTREM SMEDEREVO je isao uglavnom na skoro sve skupove(zurke).

ima klubova koje nismo ispostovali zbog finansija i slicno

a nismo dobili ocekivanu posetu iako smo organizovali jedan dobar skup

pa me interesuje sta je presudno da se ispostuje jedan klub

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Niko nikoga ne tjera da negdje ide,osim toga,posjecivanje susreta je hobi a ne obavezna stvar.

Idem koliko stignem,a godisnje napravim 30000 km,vecinom po moto susretima.

Recimo u Umag dodje 6500 motora (170 moto klubova pa i vise),i kako onda to "ispostovati"?

Nemoguce je sve obici.

Uglavnom,takve stvari treba postaviti kao hobi a ne kao obavezu.

"ispostovati" susret...za mene ta rijec apsolutnoi nista ne znaci jer ako ne ne dodjem na neki susret jer nemam vremena ili zbog nekog drugog razloga ne znaci da ne postujem clanove tog kluba ili poznanike i prijatelje.

Isto tako ako neko dodje ili ne dodje kod mene na moto susret,uopce se necu ljutiti jer nije dosao,nego cu i druge godine opet otici na njegov susret.

Naravno,ako se uklopi vrijeme i druge stvari u to.

Uglavnom,najbitnije je da se to shvati kao hobi a ne obaveza i provod je zagarantiran  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Niko nikoga ne tjera da negdje ide,osim toga,posjecivanje susreta je hobi a ne obavezna stvar.

Idem koliko stignem,a godisnje napravim 30000 km,vecinom po moto susretima.

Recimo u Umag dodje 6500 motora (170 moto klubova pa i vise),i kako onda to "ispostovati"?

Nemoguce je sve obici.

Uglavnom,takve stvari treba postaviti kao hobi a ne kao obavezu.

"ispostovati" susret...za mene ta rijec apsolutnoi nista ne znaci jer ako ne ne dodjem na neki susret jer nemam vremena ili zbog nekog drugog razloga ne znaci da ne postujem clanove tog kluba ili poznanike i prijatelje.

Isto tako ako neko dodje ili ne dodje kod mene na moto susret,uopce se necu ljutiti jer nije dosao,nego cu i druge godine opet otici na njegov susret.

Naravno,ako se uklopi vrijeme i druge stvari u to.

Uglavnom,najbitnije je da se to shvati kao hobi a ne obaveza i provod je zagarantiran  8)

 

potpuno se slazem sa tobom , ali sam mislio na nesto drugo recimo

da svaki klub moze da posalje barem jednog ili dva clana na neki skup

ako su u mogucnosti, tako da doprinosi boljoj posecenosti

i uvek je na neki nacin klub koji pravi skup siguran u jedan broj motorista

na taj nacin se pomaze i manjim klubovima

mislim da u srbiji za razliku od vas u umagu nemoze za sada niko da privuce toliki broj motorista

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Kod nas u klubu niko nikoga ne moze poslati negdje.To je iskljucivo stvar svakog pojedinca gdje zeli otici i ako zeli otici a to je zato sto  nas klub nikada nikome nije dao ni eura za benzin jer se mi financiramo iz svog dzepa a sav prihod od moto susreta ide u dobrotvorne svrhe.

Znaci,samim sa tim sto se sami financiramo,sve je otvoreno i sami biramo kada cemo ici,gdje cemo icii i dali cemo uopce ici.

Naravno,svaki klub ima svoju politiku kako funkcionira.

Kod nas je tako od prvog dana,nadam se da ce tako i ostati.

Volio bih kada bih mogao otici na svaki susret ali je jednostavno nemoguce kao sto je nemoguce i da saljemo clanove negdje "pod obavezno" upravo zbog toga o samofinanciranju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5531 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pratio sam temu iz koje je proistekla ova teme. Mislim da odgovor ne mogu da stavim uopste u kontekst uzvracenih poseta.

Licno idem na one skupove do kojih se lepo vozim, na one koji su na dobrom mestu i fino organizovani, na one na kojima je dobar provod kao i kod nekih prijatelja. Pri tome, skupovi nisu jedina mesta na koja se vozim, iako gledam da svratim na neki skup ako je u blizini i ako mi to nije krajni cilj. Kod nas u klubu, kao sto Sale rece, nema slanja clanova i svi su samostalni u odlucivanju gde ce i da li ce da idu. A skup smo prestali da pravimo pre jedno 4-5 godina, iako smo imali nagrade za najbolju organizaciju 3 godine za redom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nisam član kluba pa ovo i nema neku težinu, ali ''poslati'' nekoga negde u 21. veku je ''srednji vek''. To je jedan od razloga (u gomili) zbog kojih nazovi moto-scena izgleda ovako kako izgleda. Druženje je OK, zezanje je OK, klubovi prijatelji OK, ali slanje i ispoštovavanje, naravno član sam grupe koja povraća na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Nisam član kluba pa ovo i nema neku težinu, ali ''poslati'' nekoga negde u 21. veku je ''srednji vek''. To je jedan od razloga (u gomili) zbog kojih nazovi moto-scena izgleda ovako kako izgleda. Druženje je OK, zezanje je OK, klubovi prijatelji OK, ali slanje i ispoštovavanje, naravno član sam grupe koja povraća na to.

 

 

niko nikog  ne neprisiljava jednostavno se dogovori ko ce gde na dobrovoljnoj bazi

tu nema niceg loseg.

a kameno doba je tvoj stav da povracas na neciji post ,i jos imas funkciju(ili to povracas samo na  nasim postovima koji smo clanovi MAS-a)

pa me i necudi sto smo takvi kakvi smo i dokle smo dosli

a sta je lose u tome da se neki klub ispostuje dva ili tri skupa jedan vikend

ko je za to ok ko nije opet ok .

(sada bi ja trebao da kazem da povracam na postove ko misli drugacije.za razliku od tebe ja postujem svacije misljenje a dali mi se svidja ili ne to je druga stvar) ne nezelim , neka svako pise sta misli svi smo razliciti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Da se u startu razumemo, niti ja niti ostali povraćaju po bilo čijem postu niti mišljenju, već samo odgovaramo na pitanje teme, mogao bi pažljivije da čitaš pre nego što prozoveš. Kakvo piptanje takav odgovor. Nisi valda očekivao da na ovom forumu dobiješ potvrdu i odobravanje za takve stavove? Čak nisam ni rekao da je to loše već samo ''moje mišljenje'' o tome. Jako mi se ne svidja kako je sve to upakovano i kako se to zove, a što se ostatka tiče, punoletni ste, sami odgovarate za svoje postupke. Uostalom to je samo jedno mišljenje i nema veze sa bilo kakvom funkcijom niti bilo šta slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja idem na moto skupove uglavnom zbog voznje do istog. Sto se tice skupova, isti su, tako da eto. Vise mi se svidjaju ove voznje po Srbiji.

Nisam clan niti jednog kluba ali ja to gledam ovako.

Ako ti se dolazi kod mene, izvoli, ako ne nema frke.

Nepotrebno je prisiljavati nekog na nesto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

ja nigde nisam rekao da neko nekog prisiljava da ide bilo gde ,sve je na drugarskoj osnovi.

niti sam neko ko se vozi i ide samo na skupove mislim da mojih 17000 kilometara to i govori

 

CLAN SAM GRUPE KOJA POVRACA NA TO

to su tvoje reci .

 

i u pravu si svi smo punoletni , postujem  i tvoje misljenje iako mi se nesvidja

ali ipak biram reci ,

a ipak mozda si i u pravu nije tema za ovde

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

OK....moje mishljenje sam rekao u prethodnoj temi....uzvracanje poseta je chista demagogija i "isposhtovavanje" koje u praksi ne moguce sprovesti. Da se razumemo, sama ideja uopshte nije losha, ali je u  praksi neodrzziva. Razlog-pa evo, sasaumag je naveo jedan vrlo specifichan i pravi. ;)

 

Naime, skup danas prave svi...i ko hoce, i ko nece(znam o chemu pricham), i ko voli, i ko misli da zna....itd. ono shto je potrebno,mozzda, da se ljudi primere svojim mogucnostima....lepo je biti domacim, ali ne mozzesh po difoltu ochekivati posetu, samo zato shto si i ti(ili neko drugi iz tvog kluba) ishao tamo negde....

 

Moj klub ne pravi skupove, i postoji iskljuchivo samo zbog druzzenja i dok je tako, ja cu biti tu, a mislim da i ostatak u klubu misli isto. I nema tu zabune...

 

A shto se tiche odlaska na skupove, odlazim tamo gde znam da cu naci svoje prijatelje, druzziti se, da-mozzda i napiti sa  njima.... Uspeshne skupove prave oni koji gledaju iskljuchivo u "svoje dvorishte"...taj pogled "preko ograde".....od tog nema nishta!

 

Ejjj...ljudi iz Umaga, Obelix iz BN...pa oni kad okonchaju skup, znaju (barem okvirno) ko ce im svirati sledece godine! Organizacija makedonskog relija, pochinje istog dana kada se predhodni reli zavrshi....i shta vam to govori? Mogu da se ljute na mene,ali to je tako!

 

I na kraju, voleo bih da chujem i "tvoje prijatelje sa ovog foruma" koji su te i potstakli da otvorish ovu lepu temu. Zashto da samo cute i gledaju....nek kazzu i oni svoje mishljenje!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Lepo je biti i gost i domacin. Lepo je i uzvratiti posetu, Da se vratim na neka moja ranija pisanja " nekad je u bivsoj SFRJ bilo samo pet skupova, i ja sam isao na sve "  Danas imamo tridesetak skupova, i ne moze se ici bas na sve.  Ne znam ni sam koliko sam puta do sad cuo raspravu medju motorciklistima ovde kod mene tipa " Gde cemo iduci vikend ? Na skup A. na skup B. ili na skup C. ?  - Skup A. i skup C. su mnogo daleko , nemamo para za toliko - idemo na skup B. - on je blizu.

  A sto se tice toga da klub posalje nekog , mozda bi to i moglo kad bi klub obezbedio novac za troskove ( benzin i ostalo ) , al mislim da nasi klubovi jos nisu dostigli taj nivo . Verovatno bi posle bila rasprava u klubu tipa " sto bas on , mogo sam i ja, i slicno " .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

a nismo dobili ocekivanu posetu iako smo organizovali jedan dobar skup

pa me interesuje sta je presudno da se ispostuje jedan klub

 

 

 

 

Evo direktnog odgovora, koji ti se verovatno nece dopasti....mozzda da ne pravite skup!  :-\  Barem za pochetak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

a nismo dobili ocekivanu posetu iako smo organizovali jedan dobar skup

pa me interesuje sta je presudno da se ispostuje jedan klub

 

 

 

 

Evo direktnog odgovora, koji ti se verovatno nece dopasti....mozzda da ne pravite skup!  :-\  Barem za pochetak!

 

 

 

zasto bi se ljutio ,neljutim se

pa zato i sluzi forum nemoram da sam u pravu niti da mislimo isto ,ali nemoramo ni da se vredjamo

sutra cemo i da se sretnemo i sta treba da okrecemo glavu zbog tastature.

kod nas je vreme bilo jedan od faktora,maj mesec prohladno kisa.

ja samo kazem i to i mislim ako ste gost onda treba da se pokazete i kao domacin

a to je jedan nacin saradnje izmedju klubova

pozdrav i kada se sretnemo placas pice da nebude da se ljutim :D 

drugo i ja sam razmisljao o tome. kod nas grad nije dao dinar sve smo iz svog dzepa organizovali

i verovatno cu da razmislim u opste o moto sceni a i o skupu

mislim da sve ide ............... pa i mi

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Evo,po jedno pitanje za Sala i Yomana!

 

Za Sala:

Mislis li Sale da bi bez prisustva Maria i tebe na skupovima u Srbiji i na srpskim moto forumima,toliki broj bajkera iz Srbije dosao na skup u Umag?

Sigurno da bi neki dosli,ali sam 100% siguran,ne u tolikom broju.I verovatno da ne prodje ni jedan skup u Umag,a da bar neko od clanova klubova,vasih domacina u Srbiji,ne dodje kod Vas!

E,sad je druga stvar sto se u vasem klubu,vas dvojica uglavnom vozite po ovim krajevima,pa je fizicki nemoguce da budete na svim skupovima u Srbiji,odakle su dolazili vasi gosti!

 

Za Yomana:

Ukoliko bi se MK Sirius odlucio da organizuje skup,pa vi seli da napravite neke projekcije skupa bazirane na mogucem broju gostiju,da li bi to radili od frlje ili bi prevashodno racunali na one ljude kod kojih ste vise puta bili? A pouzdano znam da si dobar drugar,ako ne i prijatelj sa vecinom organizatora skupova,koje posecujes!

 

A da li to nisi naziv "ispostovati","uzvratiti","ucvrstiti prijateljske veze" ili kako god,mislim da je manje bitno,ali se sustina ne menja!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Evo odgovora za tebe Sale(vudu) :

 

Ako bi mksirius pravio dogadjanje, a ovo govorim iskljuchivo u svoje ime, iako chlan istog, to svakako u startu ne bi bio moto skup vec neshto nalik na moto zzurku. To je bar po mom mishljenju (naravno ogradjujem se) pravilan put. Poshto do sada nisam imao tu muku da razmishljam o projekciji moguceg broja ljudi na tom  zamishljenom dogadjaju, da ne pametujem mnogo, pretpostavljam da bi se napravili back-up planovi "shta u situaciji da..." i to shto se tiche pica i klope. a shto se tiche prostora i bine, "moja kuca je i tvoja kuca" i to je to! Shta imash to dash! jbg

 

 

Ako nisam pogodio poentu, preformulishi pitanje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

"moja kuca je i tvoja kuca"

 

Ovo je poenta,ne skupova,nego bajkerske filozofije!!!

 

A,sto se tice odgovora na pitanje

ili bi prevashodno racunali na one ljude kod kojih ste vise puta bili?

 

vidim ja da bi ti i politika dobro isla ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Umag
  • Motocikl: Honda CBR1100XX - full power Yoshimura exaust system

Već je Sale napisao većinu klubskog mišljenja, tako da bih se samo nadovezao na ovo što Saša ( Vudu) piše. Sve što ti pišeš je apsolutno točno, uz dodatak da puno ljudi iz mojeg kluba u ljetnoj sezoni radi u turizmu i ugostiteljstvu i ne može otići na par dana. Uz to Sale i ja to volimo, pogotovo radi vožnje i druženja. Volio bi otići na sve skupove klubova koji posjećuju naš moto susret, ali to je fizički nemoguće ( ove godine 196 moto klubova je posjetilo naš susret). Drago mi je kada ljudi dođu, a još draže mi je kada ja negdje odem, u zadnjih par godina malo mijenjam program, odlazim posjetiti nake druge moto susrete, ali najbitinije je da se vozimo, kada se vidimo dobro se družimo i međusobno se poštujemo. Živjeli !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Evo,po jedno pitanje za Sala i Yomana!

 

Za Sala:

Mislis li Sale da bi bez prisustva Maria i tebe na skupovima u Srbiji i na srpskim moto forumima,toliki broj bajkera iz Srbije dosao na skup u Umag?

Sigurno da bi neki dosli,ali sam 100% siguran,ne u tolikom broju.I verovatno da ne prodje ni jedan skup u Umag,a da bar neko od clanova klubova,vasih domacina u Srbiji,ne dodje kod Vas!

E,sad je druga stvar sto se u vasem klubu,vas dvojica uglavnom vozite po ovim krajevima,pa je fizicki nemoguce da budete na svim skupovima u Srbiji,odakle su dolazili vasi gosti!

 

 

 

Da ti budem iskren,ja ne putujem da bi doveo ljude na svoj susret.Putujem zato sto to volim i zato sto mi se putuje.A putovao bih isto i da nemam boje na ledjima.Znaci,to nema nikakve veze sa nasim susretom.Isto tako si u pravu kad kazes da nebi toliko ljudi iz Srbije doslo da se nismo ja i Mario toliko navozali po Srbiji i da BJB nije odradio veliku reklamu za nas susret.Ali,vjeruj mi da bih JA osobno,ne moj klub volio da uopce ne radimo moto susret jer mi je na nasem moto susretu veliki problem ugostiti sve te prijatelje a pripreme su velike i oduzimaju jako puno vremena i prije i poslje susreta.Vise bih volio da mi dodju prijatelji kad nije moto susret jer onda imam vremena za svakoga.

Organizirati susret je samo jedno veeeliko opterecenje.Ne znam zasto klubovi uopce "pod obavezno" zele napraviti moto susret,to mi nikada nece biti jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

To je tako normalna stvar da mislim da netreba uopste komentarisati ovu pricu.Pa naravno da treba uzvratiti posetu i mi to svakodnevno radimo radimo to sa svojim prijateljima sa svojim rodjacima i ako su to nasi prijatelji na moto skupu u cemu je razlika.E jedino ako nemamo prijatelje ili ih nesmatramo prijateljima onda naravno necemo ni ici niti cemo se radovati kada nam dodju,onda to nije nista.Ja znam sigurno da veliki broj bajkera posecuje skupove iz bas tih razloga uzajamnog postovanja ,ispostovanja ili kako god to neko nazvao.Ja neznam kako to rade nemci i amerikanci i neki drugi a nije mi ni bitno.Ja uvek kada negde treba da idem okrenem par svojih prijatelja da vidim gde se ide koga treba posetiti da kazem opet ispostovati i tu nema mnogo price.Pa ako nepravite skupove ,slaviteli,praviteli rodjendane dolazili vam neko pa kocevam doci ako na neciji poziv neodete.Pa kako se to zove.I kako rece Vudu ja te momke iz Umaga neznam licno ali ih vidjam vrlo cesto pa sto neodose nasi bajkeri na neki skup u grcku/blizenamje/ u bugarsku/blizenamje/ nego bas u Umag.Pa da nije njih znate ko bi otisao tamo.I da ga sada netupimo preterano i da nepovracamo po onima koji drugacije misle mozda su oni i upravu.

Smederevci  su napravili  lep skup sve je bilo vise nego ok. a to sto nije bilo ljudi toliko mislim da nema veze sa njima ,da je to produkt nekih ranijih vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Vladice, nemoj se zestiti moje misljenje da treba napraviti kategorizaciju moto skupova na A, B, C, D kategorije.

 

Neki od kiterijuma:

 

Tradicija

Masovnost

Higijena

Obezbedjenje

Klopa

Lokacija

Cena ulaznica za bikere i posetioce

Program

Takmicenja

Organizacija

Ljubaznost osoblja

itd

 

Poput hotela sa zvezdicama 

Kriterijume bi odredili clanovi foruma ili neko telo koje bi vrsilo kategorizaciju moto skupa.

A mene bi bas boleo cosak da idem na moto skup C i D kategorije i samim tim broj moto skupova bi opao i ostali samo najkvalitetniji i onda mozes da ocekujes uzvracene posete i obrnuto.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Da ti budem iskren,ja ne putujem da bi doveo ljude na svoj susret.Putujem zato sto to volim i zato sto mi se putuje.A putovao bih isto i da nemam boje na ledjima.

 

Ni na kraj pameti mi nije palo da pomislim kako putujes da bi dovukao ljude na vas skup!

Ali smo se slozili da je veliki broj bajkera iz Srbije u Umagu direktno vezan za vase posete skupovima u Srbiji i boravak na forumu!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Vladice, nemoj se zestiti moje misljenje da treba napraviti kategorizaciju moto skupova na A, B, C, D kategorije.

 

Neki od kiterijuma:

 

Tradicija

Masovnost

Higijena

Obezbedjenje

Klopa

Lokacija

Cena ulaznica za bikere i posetioce

Program

Takmicenja

Organizacija

Ljubaznost osoblja

itd

 

Poput hotela sa zvezdicama 

Kriterijume bi odredili clanovi foruma ili neko telo koje bi vrsilo kategorizaciju moto skupa.

A mene bi bas boleo cosak da idem na moto skup C i D kategorije i samim tim broj moto skupova bi opao i ostali samo najkvalitetniji i onda mozes da ocekujes uzvracene posete i obrnuto.

 

 

Bravo!

 

Upravo takvo nesto spremamo i ovim putem svecano objavljujem da BJB za sledecu moto sezonu pravi ovakvu kategorizaciju (doduse, po drugim parametrima) skupova koje ce organizatori besplatno moci preko ovog sajta i foruma da promovisu.

 

Dakle, necemo da propisujemo sta svaki skup mora da ima da im ne bismo uradili ko zna sta, vec cemo uvesti formular koji ce svaki organizator morati da popuni da bismo objavili njegovu najavu.

 

Prema opcijama koje bude popunio, mi cemo svrstati taj moto dogadjaj u odredjenu kategoriju i shodno tome cemo to objaviti forumasima unapred da znaju sta mogu da ocekuju. Takodje, na sebe cemo preuzeti da sve najave uradimo na profi nacin (ponudicemo besplatnu najavu u 'Dva tocka', na forumu i u mesecnom newsletter-u koji od Novembra pokrecemo) i to sve potpuno besplatno za organizatora.

 

A sto se tice kriterijuma koje sastavljamo, pogledajte temu na vrhu ovog podforuma. To smo uzeli kao polaznu osnovu. ;)

 

Takvim nacinom najave moto dogadjaja cemo uveren sam uvesti zdravu konkurenciju izmedju organizatora i time podici kvalitet moto dogadjaja u Srbiji i sire.

 

Tokom Decembra cemo objaviti novi format formulara za najavu moto dogadjaja na nasem sajtu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

....

Upravo takvo nesto spremamo i ovim putem svecano objavljujem da BJB za sledecu moto sezonu pravi ovakvu kategorizaciju (doduse, po drugim parametrima) skupova koje ce organizatori besplatno moci preko ovog sajta i foruma da promovisu.

 

.......

 

A sto se tice kriterijuma koje sastavljamo, pogledajte temu na vrhu ovog podforuma. To smo uzeli kao polaznu osnovu. ;)

 

.......

 

samo da dodatno pojasnim da se u toj temi sabiraju utisci i zelje forumasa kako bi se uz pomoc njih kreirao standard koji se zeli. Te zelje i predlozi ce biti osnova za kriterijume u velikoj meri, samo sistematizovani u shemu za ocenjivanje. Organizatori ce imati priliku da svoje najave uporede sa tim kriterijumima za ocenjivanje, ali ce time biti i mnogo transparentnije sve ono sto se obecalo, a eventualno se nije realizovalo, ili se realizovalo. Pretpostavlja se da ce se time dobiti realnija slika o konkretnim skupovima, ali i motivisati organizatori za postizanje zeljenih standarda na skupovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja