Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

U K8 sipam Motul 5100 polusintetiku i ne trosi ni gram ulja od zamene do zamene. Ulje menjam na 5-6000 km a ne mazim ga uopste!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Do sad nije trošio ni gram, a očekivao sam da će srknuti malo pošto ga nisam štedeo.

Fabrika kaže 10w40, ali je prešao preko 50000 pa sam kontao da mu sipam malo gušće ulje i to mineralno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Do sad nije trošio ni gram, a očekivao sam da će srknuti malo pošto ga nisam štedeo.

Fabrika kaže 10w40, ali je prešao preko 50000 pa sam kontao da mu sipam malo gušće ulje i to mineralno.

Ne! Ako fabrika kaze 10w40 nema ti sta da kontas ;) Sipaj 510010w40 Motul i uzivaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Pozdrav judi.Da li neko mozda ima densi retrovizor i migavac ili zna gde ima da se kupi za v-stroma K9? Ocu je neko oborio motor na desnu stranu ali njega mrzi da trazi delove :staa2: , pa ja da mu pomognem...

Hvala unapred!

 

 

 

Ja sam migavac narucio i dobio preko sajta www.motodelovi.com - kostao je 23 eur ( korektni ljudi, salju brzom postom ).... Retrovizore mogu da ti naruce u 3 T Racing - kosta 48 eur / kom

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

drugar ima stroma k6 650 i trosi ulje,moj k5 trosi ulje,treci strom isto u gradu trosi ulje... ??? Od Sofie do Sapca potrosio oko 300ml. Voznja 160-170.

PS.Na stranim forumima ljudi navode isto da im dl650 troskari ulje i to je za taj agregat normalno. Ko pasat tdi :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Zavisi kako vozis.

Nakon 4500km, sto gradske voznje sto magustralnih puteva i autoputeva - nije potrosio ni malo ulja. DL650 K7, tri kofera, dvoje na motoru. Doduse, moj Strom nije video 7000 obrtaja od kad je kod mene (mozda 2-3 puta u preticanju). Verovatno trosi ulje ako ga dugo teras u obrtaje.

 

U motoru je Silkolene Pro 4 Plus (10W50).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Strom pri brzinama većim od 140 mnogo troši gorivo i takođe ulje. Ne nešto drastično,ali na 2000 km oko 200 gr.

 

U svim ostalim varijantama ne sme da troši ni grama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

ma ajde pustite me prica,prvog stroma kad sam imao ja mislio agregat bokal...kad ono koga god pitam kaze trosi ulje ! Svakako da ga ne trosi parkiran u garazi i ako se vozi 80km/h u sestoj ali ako se to pegla kako treba onda TROSI i idi bogu ! Sta god da se sipa trosiii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Strom 650 ne trosi ulje ako se konstantno drzi 120 kmh, i to mogu sa sigurnoscu da potvrdim. Za vece brzine ne znam jer ga nisam drzao recimo 150 konstantno na autoputu (samo u preticanju).

 

Od BG-a, preko Istre, do Slovenackih Alpa, i nazad autoputem 120kmh do BGa - nije potrosio ni kap ulja. Nakon toga, Rumunija, Transfagarasan, Transalpina (dakle, prilicno jak uspon i visi obrtaji) sa dvoje na motoru i tri kofera - ne trosi ulje. Skoro svaki dan na posao motorom po gradu, opet ne trosi ulje.

 

Ako trazis motor za vece konstantne brzine i za paljevinsku voznju, onda Strom nije dobar izbor i verujem da trosi ulje ako se tako vozi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

dl650 od Tasosa do Šumadije, nije trošio ulje...Vozio sam ga muški oko 150. Po nekada 140. Bočni koferi,i sve sotalo.JA tečak oko 130 kg.... U njemu ulje 10-50 Ipone katana. Taj put je bio oko 1500 km za 2 dana. Nema potrošnje ulja... Prvi sam vlasnik motora. Prešao soko 24 000 km...

I to je to.

Promenio sam puno motora...Svaki je bio nov.I na svaki sam imao zamerku...i prodao... Ovaj mi je, do sada, najpouzdaniji, sa najmanjom potrošnjom...Nemam nikakve zamerke na bajk.,..za sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Da li je neko stavljao podizace kormana i da li je bilo potrebe da se menjaju sajle za gas/kocnicu/kvacilo?

 

Hocu da malo podignem korman i da ga priblizim par santimetara, pa gledam nesto ovako:

1. http://www.louis.de/_2083e02400925eb92eb9f46501517b8f55/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10021487

2. http://www.louis.de/_2083e02400925eb92eb9f46501517b8f55/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10021310

 

Ako neko ima iskustva sa ovim, bilo bi mi od pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Da li neko moze da mi da savet u vezi guma? Koje gume preporucujete...? Prvi mi je strom i zasad ga ne teram nigde dalje od makadama, a sluzi me svakodnevno po asfaltu...

Hvala

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Strom 650 ne trosi ulje ako se konstantno drzi 120 kmh, i to mogu sa sigurnoscu da potvrdim. Za vece brzine ne znam jer ga nisam drzao recimo 150 konstantno na autoputu (samo u preticanju).

 

Od BG-a, preko Istre, do Slovenackih Alpa, i nazad autoputem 120kmh do BGa - nije potrosio ni kap ulja. Nakon toga, Rumunija, Transfagarasan, Transalpina (dakle, prilicno jak uspon i visi obrtaji) sa dvoje na motoru i tri kofera - ne trosi ulje. Skoro svaki dan na posao motorom po gradu, opet ne trosi ulje.

 

Ako trazis motor za vece konstantne brzine i za paljevinsku voznju, onda Strom nije dobar izbor i verujem da trosi ulje ako se tako vozi.

Kad bi znali koliko GS-ovi troše ulja ova potrošnja na malim stromovima bi vam bila smešna :D Neće da priznaju ali svi nose fašu od 1.5L za dolivanje :lol: Moj konkretno na 6000 km potroši oko 150 gr ulja,odnosno dodje na pola izmedju max i min na prozorčetu i ne smatram to za neku potrošnju.

 

dl650 od Tasosa do Šumadije, nije trošio ulje...Vozio sam ga muški oko 150. Po nekada 140. Bočni koferi,i sve sotalo.JA tečak oko 130 kg.... U njemu ulje 10-50 Ipone katana. Taj put je bio oko 1500 km za 2 dana. Nema potrošnje ulja... Prvi sam vlasnik motora. Prešao soko 24 000 km...

I to je to.

Promenio sam puno motora...Svaki je bio nov.I na svaki sam imao zamerku...i prodao... Ovaj mi je, do sada, najpouzdaniji, sa najmanjom potrošnjom...Nemam nikakve zamerke na bajk.,..za sada...

Ti i ja vozimo žute,a oni ne troše ulje uopšte ,a i benzina vrlo malo :D

 

Da li je neko stavljao podizace kormana i da li je bilo potrebe da se menjaju sajle za gas/kocnicu/kvacilo?

 

Hocu da malo podignem korman i da ga priblizim par santimetara, pa gledam nesto ovako:

1. http://www.louis.de/...tnr_gr=10021487

2. http://www.louis.de/...tnr_gr=10021310

 

Ako neko ima iskustva sa ovim, bilo bi mi od pomoci.

Ja imam podizače i nisu menjane sajle ali mislim i da su zategnute maksimalno.Nisam vozio bez podizača pa ne znam dal je velika razlika u odnosu na položaj sa njima.Pretpostavljam da je razlika čim ih stavljaju,pogotovo na dužem putu.

 

riseri.jpg

 

 

Da li neko moze da mi da savet u vezi guma? Koje gume preporucujete...? Prvi mi je strom i zasad ga ne teram nigde dalje od makadama, a sluzi me svakodnevno po asfaltu...

Hvala

1zdravo.gif

 

Imaš veliki izbor proizvodjača,a i cene su slične.Ja imam anakee2,zadovoljan,lepo drži i dugo traje :D.Trenutno su na 18000 km i mislim da će moći još 3-4000 da predju.Set košta 210 eura kod nas.Slična cena je i za metzeler tourance exp,uzmi bilo koje.Anakee2 je više za makadam u odnosu na metzeler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Anakee 3 i tu se prica zavrsava ;-) Drzi ko luda,sredina tvrda,malo se trosi a i izgleda odlicno !

47288_1.jpg

 

 

Čitao sam sve najbolje o ovoj gumi,ali i da je baš dosta bučna.Hvališ je iz iskustva sa njima ili sa neta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Strom 650 ne trosi ulje ako se konstantno drzi 120 kmh, i to mogu sa sigurnoscu da potvrdim. Za vece brzine ne znam jer ga nisam drzao recimo 150 konstantno na autoputu (samo u preticanju).

 

Od BG-a, preko Istre, do Slovenackih Alpa, i nazad autoputem 120kmh do BGa - nije potrosio ni kap ulja. Nakon toga, Rumunija, Transfagarasan, Transalpina (dakle, prilicno jak uspon i visi obrtaji) sa dvoje na motoru i tri kofera - ne trosi ulje. Skoro svaki dan na posao motorom po gradu, opet ne trosi ulje.

 

Ako trazis motor za vece konstantne brzine i za paljevinsku voznju, onda Strom nije dobar izbor i verujem da trosi ulje ako se tako vozi.

Kad bi znali koliko GS-ovi troše ulja ova potrošnja na malim stromovima bi vam bila smešna :D Neće da priznaju ali svi nose fašu od 1.5L za dolivanje :lol: Moj konkretno na 6000 km potroši oko 150 gr ulja,odnosno dodje na pola izmedju max i min na prozorčetu i ne smatram to za neku potrošnju.

 

dl650 od Tasosa do Šumadije, nije trošio ulje...Vozio sam ga muški oko 150. Po nekada 140. Bočni koferi,i sve sotalo.JA tečak oko 130 kg.... U njemu ulje 10-50 Ipone katana. Taj put je bio oko 1500 km za 2 dana. Nema potrošnje ulja... Prvi sam vlasnik motora. Prešao soko 24 000 km...

I to je to.

Promenio sam puno motora...Svaki je bio nov.I na svaki sam imao zamerku...i prodao... Ovaj mi je, do sada, najpouzdaniji, sa najmanjom potrošnjom...Nemam nikakve zamerke na bajk.,..za sada...

Ti i ja vozimo žute,a oni ne troše ulje uopšte ,a i benzina vrlo malo :D

 

Da li je neko stavljao podizace kormana i da li je bilo potrebe da se menjaju sajle za gas/kocnicu/kvacilo?

 

Hocu da malo podignem korman i da ga priblizim par santimetara, pa gledam nesto ovako:

1. http://www.louis.de/...tnr_gr=10021487

2. http://www.louis.de/...tnr_gr=10021310

 

Ako neko ima iskustva sa ovim, bilo bi mi od pomoci.

Ja imam podizače i nisu menjane sajle ali mislim i da su zategnute maksimalno.Nisam vozio bez podizača pa ne znam dal je velika razlika u odnosu na položaj sa njima.Pretpostavljam da je razlika čim ih stavljaju,pogotovo na dužem putu.

 

riseri.jpg

 

 

 

Možeš da popustiš sajle jako prosto..otpusti i zakreni držač na kormanu a koji je zapravo do ručki..Ja sam tako podigao 2008 godine i do danas nema greške..A inače su isto bili zategnuti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Anakee 3 kupio i doneo iz Slovenije za drugara. Voza se sa njima i kaze da nije vozio gumu koja bolje drzi. Probao sam njegov motor sa anakee3 i stvarno je to super. Bucna guma na motoru ?! A ti cujes gume dok se vozis i to ti je presudan faktor ? :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Anakee 3 ili Tourance Next. Jedna od te dve su sledeća za mene. Fino je na Tourance EXP, ali očekujem da će ove nove, još jače street orijentisane, dodati još sigurnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Anakee 3 kupio i doneo iz Slovenije za drugara. Voza se sa njima i kaze da nije vozio gumu koja bolje drzi. Probao sam njegov motor sa anakee3 i stvarno je to super. Bucna guma na motoru ?! A ti cujes gume dok se vozis i to ti je presudan faktor ? :jee:

 

 

A ti ne čuješ? :jee: Koja je cena u Slo? Ovde su oko 260 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Možeš da popustiš sajle jako prosto..otpusti i zakreni držač na kormanu a koji je zapravo do ručki..Ja sam tako podigao 2008 godine i do danas nema greške..A inače su isto bili zategnuti..

Nisam najbolje razumeo. Kad kazes "drzac" da li mislis na one alke od iskrivljene zice kroz koje prolaze sajle i buziri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

da...To kada se otpusti šraf, može da se rotira..I malom rotacijom sam dobio puno lufta..U Servisu su rekli da ne može da se ređi taj problem i da čak može na punom otklonu kormana.zbvog zategnute sajle, da doda gas motor i da napravi problem... JA dođem kući, vidim one šrafove , otpustim ih, zarotiram malo i nađem da su kablovi u tom slučaju labavi i komotni....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 600SA

Ljudi,

Kazite mi molim Vas kako da dodjem do polovnih, a ako treba i novih stitnika za ruke.

To su ovi kao sa fotke.

Hvala!!

post-20237-0-44973900-1375278069_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

3t racing. 70 EUR, stize pouzecem. Bar sam ja kupio po toj ceni.

Kad ih budes montirao, pazi na redosled srafova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja