Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ljudi, evo nekoliko fotki da vidite i naravno date svoj sud o ovome sto sam ja izvodio na mom EN-u.Prethodno stanje mozete videti na 8-moj strani ovog podforuma

 

izuzetno lepa prerada. lep primer sta sve moze da se napravi uz nesto novca i dosta kreativnosti.

 

znao sam da je free morao da upetlja svoje prste  :D makar malo  :D

 

Nisam ja nista dirao! Samo sam gledao i divio se! ;D

 

 

Druze ako je tvoj motor 97 onda ti nemas spaner kao kod tog KLE-a.Tvoj je drugi tip i taj nemozes da naspanujes,imas jednu duzu oprugu koja konstantno gura nazubljenu letvu.Nema sanse da moze popustiti ili da lanac bude labav.Tvoj drug mehanicar bi trebalo da zna za ovo.Jebiga svaki EX500 agregat kucka pa nikom nista. Voze ljudi i uzivaju.Jedan clan foruma sto prodaje EN za 1700 eur je zamenio spaner.klizace i lanac.Kaze covek nista vise ne kucka, radi ko nov.Izgleda da je to resenje.

ja sam taj clan foruma ;D   istina je da se to vise ne cuje i ja stvarno ne bih rizikovao sa tim zveckanjem jer moze da se desi sakakav karambol u masini. Ako je mnogo lanac popusten moze da preskoci ,pukne,pokrivi nentile,sjebe klipove i hilzne....zveckanje na korpi je vec druga prica,s tim moze stvarno da se navoza ali ovaj lanac bregaste treba menjati cim pocne zveckanje.

 

Kad pomenuste ventile, spanere, lance... do sada, od nekih 7-8 en-ova sto su prosli kroz moje ruke samo na 2-3 novija C modela se nije cuo lanac. Isto tako ni na jednom nikada nije bilo nikakvog kvara kao posledica tog kuckanja lanca...

Sto se tice krivljenja ventila, 90% sam siguran da na tom agregatu ne mogu klipovi da stignu ventile jer na klipovima postoji upusteno leziste. Primera radi kada smo jednom prilikom "promasili" zupcenje i umesto prvog klipa stavili drugi u gornju mrtvu tacku nista se nije desilo sem sto , normalno, nije mogao da upali... uzupcili ponovo i sve bilo super! A nikad nisam ni cuo da je od svih tih silnih ex500 agregata na kojima se vecini cuje istegnut lanac neki imao problem sa iskrivljenim ventilima.

Jednog sam kupio sa lupanjem lanca, prevezao za kratko vreme oko5-6000km, prodao ga pre dve godine, covek ga vozio cele dve sezone bez ikakvog kvara, lupao je kao i prvog dana kod mene i konacno je zamenio spaner lanca i resio problem. Ovo pisem iz razloga da se ne cimate mnogo oko toga, nije toliko strasno! Naravno, treba svaki problem sto pre resiti al ne treba sad ostaviti motor i ne voziti ga zato sto mu kucka lanac, on je boljka ovog agregata, srecom, nije ni skupo ni opasno! ;)

ne znam da li si majstor ali te zajebase onih 10% ...kad budes u prolazu kroz sabac javi se da ti pokazem kako izgleda klip i ventili kad lanac pukne,a puko je na leru ,bez ikakvog forsiranja....a culo indeticno zveckanje kao na snimku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Zato sam i ostavio mogucnost od 10% jer nisam 100% siguran, uglavnom na pogresnom zupcenju i prezupcavanju nije se nista desilo, to znam iz vise primera al izgleda iz tvog primera da ipak postoji ta mogucnost. Jbg.. onda je ipak jeftinije sto pre zameniti, ja samo kazem da iz mog iskustva i iskustva ljudi koje sam do sad upoznao da voze motore sa tom masinom skoro svi su imali taj problem al niko nije imao vecu havariju, doduse nikom nije ni pukao lanac skroz, radilo se samo o opustenosti i istegnutosti tog lanca sto je u najgorem slucaju dovodilo do preskakanja za jedan ili dva zuba... Usvakom slucaju mislim da mu do proleca nista nece biti al opet ne smem da preuzmem odgovornost! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ja vozio KLE-a koji ima identican agregat kao i EN, i presao sa njim nekih 6-7 hiljada i svo to vreme slusao taj lanac kako zvekesce i nikada nisam imao nikakav drugi problem sem zveckanja koje me nerviralo. Momak komm sam prodao motor je zategao spaner i promenio lanac i motor je i dan danas kao zmaj!!!!1 Mozda sam ja imao srece..... U svakom slucaju bolje ga zameniti!!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lijeni motoras na skuteru, 30 postova
  • Lokacija: Bd
  • Motocikl: Africa twin rd07a

pozdrav ekipo od skoro sam ponosni vlasnik c varijante 96 do skoro sam vozio apriliu stradu 660 a prije nje kle-a

znam što bi rekli sa novog na staro al što ću kad su mi kastomi u krv.

inače za svoih 40god zamijenio sam 44motora jbga a vjetar duva duva duva ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Sigurno da zajebava... nije 44 nego 42 i to 3 više od mene  :'(. Ne zamjerite mu za koji dan ulazi u ekipu 40+, pa Alchajmer polako počinje da radi svoje :D

Inače dva brata sa ukupno 84 godine i 81-im motorom iza sebe, nije loše, a  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

23 godine i dva motora iza sebe dva bugarska mountain bike-a i jedan BMX :) Odma sam kreno BMX nisam se bakto sa Ponikom :D

Napredan dechko nema shta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lijeni motoras na skuteru, 30 postova
  • Lokacija: Bd
  • Motocikl: Africa twin rd07a

Evo društvo da vidite i moju makinu

Photo0053.jpg

Photo0054.jpg

sve je ok osim auspuha ako neko zna kako da kupim iste ovakve nove neka pomaže hvala na dobrodošlici  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kao moj ;) nabaci torbicu za alat napred izgleda ozbiljnije i ne tako mrshavo... To je samo moj predlog?

 

Pumpa.jpg

 

IMG_0012.jpg

 

Izvnjavam se za kvalitet prve slike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lijeni motoras na skuteru, 30 postova
  • Lokacija: Bd
  • Motocikl: Africa twin rd07a

tvoj je u top stanju tačno sve što treba ,ja sam tek kupio i planiram da dodam mnogo toga ali moram pazit da ne bude kičeraj oranž kaunti ...

planiramo brat i ja možda još neko od ekipe turneju da idemo do triona za neke djelove u pančevo za prsluke ... i neizostavno kod prijatelja u Balansero i  Kuglaš najbolje rok mjesto pa će biti i torbica za alat niklovani fuzasteri drugi sisi bar... jedino ću kreš barove da radim ovdje imamo dobru firmu za rad sa prohromom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nije normalno. Meni chim dam kontakt pale se OBE a kad zaverglam i upalim ugase se obe. Neshto tu nije kako treba(sitno), proveri. Nema shanse da ti je crkla i pumpa i da nema ulja odjednom  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: vrsac

kupio sam zadnji kofer u zr za 1900 dindji,prekrojio apn-cov paktreger i unistio izgled mog en-a,ali svrha mi je najvaznija-odlaganje kacige i nosenje prve pomoci i rezervnih sijalica.da me murija ne opominje sta je po zakonu

post-2329-12879055649382_thumb.jpg

post-2329-12879055649891_thumb.jpg

post-2329-12879055650061_thumb.jpg

post-2329-12879055650206_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

kupio sam zadnji kofer u zr za 1900 dindji,prekrojio apn-cov paktreger i unistio izgled mog en-a,ali svrha mi je najvaznija-odlaganje kacige i nosenje prve pomoci i rezervnih sijalica.da me murija ne opominje sta je po zakonu

 

Meni sve to stoji u bisagama....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Slabo se tu vidi nesto..Inace pripazi na APN-ov nosac jer je dosta slab za ovoliki top case.S obzirom na stanje nasih puteva nebi me cudilo da ostanes bez njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

E ovako, razmisljao sam ovih dana da odsecem lonce auspuha na mojoj Kawi i da ugradim po dve cevi sa obadve strane.

Pa pre nego sto to uradim hteo bih da cujem i vase misljenje o tome ili jos bolje savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

E ovako, razmisljao sam ovih dana da odsecem lonce auspuha na mojoj Kawi i da ugradim po dve cevi sa obadve strane.

Pa pre nego sto to uradim hteo bih da cujem i vase misljenje o tome ili jos bolje savet.

 

 

 

Nemoj, mom su polu otvoreni ili kako vec i chuje se BASH mnogo. Sa cevima samo bi poludeo na bilo kojoj voznji duzoj od 5 km a da su konstantni obrtaji. Sad ce i novi zakon... A o uzbrdicama i naglim ubrzanjima da ne govorim, poludeo bi a i ogluveo.. Evo moj kako se chuje, kad je samo malo prigushen, znachi nije skroz otvoren.

 

Imaj na umu da je ovo sve 3 brzina i da su mali obrtaji...

 

 

A evo na primer za preticanje:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=8XrHHAQy6WM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja