Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Videh na You Tube TORA izduv na EN 500.Ima fenomenalan zvuk.Imali neko informacije ko i gde se izradjuju?Inace postoji oglas na moto-berzi  150 eur.Valjda za par.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Videh na You Tube TORA izduv na EN 500.Ima fenomenalan zvuk.Imali neko informacije ko i gde se izradjuju?Inace postoji oglas na moto-berzi  150 eur.Valjda za par.

 

ovaj snimak? opasno zvuci bogme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Inače sam motor je totalno antikruzerski, voli i da čangrlja na 1500 obrtaja ali voli i da se zavrti (isti motor u GPZ 500).

 

moze li neko objasnjenje...   ???

 

p.s. razmisljam da uletim jednog dana u vasu sektu  :)

samo to sto je motor isti kao u gpz ti sve govori. s tim sto je prenos tako uradjen da mozes da ga vozis i na jako malo obrtaja....ali isto tako mozes da ga zavrtis u bas lepe obrtaje

 

Aha baš tako. U stvari ako je verovati Hejs uputstvima ispada da U prenosu nema razlike između tri modela KLE, GPZ i EN ali razlikuje se samo prečik zadnjeg točka. Zato mi imamo najmanju krajnju brzinu ali i najbolje raspored snage i broja obrtaja. Šestom može da se vozi od 60 do kraja. To znači da kad jednom izađeš na otvoreni put ostaješ u šestoj brzini svo vreme, i kad prolaziš kroz sela i kad ga pustiš da klizi kroz krajolik.

 

Inače sad sam čuo onaj Tori zvuk. Hmmmmm, sviđa mi se, mlogo mi se sviđa mi se ;)

 

Jel se to pravi kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

pretpostavljam da znate al nasao sam jedan podatak:

440 LTD  - 1980 - 1984

EN 450 A - 1985 - 1990

EN 500 A - 1990 - 1994

EN 500 B - 1994 - 1995

EN 500 C - 1996 - 2001

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

pretpostavljam da znate al nasao sam jedan podatak:

 

EN 500 A - 1990 - 1994

 

 

1990- EN 500 A-1

1991-EN 500 A-2

1992-EN 500 A-3

1993-EN 500 A-4

1994-EN 500 A-5

1995-EN 500-A-6

1997-EN 500 A-7

 

ali je zato

 

1996-EN 500 C-1

i takodje u

1997-EN 500 C-2

 

Dakle EN-kovi ;D C serije pocinju od 1996. godine, a zadnja A serija je 1997. (u 1996 se nisu proizvodili)

 

Da li je motor iz 1997 A ili C serije moze se utvrditi prema broju masine.

 

Izvor: strana 0-6 Manuala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

a mene zle duse pokusase da ubede da model kao moj ne postoji u 95godini....

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1995-KAWASAKI-VULCAN-500-LIKE-NEW_W0QQitemZ220453691094QQcmdZViewItem

sad mi malo lakse

Ako si mislio na mene nisam ti ja zla dusa druze Gavro :D :D Postoji mala razlika izmedju EN i Vulcan 500 motora. Ovaj drugi je radjen za USA trziste, pa je model sa slike sa linka koji si dao moguce prozvodjen duze od '93, to nisam istrazivao, ali EN 500 nije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

http://www.thevirago.co.uk/EN500/en500vin.asp

bato shvati da je vulakn 500 samo ime za drugo trziste...evo ti opet sajt sa modelima

To sam i napisao u postu iznad Gavro. Takav model (Vulcan 500) se pravio samo za americko trziste, vrlo vjerovatno u toj konfiguraciji sa alu tockovima i podesivim kormanom i znatno duze od '93, ali nisam to istrazivao pa sam se ogranicio. Inace, radi njima jasne marketinske kalkulacije, oni su i  EN i VN modele zvali Vulcan. Sto se EN modela tice, vjerujem da ne grijesim, jer sam se dugo time zanimao. Generalno, nikad ne pisem da nekom odmognem na bilo koji nacin. Svoji smo.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

http://www.thevirago.co.uk/EN500/en500vin.asp

bato shvati da je vulakn 500 samo ime za drugo trziste...evo ti opet sajt sa modelima

To sam i napisao u postu iznad Gavro. Takav model (Vulcan 500) se pravio samo za americko trziste, vrlo vjerovatno u toj konfiguraciji sa alu tockovima i podesivim kormanom i znatno duze od '93, ali nisam to istrazivao pa sam se ogranicio. Inace, radi njima jasne marketinske kalkulacije, oni su i  EN i VN modele zvali Vulcan. Sto se EN modela tice, vjerujem da ne grijesim, jer sam se dugo time zanimao. Generalno, nikad ne pisem da nekom odmognem na bilo koji nacin. Svoji smo.. ;)

nisam ni mislio da zelis da mi odmognes...ja ti samo kazem da su kod mene utisnute 5 sa svim delovima koje sam mogao da nadjem...a danas cu se potruditi da nadjem i na felnama....mislim da bi bio krajnje glupo da neko ovakav motor podmladi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kad vec prichate o izduvima, za sluchaj da je neko zaboravio....

 

E sad da se chuju... CHUJU SE. Kad pretichem (pogotovu sa shaltanjem u nizu) u 99% sluchajeva vidim ochi vozacha u njegovom levom retrovizoru...

(Loud pipes save lives)

 

Jes da je malo preotvoren pa kada se vozi malo duze na srednjim obrtajima ume da zaboli glava ispod kacige. Kad nosim shlem na kracim relacijama  onda nema frke... mada mi je i kaciga losha(zvuk)

 

Evo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8XrHHAQy6WM

 

Snimicu ovih dana neki bolji snimak sa fotoaparatom pa cu da postavim LEPO za komande i za zvuk pa kome treba nek kopira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

jel neko uporedjivo sediste sa Hodom vt600, deluje mi da je en500 udobniji?

 

Druge nedelje septembra je neko moto dešavanje u Novom Sadu?

Ako jeste dolazimo drugar na VT600 i ja na EN-u pa možeš probati i lično! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Hajde mala pomoc drugari? Pitanje za one koji voze En 500 malo duze...

 

 

Na koliko crkava lanac bregaste pri normalnoj upotrebi agregata? (poshto se sportski ne vozi , jelte ;D )

 

Razmisljam da ga zamenim na zimu.. .I ako se menja on, jel najbolje i shpaner da se zameni? Ili to mora zajedno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Hajde mala pomoc drugari? Pitanje za one koji voze En 500 malo duze...

 

 

Na koliko crkava lanac bregaste pri normalnoj upotrebi agregata? (poshto se sportski ne vozi , jelte ;D )

 

Razmisljam da ga zamenim na zimu.. .I ako se menja on, jel najbolje i shpaner da se zameni? Ili to mora zajedno?

 

I mene zanima odgovor na ovo pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Bio sam kod majstor bokilica i on reche da je na "pola koplja"... Takodje i jedan ventil mi 'kucka" na hladno pa ce i to da reshimo...

 

 

Sacekacu zimu i onda na servis.... :D

 

 

I odgovor na pitanje je: ?

 

 

Neko kaze 20000km neko 50000 km.... E sad, jebem li ga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Bio sam kod majstor bokilica i on reche da je na "pola koplja"... Takodje i jedan ventil mi 'kucka" na hladno pa ce i to da reshimo...

 

Sacekacu zimu i onda na servis.... :D

 

I odgovor na pitanje je: ?

 

Neko kaze 20000km neko 50000 km.... E sad, jebem li ga....

 

Čini se da ima razlike između starijih modela za koje se priča da su imali problema sa španerom i mlađih kod kojih je to rešeno. E sad, priča se i da je ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Bio sam kod majstor bokilica i on reche da je na "pola koplja"... Takodje i jedan ventil mi 'kucka" na hladno pa ce i to da reshimo...

 

Sacekacu zimu i onda na servis.... :D

 

I odgovor na pitanje je: ?

 

Neko kaze 20000km neko 50000 km.... E sad, jebem li ga....

 

Čini se da ima razlike između starijih modela za koje se priča da su imali problema sa španerom i mlađih kod kojih je to rešeno. E sad, priča se i da je ...

 

 

Da, da chuo sam da ima neki "vretenasti" shpaner a ima  i obichan. i oba pasuju na oba modela... Znachi to sa shpanerom je kod mog modela "kao" resheno? Znam da je kod ovog mog novijeg resheno ono pitanje sa rasprskavanjem magneta e sad to za lanac i shpaner ne znam.... Ima li ko josh da odgovori?

 

Jeli problem u stvari u shpaneru ili u lancu? I jel moraju oba istovremeno da se menjaju???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Bio sam kod majstor bokilica i on reche da je na "pola koplja"... Takodje i jedan ventil mi 'kucka" na hladno pa ce i to da reshimo...

 

Sacekacu zimu i onda na servis.... :D

 

I odgovor na pitanje je: ?

 

Neko kaze 20000km neko 50000 km.... E sad, jebem li ga....

 

Čini se da ima razlike između starijih modela za koje se priča da su imali problema sa španerom i mlađih kod kojih je to rešeno. E sad, priča se i da je ...

 

 

Da, da chuo sam da ima neki "vretenasti" shpaner a ima  i obichan. i oba pasuju na oba modela... Znachi to sa shpanerom je kod mog modela "kao" resheno? Znam da je kod ovog mog novijeg resheno ono pitanje sa rasprskavanjem magneta e sad to za lanac i shpaner ne znam.... Ima li ko josh da odgovori?

 

Jeli problem u stvari u shpaneru ili u lancu? I jel moraju oba istovremeno da se menjaju???

posto sam se skoro pripremao za duzi put otisao sam kod prijatelja koji mi odrzava mortor, koji je naravnomehanicar, na detaljan servis.

 

na kilometar satu je bilo oko 20.000, a posto sam ja svaba kada je u pitanju odrzavanje motocikla, konsultovao sam se sa uputstvom za odrzavanje. kada su kawasakijevi inzenjeri znali da naprave ovaj motor sigurno znaju i da propisu servisne intervale. tamo pored ostalog pise da se na 20k vrsi stelovanje ventila. za tu akciju je potrebno kupiti i gumeni dihtung poklopca glave. drugar je otvorio poklopac pregledao ventile i ustanovio da je zazor sasvim ok te da im ne treba stelovanje. pokazao mi je da na srafovima jos stoji farba tako da nikada do sada nisu podesavani. tom prilikom je proverio i lanac i spaner i konstatovao da su sasvim ok.

 

nadam se da ti je ovo od neke pomoci.

 

skoro sam kod ivana ugradio produzeni vizir, pa ako nekom znaci mogu da ga slikam i prokomentarisem.

 

takodje, ranije je bilo reci o rezervi benzina - kod mene iznosi 4.5l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Druze.ti nemoras da brines za spaner jer tvoj motor ima drugu generaciju, tj spaner sa zubcastom letvom.Pokazala se kao veoma dugotrajna.Ja sam menjao nedavno spaner i to stari tip na 33500.Zveckao je na leru i na savet majstora uzeo sam noviji tip spanera i sad je sve O.K.Neko je na forumu rekao da se lanac bregaste menja na 25000 a primarni na 50000.Ja se pridrzavam toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja