Jump to content

Moto Zajednica

GPZ vs GPX

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight

Znali neko sustinsku razliku izmedju Kawasakija GPZ-a i GPX-a?Nije mi jasno zasto se Kawasaki odlucio da u klasi 600ccm,sredinom i krajem 80'-tih,izbaci dva sportska motorcikla klase 600? Hvala na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Dobro pitanje, posedovao oba 1990-te, Gpz iz 1986, Gpx iz 1987.

Nisam tada razmišljao koji su motivi fabrike mada ako se ne varam Gpz je izašao možda i 1984-te, da se proveriti a Gpx 1987-me.

To su bili modeli u toj kategoriji do pojave ZZR 1990-te i to je bio ozbiljan skok tada kako u dizajnu tako i motoru. 

Gpz i Gpx 600 su u osnovi isti motori verovatno Gpx sa malim korekcijama u motoru što je normalna pojava i dan danas (korekcije sitnih grešaka I poboljšanje pouzdanosti) a spolja su razlike vidljive, Gpx je bio tada za nijansu moderniji spolja, drugi far, drugi satovi, oklop, fastback itd. 

Prvi japanac sa kojim sam otišao grčku na more tada, pravac Skiathos I sve je to tada bilo extra pouzdano, bez kvarova ali bili su to novi motori. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da sam ovo već pominjao...

Čitajući moto literaturu..to sad zvuči kao da je bilo pre Hrista...nailazio sam na razne informacije, ali jedna stvar je vrlo brzo izašla u prvi plan. To su neki od autora i jasno isticali, a sve bi moglo da stane u par reči....možda bi moglo i pod navodnike, počinje kao nekakva bajka, "u neka davna, LOŠA, vremena"

Misli se prvenstveno na tehnička rešenja. Da ne razvijam previše...

Kako je vreme prolazilo, mašine su bivale sve lakše i snažnije...pojavila se potreba za boljim gumama, kočnicama, ogibljenjem...RAMOVIMA.

Posebno naglašeno, jer je ako se ne varam tu suštinska razlika između pomenutih modela.

Tako da se, ta pomenuta LOŠA vremena, odnose na to...da su mašine polako postajale tehnički i tehnološki zastarele i nisu mogle da idu u korak sa nadolazećim povećanjem svih performansi.

GpZ je znači prva "evolucija" u tom smislu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja