Jump to content

Moto Zajednica

ABS kocnice....koliko su bitne po vama?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ipak je ovo tezak motor a ja sam visok samo 192cm i tezak 115kg!Ja sam protivnik Abs-a na R motorima kao sto sam naveo u nekom od proslih postova!Ne pazis na casu PROFO!Vozio sam K1200 LT sa ABS-om ali nisam primetio da radi,mozda samo u rikverc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja sam protivnik Abs-a na R motorima

 

Čovek je pitao za skuter, a ni ja nisam pominjao R-ove, na njima i nema ABS-a sve do naredne godine (Honda) :D

 

Ne pazis na casu PROFO!

 

Bivši profa i to loš, loš za direktora, dobar za decu, bežali smo zajedno sa časova ;D Eto, tu mi je i jedna bivša učenica na ovom forumu, pa neka kaže kako je bilo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ja sam protivnik Abs-a na R motorima

 

Čovek je pitao za skuter, a ni ja nisam pominjao R-ove, na njima i nema ABS-a sve do naredne godine (Honda) :D

 

Ne pazis na casu PROFO!

 

Bivši profa i to loš, loš za direktora, dobar za decu, bežali smo zajedno sa časova ;D Eto, tu mi je i jedna bivša učenica na ovom forumu, pa neka kaže kako je bilo  ;D

Ja skutere nosim na ledja i sta ce meni tu neki ABS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

U vreme kad sam ja balansirao po Kalemegdanu nije ni bilo tog ABS-a, pa evo me opet ziv i zdrav, al opet nije na odmet saslusati i rec tehnike, ima tu nesto.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Licno smatram VELIKIM propustom to sto se na motocikl ne ugradjuje ABS serijski, a za stazu ili off road, uvek moze da postoji on/of prekidac.

 

Mnogi su pali zbog blokade prednjeg tocka, a da su imali ABS ne bi se spicili.

To je za mene vise nego dovoljan argument da bi trebalo da se ugradjuje.

 

Imao sam situacija da moram naglo da kocim, i uspevao sam da ukocim onako da zadnji deo blago leluja zbog zadnje kocnice, a da prednja guma "suska" jer je na granici proklizavanje. To je sve bilo na skuteru (koji ima odlicne i predimenzionirane kocnice), na motoru se jos nisam dovoljno ispraksao.

 

Vozim dva auta, jeda sa ABS-om i jedan bez bilo kakvih pomagala. Verovali ili ne ovaj od 3banke mi je mnogo zanimljiviji, jer se treba pomuciti, ali nije zanimljivo kada ti recimo zimi dete istrci na put i prospe se pod tockove, a ti na snegu i ledu. Kocenje motorom i seckanje nije ni blizu onoga kad ABS secka.

Takodje dosta produzava zaustavni put momenat kada moras da popustis kocnice da skrenes jer nemas prostora da se zaustavis.

@Vladica69

 

Pazi sad:

Vozis nocu 120 i dolazis u situaciju da iznenada moras da kocis, posto je noc ne vidis zaostalu baru ulja i srce od nedavnog udesa ispred tebe.

Mnogo prijatnije iskustvo bi bilo sa ABS-om.

Postojanja ABS-a nisi ni svestan dok ne dodjes do situacije kada ti zatreba, a kada ga osetis, verovatno ti nece biti zao sto ga imas.

 

I za saxi-ja, da mislim da vredi svaku paru!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da kupujem novi motor, uvek bih uzeo model sa ABS-om.

 

I u F1 voze majstori pa su imali kontrolu proklizanja i ABS i sa tim postizali bolja vremena nego modeli bez tih pomagala.

 

Do duse, zaboravio sam cinjenicu da na forumu velika vecina vozi motor bolje od Rosija, a auto bolje od Hamiltona :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Da kupujem novi motor, uvek bih uzeo model sa ABS-om.

 

I u F1 voze majstori pa su imali kontrolu proklizanja i ABS i sa tim postizali bolja vremena nego modeli bez tih pomagala.

 

Do duse, zaboravio sam cinjenicu da na forumu velika vecina vozi motor bolje od Rosija, a auto bolje od Hamiltona :)

Mudro zboris ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Zivot nema cenu, i da jesmo i da nismo profesionalci treba nam ta stvarcica da nam prasta nase greske i nepaznju nas i drugih.

I sve nogom u dupe sto ga imas!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo, ja priznajem da sam najgori vozac na forumu, a i sire, sa vise od pola milionma kilometara iskustva i odusevio bih se sa tom pomoci od ABS-a za nas neznalice koji ne znam kako dobismo dozvolu! Profesionalcima to ne treba, a nama pacerima bi bas leglo, steta sto moram da toliko doplatim za tu stvar sto znalcima i ne treba, valjda je njima i asfalt meksi nego nama, pa im ne smeta otklizavanje... :P ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F

Evo, ja priznajem da sam najgori vozac na forumu, a i sire, sa vise od pola milionma kilometara iskustva i odusevio bih se sa tom pomoci od ABS-a za nas neznalice koji ne znam kako dobismo dozvolu! Profesionalcima to ne treba, a nama pacerima bi bas leglo, steta sto moram da toliko doplatim za tu stvar sto znalcima i ne treba, valjda je njima i asfalt meksi nego nama, pa im ne smeta otklizavanje... :P ;D :D;)

 

U potpunosti podrzavam izneto s tim sto mnogo manje km imam iza sebe, bar na motoru, samo oko 100 000 i jos oko 500 000 autom predjenih.

Sa ABS-om imam malo iskustva, presao sam  38 000 od oktobra 2006 do danas (Kawasaki Er 6F). Bilo je situacija gde je sjano odradio u iznenadnim i naglim kocenjima na suvom i mokrom asvaltu.  Iskustveno jako puno znaci, bar meni i onima koji su probali.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

koliko je tehnika napredovala ABS pa ESP pa koliko jos troslovnih cuda. Meni je doktor hteo da ugradi RSP. Prica je malo duza nadam se da vas necu udaviti. Elem, devojka mi se zalila da sam malo tvrdji tamo dole i da to nije normalno. Otisao sam kod doktora i on je izmerio 3 bara. Predlozio mi je hitnu operaciju, jer po njegovim recima to je cisto rasipanje. RSP ili regulator spolovilnog pritiska bajpasuje visak pritiska ravno u mozak, tako da po doktorovim recima dobijam cistu kiseonikom obogacenu krv direktno tamo gde je najpotrebnija, tako da za vreme seksa mogu bistre glave da racunam kolko mi se menja kamata na kredit za motor sa promenom kursa. Doktor mi je predlozio da pritisak namestim na 0.5 jer je i kod njega to maksimalna vrednost.Kako kaze, to jeste malo soft varijanta, ali cuva zdravlje jer opste je poznato da se od tvrdog dobija rak. Prevedeno na nasu diskusiju svako misli da je njegova kolicina znanja-neznanja optimalna. Ko zna manje taj je supak, a ko zna vise on je neizivljena budala. Neko misli da je biker ako zna da uradi generalnu na putu, a neko se ponosi time da je urban biker ako misli da je usisni ventil onaj na tocku. Ti svetovi se ne dodiruju a povremeno ih premosti svadja, pa predlazem da sledeca tema bude ABS na BMW motorima. To uvek upali.

:D :D :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

koliko je tehnika napredovala ABS pa ESP pa koliko jos troslovnih cuda. Meni je doktor hteo da ugradi RSP. Prica je malo duza nadam se da vas necu udaviti. Elem, devojka mi se zalila da sam malo tvrdji tamo dole i da to nije normalno. Otisao sam kod doktora i on je izmerio 3 bara. Predlozio mi je hitnu operaciju, jer po njegovim recima to je cisto rasipanje. RSP ili regulator spolovilnog pritiska bajpasuje visak pritiska ravno u mozak, tako da po doktorovim recima dobijam cistu kiseonikom obogacenu krv direktno tamo gde je najpotrebnija, tako da za vreme seksa mogu bistre glave da racunam kolko mi se menja kamata na kredit za motor sa promenom kursa. Doktor mi je predlozio da pritisak namestim na 0.5 jer je i kod njega to maksimalna vrednost.Kako kaze, to jeste malo soft varijanta, ali cuva zdravlje jer opste je poznato da se od tvrdog dobija rak. Prevedeno na nasu diskusiju svako misli da je njegova kolicina znanja-neznanja optimalna. Ko zna manje taj je supak, a ko zna vise on je neizivljena budala. Neko misli da je biker ako zna da uradi generalnu na putu, a neko se ponosi time da je urban biker ako misli da je usisni ventil onaj na tocku. Ti svetovi se ne dodiruju a povremeno ih premosti svadja, pa predlazem da sledeca tema bude ABS na BMW motorima. To uvek upali.

:D :D :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Evo, ja priznajem da sam najgori vozac na forumu, a i sire, sa vise od pola milionma kilometara iskustva i odusevio bih se sa tom pomoci od ABS-a za nas neznalice koji ne znam kako dobismo dozvolu! Profesionalcima to ne treba, a nama pacerima bi bas leglo, steta sto moram da toliko doplatim za tu stvar sto znalcima i ne treba, valjda je njima i asfalt meksi nego nama, pa im ne smeta otklizavanje... :P ;D :D;)

Imas 37 god. i presao si vise od pola miliona,verovatno vozis od rodjenja!Ajde da to podelimo:500000 podeljeno sa 37god starosti=13513km!

Ovde neko ocigledno ne govori istinu a to nisam ja!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

]Imas 37 god. i presao si vise od pola miliona,verovatno vozis od rodjenja!Ajde da to podelimo:500000 podeljeno sa 37god starosti=13513km!

Ovde neko ocigledno ne govori istinu a to nisam ja!

A neko prica i kad ga ne pitaju, sedi dole jedan 8) Ovde se ne radi o matisu nego o elementarnoj logici, razmisli malo i shvatices da je vrlo lako izvodljivo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Imas 37 god. i presao si vise od pola miliona,verovatno vozis od rodjenja!Ajde da to podelimo:500000 podeljeno sa 37god starosti=13513km!

Ovde neko ocigledno ne govori istinu a to nisam ja!

 

 

Ja predpostavljam da se ti šališ ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

  Dobro, možemo izvući zaključak da bi nas 99% prosečnih i običnih vozača volelo da na spisku dodatne opreme ima ABS, čast izuzecima koji čine čuvenih ''1%''  :D

  Što se edukacije tiče, saxi, mogao bi' da počneš da uvežbavaš ''ručni ABS''na scoot-u, nebi-li uštedeo par stotina E... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

  Dobro, možemo izvući zaključak da bi nas 99% prosečnih i običnih vozača volelo da na spisku dodatne opreme ima ABS, čast izuzecima koji čine čuvenih ''1%''  :D

  Što se edukacije tiče, saxi, mogao bi' da počneš da uvežbavaš ''ručni ABS''na scoot-u, nebi-li uštedeo par stotina E... ;)

Covek se uci dok je ziv, i samo neprestana vezba i usavrsavanje nas dovode do perfekcije ;) al posto nemam 9 zivota vec samo ovaj jedan i meni dragocen, iskoristicu znacajne savete drage BJB bratije i sve petama u dupe odoh da iskesiram pare za ABS  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...široko, br'te ;D

 

Ma šalim se, uopšte se ne postavlja pitanje da li treba ili ne, naravno da mnogo pomaže, jedino je pitanje tih 400-500 evrića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Nadam se da na forumu jos ima vozaca kojima je motor osnovno prevozno sredstvo (auto mi je pomocno, samo kad mora, a mora samo kad vozim vise ljudi ::)). Siguran sam da jos ima ljudi koji godisnje prelaze izmedju 25 i 30000 km godisnje,

kao ja npr. Na zalost, nisam profesor matematike, ne mogu tu pomoci,  :o   :o :o :o;D ;D ;D :-X :-\ :'( :D :D ;). Zato i kazem da je za ovakve diletante kao sto sam ja ABS majka Mara ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...ma sci ne vozi puno, ali kad sedne na motor zaustavi se u Siriji ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

abs ne skracuje zaustavni put. Bar ne meni. Uostalom da imalo skracuje trkaci bi ga prvi imali.  Ako se prefuram promasicu kocenje i ovako i onako.  Vozio sam KTM adventure sa ABS om i motor je postao povozan tek kada sam ga iskljucio. To cereslo ima svrhe na teskom putnom motoru ili skuteru. Na njima nemam tako jasan osecaj sa podlogom kao na sportskom. A kada nemam kontakt sa podlogom vec sam na korak od pada i tu  nikakva tri slova ne pomazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja