Jump to content

Moto Zajednica

Vlasnik mopeda umrl sport sprint 50 cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint sport

Preko Google translate from Russia to Serbia language :

preko kupujem prodajem 

kupio kina moped Sprint sport 50 cc .

ima sve dokumentacije i tablici . samo cto momak nije vlasnik samo popunio ugovor i on dal broj vlasnika . skuter ok sve radit prešao 35000 km bil garagiran .  Ja poslao  poruku sa slike mopeda da bi potvrdio cto je on. on rekao da sve ok nema problema kreni Surčin. danas zval njego dabi znam kad mogu krenem on rekao on nije vlasnik to je skuter bil njegov otca i on umre 2020 . Sad 

Cto Treba uradim sa ugovor kupoprodaji?

I kako uradim prevod ? Ja sam živim u Beogradu. Hvala svem puno za pomoć 

IMG_20210412_210626.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako je pokojnik zaista vlasnik tog skutera...TREBALO JE...da se isti uvrsti u ostavinsku raspravu i onda bi bilo moguće dalje da se obavi sve što je potrebno.

Za slučaj da to nije urađeno, može i naknadno...ali...hm.

Sve je ovo prilično mutno, a iskreno smatram da ti Sprint sa 35k km nije potreban....još i zajebancija sa papirima. Da je nešto vrednije i nekako.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint sport
pre 9 minuta, pronto je napisao:

Ako je pokojnik zaista vlasnik tog skutera...TREBALO JE...da se isti uvrsti u ostavinsku raspravu i onda bi bilo moguće dalje da se obavi sve što je potrebno.

Za slučaj da to nije urađeno, može i naknadno...ali...hm.

Sve je ovo prilično mutno, a iskreno smatram da ti Sprint sa 35k km nije potreban....još i zajebancija sa papirima. Da je nešto vrednije i nekako.

hvala puno za odgovor . da puno stvar treba uradim.
Do 100 zajebancija ((

Kupio 32.000 din 

Sve servis odradi sve radi. 

Samo cto ne znam za cto on ne rekao  Cto je vlasnik umrl i samo napisao kao sve ok nema problema i sad kad treba da krenimo i odradim prevod on rekao nije vlasnika ( vlasnik njegov otac  umrl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Lično i ne vidim problem, neka obnovi ostavinsku raspravu... Mislim, vidim potencijal da do problema dođe, ukoliko taj neko ima takvu nameru, ali ne vidim razlog zašto ne pokušati nagovoriti sina od vlasnika na ostavinsku...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint sport

Hvala puno za odgovor )

Preko Google translate !

dogovorili smo cto on potpisuje prevod. samo on nema pojma  kako uradim to . skazem ovako - rekao mene pitaj i odradi sve sam ..ja sam stranac , mene malo teško da objasnim toje .dabi sve jasno  . ( kao je*is sa ovom sam ) i rekao ja hajde pomogne da rešimo to i ja sam ješ tebe dam para ( za pomoć )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint sport
Pre 10 sati, Mr.Piplfoks je napisao:

Lično i ne vidim problem, neka obnovi ostavinsku raspravu... Mislim, vidim potencijal da do problema dođe, ukoliko taj neko ima takvu nameru, ali ne vidim razlog zašto ne pokušati nagovoriti sina od vlasnika na ostavinsku...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Hvala puno za odgovor )

 

Preko Google translate !

 

dogovorili smo cto on potpisuje prevod. samo on nema pojma kako uradim to . skazem ovako - rekao mene pitaj i odradi sve sam ..ja sam stranac , mene malo teško da objasnim toje .dabi sve jasno . ( kao je*is sa ovom sam ) i rekao ja hajde pomogne da rešimo to i ja sam ješ tebe dam para ( za pomoć )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako sam dobro razumeo ti si prevaren.Ugovor moze da potpise samo vlasnik uz licnu kartu.Dobio si broj pokojnog vlasnika,jedino ako sin kao naslednik u naknadnoj ostavinskoj raspravi nasledi skuter,a potom uradi kupoprodajni ugovor sa tobom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint sport
pre 19 minuta, cezarpa je napisao:

Ako sam dobro razumeo ti si prevaren.Ugovor moze da potpise samo vlasnik uz licnu kartu.Dobio si broj pokojnog vlasnika,jedino ako sin kao naslednik u naknadnoj ostavinskoj raspravi nasledi skuter,a potom uradi kupoprodajni ugovor sa tobom.

Dobro . Hvala za odgovor)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint sport
Pre 6 sati, cezarpa je napisao:

Ako sam dobro razumeo ti si prevaren.Ugovor moze da potpise samo vlasnik uz licnu kartu.Dobio si broj pokojnog vlasnika,jedino ako sin kao naslednik u naknadnoj ostavinskoj raspravi nasledi skuter,a potom uradi kupoprodajni ugovor sa tobom.

Dalje moguće ako uradimo prevod vlasnika na mene  u Surčinu. A registracija i nova tablica i saobraćajne 7 Beogradu? Za to Cto skuter kod mene u Beogradu a vlasnik u Surčinu. Da bi ne platimo puno para za taxi prevoz za skuter .hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kad napravis ugovor sa novim vlasnikom to jes naslednikom postajes vlasnik.tada platis porez ,zatim u sup za novu saobracajnu i eventualnu novu tablicu ako je istekla.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint sport
pre 20 minuta, cezarpa je napisao:

Kad napravis ugovor sa novim vlasnikom to jes naslednikom postajes vlasnik.tada platis porez ,zatim u sup za novu saobracajnu i eventualnu novu tablicu ako je istekla.

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint sport
Pre sat vremena, x-man je napisao:

Mislim da nema porez na ovaj motor, samo kod notara i to je to.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Hvala za odgovor) da  moped do 50 CC kubika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Poreza nema, ali se svakako podnosi poreska prijava, pa ce Poreska uprava da konstatuje resenjem da je oslobođen poreza.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja