Jump to content

Moto Zajednica

Kako su me prevarili pri kupovini motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

verovatno je tako, ne znam, ipak ja motor kupih u Srbiji po trzisnim cenama koje su ovde vazile. Prvi put se srecem s takvim problemima i nisam se bas snasao u datoj situaciji, mada sam i ja slusao neke "iskusnije" likove koji su me savetovali sta da radim. Nazalost ispalo je da su me lose savetovali. Agregat su mi rekli da kosta manje alija nisam nasao nista za tih desetak dana osim motora koji mi je majstor ugradio a on me je kostao 1000 eura plus ruke 200 eura mada je prvi dogovor bio da su to ruke za generalnu a posle je ispalo da su to ruke za montazu i demontazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ducati ima pravo, evo oglasa Motor za  SV 650 u odlicnom stanju 2003 godiste, 16.000Km, sa kompletnom elektricnom instalacijom, karburatorima i kucistem filtera, cena 350 evra nije fiksna cena.

 

http://www.motoclub-tingavert.it/t305134s.html

2003 nema karburatore već je injection, i čovek ne daje garanciju za motor, tako da je i to mačak. Obratite pažnju na feedback prodavca, prva stvar koju prodaje, ajde kupi i donesi plaćam 500 evrita ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno , ovaj je 2000 i prešao je 30k, i košta 400 evra, što znači ispod 600-700 e ga nemam u BGdu. Nije pitanje da li se može naći u italiji ili nemačkoj, siguno može. Da ga je maestro odrao, jeste, ali ako je imao regulare motor ovde već uvežen i ubacio mu ga u roku od pet dana....... Pa ni ja ga nebi završavao ispod 1000ke, a mislim da sam ekstra korektan i povoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa tako kazi da ti vise ne kvarimo posao ,eto vidis ja bi ga na ram okacio i upalio  za 100  evra .

Sve sa motorom koji si svojim parama platio, a bogami si platio i da ti ga dovezu i ocarinio ga.

Donesi motor ja ću ti ga ubaciti i upaliti za 70 evrića, ali moj motor sa urednim papirima nedam, to je moja investicija.

DVADESET GODINA SAM RADIO, RIZIKOVAO DA ME UHVATE, HOĆU PARE ODMA  ILI ODE KUĆA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

    Da se ne udaljavamo mnogo od teme, dečko je skupo platio školu, većina nas, manje više, takodje. Sad odjednom svi imaju kombinaciju za manje, ali je 1200E već izgorelo, nema nazad! Znaće za sledeći put, daleko bilo.

 

P.S. Dodje npr taj motor iz Italije za 300-500E +papiri + dovoz, montiraš ga i on ne radi! Šta ćeš onda generale? Koliko li tek takva kombinacija košta? Ajd izračunaj na brzinu, vidim ide ti matematika  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

    Da se ne udaljavamo mnogo od teme, dečko je skupo platio školu, većina nas, manje više, takodje. Sad odjednom svi imaju kombinaciju za manje, ali je 1200E već izgorelo, nema nazad! Znaće za sledeći put, daleko bilo.

 

P.S. Dodje npr taj motor iz Italije za 300-500E +papiri + dovoz, montiraš ga i on ne radi! Šta ćeš onda generale? Koliko li tek takva kombinacija košta? Ajd izračunaj na brzinu, vidim ide ti matematika  ;)

Nemoj više da me braniš, majke ti ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Obicno kada kosta od 300-500 malo je presao i sa havarisanog motocikla je tu se obicno zadesi ostecen menjac sto ne mora da je pravilo ali i to je macka u dzaku kao i sve ostalo tu si u pravu ,ja samo ocu reci da je momka prevario i prodavac a i majstor moglo je to za malo manje pare da se zavrsi i da kada neko ima ovakvih prob lema pro treba ovede da se obrati jer ovo mesto zbog toga i postoji ako se ne varam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

meni je 1200 izgledalo mnogo ali sam prekratio sebi muke i resio da platim i zavrsim agoniju.Koliko znam sve popravke koje se razvuku zavrse obicno jos skuplje i komplikovanije. Nisam ovom temom hteo da otvorim raspravu o samoj ceni agregata i popravci vec o beskrupuloznosti coveka koji mi je prodao motor i nacinu na koji je on popravio izgoreli klip. Nije poenta u mom majstoru vec u njegovom majstoru koji je prihvatio da popravi na taj nacin koji moze ugroziti neciji zivot. Ipak svaki servis ili majstor bi trbalo da razmislja o posledicama narocito kad su zivoti u pitanja a uvek su voznja motora i nezgode povezani. Kad neko pogine na neobezbedjenoj gradjevini policija za gusu vata preduzimace ili kad neko strada od neke masine koja nije odrzavana po propisu najebe majstor koji odrzava i sl.Tko je i sa motorima, ipak ljudi  ne razmisljaju o LJUDIMA vec o novcu sto i ova tema pokazuje navodeci nas da polemisemo o ceni popravke kao naj vecoj steti koja je proizasla a ne o sistemu vrednosti koji je totalno okinuo gde ni ljudski zivot ne vredi vise od izgorelog klipa. Dok se u glavama ljudi ne promeni sistem vrednosti motoristi ce ginuti kao i ostali ucesnisi u saobracaju, gurace nas automobili, presecati u raskrsnicama, izletati pred nas kao da ne postojimo itd jer ocigledno ni sami sebe ne postujemo a ocekujemo paznju drugih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Druze bez uvrede ali leva ruka je na kvacilu pripremna koliko i desna na kocnici ,ja sam na fj-tu samleo fazni lanac i ostao na tockovima ,znaci osim pogonskog lanca i nevolje sa zadnjim zupcanikom vecina desavanja koja su u agregatu mogu se ispeglati razdvajanjem kvacila ,a nepitaj koliko sam ja isao kada mi je zamesao zadnji tocak i kada se cuo nemili zvuk kao da u prekrupar ubacis metalni klip kukuruza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Druže, žao mi je što si tako skupo prošao, ali svi znamo da kad srce vodi - pamet se ne pita... Ako je sad mašina ok, ovo prihvati kao činjenicu i odluči šta ćeš da radiš sa dripcem koji ti je uvalio, te uživaj u mašini. Ako kaniš nešto uraditi povodom dripca, onda to što splaniš i uradi. Inače, ne troši svoje resurse na nekoga ko to ne zaslužuje. Ima toliko lijepih stvari u životu kojima čovjek treba da se posveti, umjesto da razmišlja o debilima...

 

A vi što znate za dobre i jeftine agregate, vjerovatno znaju i za dijelove... Interesuju me instrument tabla sa S2 modela (digitalni taho i analogna obrtaljka) i čisto novčane informacije radi što noviji motor za FZ6... Hvala na informacijama...

 

Pozdrav.

 

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Ja kada sam kupio motor nisam ga ni upalio ni probao,verovao sam coveku na rec da je u extra stanju a i bila je velika kisa napolju tako da nisam hteo da ga vozam po kisi,stavio ga u kombi i doterao do kuce tek tad sam ga prvi put upalio i provozao i dan danas ja i taj lik smo extra prijatelji.Ipak ima i postenih ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ovde je varioc radio svoj posao a taj što je ugradio klip je znao šta radi.

Šta varioca briga da li klip ide u muzej ili na nečiji motor.

Nemaština i tehnička neobrazovanost je čudo a još gore kada se spoje.

 

Ko može samo novo, ili od poznatog lika kupovati motor ali ne bilo kog nego od onoga što poznaje motocikle i zna šta vozi.

Još bolje ako se i sam razumeš u tematiku ali jebiga ne možeš u životu u sve da se razumeš i da gledaš ko će da te radi.

Nekada davno mi je poznanik prodavao ZXR 750 iz neke njegove kompenzacije gde mu ja nisam mogao zameriti što mi prodaje motor sa brojem koji ne postoji jer on to ne zna i ne razume se u to.

Nikada mu to nisam ni rekao znao on to ili ne njemu isto dođe.

Motor je prodat i vozi to neko samo tako bez problema.

 

Na ovom SV možda je neko mogao da vidi po tragovima da je skidana mašina ali da je varen klip nikada.

Mom drugu se desilo da je imao kao lutku Suzuki GSXR750 K4 i kada su krenuli da ga briju ovi sa R6 samo tako njemu bilo malo čudno i ajd sad jedan pa drugi majstor da sada ne imenujem pa nevalja ECU pa ovo pa ono i na kraju kada je došao do pravog majstora ovaj konstatuje da je mašina 600ccm.

Eto ima i toga, pa čuvajte se pa čak i novo u radnji kada kupujete mora da se dobro razumete, može da se desi npr da dobiješ divča akumulator uz motor od 12 000 eura. Neko to proguta i gotovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

mali savet kad kupujete polovan auto ili motor.licno ga primenjujem vec 10-tak godina.

pravilo br.1------svakom prodavcu je stalo da proda

pravilo br.2------kupac NE SME da pokaze da mu je stalo da kupi

 

pravilo br.3-----ja kao kupac uvek trazim od prodavca da me saceka neki deo para.

i uglavnom tj 100% mi upali.npr. od dogovorene cene 5000eu ,odmah dam 4000eu a za 1000 da me saceka mesec dana dok mi satro stigne neka lova.

obzirom da tih mesec dana ne radimo prenos vlasnistva i da motor ostaje na prodavcu,uglavnom nema problema.(normalno prodavac mi dodje u kucu ,vidi gde zivim i cime se bavim).

normalno uvek isplatim dug u dogovoreno vreme,ali pravo da vam kazem nekako mi je lakse kad znam da je petina dogovorene cene kod mene jos mesec dana.

nisam imao situaciju da me je neko slagao ili podvalio, ali da mi se tako nesto desilo imao bih bar 1000eu za popravke.

ne moze da skodi, a sto ne skodi znaci da korist.i

 

 

post-4571-12879008241057_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

mali savet kad kupujete polovan auto ili motor.licno ga primenjujem vec 10-tak godina.

pravilo br.1------svakom prodavcu je stalo da proda

pravilo br.2------kupac NE SME da pokaze da mu je stalo da kupi

 

pravilo br.3-----ja kao kupac uvek trazim od prodavca da me saceka neki deo para.

i uglavnom tj 100% mi upali.npr. od dogovorene cene 5000eu ,odmah dam 4000eu a za 1000 da me saceka mesec dana dok mi satro stigne neka lova.

obzirom da tih mesec dana ne radimo prenos vlasnistva i da motor ostaje na prodavcu,uglavnom nema problema.(normalno prodavac mi dodje u kucu ,vidi gde zivim i cime se bavim).

normalno uvek isplatim dug u dogovoreno vreme,ali pravo da vam kazem nekako mi je lakse kad znam da je petina dogovorene cene kod mene jos mesec dana.

nisam imao situaciju da me je neko slagao ili podvalio, ali da mi se tako nesto desilo imao bih bar 1000eu za popravke.

ne moze da skodi, a sto ne skodi znaci da korist.i

 

sta ti to znaci?

u slucaju da se desi kvar i ti trazis pare nazad on nemora da ti da vec moze da ti kazee da imam 24h da mu doneses tih 1000eur ili ce da prijavi da si mu ukrao motor i da zadrzi onih 4000eur jer ionako niste radili prenos kao sto si rekao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Brcko

nisam jos kupovao auto ili motor sam jer uvek vodim nekog da pogleda sto kupujem. ako kad budem uzimao kakav motor to ce biti od nekog mog poznanika sto mu znam i 9 koljeno da imam koga da ganjam. a mozda u svemu tome je najbolje otici u sud napraviti ugovor i sve sto ide. alaliti 100 evrica i mirno spavati. svaki savjestan prodavac ce pristati na to. navedu se neki bitni detalji u ugovor i to je to. npr ostecenja koja su nastala za slucaj spora pregled ce izvrsiti tehnicki fakultet ili neka institucija a troskovi padaju na okrivljenog. jer gdje god sam hteo da ustedim 10 evra stetovao sam 100 evra. zato dobra investicija nikad nije na odmet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Kako kaze nas narod- Sto ne platis na mostu, platis na cupriji!

Zao mi je sto si tako prosao, i iskreno dosta nas je moglo ili su pak neki i prosli kao ti. Najbolje je naravno kad kupujes od nekoga koga znas, zbog onih svih silnih sitnica daih sad ne nabrajam, ali nekad te srce povuce. Mada mislim da si i mogao da ostavis moeor u nekoj garazici par dana, bez mnogo zurbe, i u medjuvremenu nadjes nekog dobrog majstora koji bi sve pregledao. Cisto da odradis sebe radi, jer tek onda znas sta si uradio i kako dalje da se ponasas.

Sad posto je vec gotovo, sta je tu je. Samo da se ti sad lepo navozas pa ces posle nekog vremena i zaboraviti na pretrpljene muke. U svakom slucaju hvala na podeljenom iskustvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ako neko hoće da te radi skoro da uvek može da te uradi makar za ono što je unutra a ne spolja, stvar je nekog ličnog poštenja

Napisah u nekom postu ranije da ni majstor ne pomaže uvek

Kupio drugar odličan GSXR750 K4, tada mnogo lep motor kao i sada, sve kao novo.

Primeti on posle 2 meseca posle vožnje u grupi da motor baš ne ide kako se priča za K4 750 jer se jedva vozi sa nekim R6 i tako krene po majstorima i kaže da motor nema tu snagu koju treba da ima posle 200km/h.

Promeni on par majstora pa krene priča ECU, ne valja ovo ili ono i treći mu kaže da je na motoru nalepnica 750 a da je motor 600ccm.

Ima i toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja