Jump to content

Moto Zajednica

Koji model kacige nosimo?(foto)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Ja imam efekat je kod N motora malo drugaciji recimo kad teram SV skoro da je nenaduvavam ali kad teram z750 bogami napumpam jace obraze manje mi vrda doduse nevalja preterivati buraz je ima otisao do vrsca bije znao da je iduva dok mu je bila na glavi dobio napad panike ....🤣....da neduzim kod slabijih ljudi ili ti mrsavijik u licu dobro dodje pumpica .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
On 9/7/2024 at 9:04 AM, the_doctor said:

Kolege jedno pitanjce za one koji imaju kacigu sa pumpicom za naduvavanje ispod obraza:

Koliko je korisna stvar?

I ima li mnogo razlike u buci u odnosu na ove bez?

Ostale beneficije?

 

Hvala unapred. :)

 

Kasno odgovaram, ali eto neka nekome bude na nauk. Kao kolega Zarkela sto je rekao, cista budalastina.

 

Imam Scorpion Exo R1 Air Carbon dve godine i vise je nosim "nenaduvanu" nego naduvanu. Buka je ista bilo naduvana kaciga ili ne.

 

Po mom misljenju, generalno, nije bucna uopste, ali je to verovatno vise do toga sto imam fin fitment s njom tj. odgovara obliku moje glave.

 

Udobnost sundjera je na mnogo visem nivou nego npr na mojoj drugoj kacigi LS2 Challenger Carbon. Posle godinu dana je bas izrazita razlika izmedju udobnosti jedne i druge.

 

I da ne offujem, evo ih:

 

Screenshot_20241016_124501_Photos.thumb.jpg.9da33fde5a1e8be6342d2f9b958a87a6.jpgScreenshot_20241016_124528_Photos.thumb.jpg.f47b78909a604717f36532770bd378db.jpgScreenshot_20241016_124701_Photos.thumb.jpg.b2b7f84b28830bc80042d6f8551e5cdf.jpgIMG_20230603_213736.thumb.jpg.361f5fd02a43b551a18c4bff33a0776c.jpg

Promenio član estel
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Scoprion ADF-9000. Probao sam par drugih aktuelnih (Sharp, Shoi GT air2) i nekako mi Scorpion najbolja, a stara EXO-410 i dalje odlicna posle 10 godina, unutrasnjost vecno traje.

Samo presao na ADV kacigu, mnogo bolje vidno polje, horizontalno skoro da ni malo ne smanjuje vidik, i dole vertikalno mnogo vise se vidi. Ne bih se vracao na turing kacige vise.

710D3D82-F0A2-4239-9154-BBD1C4FFDF59_1_201_a.jpeg

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da li je neko nosio Scorpion Exo tech flip over kacigu? Ona mi je najverovatnije sledeći izbor, pa me interesuju iskustva iz prve ruke, sve recenzije i testove sam odgledao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, Blackened je napisao:

Scoprion ADF-9000. Probao sam par drugih aktuelnih (Sharp, Shoi GT air2) i nekako mi Scorpion najbolja, a stara EXO-410 i dalje odlicna posle 10 godina, unutrasnjost vecno traje.

Samo presao na ADV kacigu, mnogo bolje vidno polje, horizontalno skoro da ni malo ne smanjuje vidik, i dole vertikalno mnogo vise se vidi. Ne bih se vracao na turing kacige vise.

710D3D82-F0A2-4239-9154-BBD1C4FFDF59_1_201_a.jpeg

Kakva su tvoja iskustva sa ventilacijom?

Champions helmets kažu da je jako tiha, ali i jako vruća kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
7 hours ago, admiki said:

Kakva su tvoja iskustva sa ventilacijom?

Champions helmets kažu da je jako tiha, ali i jako vruća kaciga.

Da, to mi pocelo malo smetati, topla je bas, oko obraza najvise. Jer bas lepo pase, pa ne ulazi vazduh dalje od lica nazad (otvorio sam sve ventile), mozda cu malo to modifikovati iznutra, smanjiti sudjere oko obraza, oni najvise greju. I uvek malo otvoren vizir 0.5-1cm, ne zatvaram skroz nikada.

Hteo sam da probam jos klim krios pro, samo je duplo skuplja, ne znam jel vredi toliko.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

Scorpion exo 1400 evo2 carbon
I druga
Scorpion adx 2 flip up

Flip up mi je previse bucna za putovanja, ne znam da li je generalno do modela ili samo do moje, ali eto. Full face je tisa ali i dalje nisam nesto zadovoljan.
Razmisljam da batalim scorpion na dalje.


d66194d5b4e0ba59a63832b9299079dc.jpg
a9ffc3e400c28391b6ea4230f9396933.jpg
cc06cacd2b97138b16f1fe9216502a5c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer BMW R1200GS LC

Scorpion EXO 1400 sam nosio 2 godine (oko 20k km), odlična kaciga, nigde se ništa pomerilo nije (mislim na unutrašnjost), i kacigu i vizir sam šmirglao po asfaltu i osim estetskih nema nikakvih drugih promena, doduše vizir i pinlock sam zamenio kineskim, svakako nije kao original ali radi posao korektno.

Nolan n120 flip-back nosim 3 meseca (oko 5k km), neverovatno zvuči ali tiša je od Scorpiona, kada se zatvori gornji usis ozbiljno tiha, a kada se otvori ima blagog šuštanja ali ništa strašno.

Ono što me kod nje iritira je loš kvalitet vizira, već ima par ogrebotina (i jednu baš veću) od kamenja ili kamenčića i pin lock je... ne znam kako da prokomentarišem, radi posao ali nekako ne leži kako treba, ništa što se okom vidi ali svako malo ispod pinlock-a se pojavi prašina i mora da se skida i čisti... što se na Scorpionu nije desilo nijednom tj. nikada nije skinut od postavljanja (pa čak ni onaj kineski). Inače Nolan dolazi sa pinlock-om, nisam ga postavljao ni ja ni prodavac, već verovatno fabrika.
Naočare bi mogle biti nijansu tamnije (ili je stečena navika na Scorpion), ništa to ne smeta, odlično rade posao i po najjačem suncu ali eto... lični utisak ili navika na boju (Scorpion vuče na tamnije sivo a Nolan na plavkasto)

Za sve drugo reči hvale, mehanizam, udobnost, nivo buke - odlična ocena!

 

 

image.thumb.png.cd0456829421f193bc64c3527ef663cd.png

image.thumb.png.a6e217b8b4a169d61cdc03b7be9f3e3e.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Nox, nem' pojma koji model 🤣, flip-up, ugrađen onaj mali zatamnjeni vizir koji se spušta i podiže, pinlock, dva otvora za ventilaciju. Koštala oko 20000.

Posle 3 prodavnice koje sam obišao, ova je bila jedina koja mi je odgovarala za ovoliku glavu (2XL, 64-65cm, pa još izdužen oblik). Čak me je i ova pritiskala i stezala na čelu, pa mi je posle svake vožnje od sat vremena i više na čelu ostajala crvena linija. Na kraju sam uzeo skalpel i isekao oko 5mm stiropora.

Ako neko zna gde naći kacige za nas glavate, molim da mi javi 🙏. Probao sam u Barelu jednu Schuberth, rekao bih da mi je ok, ali košta 90000, tako da... neka, hvala :) 

viber_image_2024-10-17_09-04-57-268.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 771 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

@vtomic85 ia u Marinkovoj Bari moto garaža ili tako nekako se zove. Drži CABERG, ja sam ptrobao čak i XXXL. 

Promenio član Guliver

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja