Jump to content

Moto Zajednica

Daljinski upravljač za LED plafonjerku

Recommended Posts

  • Drug član, 3481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koleze, imam sledeću mukicu:

Imam ovakvu LED plafonjerku, Rabalux Danny, a crkao mi je daljinski upravljač. Nisam uspeo da ga nađem kod prodavca ove opreme u Kg. Pisao sam čak i uvozniku, za sad bez odgovora.

Zna li možda neko gde ima da se nabavi, da li možda pasuje neki zamenski? Neka ideja? Tačna oznaka daljinskog je 000000000000000502

 

Hvala!

rabalux-led-zatemnitvena-stropna-svetilk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2907 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Probaj skinuti aplikaciju na telefon ako nemas pa preko njega

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E svašta, nisam ni znao da to može preko aplikacije... Ali izgleda da moj telefon nema IR transmiter.

Hvala na savetu svakako, pokušaću kasnije na nekom drugom telefonu, pa javim rezultat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam ga još nosio kod nekog elektroničara, ali nešto sumnjam. Mislim da je čip stradao. U jednom trenutku je prestao da reaguje, ja samo malo pritisnuo baterije, pomislio da je izgubio kontakt, a ono se baterije usijale za nekoliko sekundi. I od tada ne daje znake života.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2195 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pa ako su se baterije usijale, onda su one bile u kratkom spoju. Ne mora da znači da je elektronika otišla. Probaj prvo njega da rešiš, ili se raspitaj kod tebe ko to radi. Pa ako baš ne može, onda drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Al ne vidim zašto bi se kratkospojile, ako elektronika nije vrisnula, nije bilo spoljnog uticaja. Al pokušaću kod nekog majstora, pa ću videti.

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Jesi li siguran da je do daljinskog, mozda ne radi prijemnik na plafonjeri.

Jesi probao kamerom telefona da vidis da li daljinski salje neki signal, tj da li treberi diodica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Proverio, ne radi. Ali ne znam ni da li radi prijemnik na plafonjeri. Maločas sam skinuo poklopac, ne vidim ništa čudno, ali se oseća miris nagorele plastike\elektronike. Ko bi ga sad znao... Svetlo inače radi, samo ne mogu da ga smanjim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

Ja sam se jednom tako istripovao da sam lud. Prvi put u tom stanu saltam kanale na tv-u. Svako malo kako ja saltam nesto se desi sa svjetlom. Kao da blicne sve u sobi. Posle 2 dana sam pomislio da imam problem s vidom.
Kad na jednom i djevojka primjeti da se nesto cudno desava sa plafonjerkom. Ispostavilo se da neki dugmici na daljinkom od tv-a mijenjaju jaci u svjetlosti. Neke se frekvencije sudaraju. Slucajno saznam kasnije da i drugar ima istih problema sa led trakama i plafonjerkom. Tako da mozda mozes i da smanjis svjetlo nekim drugim daljinskim. Vrijedi pokusati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E imam neki Hama univerzalni daljinski, podešavao sam ga za razne uređaje bez problema, ali neće da hvata ovu plafonjerku.

A moguće je da ima setovano "samouništenje" oba senzora, kad prođe garancija, ni to nije isključeno :) Kao nekad štampači, što im je crkavao čip posle određenog broja stranica.

 

A gledam sad cene novih plafonjerki, dosta je to povoljno. Možda ću i da kupim novu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2195 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kupiš istu. Posle 3 meseca odneseš staru sa novim računom na servis, posle imaš još jednu...;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja