Jump to content

Moto Zajednica

KYMCO XCITING 250

Recommended Posts

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

Sto se tice samog motora pohvale za sve osim na prostor ispod sedista koji je mnogo mali,pa ces morati da se otvoris za neki kofer ako ti je potreban prostor.

Sto se tice servisera oni su uzas,imao sam iskustva i sa KDM-om i sa Technodromom,jako su neozbiljni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

BEZI OD NJIH GLAVOM BEZ OBZIRA :o

Ne daj Boze da ti se nesto pokvari ili crkne neces docekati deo za jos nekoliko sezona, a garancija ti u tom slucaju ne pomaze jer su neozbiljni preko svake mere, a da ne pricamo o ceni delova, pa dranje za servis na svakoh 2000 kilometara, pa to je skuplje nego da odrzavas nekog Harlija :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Eh sad.

Ja nisam nesto primetio da su im skupi delovi i servis?

Srecom nisi primetio na svojoj kozi ;) Cene su im odokativne, po drp sistemu :(

Za Kymco Grand Dink stop svetlo 110 evra pa na vise ???

Retrovizor crveni sa ogledalcem 90 evra  ::)

Servisni interval na bednih 2000km, pa kad saberes i uporedis cene servisa Excitinga od 500cc i Burgmana od 400, odrzavanje Burgmana (servisni interval na 5000 km) ispadne jeftinije ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Eh sad.

Ja nisam nesto primetio da su im skupi delovi i servis?

Srecom nisi primetio na svojoj kozi ;) Cene su im odokativne, po drp sistemu :(

Za Kymco Grand Dink stop svetlo 110 evra pa na vise ???

Retrovizor crveni sa ogledalcem 90 evra  ::)

Servisni interval na bednih 2000km, pa kad saberes i uporedis cene servisa Excitinga od 500cc i Burgmana od 400, odrzavanje Burgmana (servisni interval na 5000 km) ispadne jeftinije ;D

Kakvi dripci ne mogu da verujem... :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Nisu samo oni dripci. generalno delova nema.

Ja bih ti pre preporucio neki italijanski maxi skuter. Mada je XCITING bas lep. Video sam jedan kada smo isli do Padine, lepo on ide i sa dvoje ljudi. Jel to tvoj Doco?

Gilera je super, a mogu ti reci da sam ja prezadovoljan sa mojim Malaguti-jem ( sada sam malo seljak), sto se tice odziva na gasu i stabilnoscu.

Stoji da je Kymco jeftiniji, ali razmisli i o ovome sto je saxi napisao. Samo italijan ( tako ja razmisljam) uvek ces naci deo, i relativno lako ces naci kako da ti se dostavi.

Pozdrav

 

ps Ovo sve vazi ako hoces da prodas B&W i da kupis maxi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Nisu samo oni dripci. generalno delova nema.

Ja bih ti pre preporucio neki italijanski maxi skuter. Mada je XCITING bas lep. Video sam jedan kada smo isli do Padine, lepo on ide i sa dvoje ljudi. Jel to tvoj Doco?

To su bili Vesna i Nesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: zrenjanin

e ovako da odgovorim redom:

titj-o to je za sestru cisto da se  djira po bg i 1 mesecno da navrati do zr-a

saxi vec sam upucen na tvoje ogorcenje kymcom tj servisom ali ti naspram naspram vise zadovoljnih korisnika kymca eto titja i rade mogu da potvrde

i sto se tice toga ITALY/JAPAN/CHINA/TAJVAN mislim da je u par nakon 4-5 god posle prodora zutih zakljuceno da ima svega i svacega i da pravi brendovi isplivaju

ali nikada nemojte zaboraviti ovo je srbija kod nas su cuda moguca pa i fenomen da garancija nista ne znaci pa makoliko ona dugo trajala....

 

pre svega me interesuju licna iskustva!!!!!

HVALA NA DO SADASNJIM SAVETIMA...... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Eto ja da odbranim cast Kymca. Noj Super 9 LC 2004 je presao skoro 30000 i jos ima tecnigas i gomilu budzevina i ide ko zmaj. Cak je i kuciste motora pucalo od forsiranja i dizanja na prednji i opet sam ubedjen da to ni jedan drugi skuter ne moze da izdrzi sto moze kymco. Prole ti si sigurno video Radomirov skuter kod ++,po mom misljenju je super pa makar bio i od 250. Ne znam da li ima puno razlike u izgledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Nisu samo oni dripci. generalno delova nema.

Ja bih ti pre preporucio neki italijanski maxi skuter. Mada je XCITING bas lep. Video sam jedan kada smo isli do Padine, lepo on ide i sa dvoje ljudi. Jel to tvoj Doco?

To su bili Vesna i Nesa.

 

Sta da radim... Mlad sam na forumu. Upoznacu ljude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Nisu samo oni dripci. generalno delova nema.

Ja bih ti pre preporucio neki italijanski maxi skuter. Mada je XCITING bas lep. Video sam jedan kada smo isli do Padine, lepo on ide i sa dvoje ljudi. Jel to tvoj Doco?

To su bili Vesna i Nesa.

 

Sta da radim... Mlad sam na forumu. Upoznacu ljude.

 

Pošto na forumu nema baš mnogo vlasnika Kymco skutera, verujem da će nam svako oskustvo biti dragoceno. Ja sam sa mojim Exciting-om od aprila 2006. prešao preko 30K km i osim jednog "incidenta"  za koji sam sam kriv (pucanje pogonskog kaiša koji nije na vreme zamenjen tj. posle 15K km) nisam imao nikakvih problema - samo redovni servisi i ništa više. Možda će neko pomisliti da sam samo imao sreće, ali pre ovog skutera sam dve sezone (2004 i 2005) takođe vozio Kymco - Grand Dink 250 i moram da priznam da na servis i ostale tehnikalije nisam imao primedbi.

 

P.S. Da vas ispravim .... nije Neša nego - Sasha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Nisu samo oni dripci. generalno delova nema.

Ja bih ti pre preporucio neki italijanski maxi skuter. Mada je XCITING bas lep. Video sam jedan kada smo isli do Padine, lepo on ide i sa dvoje ljudi. Jel to tvoj Doco?

To su bili Vesna i Nesa.

 

Sta da radim... Mlad sam na forumu. Upoznacu ljude.

 

Pošto na forumu nema baš mnogo vlasnika Kymco skutera, verujem da će nam svako oskustvo biti dragoceno. Ja sam sa mojim Exciting-om od aprila 2006. prešao preko 30K km i osim jednog "incidenta"  za koji sam sam kriv (pucanje pogonskog kaiša koji nije na vreme zamenjen tj. posle 15K km) nisam imao nikakvih problema - samo redovni servisi i ništa više. Možda će neko pomisliti da sam samo imao sreće, ali pre ovog skutera sam dve sezone (2004 i 2005) takođe vozio Kymco - Grand Dink 250 i moram da priznam da na servis i ostale tehnikalije nisam imao primedbi.

 

P.S. Da vas ispravim .... nije Neša nego - Sasha

 

E sada znam i Vas,  ;)

Ima Vas na snimku kada se islo na Padinu.

A sto se tice iste opreme za suprugu i tebe... Vrh.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Veliko izvinjenje Sashi, u sred kucanja ustah od stola i kad sam se vratio ocigledno sam prezupcio i pokusao da ti budem kum, menjanjem imena ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ja imam Grand Dinka 50, nabio sam vec 5000 km i sem svecice nikakvih problema nisam imao. Skuter je VRH!

Takodje u KDM-u nikakvih problema nisam imao sto se servisa tice. Cak sta vise jos dok je nov bio (pre tri godine) mi se pocepalo sediste. Momci iz servisa su mi priznali garanciju i presvukli ga isti dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: zrenjanin

cini mi se da nema nikakve razlike u izgledu izmedju 250/500

kod nas radomir ima 500-tku i jos 2 od 250....

to cenim kada neko iznese svoje misljenje koje je potkovano iskustvoam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Razlika ti je rezervna snaga i max brzina.

Ja sam mojim skuterom od 250 krecem kao metak, a max brzina je nesto preko 130km.

Ako hoces 250-icu razunaj da ces do 100km/h dolaziti kao od sale.

Posle malo smara kada ubrzava.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zavisi od skutera, koliko kubika, kakvi su točkovi...nisu ni skuteri kao što su nekad bili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

da ali sta ce mu veca brzina od 100-120 na skuteru? ipak je skuter za neku laganiju voznju

 

Ne treba mu veca brzina, voznja postaje neudobna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Pazite samo da MAX brzina nije bitna toliko koliko je bitan broj obrtaja na istoj, jer masa nema obrtomer pa ni ne razmisljaju koliko im mazgica strada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Skuter je extra al zato generalni uvoznik katastrofa za peopleS 125 tri meseca cekam vazdusni filter i nista . Pre neki dan se iznerviram motor poceo da se gusi odem lepo u mann prodavnicu filtera , kupim vazdusni filter od nekog italijana fiat seicento mislim da je, isecem ga na tri dela i malo skratim. Legao je kao dupe na nosu malo oho lepka moze i silikon i moj people prede kao mace . Za 680 dindzi imam filter za narednih pet godina . Delove za Kymco ce ti pre stici preko neta da ih narucis nego od njih  >:( . Tako i pored odlicnih skutera koje prave zbog politike uvoznika i servisera ,rekao sam ne vise kymco .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja