Jump to content

Moto Zajednica

Letovanje u Albaniji

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 21.7.2021. at 22:32, atirudra je napisao:

Ko prede put DURRES -SARANDA putem do MORA ( ne preko Gyrocastre ) e taj je DASA i po i zna o cemu pricam 

Ja presao 3 puta za 2 dana po snegu bez da me kobila šlepala i posle će onaj kompleksas da mi kaze da sam ja kompleksas.

 

E moj rodjače    ....

Promenio član travelman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

To je upravo ta deonica SH8 koju sam nedavno pomenuo...ništa strašno za vožnju, ali čista lepota i uživanje u vožnji i pogledu...:neznam:

Mi smo prošle godine imali taj gaf da nam je kolega bajker (Albanac i sjajan lik) doživio ozbiljnu saobraćajku pred našim očima i bili smo par sati u pravom šoku. Kako je izgledalo u prvi mah završilo se sasvim dobro i jedino loše po nas je bilo što smo zakasnili par sati u Sarandu. Onakva slika da je kolega možda poginuo pred tvojim očima ostavlja jači utisak od svih auto škola, vesti i priča na forumima i prijateljima. Nakon te "slike" sam uvideo koliko treba dati pažnje na sigurnosnu opremu i odmah sam prestao na toj turneji da nosim samo prsluk bez obzira na toplo vreme...:wacko:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Isto preporuka za SH5, nov asfalt.
Išli smo na prvo isključenje posle kukes-a, s tim što smo se odvojili ka velboni i posle na trajekt rekom do brane, pa opet izašli na sh5 bliže skadru.
Moj komentar je bio "neee zašto baš mora da skrenemo (sa sh5)"

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 1 sat, mrle je napisao:

Kakve su cene u odnosu na prošlu godinu? 

Otprilike isto. 

Ležaljke kod Kaštel bara 1000 leka kao i lane. TIRANA, PEJE po 90 leka u marketu. Sokovi 70 leka. U lokalima od 150 leka sok. Pivo 350-500. Pizza 1000 leka family, oko 700 normalna. Hleb neki integralni tamo kod menjacnice i sladoleda plaćam 150 leka veknu. Sladoled je 80-100 leka kugla u velikom kornetu. I dovoljna je ta jedna kugla jer ne vadi sa kašičice nego kao lopatom.

Gorivo je skupo, mislim 245 leka. Moram proveriti. 

Ulaz na Plavo oko 50 leka po osobi. Moze i manje bez ulaznice. Parking je problematican, ali se nadje. Ima oko 1 km da se pešaci, uradjena nova staza. Vredi videti. 

Ako jos nesto treba pitajte. Ja sam ovde još dva dana. 

Ako treba smestaj mogu da preporučim ovaj gde sam ja. Gazde su super. Za cenu morate pitati gazdaricu. Moze preko fb. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 29 minuta, stari roker je napisao:

Otprilike isto. 

Ležaljke kod Kaštel bara 1000 leka kao i lane. TIRANA, PEJE po 90 leka u marketu. Sokovi 70 leka. U lokalima od 150 leka sok. Pivo 350-500. Pizza 1000 leka family, oko 700 normalna. Hleb neki integralni tamo kod menjacnice i sladoleda plaćam 150 leka veknu. Sladoled je 80-100 leka kugla u velikom kornetu. I dovoljna je ta jedna kugla jer ne vadi sa kašičice nego kao lopatom.

Gorivo je skupo, mislim 245 leka. Moram proveriti. 

Ulaz na Plavo oko 50 leka po osobi. Moze i manje bez ulaznice. Parking je problematican, ali se nadje. Ima oko 1 km da se pešaci, uradjena nova staza. Vredi videti. 

Ako jos nesto treba pitajte. Ja sam ovde još dva dana. 

Ako treba smestaj mogu da preporučim ovaj gde sam ja. Gazde su super. Za cenu morate pitati gazdaricu. Moze preko fb. 

Koliko je tu gde si ti cena smeštaja za 2+2dece? Ja pitao ove od prošle godine u Ksamilu, 50-60e apartman. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 58 minuta, mrle je napisao:

Daj fb link

Poslao sam ti na pp. 

Inace,

Dizel 240

Benzin 233

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Malopre presli na Grncar, trazili nam zelene kartone, mi nismo imali i kao granicar nam je ucinio i pustio nas je. SH20 jako zanimljiv put za voznju, drugar i ja odusevljeni (transalp i tenera 660) drugi drugar i ne bas( bmw gtl), ali je odusevljen prirodom


20220720-124553.jpg

20220720-125357.jpg

20220720-130621.jpg

20220720-142315.jpg

20220720-142357.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Sad smo u nekom mestu blizu Vlore. Sto se tice saobracaja u Albaniji ovo je Indija blago receno. Dobro je da se trenira strpljenje u saobracaju. Pravila nema, ali se sve odvija polako tako da i nismo imali neke rizicne situacije, mora samo malo vise da se pazi.
Vlora je mnogi lepa, mene podseca na Majami.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Jedno pitanje : U Albaniju i Makedoniju može sa ličnom kartom? Tačnije, da li treba biometrijska ili može i obična? 

Promenio član mrle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, mrle je napisao:

Jedno pitanje : U Albaniju i Makedoniju može sa ličnom kartom? Tačnije, da li treba biometrijska ili može i obična? 

Koliko ja znam, treba važeća lična karta. 

Da dodam, ako je dete maloletno, a poseduje važeću ličnu kartu nije potrebno vaditi overen izvod iz mkr sa slikom. 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mislim da vise ne moze sa izvodim, mora imati pasos.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Izvod vazi samo za Kosovo i Metohiju. Pasoš je nevažeći dokument na ulasku na Kosovo. Znaci odrasli sao LK, a deca koja ne poseduju važeću LK moraju imati overen izvod sa slikom. 

Kada se ulazi u Albaniju moze i Pasoš i LK, a za decu bez LK samo pasoš. 

Na ulasku na teritoriju Kosova dobijaju se nalepnice kojima prelepite oznake na tablici i vozi Miško. 

Za ulazak u Albaniju potreban je zeleni karton. Ko ide preko vikenda obicno nista ne traže. Samo kaze:"ajde". 

Ala sam se raspisao... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Zadnji put bio pre 2 godine a sad za uskrs zavrsio tamo totalno neplanski i ako bih trebao da napravim neku paralelu rekao bih da je sve isto kao i pre. Jeftino.

 

Na granici samo bacili pogled na zeleni karton i pozeleli srečan put.

Na izlasku nisu nista ni pitali. Davali smo LK.

 

Na dzadi situacija nepromenjena, ne ebe niko nikoga pa oprez kao i pre.

Milicije bilo tu i tamo. Solidno.

 

Niko me nije zaustavljao sem jednom radar, ogranicenje 50 il 60 a ja sam isao nekih 80 al kako cajac baci pogled na tablice i vide SRB samo je mahnuo da produzim dalje al da smanjim gas.

 

Smestaj bagatela, na bookingu da biras od 18 do 25e apartman.

Mi sasvim slucajno uzeli 120 kvadrata za 18e nas trojca. U centru valone, pogled na more i nema garaze.

 

Kola na ulici ispred zgrade. Sve ok.

 

Benzin i dizel ista cena ... od 182 do 186 leka.

 

Plin mislim da je 67 leka, u svakom slucaju bio je vise nego duplo jeftinij od benzina.

 

Pare menjali u menjacnici, mislim da je 1e = 112 leka, kurs svugde isti.

 

Isao sa bratom i drugom, želja im bila albanija jer nikada nisu tamo bili.

 

Nisu se bojali ali su bili uzdržani. Vratili su se oduševljeni i puni utisaka pitajući kad ponovo idemo tamo.

 

Verujem da je većina foruma isla, ko nije jer negativno razmislja krajnje mu je vreme da prosiri vidike.

 

Koje su cene po restoranima nemam pojma jer je brat sve placao karticom a ja koristio priliku i grebao se.

 

U svakom slucaju jelo se uz setaliste i ulicu pored palmi i mora za sitne pare.

 

Ja sam zapamtio one sirotinjske cene npr

 

flasica vode u kiosku na ulici 45/50 leka

 

nes kafa 130 leka

 

konzerva ccole u kaficu 140 leka

 

pivo 0,5 limenka 150 leka

 

dorucak u pekari nesto sitno da cak nisam ni zapamtio.

 

To bi bilo ono osnovno od informacija, ako neko planira put pa da zna detalje.

 

U makedoniji benzin, onaj jeftiniji, 84.5 denara ili oko 165 dinara.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 10 minuta, gebee&co je napisao:

A slikeee!!!!!!Da zamišljam kako Travelić i kompanija srču kafu........ispod palme.

Prerastao sam slike, nije vise zanimljivo.

Sad samo palamudjenje, ko i svi.

 

Al ti si moj ... sve za tebe.

 

20230415-162348.jpg

...

20230415-163423.jpg

...

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, travelman je napisao:

U centru valone, pogled na more........

Prosle godine bio sa suprugom i klincima

IMG-20220815-182946.jpg

 

momci su se super proveli

IMG-20220815-191137.jpg

 

IMG-20220815-191239.jpg

 

pogled sa terase

IMG-20220815-162449.jpg

 

skoro nisam tako uzivao, mir sa mislima 

IMG-20220815-194917.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Restoranske cene su od 600-1200 dinara bile najskuplja su bila jagnjeca rebra ako se dobro secam.Ono sto mi je bilo jako interesantno je npr razlika cene piva u marketu i na plazi,market 1.2 plaza 1.5. J*bes marzu :D

 

Inace Ksamil je u pitanju,i da more je mnogo dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Usled nedostatka novca i vremena ove godine za kvalitetan obilaz Turske, odluka je pala da se za godišnji ide na sever Grčke i Albansku obalu. Ostavio sam 2 dana za Ksamil ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Samo mali "Update" za situaciju i cene u Albaniji jer može nekom da koristi.

Kolega i ja smo bili proteklih 7 dana u Shengjinu i u dolasku smo svratili u jednu menjačnicu u Skadru da odmah zamenimo evre. Kada sam bio pre dve godine u Albaniji mislim da je kurs bio oko 124 lk/ €, a sada je kurs bio 102 - 105 lk (u radnjama ga računaju 100). Devojka u menjačnici kaže da je USD i € u poslednje dve godine u konstantnom padu i trenutno je taj kurs. Pomislio dam da su cene u lk zbog toga možda pale, ali nisu nego su porasle 10-ak % ili više :stabre:.

Cene smeštaja u evrima su slične kao pre par godina i dosta su povoljne, ali ne znam kako stoje u špicu sezone. Restorani i naročito picerije su nešto povoljnije nego BG i NS, ali su zato cene skoro svih artikala u prodavnicama znatno više nego cene u našim prodavnicama, pa čak i u zemljama regiona ili u Italiji tako da su se mnogi neprijatno iznenadili ove sezone. Goriva su standardno skuplja nego kod nas oko 10%, ali je TNG dosta jeftiniji nego kod nas. Bio je 55 - 60 lk pre 8 dana, ali je poskupio i juče je bio skuplji 10-ak lk. 

Ljubaznost domaćina i svih ljudi sa kojima smo bili u kontaktu je i dalje na vrlo visokom nivou uključujući i goste sa Kosova koji su nam se više puta javili, porazgovarali i dali nam korisne informacije. Bahatost i nepažnja vozača u saobraćaju je takođe ostala nepromenjena.

U odlasku smo išli preko CG (noćenje u Bijelom polju), podelili smo put u dva dana kako bismo u smeštaj došli oko 13h i tako dobili jedno popodne za upoznavanje grada i mesta za ribolov koji smo planirali. Put je trajao ukupno oko 12 sati tako da smo se za povratak (juče) opredelili da idemo preko Kosova što se pokazalo kao odlično rešenje. Put od Shengjina do NS preko Kosova traje nešto više od 8 sati tako da smo uz ručak i pauze stigli kući popodne oko 17 h. Preko Kosova je skoro sve auto-put, na granicama nije bilo nikakve gužve, a kosovski granični službenici su se ponovo pokazali znatno ljubazniji nego naši. Putovanje kroz Kosovo traje oko sat i po, putevi su odlični, a gorivo je jeftinije nego kod nas (TNG je 0,73 - 0,75 €). Znači apsolutna preporuka da se ide preko Kosova ako putujete u te krajeve :takoje:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nama je albanski policajac na granici trazio zelenski karton :)

 

Neverovatno koliko bolje radi motor sa albanskim gorivom u odnosu na NIS benzin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja