Jump to content

Moto Zajednica

Neregistrovani motori i motori bez papira

Recommended Posts

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Na današnji dan na sajtu PA od 4112 polovnih motora, 2075 su registrovani, a ako samo selektujemo do 50ccm, od ukupno 690 registrovano je 261. Medju registrovanima su i oni koji su na bele tablice, pa vasnik samo upise neki izmišljeni mesec do kad je registrovan, a oko prevoda i registracije ima da se namučiš. Razumem da su se Tomosi nekad vozili kako je ko stigao, ali ne razumem ovoliki broj skutera bez papira. I kome oni to mogu prodati danas kada su kontrole pooštrene, i gde su kazne veće od same vrednosti skutera?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mnogi valjda teraju male motorine po selima, do prodavnice i tako to, pa valjda očekuju da ih tamo niko ne dira.

 

Mada, mene su na skuteru zaustavili za dozvolu poslednji put pre 6 god. I još jednom pre otprilike 3, da duvam u balon, napravili čeku pa cela kolona vozila stala u red... Al tad nisu proveravali papire. Tako da ne bih rekao da su kontrole pooštrene, iz ličnog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Pa mogu da se prometuju bez papira, sve dok ne ucestvuju u saobracaju...
A i tada ako te policija zaustavi, ima pravo da oduzme vozilo...
Mnogi ih prodaju za kobasice...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Mogu da ih prometuju, samo se pitam kome treba moped kojeg je nemoguce registrovati. I ja sam kad odem u selo imao jedan skuter da se vozikam, i kad su me zaustavili i jedva pustili bez kazne, prodao sam za delove lokalnom majstoru.

Dao sam se ovih dana u potragu za nekim mopedom do 50ccm da imam bas kad odem u selo, i onda video sta se sve prodaje. Aprilie za 400e bez papira, Peugeot SF za 500e isto bez papira... Kako je toliko ljudi pogubilo saobracajne ili nemaju kontakte sa vlasnicima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Teško da su pogubili saobraćajne, pre ce biti nesto drugo. Verovatno su dosli iz inostranstva bez carine, a pitanje je koliko je nabavna cena, moguće i 5 min straha. Ja lično nebi nikad kupio takav motor jer bi onda bio saučesnik necega cega se gnusam.

Prosle godine sam bio u Minhenu. Elektricnih trotineta i el bicikala za iznajmljivanje preko online aplikacija na svakom ćošku , samo naslonjeni na stub. Bas sam pomislio koliko noći bi preživeli u Srbiji a da ne zaredja jedan kombi i sve ih pokupi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma možda su i pokupljeni sa kojekakvih smetlišta po zapadu, ali moguće je i da su se vozili godinama ovde na nekakve potvrde o ovlašćenju, a vlasnik ili preminuo ili se odselio ko zna gde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ljudi, da li je moguce da ne postoji nacin da prevedem skuter koji ima saobracajnu (kupljen nov u Srbiji) ali vlasnika je nemoguce naci. Negde preko je a nikakav kontakt ne mogu da nadjem.

 Ima li neko nekakvu ideju?

... ili kobasice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, salem je napisao:

Ljudi, da li je moguce da ne postoji nacin da prevedem skuter koji ima saobracajnu (kupljen nov u Srbiji) ali vlasnika je nemoguce naci. Negde preko je a nikakav kontakt ne mogu da nadjem.

 Ima li neko nekakvu ideju?

... ili kobasice

Nemoguće je jer ti treba kupoprodajni ugovor sa vlasnikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Da li je prethodni vlasnik imao ovlascenje da proda?
Ako jeste, nadji nekog iz istog grada, pa neka ga proda njemu, pa da lepo odjavi tablice u tom gradu, pa da proda tebi...

Ukoliko nije...
Kao sto kaze kolega iznad... mrka kapa...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ma nista. 

Moj prijatelj ga je kupio od prvog vlasnika pre 20 god. Skuter bio star manje od godinu dana.

 Covek ga dobio na greb greb i ubrzo ga prodao.

 Kad sam ga ja uzeo pre 15-ak godina, vlasnik je bio tu ali kada su doneli novi zakon ja zovem a broj nije u funkciji. Odem na adresu a tamo novi vlasnici stana kazu da se ovaj iselio a ne znaju gde.

  Sad jurim ovog mog prijatelja da mu uzmem Hondu Jazz 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pre 30-ak godina ćale mi kupi Jawu Babettu, moj prvi motorić. Kupili na Novom Beogradu od dečka koji je bio prvi vlasnik, kupljena je nova kod nas. Nije bila nikada registrovana, ne mogu da se setim ni da li je bila potrebna registracija za taj tip mopeda sa pedala, mislim da nije.

Kakva je sad situacija oko registracije takvog mopeda, nekad je bilo potrebno par svedoka za to?

Jel to aktuelno još uvek ili nema ništa od toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mislim da od toga nema ništa. Treba ti račun o kupovini, i čovek na koga glasi račun. Sa njim potpišeš kupoprodajni ugovor, što je malo vreovatno da uspeš. Čak i kada bi uspeo da to rešiš , pitanje je registracije zbog homologacije i sl stvari.

 

Ja sam zbog toga batalio registraciju camca iako sam imao račun i našao vkasnika, ali taj nije hteo da pravi ugovor jer je čamac prodao pre 15-20 godina i neće sada ništa da potpisuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 27 minuta, Milanezi je napisao:

Pre 30-ak godina ćale mi kupi Jawu Babettu, moj prvi motorić. Kupili na Novom Beogradu od dečka koji je bio prvi vlasnik, kupljena je nova kod nas. Nije bila nikada registrovana, ne mogu da se setim ni da li je bila potrebna registracija za taj tip mopeda sa pedala, mislim da nije.

Kakva je sad situacija oko registracije takvog mopeda, nekad je bilo potrebno par svedoka za to?

Jel to aktuelno još uvek ili nema ništa od toga?

Danas se sigurno placa neka taksa ,danas se svedocima i ljudima ne veruje ,samo se veruje novcu,on pere sve propuste i probleme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

Ja sam još 2015 na zimu hteo da kupim polovan skuter od 50 ccm. Svi su bili 2005-8, a deveto čim se pojavi jedan mesečno odma se proda. Skoro  svi su vizuelno veoma loši. Svi na bele table da petokrakom i svi drugi do četvrti vlasnik koji voze na punomoć. 

Niko nije imao coc obrazac jer ga prvi vlasnik nije ni dao drugom ako ga je uopšte sačuvao jer nije bio bitan za registraciju. 

Da ne bi posle skuter bacio u kanal odem u radnju i kupim nov. 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja