Jump to content

Moto Zajednica

ABS kocnice....koliko su bitne po vama?

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pite,

koliko si puta upotrebio ABS, i na kakvoj podlozi?

A to sto ti mislis da je ABS sranje, neko ima pravo da misli da je ok, iako ga nije ni probao.

 

Boki,

verovatno je i buduci air- bag u ceonim sudarima totalna glupost, a ona lutka sto se koristi na testu totalni kreten.

 

Mala ali odabrana druzina, voleo bi da se upoznamo, mozda se i ja prekrstim. ;)

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Pite,

koliko si puta upotrebio ABS, i na kakvoj podlozi?

A to sto ti mislis da je ABS sranje, neko ima pravo da misli da je ok, iako ga nije ni probao.

 

Boki,

verovatno je i buduci air- bag u ceonim sudarima totalna glupost, a ona lutka sto se koristi na testu totalni kreten.

 

Mala ali odabrana druzina, voleo bi da se upoznamo, mozda se i ja prekrstim. ;)

 

 

Pogledaj malo statistiku da vidish koliko je puta taj air-bag ubio vozacha/suvozacha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
link=topic=24783.msg332492#msg332492 date=1223334048]

Pogledaj malo statistiku da vidish koliko je puta taj air-bag ubio vozacha/suvozacha.

 

Verovatno mnogo puta vise nego sto je spasao neciji zivot, zar ne?!? ::)

 

100% su ga izmislili da bi ubijao ljude, samo mi to jos ne znamo.

 

ja sam imao abs na kineskom skuteru i to je sranje , moze ti jedino pomoci da lakse padnes,takodje i na starijim autima te prve serije absa su lose i ako vam neko iskoci ne mozete ga ukopati kao bez absa ali na novijim autima je to uradjeno mnogo bolje tako da dosta pomaze

 

Ma nije to abs, nego neki dodatni ventil regulacije pritiska, koji bi kao trebalo da pomaze prilikom naglog stiskanja kocnice. Ustvari je kao sto si i sam napisao - sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Muka mi je i da citam teme koje su upropastene kojekakvim mudicima, molim bez uvrede, koji voze bolje od profesionalaca i sve znaju. Prvo niko ovde nikome ne brani da kaze da li jeste ili nije za primenu ABSa. Ali objasnjenja tipa to bi me samo sputavalo ili to je marketing ovo ono... Aludiranje da ljudi koji bi voleli da poseduju ABS i misle da bi im on dobro dosao u nedaj Boze situaciji su debili, neznalice, babe za volanom itd. Sve face cija je guma izlizana ne do kraja gume nego i 2cm preko toga. Kakve veze ima ABS sa CIAom ili sa B92?? Jel su svi oni koji imaju ABS ili ESP ili slicna pomagala u kolima otupeli i amerikanizovanog misljenja?

 

 

Sto se tice potrosnje gume. Nije rentabilno a ni u skladu sa ekonomskom politikom smanjenja javne potrosnje nase domovine, da se ponasamo bahato i ne trosimo uredno celu gumu. Srbija je i ovako u teskoj ekonomskoj krizi. Nemogu da dozvolim sebi da ne budem drustveno odgovoran bar dok ne prodje ova tranzicija.

 

Mnogo vise ces Srbiji doprineti kad ne bi vozio uvozni motor i koristio uvoznu opremu i uvozne delove jer na taj nacin pravis spoljnotrgovinski deficit a to jelte nije ok, narocito za zemlju u tranziciji. A gume, bolje kupi Tigrove gume (iako je u vlasnistvu strane komp.) jer tu rade nasi ljudi pa onda ne moras ni tako revnosno da je trosis.

 

ja oborim skoro do Marice.

A nemam ABS. Sta bi tek bilo da imam.

motor vozim svaki dan cele godine. Retko mi se desi da napravim duzu pauzu od dva tri dana.

U Avgustu sam imao duzu turu, a posle toga je navalio posao i neka kisa tako da nisam seo na motor 7 dana. Krenem a motor me ne slusa. Proklizavanje ne ide, zadnji na silu. Kocim po klizavom asfaltu i samo gledam kada ce da proklizne prednji. Jebote kazem sam sebi, osecam se kao bjbiker.

 

Ne znam zasto si imao potrebu da vredjas clanove BJBa?

 

link=topic=24783.msg332492#msg332492 date=1223334048]

Pogledaj malo statistiku da vidish koliko je puta taj air-bag ubio vozacha/suvozacha.

 

A ovo upucivanje(vidi citat) da se pogleda statistika za upotrebu air bagova verovatno treba da dokaze neku poentu pa bih molio autora da nam ovde javno pokaze statistiku i referencu na koju je mislio i da kaze poentu. Uzgred koja kola ti vozis?

 

Mislim i da u ovoj temi neko od urenika treba da reaguje i ocisti temu od OFFa i zajedljivih komentara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ma mi Srbi smo osmo svetsko cudo, dokazujemo i nedokazivo ;D :D! Evo, ja tvrdim da je bicikl bolje prevozno sredstvo od motora, a ne treba mu ni ABS :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

ABS je mom drugaru spasio glawu u jednoj situaciji na motoru .. Meni je to saswim dowoljna statistika ... dodushe .. isprawio je njegowu nepaznju ...

Ja ga licno, iz mog skromnog iskustwa, ne wolim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Thelord za urednika, da nebi njega odosmo svi u .........

 

 

Pazi sta zelis mozda ti se i ispuni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Mene je spasio cistog pada  takodje, problem je sto ovde ljudi ne govore o onome sto znaju, nego o onome sto "ja mislim da je to ovako..."! E, ja ne mislim, vec znam i u tome je razlika i smesno mi je uopste raspravljati na temu "da li su bolji tockovi sa gum,ama, ili oni drveni, kolski? Drveni su bolji, ne mogu da se izbuse. Rock and roll...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pite,

koliko si puta upotrebio ABS, i na kakvoj podlozi?

A to sto ti mislis da je ABS sranje, neko ima pravo da misli da je ok, iako ga nije ni probao.

 

Boki,

verovatno je i buduci air- bag u ceonim sudarima totalna glupost, a ona lutka sto se koristi na testu totalni kreten.

 

Mala ali odabrana druzina, voleo bi da se upoznamo, mozda se i ja prekrstim. ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N a raznim kolima nekoliko puta nekad je reagovao ok a nekad sam se ziv usro kad mi je putanja kocenja biladuza nego sto sam je ja projektovao u glavi i bio neprijatno iznenadjen i samo me je sreca spasila da se ne zakucam u auto odpozadi, a svi znamo da je motor na dva tocka i samim tim mnogo zahebaniji i za kocenje i sve manipulacije njime.I zns sta Kepo kad mi postavljas takva pitanja koliko sam puta probao sticem utisak da mislis da izmisljam i pricam napamet pa aj budi dobar i iznesi nam svoja iskustva ako si ih imao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Muka mi je i da citam teme koje su upropastene kojekakvim mudicima, molim bez uvrede, koji voze bolje od profesionalaca i sve znaju. Prvo niko ovde nikome ne brani da kaze da li jeste ili nije za primenu ABSa. Ali objasnjenja tipa to bi me samo sputavalo ili to je marketing ovo ono... Aludiranje da ljudi koji bi voleli da poseduju ABS i misle da bi im on dobro dosao u nedaj Boze situaciji su debili, neznalice, babe za volanom itd. Sve face cija je guma izlizana ne do kraja gume nego i 2cm preko toga. Kakve veze ima ABS sa CIAom ili sa B92?? Jel su svi oni koji imaju ABS ili ESP ili slicna pomagala u kolima otupeli i amerikanizovanog misljenja?

 

 

Sto se tice potrosnje gume. Nije rentabilno a ni u skladu sa ekonomskom politikom smanjenja javne potrosnje nase domovine, da se ponasamo bahato i ne trosimo uredno celu gumu. Srbija je i ovako u teskoj ekonomskoj krizi. Nemogu da dozvolim sebi da ne budem drustveno odgovoran bar dok ne prodje ova tranzicija.

 

Mnogo vise ces Srbiji doprineti kad ne bi vozio uvozni motor i koristio uvoznu opremu i uvozne delove jer na taj nacin pravis spoljnotrgovinski deficit a to jelte nije ok, narocito za zemlju u tranziciji. A gume, bolje kupi Tigrove gume (iako je u vlasnistvu strane komp.) jer tu rade nasi ljudi pa onda ne moras ni tako revnosno da je trosis.

 

ja oborim skoro do Marice.

A nemam ABS. Sta bi tek bilo da imam.

motor vozim svaki dan cele godine. Retko mi se desi da napravim duzu pauzu od dva tri dana.

U Avgustu sam imao duzu turu, a posle toga je navalio posao i neka kisa tako da nisam seo na motor 7 dana. Krenem a motor me ne slusa. Proklizavanje ne ide, zadnji na silu. Kocim po klizavom asfaltu i samo gledam kada ce da proklizne prednji. Jebote kazem sam sebi, osecam se kao bjbiker.

 

Ne znam zasto si imao potrebu da vredjas clanove BJBa?

 

link=topic=24783.msg332492#msg332492 date=1223334048]

Pogledaj malo statistiku da vidish koliko je puta taj air-bag ubio vozacha/suvozacha.

 

A ovo upucivanje(vidi citat) da se pogleda statistika za upotrebu air bagova verovatno treba da dokaze neku poentu pa bih molio autora da nam ovde javno pokaze statistiku i referencu na koju je mislio i da kaze poentu. Uzgred koja kola ti vozis?

 

Mislim i da u ovoj temi neko od urenika treba da reaguje i ocisti temu od OFFa i zajedljivih komentara!

 

 

 

 

 

 

 

Evo sad pogledao staristiku glasanja i 11 je protiv 19 za ABS tako da hvala bogu ne vlada jednoumlje sto znaci da ljudi razmisljaju svojom glavom .E sad Thelord suzdrzi se malo tih tvojih ZAJEDLJIVIH komentara i ako ti se ne svidja sta pise ti prosto preskoci lepo i gotovo .Ko misli da treba ABS ok ko ne misli isto ok i ne vidim sto pravis problem od toga i vredjas ljude koji misle drugacije od tebe,a ti ''off-ovi i zajedljivi komentari '' su samo rezultata iskljcivosti i ostrascenosti pojedinih internet strucnjaka koji misle da su procitali sve stranice na netu i odmah su strucnjaci za sve s sve znaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pite,

koliko si puta upotrebio ABS, i na kakvoj podlozi?

A to sto ti mislis da je ABS sranje, neko ima pravo da misli da je ok, iako ga nije ni probao.

 

Boki,

verovatno je i buduci air- bag u ceonim sudarima totalna glupost, a ona lutka sto se koristi na testu totalni kreten.

 

Mala ali odabrana druzina, voleo bi da se upoznamo, mozda se i ja prekrstim. ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I zns sta Kepo kad mi postavljas takva pitanja koliko sam puta probao sticem utisak da mislis da izmisljam i pricam napamet pa aj budi dobar i iznesi nam svoja iskustva ako si ih imao .

Sa motorom nemam iskustva.

 

Pite,

koliko si puta upotrebio ABS, i na kakvoj podlozi?  (sa motorom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Diskusija je isla ok do jedne tacke. A to je:

ABS je korisna sprava.

Za kola i neke motore.

Skutere i teze.

Nije za sportske motore gde se kocnica koristi i za promenu pravca. a ne samo stajanje.

neki se ponasaju kao da su ga ili sami izmislili ili dobijaju procenat od prodaje.

Neki drugi opet ne podnose nista sto je visak na motoru ili misle da dovoljno dobro koce da im pomagala nisu potrebna.

Onda se prvi ljute jer misle da drugi misle da prvi ne znaju da koce. Onda drugi....

 

 

I gde je tu problem? Da nije sujeta?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima i toga ;D

 

Otprilike (ali ne do Ivanjice) ABS je odličan na maxi skuterima, čoperima i svim onim motorciklima koji se ne voze vrlo oštro, sportski (naravno ko ume i zna), dok na "zujalicama" više smeta nego što koristi, opet naravno ako se voze na granicama svojih mogućnosti.

 

Eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Od boga, ili od prirode, ''Po farbachu'' ili ''Po the lordu'' ,ili ''po Mateju'' svi smo u pravu i svi ste u pravu. Svi su sve rekli. Pit je čak i izbrojao glasove. Tema je bila ABS na maxi-scoot-u a izrasla je u svetsku zaveru globalizacije i pomračenja sunca i ljudskih umova. Hvala vam na saradnji, o dobri ljudi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pre 2 nedelje sam imao srecu da sam u Kaliforniji licno odslusao teorijski deo osnovnog kursa off road voznje (http://www.docwong.com/dirtclin/index.htm), koju drzi poznati Doc Wong. Tada je u sklopu price o voznji motora van asfalta, Doc Wong rekao da se obavezno iskljuci ABS prilikom takve voznje (naravno).

 

Ali, pomenuo je da je ABS izuzetno koristan dodatak za voznju na asfaltu. Cak je rekao da jos uvek nije video vozaca koji moze brze da zaustavi motor od ABS-a. Taj covek je daleko iskusniji od 99,99% nas ovde na forumu i mislim da bi tu izjavu mogli da prihvatimo kao stav u koji se ne sumnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Evo samo kao mali dodatak, jer sam tek sada vidio temu...

@ Pit: Nema teorije da možeš motor zaustaviti prije nego sa ABS-om. Prihvatam bilo koju opkladu sa tobom...

 

Ja sam se prvi put sreo sa ABS-om na TDM-u 900, i od tada ne želim da vozim motor koji nema ABS. To toliko povećava sigurnost u mojoj vožnji, ali ja to ne mogu da vam opišem. Gotovo da nema krivine u kojoj ne kočim. Sa GS-om je sve to još smješnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja