Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

ja sam naslanjac nabavio za svog ena u americi polovan original. tamo su jeftini ali prevoz kosta duplo skuplje. moj je 95g a za mladje je lakse puno naci. sad trazim gepek od njega. ali ne mogu da nadjem

pozdrav bas dans sam gledo posto i meni treba ima u luisu napisi luis de,izvini necu da te ucim ima cini mi se 70 e poz janko kisac

 

Да је 70е, не бих часио часа да наручим. На жалост, цена је мало већа, 3 пута већа. Ако си успео да нађеш за 70 јура ново на луису, молио бих те да постујеш линк.

pozdrav vidi ovde na kupujem ja sam stavio sliku koju sam skinuo od luisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Evo nekih slika  mojih EN-ova

Pozdrav dal nisi mozda ovaj crveni en prodo u Futog kod Novog Sada kasnije cu reci .....cini mi se da je sad moj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Max mu je nesto preko 170 km/h. Ako si bas pocetnik mozda bi verzija sa ogranicenom snagom bila bolja za pocetak, kad se "uvozas" skines blokade i to ti je to. Bolje tako nego da kupujes prvo nesto  od 250ccm pa posle treba da ga prodajes. ;)

pozdrav malo sam zakasnio sa pitanjem posto pitam coveka koji je piso 2008 kako se skida blokada sa en 500 posto pise da ima 25 kv a svi govore da je dosta jaci kad se skine pozdrav janko

 

Evo slucajno pogledah temu... blokadu mozes skinuti, zavisi kako je napravljena, na tom je bila uradjena tako sto su izbuseni siberi u karburatoru pa je samo trebalo zatvoriti te rupe. Inace na dosta njih je vec skinuta blokada ali se i dalje vode kao 25kw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Jos jednom pozdrav posto sam se predstavio i pohvalio na kupovini en 5oo hteo bi nesto da vam kazem ozbiljno bajkerskim vodama plovim vec dosta dugo u mom stazu sam vozio 5 ozbiljnijih motora -ako se tako moze reci kreno sam sa mz 251- ajd to je prica ama za sebe pa onda kupim hondu shedow 6oo 91 god. odlicma bila -moj kum vozi en 5oo uvek me ostavi kako je brz taj en kupim suzuki gsx 600 f e tu ja ostavkjam kuma al to nije to svidja mi se en prodam suzuki al ne lezi vraze u decembru prosle godine ponovo kupim sedovku iz 96 lepa ko lutka ...al mene ponovo nesto vuce na kavaju iii prodam ja lepo prosle nedelje sedovku i odem kod Bobana ovde je bio na forumu a cini mi se da je i gazda pre bobana ovde no kupim ja EN 5oo vozio sam do sad oko 2oo km za 5 dana i moj zakljucakbolji motor nisam imo i vozio stvarno je tacno sve sto je izneto na ovih cini mi se 29 strana za sada toliko pozdrav svim EN-ovcima janko KIsac ili Demro,st ili predsdnik MC KISACH CROWS

watch.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Evo nekih slika mojih EN-ova

Pozdrav dal nisi mozda ovaj crveni en prodo u Futog kod Novog Sada kasnije cu reci .....cini mi se da je sad moj

ja sam ga prodao kod mene u okolini, verovatno ga je sledeći vlasnik prodao gore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pozdrav drugari :care:

od jesenas sam i ja postao vlasnik jednog EN500A iz 92g. tzv kaisara. E sad, pored uzivanja, evo i problema koji se pojavio. Ne rade mi migavci,ni jedan. :stabre: Skinuo sam manual sa neta,ali posto slabo razumem sematski prikaz elektro instalacije, moze li neko da mi kaze gde se nalazi automat za migavce na ovom mom lepotanu, pa da ga zamenim. Ko mi otkrije tajnu castim ga pijacom tekucinom po zelji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Немој још тако далеко да идеш, крени од почетка, т.ј. провери прво осигураче, па да ли на њима има напона, потом да ли су клеме ок, да ли је прекидач ок, т.ј. да се није нека жица откачила, а тек потом аутомат и остатак инсталације.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Nisam hteo da gusim,sve je to pregledano. Na prekidacu za migavce nema struje, ispratio sam zice,dokle sam mogao da pratim, sve dostupne dzekove raskacio i ponovo prikacio i nista.Osiguraci svi OK. Automata ima za male pare da se nadje,Samo ne znam gde su ga sakrili na mom bajku. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ne znanje je gadna stvar,a inat jos gora. Kako god bilo,sutra zicu po zicu pa il ce ga nadjem ili ce bude gomila zica za licnu na osiguracu! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Jeste taj je,ispod sedista vozaca. Neko ga zokrenuo za 90 stepeni i udzekovao ga tako. Zato nije radio. Tako je kad 5 majstora radi 1 motor. E od sad radim sve sam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav dragi moji dal neko ima ili zna gde da kupim paktreger za moj en 500 imam fabricki naslon al nemajos taj deo koji je neophodan hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

drugari imam jedno pitanje, vozim EN-a godinu dana i imam problem, motor je parkiran i nije paljen preko zime, prilikom provog startovanja ove godine iz levog auspuha je siknuop dim crne boje i nije mi radio levi ciindar na motoru, malte ne bio je hladan, nakon provere svecice poceo je da radi ali nepravilno, kao da nema dobro sagorevanje. posle nekog vremena je prestao da baca crni dim, ali se povremeno u radu pojavi...crni dim... Motor je pre parkiranja radio dobro bez ikakvih problema...

 

pa me interesuje misljenje kolega koji voze EN-a, da li im se desavalo to i da li bi mogli da pretpostave uzrok toga. neku su mi tvrdili da je "zaglavio" karburator..pa bih ipak da se posavetujem sa vama.

 

srdacan pozdrav Dusan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

drugari imam jedno pitanje, vozim EN-a godinu dana i imam problem, motor je parkiran i nije paljen preko zime, prilikom provog startovanja ove godine iz levog auspuha je siknuop dim crne boje i nije mi radio levi ciindar na motoru, malte ne bio je hladan, nakon provere svecice poceo je da radi ali nepravilno, kao da nema dobro sagorevanje. posle nekog vremena je prestao da baca crni dim, ali se povremeno u radu pojavi...crni dim... Motor je pre parkiranja radio dobro bez ikakvih problema...

 

pa me interesuje misljenje kolega koji voze EN-a, da li im se desavalo to i da li bi mogli da pretpostave uzrok toga. neku su mi tvrdili da je "zaglavio" karburator..pa bih ipak da se posavetujem sa vama.

 

srdacan pozdrav Dusan :)

Preliva ti levi karburator. Sredi to, zameni svecicu i vozi !

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

zdravo drugari pukla mi je sajla od gasa povratna na en-u zna li neko dje da je nabavim. a jos gora stvar kad sam otvorio karburatore da ih ocistim ustanovim da igle na siberima nisu iste. jedna je tanja a jedna deblja. ni oznake na njima nisu iste. na jednoj pise N60S ana drugoj N60T. ima li neko pouzdanu informaciju koju oznaku imaju igle u karburatoru i dje mogu nabaviti. ima li neko polovne karburatore ili dijelove od karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Jbg, ne znam kako da ti pomognem. Sajle prave po donetom uzorku.Mene je sala zadnje kocaljke kostala 500din. Ako ne nadjes nesto blize, posalji mi poruku pa da nekako to resavamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Kawasaki EN 500

Поздрав EN-овци, ево да се пријавим и овде како сте наредили :D. Зовем се Ненад из Бања Луке сам. Кад сам већ ту да замолим за савјет вас искуснијих. Пре пар дана промјенио сам уље и филтер, од тада мотор почео чудно да ради, доста се гориво осјети, мало лупка, гуши се. Кад сам пробао да кренем угасио се и сад више и не пали, једва да вергла. Акумулатор и свећице проверио, да ли је карбуратор у питању ?

Хвала

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja