Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Jel ima neko da ga interesuju produzene komande za EN 500C? Nadjemo se negde, probamo. I samo prepakujemo sa jednog motora na drugi (vi meni original, ja vama produzene uz vasu doplatu)

Ima slika u mom potpisu.

Meni su velike zato hocu da vratim fabricko, pravljene su za osobe preko 180cm. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Jel ima neko da ga interesuju produzene komande za EN 500C? Nadjemo se negde, probamo. I samo prepakujemo sa jednog motora na drugi (vi meni original, ja vama produzene uz vasu doplatu)

Ima slika u mom potpisu.

Meni su velike zato hocu da vratim fabricko, pravljene su za osobe preko 180cm. :stabre:

 

 

 

 

Kao sto rekoh ja sam vrlo zaintresovan moze negde za vikend posalji neku pp pa da se dogovaramo koliko da se doplati pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Moze naravno imas i ti PP. Jos uvek gledam cene ovog kompleta a takodje ne znam ni koliko vredi original i koliko bi bilo realno da ti meni doplatis jer necu da budem bezobrazan. Orijentaciono mislim da su komande kao moje nove oko 200e :neznam: Pa onda kolko vrede original i onda sve to da oduzmemo :) Iskombinovacemo nesto, ne mogu vise da vozim sa ovim komandama, nije da mi smeta al za toliko su mi duze izgleda da ih je vozio pre mene neki dugajlija kao ti :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Drugari pomoć ili mali savet. čini mi se da mi je pogonski kaiš malo opušteniji. Da li iko ima iskustva koliko treba da bude zategnut i na koji način da to proverim. Hvala unapred svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Kawasaki EN500 Vulkan

Provjerićeš zategnutost kaiša tako što ćeš ga u donjem dijelu pokušati rukom uvrnuti za 90 stepeni koliko bi trebalo da ti normalno zategnut kaiš dozvoli uvrtanje . 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

Razmisljam o kupovini ovog motora, pa me zanima kakav je za gradsku voznju, posto mi je to 85-90% voznje?<_<

Ako en 500 nije idealan za te uslove, imate li neki predlog

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nije idealan al je dobar. Ako ne menjas naglo pravac sa njim i ne vozis preko 70 u gradu, sluzice te. Mada ti je bolji enduro. Al i bar 3x ruzniji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

pa, ja moj skuter vozim 80, a da kupim ovakav motor i da se vučem po ulicama, ne bi mi to znacilo.

enduro je bio moj prvi izbor, ali pitam se da li je i on za grad, sa onakvim tockovima, jednim klipom (dominator).

ispada da skuteri nisu dzaba izmisljeni :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

@Remooz - ako ti motor treba za voznju po gradu, zasto menjas skuter. Skuter je idealno prevozno sredstvo za grad. A ako imas skuter od recimo 250cc mozes sa njim i na neke krace izlete (ja sam sa skuterom od 125cc obisao pola Srbije :) ).

Ako razmisljas o EN500 , prvo i osnovno nije motor za jurcanje vec za easy ride u bilo kojoj varijanti i u gradu i na otvorenom. Ja licno sam prezadovoljan i sasvim mi je ok i za provlacenje po beogradskoj guzvi, nije preveliki a nije ni presirok.

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

ne volim ni ja da jurcam, ali su me ovde uplasili sa pricama tipa, nemoj da menjas pravac i drzi se na 70 km/h.

pa, sta je to, neki leteci tanjir.....malo sam zbunjen,

po sirini kawa je desetak cm sira od burgmana i tome slcnih skutera, to nije frka, ali ako nije upravljiv i lagan za voznju, onda to definitivno nije motor za mene 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

vrlo je upravljiv i lagan za voznju... meni je trebalo citavih 10 min. da se naviknem :)meni je bas lagan za voznju!

ali ipak pricamo o coperu, nema preteranog obaranja, ili velikih ubrzanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

O tome i pricam, pa nije on sleper! Bukvalno me je shvatio Remooz. Mislim na to da skuteri ili na primer manji kruzeri kao sto je bio moj bivski Eliminator 250 mnogo lakse naglo menjaju pravac nego EN 500! Em EN 500 ima oko 200 kila, em ima izduzenu viljusku pa mu ne odgovaraju spore krivine od 90 stepeni i vise. "Lomi" se pri manjim brzinama. Za opustenu voznju, je cool. Ubrzava ekstra za svoju kubikazu, nema bas reprezentativne kocnice ali vrse posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Kawasaki EN 500

@Remooz - Nije idealan, ali skoro da jeste. Ja vozim EN-a baš 85-90% po gradu i skroz sam zadovoljan. Motor jeste malo težak, ali sjedište je nisko, tako da možeš dohvatiti zemlju sa obe pune stope (a ja sam još i ponizak), vodeno je hlađenje pa nema brige za pregrijavanje (ako je sve ok sa hladnjakom i ventilatorom), motor ne troši puno (meni oko 5 litara po gradu, oko 4 na otvorenom, ako su karburatori čisti i naštelovani), a ima snage u svim režimima vožnje. U gradu nabire brže nego ijedno auto, većina čopera i svi skuteri. Jedini problem može biti dugačka viljuška u kombinaciji sa bukchorne upravljačem. Ali ja sam to riješio potpuno promjenom upravljača sa LSL-ovim Roadster upravljačem. Prije mi je prednji točak dosta "mijesio" u raskrsnicama, a sada toga više nema uopšte. Samo pazi pritisak u gumama...

Sve u svemu, nije ko skuter za po gradu, ali zato brate kad izađeš na otvorenu cestu, uživanju nigdje kraja. Plovi k'o lađa. Još ih kod vas u Srbiji ima dosta (u Sarajevu 4, računajući i moj), pa ni održavanje nije problem (a ionako se ne kvare). Kupi i uživaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW GSA 1200r

e to je bio moj prvi pravi motor poslije skutera... prao sam ga i lickao svaki dan... ja sam maksimalno uzivao u voznji i po gradu i na otvorenom... za pravog bajkera voznja na svakom motoru je uzivanje, samo malo prilagodis stil voznje ciklistici motora... od mene sve preporuke...

:moto3::moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

to je jedan veoma brz motor za tu tezinu i kubikazu...ja sam pratio jednog koji je isao 170 i drzao ga je veoma dugo na toj brzini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

zdravo drugari . meni treba osigurac na prednjoj remenici od en 500. isto sam htio da pitam kako se na njemu podesava paljenje i kako se podesavaju karburatori. moj en j 95g i nema mi bas pravi rad kako bi ja bio zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

paljenje se ne šteluje, a karburatori da i to ,sinhronizacija i smeša.

 

Imas dosta tema o stelovanju karburatora,samo malo potraži

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ево и ја да се похвалим са новим мотоциклом. Купио сам га на крају јесени, тако да сам успео да пређем можда неких 200-300км и за сада сам презадовољан. Такође, закључио сам да је убедљиво најгоре време за куповину тада кад сам ја то урадио, никако дочекати пролеће... :moto3:

 

Е сад и питање: да ли неко зна где у Србији може да се купи наслон сувозачевог седишта? Да ли неко можда ово прави код нас, ако већ нема фабричких? Видео сам да их преко има, а цене су им баш лепе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

ja sam naslanjac nabavio za svog ena u americi polovan original. tamo su jeftini ali prevoz kosta duplo skuplje. moj je 95g a za mladje je lakse puno naci. sad trazim gepek od njega. ali ne mogu da nadjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Mole se svi vlasnici motora kawasaki en500 da se prijave da bi mogli da razmenimo iskustva

ja sam presao sa njim skoro 1000 km i za sada sam prezadovoljan

pozdrav evo i ja da se pridruzim braci sa en 500 kupio sam niko bas ne kaze nista svi vrte glavom -kao da necu da kazu da na valja ili daj boze valja moj je en 500 iz 94 kaisar 52000 km molim za misljanja hvala janko kisac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav posto sam nav na kawaskiju dosad sam imao samo honde shedow dvakomada al za promenu resio bas ovo kao to moj ima 25 kv a neki 30 ,35 kubikaza ista 500 en hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

ja sam naslanjac nabavio za svog ena u americi polovan original. tamo su jeftini ali prevoz kosta duplo skuplje. moj je 95g a za mladje je lakse puno naci. sad trazim gepek od njega. ali ne mogu da nadjem

pozdrav bas dans sam gledo posto i meni treba ima u luisu napisi luis de,izvini necu da te ucim ima cini mi se 70 e poz janko kisac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Max mu je nesto preko 170 km/h. Ako si bas pocetnik mozda bi verzija sa ogranicenom snagom bila bolja za pocetak, kad se "uvozas" skines blokade i to ti je to. Bolje tako nego da kupujes prvo nesto  od 250ccm pa posle treba da ga prodajes. ;)

pozdrav malo sam zakasnio sa pitanjem posto pitam coveka koji je piso 2008 kako se skida blokada sa en 500 posto pise da ima 25 kv a svi govore da je dosta jaci kad se skine pozdrav janko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

ja sam naslanjac nabavio za svog ena u americi polovan original. tamo su jeftini ali prevoz kosta duplo skuplje. moj je 95g a za mladje je lakse puno naci. sad trazim gepek od njega. ali ne mogu da nadjem

pozdrav bas dans sam gledo posto i meni treba ima u luisu napisi luis de,izvini necu da te ucim ima cini mi se 70 e poz janko kisac

 

Да је 70е, не бих часио часа да наручим. На жалост, цена је мало већа, 3 пута већа. Ако си успео да нађеш за 70 јура ново на луису, молио бих те да постујеш линк.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja