Jump to content

Moto Zajednica

HD Iron 883 alarm ?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav svima !

Drugar vozi hd iron 883, 2012.god, crko mu akumulator. Kupimo drugi, zamenim ga, zeza nas alarm. Traži šifru. Ima kod na privesku ključa. Posle gledanja na youtubu, uspem nekako da ga otključam, i upalim. Provozao ga, sve u redu. Ugasim, posle opet zeza, neće da upali...opet 10 min čačkanja, upalim, i tako jedno 4 puta. To smo radili u petak. Juče opet neće da upali. 
Znate li nekoga ko to može da reši, a da nije iz ovlašćenog servisa, jer su skupi ko otrov...
Ujedno treba i mali servis da se uradi, ulje i filter. 2012. God. Lokacija Novi Beograd.
I da, kod u privesku radi. Ja uspem preko tastera migavaca da ga otključam i upalim, ali ne znam da ga ostavim tako, da se ponovo ne zaključava.
Ranije je bilo, čim priđeš sa ključem, on je otključan. Sada neće. Naljutio se, hehe !

Pozz, i hvala za svaki info

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Promenite bateriju u FOB-u. 

Ako pali na PIN onda nema šta drugo da ga zeza. 

Ulje za primar mora originalno Harley, za motor moze bilo koje 20W-50, filter ulja ima u Motolendu duplo jeftiniji od originalnog. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Primar je sklop koji spaja motor i menjač, obavezna je zamena ulja na svaku drugu zamenu ulja u motoru (10.000 milja) i provera i dotezanje lanca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo ovako, danas probano sa rezervnim ključem i priveskom. Upalio iz prve ! Svi srećni, probna vožnja, sve super. Ugasimo, probamo ponovo, neće...mrtav...ni sa prvim, ni sa drugim ključem/priveskom, neće. Da je moj, pa da probam da izbacim alarm (mada mislim da ne može), ali nije. Treba neko ko se razume da pogleda, popravi, naplati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Izvini što kasnim sa odgovorom, posao...

Ima fabrički alarm. Pored ključa za paljenje ima okrugli privezak gde se nalazi, pretpostavljam čip. Prilikom dolaska do motora nema ništa od dugmića da se pritiska (nema tastere) alarm prepoznaje čip u privesku i isključuje se. Ključem se (sa desne strane je brava) daje kontakt, na desnoj strani volana ima dva tastera, desni za pumpu (kao kill sw) a na levi se startuje.

Kada je sve u redu, kada se stavi na kontakt, posle 1,2 sekunde čuje se kratki zvuk, biip, i može da se startuje. Sada nema tog zvuka, i na kontaktu posle 5, 6 sekundi pali se alarm...

I da, kada smo skinuli akumulator, alarm je svirao još nekoliko minuta, ima svoju bateriju. Drugi je stavljen posle 3 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pre neku godinu zove me drugar, dosli mu u posetu bajkeri iz Poljske na dva HD i hteli da posete Hram svetog Save na Vracaru. Parkirali se pored zgrade Poste, uredno, obisli sve ono sta ih interesuje i kada su hteli da upale motore - cvrc! Alarmi ne prepoznaju kod, urlaju ko blesavi. 

Telefonski sam im popravio alarme ;), naime zamolio sam ih da odguraju motore pedesetak metara nize prema Slaviji. I gle cuda, oba HD upalise bez problema.

Ogromno EM polje koje stvaraju silni predajnici i antene na krovu Telekoma blokirali su citanje koda i alarmi nisu mogli da se iskljuce... 

Ne mora biti isti slucaj kod tebe ali imas temu za razmisljanje. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nažalost, nije do toga...motor je u toj garaži (blok 61) od prošle godine. Sve je radilo normalno do zamene akku.

Da sam znao za ovaj problem, kupili bi unapred akumulator, pre skidanja bih mu doveo napon od spolja za memoriju i zamenio bez problema.  Ali...uvek ima neko ali...

Moj skarabeo ima isto fab. alarm, ali nema nikakvih problema sa zamenom akku. 

Ako ne nađemo rešenje ovde, na forumu, ne gine mu ovlašćeni servis.

A servis... Zamena gumice ispod brze spojke rezervoara fi 8 ili 10 mm, tričavih 6.500 din... Radni sat 4.500 a ostalo materijal ??? Doduše, treba spec. alat i sa njim zamena traje oko 3 minuta...šta reći...znaju kako da odbiju mušterije.

Al se raspisah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Blazo bojim se da mi takav sistem baš nije poznat. Kada ima FOB (taj okrugli privezak) ne treba mu ključ za kontakt, ključ služi samo za zaključavanje volana, takođe ni bip nema kod fabričkog alarma (imao sam više komada svi su isto radili). 

Zamena akumulatora je izuzetno jednostavna samo niste ispoštovali proceduru koja je detaljno opisana u uputstvu za upotrebu. 

Probajte da ponovite proceduru (ali sada uz uputstvo) možda uspe, ako ne onda vam ne gine ovlašćeni servis.

Harley je generalno jednostavan za rad ali se moraju ispoštovati procedure a ponekad je potreban i specijalan alat kao i za svaki drugi motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Uh, koja sad procedura...da sam znao za to, ali nisam. Malo sam i ja prebukiran sa vremenom, motor je na Nbgd u garaži, ja sa kućom u Žarkovu, a radim kod Bogoslovije (Pančevački most). Nije mi usput. Da pokupim što više informacija za probu, pre nego opet odem. Kolega (vlasnik) ne zna ništa o motorima, nema ništa od nekih papira, uputstava. Zajedno smo bili prošle godine kada ga je uzeo. I sve bilo dobro do zamene akku...

@Darko Floyd tebi puno hvala na ovim informacijama koje si podelio, hvala i čika Rajku. Da je nešto pokvareno, menjač, motor, pa mora u servis. Ali ovo...baš glupost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Darko Floyd ako ti nije problem, možeš li mi objasniti taj postupak skidanja akumulatora, ako treba nešto da se odradi pre skidanja kleme ? Da probam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 1 sat, Blaza je napisao:

@Darko Floyd ako ti nije problem, možeš li mi objasniti taj postupak skidanja akumulatora, ako treba nešto da se odradi pre skidanja kleme ? Da probam...

Imas na raspolaganju sasvim dovoljnih nekoliko sekundi kada oduzmes kontakt  do momenta dok se ne ukljuci alarm da skines klemu ,pripremi se pre toga skini zavrtanj koji drzi klemu.Ne videh da je neko spomenuo bateriju u FOB-u proveri da nije do nje..obicna dugmetasta ali veca.Na migavce ste procitah naucili da deaktivirate alarm znaci sifru (petocifren broj) znate . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 14.10.2021. at 9:24, Blaza je napisao:

 

A servis... Zamena gumice ispod brze spojke rezervoara fi 8 ili 10 mm, tričavih 6.500 din... Radni sat 4.500 a ostalo materijal ??? Doduše, treba spec. alat i sa njim zamena traje oko 3 minuta...šta reći...znaju kako da odbiju mušterije.

Al se raspisah...

     Za Harlija ti servis i ne treba toliko je jednostavan za odrzavanje i nisu ni delovi toliko skupi na nivou drugih marki motocikla a servisi sa cenama (4500N.Č.) stavljaju ga na  crnu listu.Ima svoju autodijagnostiku,  (odnosi se na novije modele) delovi preko interneta ....Za tu gumicu koju ste menjali ne znam ni za kakav specijalni alat zbog koga se ne moze zameniti.Za odrzavanje trebaju samo colovni kljucevi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 36 minuta, Sveta 5. je napisao:

Na migavce ste procitah naucili da deaktivirate alarm znaci sifru (petocifren broj) znate . 

Nisam znao, već sam gledao na Jutjubu postupak. A prethodna vlasnica, koju smo kontaktirali, nema nikakve papire, ni pin. Ona je drugi vlasnik, tako ga je kupila.

Ja sam gledao kako se ulazi u postupak promene pin-a, ne znam kako, ali uspeo sam da ga upalim (sa drugim pinom, ne znam original). Probna vožnja, sve o.k. ugasimo, i opet da upalimo, neće. Treba nekako potvrditi taj novi pin, ili sam ja slučajno ukucao njegov originalni... Uglavnom, upali, radi extra, ponovno paljenje neće.

Nisam serviser motora, samo želim da pomognem kolegi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 12 minuta, Blaza je napisao:

A Darko mi je objasnio najosnovnije za motorno ulje, i filter. Hvala i vama.

Bateriju u FOB- u da li ste promenili "okrugli privezak"...ulje ne znam da li Sporteks ima  odvojen menjac oko ima onda isto kao i za primarni pogon

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sad sam javio drugaru da ode i kupi nove. Nadam se da ću za sat, sat i po stići do njega da probamo ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Glupo pitanje,a da nadjete neki Americki forum za HD,ipak su se vise oni susretali sa Harlijem nego ovde kod nas?

Promenio član Nele11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Zadnjih sat vremena "učim" na forumima i Jutjubu kako da ga rešim, a ujedno čekam ispred garaže da stignu nove batrrije za fob. Javljam ako nešto uradim !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Stavljena nova baterija u FOB, pali svaki put !:jee1:

Ne mogu da verujem da su obe baterije crkle...'bem ti Harli...

Ljudi, hvala svima koji ste mi pomogli, piće od mene kada se vidimo !

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

I dalje ne mogu da verujem ...

Naravoučenije: kada imaš neki kvar, problem, treba uvek krenuti od najprostijeg mogućeg rešenja, ma koliko delovalo glupo, i bezveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja