Jump to content

Moto Zajednica

Karadjordjev trg 30.10.2021

Recommended Posts

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

A gde ste vi pročitali da imaju 1000e zarade? Imaju 180din po dostavi.

120.000din / 180din = 666.6 dostava 

30 radnih dana = 22.2 dostave na dan

Kako stigne? 

Ne kažem da nije nemoguće ali je to onda ovo ludilo pun gas levo gde lud ne bi išao. 

 

PS. 

A boli me baš .!. dal je klinac ili nije, idota treba raskostiti!!! Ovakva ideja da tu skrene levo, pa dal me zaje8ava neko???  Slontaj ti šta je on uradio! 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

A gde ste vi pročitali da imaju 1000e zarade? Imaju 180din po dostavi.

120.000din / 180din = 666.6 dostava 

30 radnih dana = 22.2 dostave na dan

Kako stigne? 

Ne kažem da nije nemoguće ali je to onda ovo ludilo pun gas levo gde lud ne bi išao. 

Pre tačno 12 meseci zvoni mi telefon, zove po glasu neki momčić. Kaže da ga interesuje skuter koji sam oglasio. Odmah postavlja pitanje da li je moguće na rate da se plati. Kažem mu da to nije praksa i da zaista ne vidim način da se takva transakcija uradi.

 

Kaže momak...''ja radim u Woltu kao dostavljač, primam platu na ruke, mesečno izađem na 130.000 dinara, kad platim sve dažbine..stan, hrana, komunalije itd ostane mi oko 30.000 dinara. Takođe plaćam rentu skutera 20.000 dinara mesečno...pa rekoh kad rentiram toliko mogu toliko da izdvojim za svoj skuter pa sam zato pomenuo rate''. 

 

Eto...odatle znam kolike su im plate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Evo fotka jednog jako dobrog proseka iz Glovo dostave, za koji je momak bas udarnicki radio.

Crnacki je to posao da bi se toliko zaradilo, ali je istina da mladi ljudi sve vise rade u tim dostavama i da je non-stop trka sa vremenom.

IMG-d2fd6a5330e8f4ff46bd907370f9385b-V.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 10 sati, m.milivojevic je napisao:

Nema više od 23,24 god...

A mene zanima da li roditelj sedne u auto sa detetom kad polozi "ajde sine,da vidim kako vozis".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

@mick Možda te loži da toliko zarađuje da bi mu dao motor na rate, a posle...

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Wolt je mnogo jaci od glova sto se tice zarade, tj baksisa. Drugi tip ljudi narucuje preko wolta. Kod mene jedan dostavljac posle posla ide da radi tamo. Radi od 14 do 22, svojim kolima (neka dvojka benzinac). Ostaje mu oko 70-80.000 cisto. To je sa baksisom. 

Drugi isto posle posla (16 do 24) radi u nekoj piceriji il sta je vec, oko 60. Al njihovo vozilo.

A jedan drugar je u car go batleru, isto posle redovnog posla, ispod 5000 ne izlazi dnevno. Svojim kolima vozi isto i radi samo Vozdovac.

Svu trojicu pitam, a kad ce da zivite? 

Kad god ih vidim oni pogubljeni, osamuceni,  pospani. Proslo letnje vreme i dugacki dani, sad mrak u 17h, do Nove godine ima neko zesce sranje da naprave il ce poceti da se rokaju spidom...

 

 

Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

22.2 dostave na dan

Kako stigne? 

Kod mene uigrana ekipa to zavrsi za 6h. I to porudzbine koje ne mogu da se mere sa velicinom glova-volta. Sat ipo do 2h im treba da pokupe svoje porudzbenice i spakuju u kombi. I razvezu ih za 4-5h. Zavisi kako prodju u firmama (procedure, moras kroz garazu, cekas teretni). Dvojica idu, vozac i dostavljac, al rade sve zajedno.

Naravno imamo i neke ekipe koje to ne zavrse u radno vreme koje je 8h, ostanu oko sat duze.

Pa ovi iz brzih posti po BG-u imaju 70-80 dostava u smeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Ova raskrsnica je bez veze skroz. Trebalo je odavno kružni tok da bude... default_1lud.gif


Kakav kružni tok na ukrštaju bulevara sa 3 trake i sporedne ulice? U najboljem slučaju T raskrsnica, a kružni tok može samo gde je više od 2 ulice i to istog prioriteta...


Evo fotka jednog jako dobrog proseka iz Glovo dostave, za koji je momak bas udarnicki radio.
Crnacki je to posao da bi se toliko zaradilo, ali je istina da mladi ljudi sve vise rade u tim dostavama i da je non-stop trka sa vremenom.


Šta znači "izazovi"?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Nolanka said:

Evo fotka jednog jako dobrog proseka iz Glovo dostave, za koji je momak bas udarnicki radio.

Crnacki je to posao da bi se toliko zaradilo, ali je istina da mladi ljudi sve vise rade u tim dostavama i da je non-stop trka sa vremenom.

IMG-d2fd6a5330e8f4ff46bd907370f9385b-V.jpg

Za koji je ovo period? Od 11.10 do 1.11?

Pa ja sam onda u pogrešnom poslu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

ne znam im zarade, al' znam da je ceo nbg i zemun izlepljen plakatama za cargo...

zarada 100k din, 450 vozila sa 0km, mozes da biras hoces li da radis fixno ili za %

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
4 hours ago, srbac said:

Ova raskrsnica je bez veze skroz. Trebalo je odavno kružni tok da bude... :lud:

Ovo uopste nije losa ideja.

Cak mislim da bi se znacajno smanjila brzina kojom se ljudi priblizavaju toj raskrsnici.

Zeleni talas je od brankovog mosta. Nekad ih nocu rašteluju da ljudi ne jurcaju.

Na banderi sa desne strane ima i kamera za kontrolu brzine, ali ne vredi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Fascinira me broj ljudi koji ne kapiraju da u izrazu "mala plata" problem uopste nije u "mala" nego u "plata".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 10 sati, m.milivojevic je napisao:

zarada 100k din, 450 vozila sa 0km, mozes da biras hoces li da radis fixno ili za %

ni blizu ovoga koliko ja znam, komšija je radio, jurio ih da mu daju par hiljada, da ima šta da sipa u auto, pa pozajmljivao da mu ne bi auto stajao, vozio po 15-16 sati dnevno. Otišao da raskine ugovor, oni ga zavlačili, te šef nije tu, te ovo, te ono, blokirali mu nalog odmah, ali hteli da mu naplate 3-4 dana najam auta.

Ista priča kod bilo kog goniča robova. Bila je tema gde je kolega pisao kako je išao na obuku za GSP i na kraju odustao jer su ga odmah izbacili na ulicu da vozi, sva odgovornost na vozaču, bez neke obuke, a šef samo juri normu, boli ga uvo.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Stvarno ne znam zarade, cak ni raspon zarada osim u industriji kojom se ja bavim.

Samo kazem da su izlepljeni plakati.

 

Pretpostavljam da je doslo do pada interesovanja za taj posao, pa su povecali zarade.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Jasno, samo kažem stanje, onako kako sam ja upoznat. I na autobusu piše lasta, pa ne leti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, m.milivojevic je napisao:

 

Pretpostavljam da je doslo do pada interesovanja za taj posao, pa su povecali zarade.

 

Naprotiv, to tržište je eksplodiralo sa dolaskom korone...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 25 minuta, nafetS je napisao:

ni blizu ovoga koliko ja znam, komšija je radio, jurio ih da mu daju par hiljada, da ima šta da sipa u auto, pa pozajmljivao da mu ne bi auto stajao, vozio po 15-16 sati dnevno. Otišao da raskine ugovor, oni ga zavlačili, te šef nije tu, te ovo, te ono, blokirali mu nalog odmah, ali hteli da mu naplate 3-4 dana najam auta.

A imaš i deo gde nije svako za svaki posao...na stranu bahatost, izazivanje opasnosti i ultimativna nebriga za okolinu od strane kurira, taj posao nije za svakog moraš imati doobre organizacione sposobnosti i time menagment na priličnom nivou sa priličnim multitasking sposobnostima kako bi odradio posao kako treba ako govorimo o tim malim dostavama.

 

Ovde ti je i fotkan jedan nalog zarade jednog kurira...prosto ta tužna priča ne pije vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja