Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Другари, имам један проблем :( 

пошто не стижем да возим мотор баш много у задње време, учинило ми се

следеће:

када притиснем полугу ручице квачила, како да не одвоји одмах, него једно 2 секунде касније.

То ми се није дешавало до сада, али сам кратко возио, тако да нисам био у могућности да проценим баш најбоље.

Јел има неко сличан проблем или идеју шта би то могло бити?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Pozdrav ljudi,od skoro sam vlasnik V stroma 650 2007 god., imam jednu nedoumicu,pa ako je iko imao "problema" sa tim bilo bi super da podeli iskustva sa mnom. Naime, na motoru mi je sve ok za sada, naravno osim kocnica :D, jedina enigma su mi farovi. Sociva jesu velika ali zarulje na sijalicama jednostavno su slabe. Slabo sijaju,imaju zuckastu boju,nema tu jacinu kako mi se cini da bi trebalo. E sada,da li je jednostavna slaba instalacija,pa bi to trebalo prespajati direktno na akumulator preko releja ili je to jednostavno tako. Razmisljam se, logicno, i na ugradnju ksenona ali me plasi ta struja, da li je dovoljno jaka uopste da pokrene te potencijalne ksenone koje bih ugradjivao. Hvala na svakom savetu unapred ;D

 

I fabričke sijalice tj svetla treba dobro da odrađuju posao....S druge strane xenoni su još bolji i ja ih imam već 2 godine na mom Stromu i sve funkcioniše perfektno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Apen 5

 

Pozdrav ljudi,od skoro sam vlasnik V stroma 650 2007 god., imam jednu nedoumicu,pa ako je iko imao "problema" sa tim bilo bi super da podeli iskustva sa mnom. Naime, na motoru mi je sve ok za sada, naravno osim kocnica :D, jedina enigma su mi farovi. Sociva jesu velika ali zarulje na sijalicama jednostavno su slabe. Slabo sijaju,imaju zuckastu boju,nema tu jacinu kako mi se cini da bi trebalo. E sada,da li je jednostavna slaba instalacija,pa bi to trebalo prespajati direktno na akumulator preko releja ili je to jednostavno tako. Razmisljam se, logicno, i na ugradnju ksenona ali me plasi ta struja, da li je dovoljno jaka uopste da pokrene te potencijalne ksenone koje bih ugradjivao. Hvala na svakom savetu unapred ;D

 

I fabričke sijalice tj svetla treba dobro da odrađuju posao....S druge strane xenoni su još bolji i ja ih imam već 2 godine na mom Stromu i sve funkcioniše perfektno!

 

Hvala na odgovorima,ali "uspeo" sam da resim problem. Jednostavno mi je bio los akumulator,crk'o je pre neki dan i bio totalno mrtav,ni kontakt nije mogao da odradi, stavio drugi akumulator,farovi sljakaju mnogo bolje,zadovoljavajuce. Doduse,kada je motor u leru, farovi rade odredjenom jacinom,kada dodam gas oni jos malo dobiju na jacini,ne znam jel mu to dodje normalno?!? Inace da dodam,sa novim akumulatorom pali bukvalno na pola kljuca,bio hladan ili topao  :jee1:

 

Другари, имам један проблем :(

пошто не стижем да возим мотор баш много у задње време, учинило ми се

следеће:

када притиснем полугу ручице квачила, како да не одвоји одмах, него једно 2 секунде касније.

То ми се није дешавало до сада, али сам кратко возио, тако да нисам био у могућности да проценим баш најбоље.

Јел има неко сличан проблем или идеју шта би то могло бити?

Kod mene radi kao u trenu,nemam problem slicne vrste. Mozda je problem u nekoj sajli ili samoj rucici kvacila!?!? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

 

 

Pozdrav ljudi,od skoro sam vlasnik V stroma 650 2007 god., imam jednu nedoumicu,pa ako je iko imao "problema" sa tim bilo bi super da podeli iskustva sa mnom. Naime, na motoru mi je sve ok za sada, naravno osim kocnica :D, jedina enigma su mi farovi. Sociva jesu velika ali zarulje na sijalicama jednostavno su slabe. Slabo sijaju,imaju zuckastu boju,nema tu jacinu kako mi se cini da bi trebalo. E sada,da li je jednostavna slaba instalacija,pa bi to trebalo prespajati direktno na akumulator preko releja ili je to jednostavno tako. Razmisljam se, logicno, i na ugradnju ksenona ali me plasi ta struja, da li je dovoljno jaka uopste da pokrene te potencijalne ksenone koje bih ugradjivao. Hvala na svakom savetu unapred ;D

 

I fabričke sijalice tj svetla treba dobro da odrađuju posao....S druge strane xenoni su još bolji i ja ih imam već 2 godine na mom Stromu i sve funkcioniše perfektno!

Hvala na odgovorima,ali "uspeo" sam da resim problem. Jednostavno mi je bio los akumulator,crk'o je pre neki dan i bio totalno mrtav,ni kontakt nije mogao da odradi, stavio drugi akumulator,farovi sljakaju mnogo bolje,zadovoljavajuce. Doduse,kada je motor u leru, farovi rade odredjenom jacinom,kada dodam gas oni jos malo dobiju na jacini,ne znam jel mu to dodje normalno?!? Inace da dodam,sa novim akumulatorom pali bukvalno na pola kljuca,bio hladan ili topao :jee1:

 

Proveri kakvo je punjenje,struj ne sme da varina dofavanjem i oduzimanjem gasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Evo da se prikljucim i ja grupi ljubitelja stroma.Nakon odlicnog KLE-a kupio sam plavi strom 2008 god.Nadam se da ce me sluziti lepo kao i KLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Procitao sam svih 146 strana i na dve teme ima vrlo malo odgovora.Prvo je upustvo za K8 model posto volim i sam po nesto da uradim na motoru tokom zime(ali bas za K8).Drugo je gume za nas koli volimo po nekada da sidjemo na neku livadu ili zemljani put.Ne sumnjam da su next,anake3,pilot road.... vrhunske gume ali koje su to koje mogu zadovoljiti i tu drugu stranu?

P.S Imate li neko upustvo na Srpskom vi koji ste kupili nove motore kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Procitao sam svih 146 strana i na dve teme ima vrlo malo odgovora.Prvo je upustvo za K8 model posto volim i sam po nesto da uradim na motoru tokom zime(ali bas za K8).Drugo je gume za nas koli volimo po nekada da sidjemo na neku livadu ili zemljani put.Ne sumnjam da su next,anake3,pilot road.... vrhunske gume ali koje su to koje mogu zadovoljiti i tu drugu stranu?

P.S Imate li neko upustvo na Srpskom vi koji ste kupili nove motore kod nas?

 

https://www.tourenfahrer.de/motorrad-technik/praxis-und-ratgeber/reifen-fuer-reiseenduros/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Uz motor se dobije priručnik za vlasnika i tu ima tek par osnovnih stvari vezano za održavanje motora.Tebi treba service manual ako hoćeš da šrafiš ozbiljnije po motoru.Jedino da skineš sa neta ili kupiš negde na ebay.

 

Ako nekome trebaju bočni koferi sa nosačem komplet,drugar prodaje...

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/116398-givi-v35-koferi-nosa%C4%8D/

Bočni koferi Givi v35+ nosač bočnih...sve komplet za 200 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Pa ne mogu da nadjem ni na netu za K8.Moracu da vidim taj prirucnik negde makar da bacim oko.Trebaju mi i ti koferi i nosaci ali sam trenutno dekintiran posle nabavke motora a tek krece ski sezona ;).Jedino kad prodam gornji kofer pa dodam nesto kasnije ... U svakom slucaju hvala ti Milanezi na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Samo da se pohvalim V strom 650 nije paljen oko mesec, mesec i po, dana, ispod strehe, pod ceradom, veceras upali na po kljuca>Jako sam srecan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja