Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Barel ili Plattner iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM Super duke GT

Evo najsvezije iskustvo sa Elans moto iz Novog Sada- ovlascen KTM diler (isti vlasnik kao i za Platner, isti zaposleni, isti poslovni objekat, samo drugi brend)

 

Nazovem u 13:08 na njihov br- niko se ne javlja.

Nazovem u 13:40 i javi se neki lik. Ja mu objasnim da mi trebaju neki KTM powerparts delovi i on mi kaze da je kolega negde izasao i da ce me uskoro kontaktirati i naravno nije me kontaktirao do sada (16:35), a vrv i nece do kraja smene (17:00)

 

Nisu krivi Slovenci, porezi, monopol, sankcije, bombardovanje, vec njihovo poslovanje na nivou stocnog nakupca, a ne ovlascenog zastupnika. 
Sa ovakvim nacinom poslovanja dugo su i izdrzali da ih Yamaha ne otkaci.

Promenio član DjoleLO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5954 postova

Pa dobro ovo izuskuje da vam napisem i kako sam dosao do R1, Yamahe i Platnera.

 

Ja sam hteo da kupim novi BMW S1000RR i negde recimo 10 oktobra 2022 sam hteo da uplatim i postavio sam jedno pitanje u vezi neke opreme. Covek mi rekao samo da zavrsim dorucak i zovem, jos uvek doruckuje :)

 

 

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 4
  • Haha 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 444 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL
Pre 1 sat, DjoleLO je napisao:

stocnog nakupca

Odličan opis 🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Meni se isto tako iz Delte nikada nisu javili za novu Hondu Rebel, pa sam kupio Royal Enfield Meteor 350 u Tago Moto Centru, pošto u Trionu tada nisu mogli da mi daju informaciju o raspoloživosti modela i rokovima isporuke :)

Promenio član Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7072 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Blago njima kad mogu tako da rade. Ja ne idem kući dok ne ode svaki komad raznoga za 360 kamiona koje je kupac poručio ove nedelje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Beograd

Pročitah ove uslove garancije za Jamahu.

Na kraju ispade na ne garantuju ni za šta.

Naravno da to tako ne može, postoji nešto što se zove imperativna norma i jača strana (u ovom slučaju proizvođač) ne može na taj način da se ograđuje.

Proizvod mora imati određeni kvalitet za redovnu upotrebu koja se očekuje od te stvari.

 

Prodavci su ovde često veoma neobični.

To zatvaranje pre kraja radnog vremena je prekršaj za finu kaznu. Verujte da je moguće da se nateraju da se čak i vrate ako su zaključali radnju.

Ovaj što je hteo da kupi BMW, je mogao da dobije taj auto po nabavnoj ceni.

 

Ja sam veoma loš trgovac i kad kupujem i kad prodajem. Popust na novo češće dobiješ kroz neku opremu ili servis. Za pare sumnjam da može više od 5%

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
1 minute ago, Skyrunner said:

Proizvod mora imati određeni kvalitet za redovnu upotrebu koja se očekuje od te stvari.

Upravo to se zove saobrznost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5954 postova

Da i ako se dobro secam ni ne sme da se zove garancija ukoliko ne pruza nista vise od saobraznosti koja je zakonom propisana.

 

Kako god ja znam da bih dobio sud a znam i da bih trosio dragocene zivce na sve to. Tako da sam ja moju pricu zavrsio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
2 minutes ago, dvlns said:

Da i ako se dobro secam ni ne sme da se zove garancija ukoliko ne pruza nista vise od saobraznosti koja je zakonom propisana.

Tako je.

 

Sve te neprijatnosti prođu i zaborave se. Osećaj nakon svake vožnje ostaje i to je ono što je najbitnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5954 postova

Za 50 godina zivota sam uspeo da upoznam sebe i da prepoznam kada "rat" pocinje da postaje cilj a ne sredstvo do cilja. U tim trenucima se trudim da nadjem dovoljno razuma da prekinem taj "rat" i vratim se na cilj a cilj je ispravan motor u ovom slucaju

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Tačno znam o čemu pričaš. Isto sam se tako osećao i to ne zbog samog problema, koliko zbog toga što ne podnosim kada me neko pravi ludim.

Ali kao što kažu "ničija nije gorela do zore" tako da će se svima njima takav odnos prema kupcu obiti o glavu pre ili kasnije. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Moja iskustva sa platnerom su bila ok. Kad sam trazio skuter, pitao sam za test voznju x-max-a, dali mi odmah na keca neki sa Borskim tablama :D verovatno je bio dat staro za novo. Deo opreme sam kupio od njih, sve proslo glat. Ljudi su se potrudili da objasne sve sto me je zanimalo.
Od ostalih dilera sa kojima sam bio u kontaktu, PGS isto lepo iskustvo, uzeo bev-a na test, nije mi se dopao, to je to.

Kod honde bezveze, od testnih imali samo adv350 tada, i kad sam pitao za test voznju, lik ladno rekao, mora da se zakaze, a bleji im motor ispred salona slobodan :D U eurosumaru, dobio cruisesyma  odmah na test i pazario. S obzirom da sam uzimao motor u oktobru na kraju sezone, ispalo je sve vrh :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Forza 350

Koji li je epilog, da li ovo znaci da gubim garanciju ako redovne servise nastavim u Plattneru, a vanbrodski motor mi jos pod garancijom?

Promenio član milosm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3004 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 12 minuta, Urban Rider je napisao:

@milosm ako su izgubili i status ovlašćenog servisa, onda da.

 

Зар не би требао нови дистрибутер да преузме. Фабрика даје гаранцију ... дистрибутер је извршилац...не иде из њиховог џепа 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

To da, ali ako nastavi da servisira motor u servisu koji više nije ovlašćeni servis, gubi garanciju.

Umesto toga treba da se prebaci i nastavi sa redovnim servisima u drugom ovlašćenom servisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
1 hour ago, BaneVuk58 said:

Зар не би требао нови дистрибутер да преузме. Фабрика даје гаранцију ... дистрибутер је извршилац...не иде из њиховог џепа 

Ovlašćeni servis ne mora da bude istovremeno i ovlašćeni distributer, tako da ako je Plattner zadržao status ovlašćenog servisa, održavanje u garantnom roku se može obavljati i kod njih. Slično se desilo sa Trionom nakon što su izgubili status distributera za Triumph. Servis je zadržao status ovlašćenog servisa godinu dana nakon toga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3004 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Ovlašćeni servis ne mora da bude istovremeno i ovlašćeni distributer, tako da ako je Plattner zadržao status ovlašćenog servisa, održavanje u garantnom roku se može obavljati i kod njih. Slično se desilo sa Trionom nakon što su izgubili status distributera za Triumph. Servis je zadržao status ovlašćenog servisa godinu dana nakon toga.
Sve stoji...to su sad finese. Vreme će da pokaže. Sad samo možemo da pričamo. Trebalo bi zvanično da se kupci obaveste.

Solo rajder sa stolicom i osmehom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja