Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Da li je neko "podmazivao" pogonski kajs onim Procycle sprejom za pogonske kajseva?

Interesuju me vasa iskustva, jer sam narucio ovaj sprej.

U zadnje vreme (3-4.000 km) mi, prilikom blagog dodavanja gasa skripuce kajs, sto mi pomalo smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Dugar na LTD (isto ko EN) ga nikad nije podmazao.. I evo motor na satu ima 80 000 a ko zna koliko stvarno. I dalje je prvi kais. Ja mislim da je to sharena laza.

 

Pitaj clana foruma BOKI-[KG] on je imao EN ko tvoj i prskao je sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Dugar na LTD (isto ko EN) ga nikad nije podmazao.

 

Da nije Vujo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Znam da ce kajsu sigurno biti bolje, ali nisam siguran u prevodu komentara korisnika ovog proizvoda.

Naime, interesuje me da ovaj i slicni sprejevi ne pocnu da "lepe" prasinu, kamencice i sl. po kajsu, jer to tek nece da valja ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Pozdrav svima!!!! Evo i ja da se prikljucim i pohvalim da sam od pre 3 nedelje i ja postao ponosni vlasnik jednog EN-a :)

i potpuno sam odusevljen koliko se lako vozi i osecajem u voznji! Ali sam konstatovao da mi mnogo trosi, u gradu 7 lit! Video sam na pocetku teme da je jos neko imao isti problem (valjda Isidor) ali nisam video sta je bio uzrok i kako je resen problem.

Da li zna neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pozdrav druze! Vidim da imas crossover godinu proizvodnje pa me kao prvo interesuje jel imas kaisara ili onaj na lanac?

 

Takodje vidim da zivis u BG-u sto ti i nije neko merilo potrosnje jer je tamo stalno kreni stani. Meni u KG-u gradske voznje trosi 5 litara(ako bas teram onda 5,5L) a na otvorenom izmedju 4.3 i 4.8L.

 

Isteraj ti to na otvoreno i ako trosi izmedju 4-5L to je otprilike to. Igra ulogu i tezina  ;)

Ako ti trosi puno i na otvoenom onda karbovi da se rade, ima vec ko to radi ovde na forumu a i mnogi mogu da ti preporuce majstore u BG-u

 

Daj slike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Sretno sa novom masinom.Sto se potrosnje tice stvarno je mnogo.Pogledaj filter vazduha,i verovatno i karburatore treba ocistiti i nastelovati.Koje je godiste?Daj koju sliku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Ljudi hvala na dobrodoslici! :)

 

@bigbad86 - model je sa lancem. Jeste u Beogradu voznja kreni stani i u toku dana ga bar 4-5 puta palim/gasim ali opet za 500cc je mnogo 7 lit. Sledeci vikend cu ga malo testirati na otvorenom pa cemo videti.

 

@stafford - uradjen mu je servis pa mu je i filter zamenjen... a i ja pretpostavljam da treba da se srede karbovi...

 

Postavljam slike uskoro! :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Clanu forumA  je trosio KLE (isti agregat) u gradu oko 7-8 litara dok mu je na otvorenom trosio 5.5L (al on ima oko 100 i nesto kila + njegova zena)

 

 

Najverovatnije treba karbovi da se urade i mozda svecice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

hehe ja sam za njega pero kategorija, imam 73kg, a moja riba 50kg... :)

 

hehe ja isto 73 kila. Ne bi smeo na otvorenom preko 5 zavisi kako ga cepas. Probaj na otvorenom pa javi sta je bilo. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Pozdrav svima!!!! Evo i ja da se prikljucim i pohvalim da sam od pre 3 nedelje i ja postao ponosni vlasnik jednog EN-a :)

i potpuno sam odusevljen koliko se lako vozi i osecajem u voznji! Ali sam konstatovao da mi mnogo trosi, u gradu 7 lit! Video sam na pocetku teme da je jos neko imao isti problem (valjda Isidor) ali nisam video sta je bio uzrok i kako je resen problem.

Da li zna neko?

 

Evo da se javim, u početku sam baš obratio pažnju na potrošnju, ali moram napomenuti da je to bila vožnja po 2km pa velika pauza(motor se već ohladi), i tako kada izračunaš ispadne toliko. Da sam sa zagrejanim motorom po gradu prešao 100km potrošnja bi verovatno bila mnogo manja. Jedno je sigurno, na prošlogodišnjem Reliju sa pređenih 1400km potrošnja mi je bila 4,4L/100km. Ja sam težak 83kg, supruga oko 60kg, dve pune voj.vreće (znate otprilike koliko to može biti teško) i poveći ranac. Da, u međuvremenu sam samo stavio nove svećice, na početku je jedna pomalo zezala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Bijeljina

Evo da se i ja priključim na ovu temu, prije svega veliki pozdrav za warlock-a bivšeg vlasnika i autora ove teme ja sam sad ponosni vlasnik, šta reći mašina je baš ono što sam ja tražio u početku sam bio zainteresovan za yamahu virago 535 ali kad sam probao en 500 oduševio sam se, motor je jednostavno stvoren za uživanje. Pozdrav svim EN-ovcima...

post-11731-12879078909919_thumb.jpg

post-11731-12879078911395_thumb.jpg

post-11731-12879078912737_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Drugari jel moze mineralno ulje u nas motor? Kupio sam jeftino al sam uvideo da je mineralno a ne polusintetika. Ja menjam ulje na 4500-5000 kilometara i ne vozim u velikim obrtajima.

 

Sada je u njemu polusintetika od istog proizvodjaca iste gradacije i cak istog imena. Samo je ovo minerale a ovo polusint.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: istok
  • Motocikl: V star 650 clasic 2006

da dodam savrsen motor za savrseno uzivanje u savrsenom danu.....nista bolje kad se poklope te tri stvari......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Druze sipaj mineralno i nebrini ..i kao sto covek kaze UZIVAJ Uvoznji..                                                                                                                               

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Druze sipaj mineralno i nebrini ..i kao sto covek kaze UZIVAJ Uvoznji..                                                                                                                                 

 

Pa jesi li ti nekad sipao mineralno? Koja je razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Uh imao sam danas strasan kvar na motoru.  ;D Ja da ga upalim kad dole samo nesto zvrci kod alnasera al nece da zavrti niti da upali. Ja reko idemo polako. Skinem sediste i prvo pogledam IGN osigurac. Ko nov. OK... Vratim. Malo napnem zice i dzekove sto odatle ulaze/izlaze i stisnem dugme za paljenje. Dum dum dum dum dum dum dum. Radi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Visegrad

Evo da se i ja priključim na ovu temu, prije svega veliki pozdrav za warlock-a bivšeg vlasnika i autora ove teme ja sam sad ponosni vlasnik, šta reći mašina je baš ono što sam ja tražio u početku sam bio zainteresovan za yamahu virago 535 ali kad sam probao en 500 oduševio sam se, motor je jednostavno stvoren za uživanje. Pozdrav svim EN-ovcima...

 

 

 

pozdrav i tebi druze

nisi nimalo pogresio sto se motora tice

ja jos zalim za njim

zelim ti dosta sigurnih kilometara i uzivanje u voznji

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Uh imao sam danas strasan kvar na motoru.  ;D Ja da ga upalim kad dole samo nesto zvrci kod alnasera al nece da zavrti niti da upali. Ja reko idemo polako. Skinem sediste i prvo pogledam IGN osigurac. Ko nov. OK... Vratim. Malo napnem zice i dzekove sto odatle ulaze/izlaze i stisnem dugme za paljenje. Dum dum dum dum dum dum dum. Radi  ;)

Luda ti glava za medalju!!!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

pozdrav svima... evo napokon sam uspeo da odvojim vreme i da se provozam van grada, i proverim potrosnju... juce drugar i ja se vozikali po avali, kosmaju, i onda do arandjelovca i bukulje... sve u svemu oko 250km... prosecna brzina 80-90-100 km/h, i mali deo auto-put bubanj potok-bg 110-120km/h... potrosnja 4,3 l ... po vasim ranijim postovima ovo je normalna potrosnja na otvorenom... sto znaci da ja definitivno ne znam da ga vozim po gradu kad mi trosi 7 l ... a smatram da ga ne kidam uopste...

 

koja je vama dinamika voznje po gradu? tj. sta treba da radim, kako da vozim da smanjim potrosnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

e da nisam vam rekao... posto me uzasno smara podmazivanje lanca a i na ovom modelu je lanac bas nepristupacan  zbog izduva, ugradio sam mu automatsko podmazivanje lanca ali "home made" varijanta kod arakisa sa foruma... i to za manje od 20eur! ... sljaka super, preporucujem!... sve sto treba da kupite je benzinski elektro-ventil i slavinicu za akvarijume (ako je moguce plavu, kazu najbolje su), zajedno oko 750 din... jos 1000 din arakisu za ruke i ostatak materijala, i to je to  :) ... kad date kontakt, elektro ventil se otvori i pusta ulje a slavinica sluzi za fino podesavanje tj 1 kap na 1,5-2 min... lanac uvek fino podmazan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja