Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Vidim, u poslednje vreme se jako malo pise u ovoj temi, sto znaci da vlasnici EN-ova nemaju problema sa svojim ljubimcima! :moto3: . :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ајд да ја напишем нешто, тек да тему дигнем из мртвила...

Пре пар недеља одем ја до гараже да мало упалим машину, не би ли уље мало проциркулисало. Претходно паљење било без икаквих проблема, требало је и ово, но међутим...

Монтирам ја лепо акумулатор, убацим кључ, прЕтиснем дугме, а он 'оће душу да испусти. Једва некако упалио, радио 5 секунди и стаде. Збуњено и у неверици бацим поглед око себе уз помињање мајки, сестри и осталих женских, а милих бића, кад доле имам шта и да видим. Лије гориво, цури на све стране. Ус..ао сам се у тренутку, рек'о ОДЕ КУЋА, јер што воли човек да запали пљугу кад тек седне на мотор, чудо једно. Е па неће то више тако...

Елем, извадим кључ, сиђем са мотора и ајд' да видим шта се дешава. Скинем пластике са обе стране, како бих добио мало увида одакле цури. Из ер бокса само пичи. Закључујем, догодило се нешто потпуно невероватно: истовремено (!!!) су се сј...ли и славиница, која је пуштала гориво из резервоара када машина не ради (нема вакуума), и пловак карбуратора се узј..ао, па је преливао на све стране.

Не будем лењ, сачекам да исцури шта је имало, скинем карбураторе, а оно све мокро, са свих страна: ер бокс, карбуратор, усис цилиндара, страва једна. Остао сам без 10ак литара горива.

Очистио сам карб, чини се да пловак лепо шета, ни ваздух не пролази кроз улазни вод карба. Кад стигнем, монтирам и шаљем извештај.

 

Уз пут, имам једно питање: зна ли неко где могу да нађем нову славиницу, или барем ову да однесем на сређивање у БГ-у? Претпостављам да може и од КЛЕ-а.

Можда је потребно само гумицу заменити, нисам сигуран. До сада је умела да цурка по мало, ал' да скроз блокира, ово је први пут.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Kontaktiraj coveka sa Vidikovca, vidik'membrane. Mislim da mu je i na forumu ime VIDIK. U 90% slucajeva crkavanja vakuum slavine su membrane, eventualno poliranje tela gde naleye gumica koja pusta gorivo. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

 

heller - bice da je prethodni vlasnik prespojio svetla,tako da se pale istovremeno kad i motor. Isto tako i zmigavce, verovetno iz estetskih razloga. Ako ne znas sam da vratis na fabricko stanje, idi kod nekog elektricara da ti to sredi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav svima! Koliko sam shvatio vasi mezimci nemaju automatski spaner lanca.?.Ako nemaju, dali moze da se ugradi isti sa nekog drugog modela, ILI nema potrebe za tim zahvatom?Stvarno su vam lepi motori i interesuju me, ili en 500 ili ltd 450.Koji mi vi preporucujete?Hvala i pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: BMW K1100LT,Kawasaki Tengai 650...

Pozdrav svima!!!Ja takodje ulazim u sektu!!!Motor je jos uvek kod starog vlasnika i ceka me.Za neki dan je moj!!!Inace je 1998.a bice i slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki EN 500

Pozdrav svima. Imam EN500 '93 godište, planiram da izradim pak treger na njega. Da li bi neko mogao da postavi slike izgleda pak tregera, dimenzije i način montaže. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Pala i prva merenja potrosnje, 80%grad 5.7l, a sa 30% grada 4.6l, brzina 70km/h, sa suvozacem. Cini mi se da bi to trebalo manje da trosi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne bi trebalo. Mozda da odradis ciscenje i sinhronizovanje karburatora i stelovanje ventila, pa da spustis malo ali ovo nije puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Vecina se vara kao ovo je 500 kubika mora da trosi mnogo manje nego 600. Ne mora. Narocito u poredjenju sa novijim motorima koji imaju ubrizgavanje. Pa na 120 ocekuj 6 litara. Ako te bas muci potrosnja jedino da odes da sinhronizujes i ocistis karbove i nastelujes ventile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma ne zajebavajte, 3 kofera, devojka i ja oko 4.5 litara u povratku sa mora. 

 

Napumpajte gume, dobar prenos, ocistite kocione celjusti, promenite filter za vazduh....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja