Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Pancer....Hvala lepo na objasnjenju! To je to.  ;)

 

A inace, Strom ima kocnicu kakvu ima, pa shodno s'cim uporedjujes, dobijas i takvu percepciju...

 

Ja recimo, nikada nisam dosao sa Stromom u kriticnu situaciju.... A sa prethodnom Hondom(koja je imala sjajne kocnice) jesam, jer sam im  toliko verovao, da sam stalno "visio" na braniku kola ispred sebe...jBg!  ::)

 

ps, A evo jedan glupi primer da jednom prekine ta "fama" oko Stromovih kocnica:

 

Zamislite da od Golfa 3 ocekujete da ima udobnost jednog Mercedesa E klase. ?!

Pa nece da moze!  :D

 

I sad cu ja da ulozim 2,3,5 soma eura da zamenim amortizere pa federe pa sedista pa...ko zna sta jos, i da to "sredim".... da bude udobno kao u mercedesu!!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Kad se uvozas steknes pravu sliku kocnica i znas sta mozes da ocekujes... ali... frka je kad neko izleti pa treba naglo prikociti... e tad Velja bezi po ivicnjacima i okolnim livadama, jer da stane - nema sanse... stvarno su zajebali stvar sa kocnicama jer se motor zaista vozi, kako ja volim da kazem, kao supermoto pa su mogli malo da ih nadrkaju...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kad se uvozas steknes pravu sliku kocnica i znas sta mozes da ocekujes... ali... frka je kad neko izleti pa treba naglo prikociti... e tad Velja bezi po ivicnjacima i okolnim livadama, jer da stane - nema sanse... stvarno su zajebali stvar sa kocnicama jer se motor zaista vozi, kako ja volim da kazem, kao supermoto pa su mogli malo da ih nadrkaju...

 

pozz

 

Nisi puno razmisljao kakve su kocnice kad smo se vracali sa Gazimestana   :D

Secas se kakva je guzva bila na putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@Yoman i Pancer

 

Komentari Vam nisu na mestu.Stavite creva-probate-pa kazete a ne da pricate nesto sto nema veze sa realnoscu.Na svakom stromu sa fabrickim crevima stisni kocnicu u mestu i otici ce do kraja.Sa pancirnim crevima nece ! Komfor golfa bla bla bla... O cemu pricas ? KOCNICA nije elemenat komfora nego  POTREBA koja sluzi da se zaustavis.I Golf3 i Mecka imaju kocnice i to dobre... I Honda TA ima extra kocnice ali strom ima OCAJNU PREDNJU ! Poredjenja tipa babe i zabe ne idu nikako.Pancirna creva stvarno znace i nisu bacanje para.

Ako je vec fabrika usrala kocnice to ne znaci da ja hocu da se pomirim s tim da jednog dana se zalepim negde jer eto kocnica je malo losija.

VOZIM BEZBEDNIJE (ne nabijam se uz branik) jer mi je kocnica losija ! Pazi molim te ! Pitao bih Vas da Vam na putu ka zvorniku izleti Golf2 na put i ugasi se pritom a u susret nailazi sleper ! Nemas gde da bezis ! E tu je Transalp stao,a sa Stromom bih tu izgubio glavu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Dimac - imao sam puno vremena za razmisljanje dok sam vas cekao u KM, hehehehee  ;D

Majstor je pravi, sve pun gas...

 

Ja sam vozio sestru tako da nisam smeo da zalecem, a i znam kako je dole, opasno je i polako voziti, razna budala vozi  ;D E, da, mi smo isli okolo, kroz Zvecan pa u KM, imali smo malo problema sa policijom  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

@Yoman i Pancer

 

Komentari Vam nisu na mestu.Stavite creva-probate-pa kazete a ne da pricate nesto sto nema veze sa realnoscu.Na svakom stromu sa fabrickim crevima stisni kocnicu u mestu i otici ce do kraja.Sa pancirnim crevima nece ! Komfor golfa bla bla bla... O cemu pricas ? KOCNICA nije elemenat komfora nego  POTREBA koja sluzi da se zaustavis.I Golf3 i Mecka imaju kocnice i to dobre... I Honda TA ima extra kocnice ali strom ima OCAJNU PREDNJU ! Poredjenja tipa babe i zabe ne idu nikako.Pancirna creva stvarno znace i nisu bacanje para.

Ako je vec fabrika usrala kocnice to ne znaci da ja hocu da se pomirim s tim da jednog dana se zalepim negde jer eto kocnica je malo losija.

VOZIM BEZBEDNIJE (ne nabijam se uz branik) jer mi je kocnica losija ! Pazi molim te ! Pitao bih Vas da Vam na putu ka zvorniku izleti Golf2 na put i ugasi se pritom a u susret nailazi sleper ! Nemas gde da bezis ! E tu je Transalp stao,a sa Stromom bih tu izgubio glavu.

 

 

Kazes dobio si 25% bolje kocnice sa pancirnim crevima? Izvini ali ne verujem, moguce su manje promene ali ne tolika razlika, za cetvrtinu, eeeee.

Pitaj Yomana koliko je presao kilometara sa Stromom 1000 koji jos teze koci, da li je imao toliko problema. A ti se zalis na jednog golfa 2  ;D

Ja sam presao sa Stromom 15k kilometara, to realno i nije neka kilometraza, ali problema nisam imao, jednostavno znas gde mozes da vozis, a gde ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

@Yoman i Pancer

 

Komentari Vam nisu na mestu.Stavite creva-probate-pa kazete a ne da pricate nesto sto nema veze sa realnoscu.

 

 

Ja creva imam, vec par godina, a ti si decko zastranio.

 

Da smo zdravo ti i ja u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Ja creva imam, vec par godina, a ti si decko zastranio.

 

Da smo zdravo ti i ja u ovoj temi.

 

možda imaš pancirna creva na stromu, al si zato s njima prešao možda malo više od 40.000 km..

slušaj šta ti dečko kaže.. ;D ;D ;D

 

i zajeb*li smo se za LeoVince, trebali smo da lepo pretesterišemo original topove, zvuk "je osetno bolji i nije bezvezan".. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ja creva imam, vec par godina, a ti si decko zastranio.

 

Da smo zdravo ti i ja u ovoj temi.

 

možda imaš pancirna creva na stromu, al si zato s njima prešao možda malo više od 40.000 km..

slušaj šta ti dečko kaže.. ;D ;D ;D

 

i zajeb*li smo se za LeoVince, trebali smo da lepo pretesterišemo original topove, zvuk "je osetno bolji i nije bezvezan".. ;D ;D ;D

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

@Yoman i Pancer

 

Komentari Vam nisu na mestu.Stavite creva-probate-pa kazete a ne da pricate nesto sto nema veze sa realnoscu.Na svakom stromu sa fabrickim crevima stisni kocnicu u mestu i otici ce do kraja.Sa pancirnim crevima nece ! Komfor golfa bla bla bla... O cemu pricas ? KOCNICA nije elemenat komfora nego  POTREBA koja sluzi da se zaustavis.I Golf3 i Mecka imaju kocnice i to dobre... I Honda TA ima extra kocnice ali strom ima OCAJNU PREDNJU ! Poredjenja tipa babe i zabe ne idu nikako.Pancirna creva stvarno znace i nisu bacanje para.

Ako je vec fabrika usrala kocnice to ne znaci da ja hocu da se pomirim s tim da jednog dana se zalepim negde jer eto kocnica je malo losija.

VOZIM BEZBEDNIJE (ne nabijam se uz branik) jer mi je kocnica losija ! Pazi molim te ! Pitao bih Vas da Vam na putu ka zvorniku izleti Golf2 na put i ugasi se pritom a u susret nailazi sleper ! Nemas gde da bezis ! E tu je Transalp stao,a sa Stromom bih tu izgubio glavu.

 

 

 

 

        Meni je drago ako si ti resio problem slabih kocnica pancirnim crevom ,samo se plasim da nije subjektivni osecaj ili ti orginal creva na Stromu nisu bila kako treba( sto je malo verovatno).

        U svakom slucaju ne bi bilo lose da napises koje su marke ta creva i tako pomognes i drugim Stromerima da rese problem . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Ja creva imam, vec par godina, a ti si decko zastranio.

 

Da smo zdravo ti i ja u ovoj temi.

 

možda imaš pancirna creva na stromu, al si zato s njima prešao možda malo više od 40.000 km..

slušaj šta ti dečko kaže.. ;D ;D ;D

 

i zajeb*li smo se za LeoVince, trebali smo da lepo pretesterišemo original topove, zvuk "je osetno bolji i nije bezvezan".. ;D ;D ;D

;D ;D ;D ovo za auspuh se nisam setio, jel moze rucnom testerom?

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

mozda bi trebali da stavite jedno ovako i jedno onako crevo ,pa da prosudite onak!:S

a za leo vince ,ili seca ili ne ,to vec nije moj domen:S

sve u svemu ,zacin  C,krenuli ste u brbljaju:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

napali ste coveka oma, on je stavio pancirna na 650 a yoman na 1000 znači moguće je da zbog manje mase i generalno boljih kočnica na 650 pancirna uspevaju da poboljšaju efekat a na 1000 ne.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

@soony

 

Ako vec nisi pogledao, idi na sajt v-strom.com.hr pa procitaj njihova iskustva. To nije iskustvo jednog ili dva coveka, ima ih zaista puno, pa onda presudi sam da li ta creva toliko poboljsavaju kocnice na Stromu. Ja cu ipak pre da verujem ljudima koji su presli puno kilometara na V-stromu, ne kazem da nik_sa015 laze, mozda je to jedostavno subjektivni osecaj. Ne zelim da me iko pogresno shvati, a ako jeste izvinjavam se.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

nisam gledao tamo, samo mi je to prvo palo napamet da mozda ima razlike zbog kubikaze tj tezine motora. Ma kako god, da su mogle biti bolje mogle su ali i ovako rade posao  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Razlika u suvoj tezini ta dva motora je svega 17kg iako deluje da ima vise, to je sitna razlika za kocnice. To je isto kao da sam ja sa 80kg seo na dl1000 ili neko od 100kg seo na dl650  ;D. Najveca razlika se oseti sa suvozacem, to je vec nezanemarljiva tezina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Ja dajem motor na probu nevernim tomama pa nek onda nesto kazu ;D'

Ja sam zadovoljan sa kocnicama sada i sve pohvale za HEL creva !

PS:Cenim i postujem Leo Vinci ali sada mi taj trosak nije bas zgodan,za sada sam se zadovoljio sa fabrickim razbusenim auspuhom.A kad resim da menjam sigurno da cu staviti kod Roberta auspuh jer je POTPISUJEM kvalitetniji i od Akrapa i Lea zajedno...

A mozete vi stavljati i TwoBrothers uopste mi ne smeta ;D

 

PS.Vama treba Hrvati da prvo obave testiranja da bi vi znali da li nesto valja ili ne ?

Najbolje iskustvo i jedino objektivno jeste ono koje sami dozivimo.

O kilometrazi od pocetka sezone:

Transalp od marta do jula 11000,ZX6R oko 2000,Strom oko 2500...

Na prvih 5km je svakom jasno da na Stromu ne valjaju kocnice...A lako se oseti poboljsanje

 

Ne razumem zasto pojedini od diskusije naprave ostru raspravu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kad bi svi sve radili na osnovu svog iskustva, pitam se dokle bi dogurali. Postoje stvari koje se uce od iskusnijih ljudi, jer se tako brze napreduje, ja ako cekam svoje iskustvo do 50k sa Stromom to ce verovatno biti za 4-5god, daleko je to.

 

Juce smo se ja i drugar zamenili sa motorima na nekih 30tak km, vozio sam SV-a. SV ima neuporedivo bolje kocnice, ne mogu se porediti sa onim koje su na Stromu, ako vam je toliko stalo do tih kocnica onda probajte da nabavite klesta od SV-a, to je moje misljenje, a plocice, creva, ulje, sve su to sitnice sa kojima se vrlo malo dobija i na kraju ukupno skuplje izadje nego kleta od SV-a ... Ja sam za ovih 15k navikao na kocnice i sada ne bih da diram nista, i ne verujem da cu.

Kada neko izleti, retko se desi da kocnica moze puno da pomogne, u nekim situacijama ni padobran ne pomaze, zato, kao sto rece Velja teraj negde sa strane da ga promasis. Ko je kupio stroma i mislio da je motor za jurenje sekundi i trkanje grdno se prevario, to je ipak motor za putovanje, za opustenu voznju. Zato, kada ste u naseljenom mestu uvek gledajete da smanjite brzinu na koju mislite da ste bezbedni i da lako mozete da eskivirate ili ukocite. Necu da lazem i da kazem da ne krsim propise, ali mnogo puta se zapitam da li mi to treba da se u sred sezone obogaljim i ostanem bez motora. Eto, to je neko moje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@dimac

Tu i tamo levo desno tako je...

Ali motor ti je djavolska sprava koja pumpa gorivo i adrenalin ;D

I u voznji 50 na sat zna se desiti zajebana situacija.

Ako mi nalete dobra povoljna klesta od SVa uzecu ih svakako-ne da bih jurio sekunde nego da bih imao bolje kocenje.

Pa kod nas ti je svaki kilometar poklon od boga !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Kad bi svi sve radili na osnovu svog iskustva, pitam se dokle bi dogurali. Postoje stvari koje se uce od iskusnijih ljudi, jer se tako brze napreduje, ja ako cekam svoje iskustvo do 50k sa Stromom to ce verovatno biti za 4-5god, daleko je to.

 

Juce smo se ja i drugar zamenili sa motorima na nekih 30tak km, vozio sam SV-a. SV ima neuporedivo bolje kocnice, ne mogu se porediti sa onim koje su na Stromu, ako vam je toliko stalo do tih kocnica onda probajte da nabavite klesta od SV-a, to je moje misljenje, a plocice, creva, ulje, sve su to sitnice sa kojima se vrlo malo dobija i na kraju ukupno skuplje izadje nego kleta od SV-a ... Ja sam za ovih 15k navikao na kocnice i sada ne bih da diram nista, i ne verujem da cu.

Kada neko izleti, retko se desi da kocnica moze puno da pomogne, u nekim situacijama ni padobran ne pomaze, zato, kao sto rece Velja teraj negde sa strane da ga promasis. Ko je kupio stroma i mislio da je motor za jurenje sekundi i trkanje grdno se prevario, to je ipak motor za putovanje, za opustenu voznju. Zato, kada ste u naseljenom mestu uvek gledajete da smanjite brzinu na koju mislite da ste bezbedni i da lako mozete da eskivirate ili ukocite. Necu da lazem i da kazem da ne krsim propise, ali mnogo puta se zapitam da li mi to treba da se u sred sezone obogaljim i ostanem bez motora. Eto, to je neko moje misljenje.

Amin ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

@dimac

Tu i tamo levo desno tako je...

Ali motor ti je djavolska sprava koja pumpa gorivo i adrenalin ;D

I u voznji 50 na sat zna se desiti zajebana situacija.

Ako mi nalete dobra povoljna klesta od SVa uzecu ih svakako-ne da bih jurio sekunde nego da bih imao bolje kocenje.

Pa kod nas ti je svaki kilometar poklon od boga !

 

 

1. Znam to vrlo dobro, u pocetku kada sam kupio stroma, desilo mi se da sam na Dunavskoj magistrali vozio vise od 180km/h, one stene koje promicu na 1m od mene bas upotpune dozivljaj. Vozio sam prvi, reko drugarima polako cu, kako sam ja krenuo, tako su i oni krenuli za mnom. Kada smo posle stali i kada sam onako hladne glave razmislio sta sam uradio, hteo sam da lupam glavom u te iste stene. Pocetkom godine sam opet prosao Dunavskom, vozio sam 100km/h i pitao se da li sam ja bio normalan. Ali eto, neki (ja) su imali srece a neki nemaju toliko srece pa u najgorem slucaju izgube zivot.

 

2. Desi se i sa 50km/h, ali slozices se samnom da su mnogo vece sanse da se izvuces i ostanes ziv sa tom brzinom. ;)

 

Bas sam se rasprdeo, uhvati me nesto  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja