Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Slazem se da je cenovna razlika izmedju dva stroma velika, ali kada cenovno uporedis motore iste kategorije sa hiljadarkom, ispade super deal.

Inace novi mali i veliki strom su dva sveta. 

Ja licno imam malog starog stroma, zadovoljan sam, ne, prezadovoljan sam. Ali posto 98,9% vremena na motoru provodim sa zenom, mislim da hiljadarka ima sve sto ovom nedostaje. Nisu velike razlike, ali opet jedno je na papiru a drugo kada se oba vide, provozaju i uporede. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ljudi, ne kupujem novi motor, ne mogu to sebi da priustim u ovom trenutku. Samo se raspitujem jer razmisljam o necemu sto 99% nece proci. Iako mislim da bi mali strom bio dobra kupovina za nekoga ko prelazi 7-10 000 km godisnje, pa da ga zadrzi 5 godina i proda za pristojne novce, takodje mislim i da mu je prevsoka cena po kojoj se nudi. Za iste novce, +/- 200 evra moze da se kupi i NC 750 X koji ima nekih svojih prednosti, a i mana u odnosu na malog stroma. Voleo bih da sledece godine uspem da sprovedem u delo svoj pakleni plan i kupim novi motor, ali kao sto vec rekoh, 99% nema nista od toga. Ovo sto sada radim je pokusaj da sebi dokazem da (ne)mogu to sebi da priustim. Da je nekih 10% jeftiniji bilo koji od ova dva modela, mislim da bih vec bio na 50% da cu uzeti.
Problem sa polovnjacima je sto drze cenu i 2-3 godine stari nisu mnogo jeftiniji od novih, a za tu razliku u ceni vredi razmisljati i o novom. Jedino novo vozilo koje sam kupio je bila zastava 128 daleke 1988 godine i bio sam zadovoljan tim autom. Kasnije su dosli polovnjaci i ni jedan nije sluzio kao 128-ica, svi su trazili cesca i skuplja ulaganja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ljudi, ne kupujem novi motor, ne mogu to sebi da priustim u ovom trenutku. Samo se raspitujem jer razmisljam o necemu sto 99% nece proci. Iako mislim da bi mali strom bio dobra kupovina za nekoga ko prelazi 7-10 000 km godisnje, pa da ga zadrzi 5 godina i proda za pristojne novce, takodje mislim i da mu je prevsoka cena po kojoj se nudi. Za iste novce, +/- 200 evra moze da se kupi i NC 750 X koji ima nekih svojih prednosti, a i mana u odnosu na malog stroma. Voleo bih da sledece godine uspem da sprovedem u delo svoj pakleni plan i kupim novi motor, ali kao sto vec rekoh, 99% nema nista od toga. Ovo sto sada radim je pokusaj da sebi dokazem da (ne)mogu to sebi da priustim. Da je nekih 10% jeftiniji bilo koji od ova dva modela, mislim da bih vec bio na 50% da cu uzeti.

Problem sa polovnjacima je sto drze cenu i 2-3 godine stari nisu mnogo jeftiniji od novih, a za tu razliku u ceni vredi razmisljati i o novom. Jedino novo vozilo koje sam kupio je bila zastava 128 daleke 1988 godine i bio sam zadovoljan tim autom. Kasnije su dosli polovnjaci i ni jedan nije sluzio kao 128-ica, svi su trazili cesca i skuplja ulaganja.

Nisam vozio Hondu ali deluje jako siromasno ubodnosu na.Stroma.Jedan disk napred,manje snage,cini mi se prednji tocak 17"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Evo ja vozim malog Stroma 650 godište 2009. drugu sezonu, do sad sam upucao nekih 9.000 kma...-vozim ga svakodnevno po gradu i prezadovoljan sam...Sa ženom sam bio na 2 putovanja Češka i Italija, oba puta povodom GP-a, i na takvim putovanjima sa 3 kofera full natovaren mi se opet dobro pokazao....Ja ne znam kako vi ljudi vozite, ali ja sam ga bez problema cepao 140-150kmh po autoputevima i veće brzine ne bi mi ni prijale.....

1000arka bi me verovatno brže ispucala do svih tih brzina ali meni jednostavno nije usfalilo snage...

 

Uz prosek potrošnje oko 5lit ja sam prezadovoljan ovim motorom.....Uvek se čovek razmišlja o nekoj kupovini itd, ali stvarno ne znam šta bih dobio kupovinom novog Stroma 650 osim gubitka iz džepa od 3-4k evra....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Ja sam zato odustao od kupovine novog malog stroma. Isto vec imam ali sa ovom cenom od oko 10000 za velikog, novog... vozio sam se po alpima gde na magistrali slepere voze oko 110 i meni je falilo snage za obilazenje. Moze ali bi mi bilo mnogo opustenije sa vellikim. Sto se tice para nije gotovina jedini nacin da se nesto kupi, pisao sam o tome ranije. Ta razlika od 2000e sa opremom koju bih svakako kupio za malog stroma, pravi razliku od 30e mesecno sto se na kraju vrati pri prodaji u odnosu na malog. Dakle, dodjes na isto. Ko ostavi cigare moze da vozi velikog stroma ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Vozio sam novog stroma 1000 i zaista po meni je bolji motor od stroma 650 skoro u svemu.Ko dosta putuje sa suvozačem i radi velike ture,a ima viška novca njemu je bolji izbor svakako veliki strom.

Onaj ko ne može da "dobaci" do velikog stroma zadovoljiće se i sa 650.Jer je to smo već utvrdili odličan u svemu i odradjuje sve što se od njega traži sem što "možda" zafali malo snage na tim dužim relacijama.

Nov 1000 kosta trenutno na nekoj akciji oko 10800 sa opremom koja vredi oko 700 eura,a 650 kosta oko 7000 bez opreme...znaci 3000 brexita ravno je razlika izmedju njih...nekom puno nekome malo...svako ima svoju računicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Da dodam jos jednu manu na malom,koja mi licno vise smeta nego snaga.To su kocnice.Po meni su uzasne i nikako da se priviknem.Kupio sam ove godine Stroma,presao 10k,i to mi je veci problem nego snaga.

Novi 1000 ima brutalne kocnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Evo ja vozim malog Stroma 650 godište 2009. drugu sezonu, do sad sam upucao nekih 9.000 kma...-vozim ga svakodnevno po gradu i prezadovoljan sam...Sa ženom sam bio na 2 putovanja Češka i Italija, oba puta povodom GP-a, i na takvim putovanjima sa 3 kofera full natovaren mi se opet dobro pokazao....Ja ne znam kako vi ljudi vozite, ali ja sam ga bez problema cepao 140-150kmh po autoputevima i veće brzine ne bi mi ni prijale.....

1000arka bi me verovatno brže ispucala do svih tih brzina ali meni jednostavno nije usfalilo snage...

 

Uz prosek potrošnje oko 5lit ja sam prezadovoljan ovim motorom.....Uvek se čovek razmišlja o nekoj kupovini itd, ali stvarno ne znam šta bih dobio kupovinom novog Stroma 650 osim gubitka iz džepa od 3-4k evra....

Ako uzmeš da se 2004. godište prodaje za polovinu cene novog, a uvek se kod polovnjaka očekuju dodatna ulaganja, mislim da je isplativije uzeti novog ako se moze. 12 godina upotrebe nije moglo da ne ostavi traga. Neka je razlika u ceni 4000 €, to je 300 € godisnje pada cene, a voziš novo i u svakom trenutku znaš kako je odrzavano i u kakvom je stanju. Na sve to, na nov imaš i 3 godine garancije ako kupuješ u Horgošu, kod drugih ne znam. Meni je ovo vise nego dovoljan razlog da razmišljam o novom iako je u ovom trenutku i sa ovom cenom teško dostizan. Nov se definitivno ne isplati onome ko bi vozio 2-3 sezone pa menjao, ali ima i onih koji bi ga dugo zadržali, a tu je već drugačija računica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Upravo usao u Dealer mode mog 650 konja cisto preventivno da vidim ima li kakvih gresaka a i da proverim podesavanje TPSa, i gresaka nema a TPS vec od 1.500rpm crtica na sredini i ne mrda...

 

Do jaja... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ali ne treba tako... Treba na ler gasu da bude na sredini, ispod nikako, a iznad već od 1500-1600 obrtaja, koliko može da se namesti. Ja sam u prvom podešavanju sa 3800 uspeo da spustim na oko 1900 i spremam živce za još jednu i spuštanje za još 300-400.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ali ne treba tako... Treba na ler gasu da bude na sredini, ispod nikako, a iznad već od 1500-1600 obrtaja, koliko može da se namesti. Ja sam u prvom podešavanju sa 3800 uspeo da spustim na oko 1900 i spremam živce za još jednu i spuštanje za još 300-400.

 

Čekaj čekaj, meni je na leru na sredini...i ostaje na sredini kako pojačavam gas sve do 4.000rpm koliko sam odvrnuo...uvek je na sredini...Zar ne treba tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

 

Ali ne treba tako... Treba na ler gasu da bude na sredini, ispod nikako, a iznad već od 1500-1600 obrtaja, koliko može da se namesti. Ja sam u prvom podešavanju sa 3800 uspeo da spustim na oko 1900 i spremam živce za još jednu i spuštanje za još 300-400.

 

 

Čekaj čekaj, meni je na leru na sredini...i ostaje na sredini kako pojačavam gas sve do 4.000rpm koliko sam odvrnuo...uvek je na sredini...Zar ne treba tako?

I srednje u gornju tacku treba da predje malko pre 1500rpm, znaci da je tvoj TPS zreo za stelovanje.

 

Evo video od mog stroma kako izgleda kad se odrade sinhronizacije.

 

https://youtu.be/8A-lR0t8hUc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ju ju znaci sledi mu stelovanje danas opet...

 

Nego kakve ti to greske silne prijavljuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Ju ju znaci sledi mu stelovanje danas opet...

Nego kakve ti to greske silne prijavljuje?

Kuciste filtera je skinuto, pa zato. Skine se da bi se lakse ustelovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

 

Ju ju znaci sledi mu stelovanje danas opet...

Nego kakve ti to greske silne prijavljuje?

Kuciste filtera je skinuto, pa zato. Skine se da bi se lakse ustelovao.

 

 

 

Service manual ipak kaže nešto drugo, da je ispravna pozicija kada je crtica na sredini...Evo pogledaj

 

______________________________________________________

 

post-21445-0-17062400-1472124529.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Na leru, da. Čim dodaš gas, treba da odreaguje i pređe u gornji položaj. Interesantno da je i meni ranije tako bio naštelovan, tj. prelazio u gornji položaj na oko 3800-4000 obrtaja. Ne znam zašto ga tako podešavaju. Uskoro ću u 3T-Racing pa ću popričati i sa njima.

 

@bugiman: nije komplikovano ni bez skidanja. Samo se malo podigne rezervoar, osloni na nosač sedišta koji se skida i TPS je ravno dostupan. Jedino što je jako osetljiv i pomera se prilikom dotezanja pa treba kontrolisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Bobane a gde to pise da tako treba da predje u gornji polozaj?

 

U Service manualu pise da su donji i gornji polozaj nekorektni a samo srednji korektan...?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Da, to je neophodni minimum. Ostalo je fino podešavanje. Potražiću, možda u Service Manual-u za prethodne modele, a na forumima svakako, npr. StromTrooper. Činjenica je da motor ne radi isto u celom opsegu podešavanja TPS gde je na leru na sredini.

Proveriću još merenjem otpora senzora sa otkačenim konektorom ili merenjem napona sa spojenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Da, to je neophodni minimum. Ostalo je fino podešavanje. Potražiću, možda u Service Manual-u za prethodne modele, a na forumima svakako, npr. StromTrooper. Činjenica je da motor ne radi isto u celom opsegu podešavanja TPS gde je na leru na sredini.

Proveriću još merenjem otpora senzora sa otkačenim konektorom ili merenjem napona sa spojenim.

 

Ajd potraži jer upravo gledamo u Service manual što sam postavio gore i jasno piše da donja i gornja pozicija nisu dobre...već samo srednja!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Sad više nisam ni ja siguran gde sam šta video. Pogledaj stranu 528:

TP sensor output voltage:

Throttle valve is closed: Approx. 1.1 V

Throttle valve is opened:Approx. 4.3 V

 

Takođe Checking TPS question.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ne bi ja tu nista diro posto vidim jedno u manualu a drugo pricaju na forumima...

 

Meni motor dobro radi tako da ne diram nista!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ima više ovakvih snimaka i u glavnom su za DL1000. Sad, da li isto važi za DL650, ne znam. Trebalo bi da važi, ali je jako zbunjujuće da u Service Manual-u pominju samo podešavanje TPS na ler gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Stigle mi pre nedelju dana ona dodatna svetla U7 sa Alija, ova

 

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-Motorcycle-LED-Headlight-With-Switch-CREE-U7-125W-3000LM-Devil-Angel-Eye-Fog-DRL-Daytime/32651352154.html?spm=2114.01010208.3.1.6aRV6O&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_3_10057_10056_10065_10068_10055_10054_10069_10059_10058_418_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_4&btsid=12aaea19-e5d1-424e-81ce-8e8609d270b0

 

U prethodnih 2 dana sam ih natenane povezao i montirao, evo 1 slike a detaljnije u mojoj temi

 

post-21445-0-91648900-1474648810.jpg

 

Mogu reći da sam prezadovoljan kako sijaju...bukvalno ubijaju preko kratkog svetla jače...Ok imaju ta 3 moda kratko, dugo, i strob ali sam ostavio tako pa ako baš bude nerviralo ima fora da se prepravi da budu samo duga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja