Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R7

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, sale600 je napisao:

Gle. 07 i R7 nisu baš iste. Ima tu velike razlike. Nije samo oklop u pitanju.

Gledajući America twins cup gdje su R7 i RS izravni konkurenti prošle godine R7 je osvojila prvo mjesto i mogu ti reći da se ta razlika u ks na RS-u uopće ne primijećuje.

Ali, prihvaćam svako mišljenje i odabir

R7 ne može da priđe RS660 ni u AMA Twin Cup. Tipa, tamo koriste relativno serijske RS660 bez puno tjnuiranja, dok se u R7 utukle ozbiljne pare u ogibljenje, kočnice i agregat.

 

Sviđala mi se R7 dok je bila jeftinija, sad sa ovom cenom nema smisla je porediti sa RS660. Kako onaj RS660 ide, koči i kako se lako vozi, to je zaista fascinantno. R7 mi je više u rangu sa SV650S 2. gen.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Procitah sve ovo i pitam se na kraju...a koji cu ja k" uopste u ovoj temi...:stabre:

 

 

elem, lepa ova r6 al ako si Japanac, tj 160/60...<_<

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 9.3.2023. at 9:29, BokyBoy je napisao:

Procitah sve ovo i pitam se na kraju...a koji cu ja k" uopste u ovoj temi...:stabre:

 

 

elem, lepa ova r6 al ako si Japanac, tj 160/60...<_<

Gledam je svakog dana u Barelu i onda se setim da imam 196cm i samo odustanem i od gledanja, kamo li nečeg više :( Verovatno ista priča iza RS 660...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 4 minuta, blackmore je napisao:

Gledam je svakog dana u Barelu i onda se setim da imam 196cm i samo odustanem i od gledanja, kamo li nečeg više :( Verovatno ista priča iza RS 660...

Sve te razumem, ja sam jos manji od tebe, 183/100 pa licim na budalu na njoj...<_<

 

19399284-1911812809059221-30398793078516

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ko god je probao da sedne na moj motor, a ima preko 185-190cm, udarao bi laktovima u noge. Ono kad si prvi put u životu srećna što nisi visoka. :P

Muž vitla Hondu k'o igračku, a ja umalo nisam pala ispred sela Krastavče kad sam stala, iznenadio me pad zbog kanala i umalo ne završismo u isti...:D Živa istina...

 

0-02-05-9ee3134e0ffc23dde29b941cba918a34199e045ba80e3795ab7b21ca4dcecad7_652019c2c9864e51.thumb.jpg.b2159f8baf1171717183f82f5d476a9a.jpg

 

Izvinjavam se za off...:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 34 minuta, BokyBoy je napisao:

Sve te razumem, ja sam jos manji od tebe, 183/100 pa licim na budalu na njoj...<_<

 

19399284-1911812809059221-30398793078516

Brate možda sam ja lud, ali tebi ovaj motor leži kao budali šamar! Uopšte se ne vidi da si previsok za njega! Meni ostaje samo da se tešim, nema sile da bi upola normalno izgledao na bilo kom R-u :D Doduše nije da mene zanima kako izgledam sa strane, ali verujem da je nezgodno i voziti sa mojim gabaritima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 20 sati, blackmore je napisao:

Brate možda sam ja lud, ali tebi ovaj motor leži kao budali šamar! Uopšte se ne vidi da si previsok za njega! Meni ostaje samo da se tešim, nema sile da bi upola normalno izgledao na bilo kom R-u :D Doduše nije da mene zanima kako izgledam sa strane, ali verujem da je nezgodno i voziti sa mojim gabaritima...

Ma kakvi druze, nisam mogao da se namestim na njoj nikako, trnu noge, bole ledja, kad nabodem prednju, čini mi se da vidim prednji tocak i da ću da se prevrnem unapred...jeste lepa kao lutka, i ide odlično, ali nije to to. Skoro sam opet imao ispad sa 636 i def. ukapirao da nije to za mene i moje gabarite. Za tvoje pogotovo. Za nas su neke krmače od motora (i male devojčice) ... Ja kad sednem na 12-icu, kao da sam tu rođen, što se kaže, sjedinim se sa motorom trenutno, to je to... kao dupe na noši. Položaj savršen, meni bolji čak nego na Busi. Sad imam problem, šta sledeće a da imam sve u jednom motoru? Izbor je veoma mali, zx14 ili H2sx, drugo ništa mi ne pada napamet. 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 44 minuta, BokyBoy je napisao:

 Za nas su neke krmače od motora (i male devojčice)  napamet. 

BMW S1000XR i riba 165cm i to je to :D 

 

Iskren da budem nisam vozio R nikada, ali kapiram šta pričaš, verovatno bi meni bilo još i gore. Sinoć je bio parkiran GSXR pored mog motora, izgleda kao biciklica u poređenju sa mojim motorom, što se gabarita tiče :D Ove lude 1000+ccm zapremine ne razmatram još uvek, mislim da će druženje sa GSXF-om biti dugoročno.

 

Elem, da ovaj post ne bude totalni off, čini mi se da je profil R7ice malo uži od R6ice poslednje generacije ili se varam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 21 minuta, blackmore je napisao:

BMW S1000XR i riba 165cm i to je to :D 

 

Iskren da budem nisam vozio R nikada, ali kapiram šta pričaš, verovatno bi meni bilo još i gore. Sinoć je bio parkiran GSXR pored mog motora, izgleda kao biciklica u poređenju sa mojim motorom, što se gabarita tiče :D Ove lude 1000+ccm zapremine ne razmatram još uvek, mislim da će druženje sa GSXF-om biti dugoročno.

 

Elem, da ovaj post ne bude totalni off, čini mi se da je profil R7ice malo uži od R6ice poslednje generacije ili se varam?

Hahaha, S1000xr mi nije bas neka krmača al ajde, devojčica od 165 može uvek al samo ako ima manje od 50 kila... 

Da, motori, pogotovo R ovi su od 2004-te sve manji i manji. Podrzam to da ti GSXF leži ali treba da probaš još motora u životu, po mogućnosti što više. 

A, da, da ne bude totalni off teme.... recicu R7! :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 6 minuta, BokyBoy je napisao:

Hahaha, S1000xr mi nije bas neka krmača al ajde, devojčica od 165 može uvek al samo ako ima manje od 50 kila... 

Da, motori, pogotovo R ovi su od 2004-te sve manji i manji. Podrzam to da ti GSXF leži ali treba da probaš još motora u životu, po mogućnosti što više. 

A, da, da ne bude totalni off teme.... recicu R7! :)

Nije krmača ali je kao malo veći motor, barem gabaritno :)  ovo za odnos visine i kilaže se slažem :D 

Što se motora tiče, nije mi se nešto do sada ukazala prilika da probam druge motore, ali čim bude, ne odbijam :D

 

Baš se pitam da li će biti u Barelu R7 kao test vozilo, zaista me zanima kako bi mi legao (ne bi, ali čisto da prenesem impresije :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Meni R7 izgleda kao pun pogodak za nekog kao ja, neko ko voli R motore a jos uvek je neiskusan. Trenutno samo mastam o njoj jer A2 i ne dopusta nesto mnogo jace od trenutne ninjice. Cini mi se kao bolje sredstvo za ucenje od 600cc sa 100+ konja. A i za nekog ko vecinski vozi po gradu, to sto pocinje da vuce na 2000 a ne na 12000 obrtaja doprinosi vecem uzitku, jer stignes da promenis i koju brzinu od semafora do semafora, a i manja je i potrosnja.

 

Ovaj novi zx4r mi ne uliva neku nadu, ali jos je rano komentarisati o njemu. To je svakako druga tema.

Sto se cene tice, jeste visoka za ono sto nudi ali mislim da nije cisto prepakovan mt07. Koga zanima moze da pogleda video od FortNine-a, odlicno je spakovano 3 teme u jedan video: 

 

 

Savetujem svakako da pratite FortNine (ubi ih Fortnite sa imenom), po mom misljenju jedan od najboljih moto kanala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

R7 sam po sebi u svom segmentu je super motor, njen jedini problem je što je ugašena legendarna R6 i ljudi koji vole 4 cilindra nemaju šta da kupe jer ne vole dvocilindraše.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, Disko Nindža je napisao:

R7 sam po sebi u svom segmentu je super motor, njen jedini problem je što je ugašena legendarna R6 i ljudi koji vole 4 cilindra nemaju šta da kupe jer ne vole dvocilindraše.

Vraća se CBR600RR za Evropu, najverovatnije. Kawasaki je vratio ZX6R u track varijanti, a i R6 može da se kupi u track opciji.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
Pre 4 sati, Disko Nindža je napisao:

R7 sam po sebi u svom segmentu je super motor, njen jedini problem je što je ugašena legendarna R6 i ljudi koji vole 4 cilindra nemaju šta da kupe jer ne vole dvocilindraše.

 

Ja iskreno mislim da da su oni napravili R6 koji odgovara E5 standardima, ljudi bi rekli kakvo je ovo djubre pa onaj od pre 10 godina ima 20% vise svega bez razmisljanja o razlogu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja