Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut
On 26. 1. 2024. at 17:45, Simke023 je napisao:

Dobar dan,

 

Vidim da ima više foruma gde je Strom glavna tema (odvojeno za 650). 

Do sada sam bio vozač u kategoriji maxi skutera (Burgman 400), a od pre par dana vlasnik sam jednog DL650XT. 

Motor je 2019 god. i kako cajger kaže prešao je malo ispod 16000 km.

Posedujem i LS2 bočne kofere ali nemam nosač za iste. Bio sam u Motobike-u Kać i nemaju ih na stanju, pa ako neko zna gde ili ih lično poseduje a želi da ih proda, neka mi se javi 😁

Hvala @abarth_maniac koji mi je pronašao Stroma i @Psychonaut koji mi je skrenuo pažnju na neke detalje.

 

 

 

 

V strom mala.jpg

viber_image_2024-01-10_18-23-25-717.jpg

viber_image_2024-01-10_18-23-32-614.jpg

viber_image_2024-01-10_18-23-28-866.jpg

Lepo ti ovo biciklo😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki DL650XT
On 30. 1. 2024. at 23:31, pedjazz je napisao:

Lepo ti ovo biciklo😁

Hvala druže. Ne mogu da dočekam da ga respedalam 😃

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Drustvo, na sta konkretno obratiti paznju prilikom kupovine V Stroma 650, odluka je pala bas na taj model pa sam u potrazi ovih dana, pa ako moze neki savet? Model do 2009/2010...

 

 

Promenio član Pavke_88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 7. 2. 2024. at 22:47, Pavke_88 je napisao:

Drustvo, na sta konkretno obratiti paznju prilikom kupovine V Stroma 650, odluka je pala bas na taj model pa sam u potrazi ovih dana, pa ako moze neki savet? Model do 2009/2010...

 

 

Da li su servisi (i koji) rađeni na vreme. Nisam čuo za neke specifične boljke, gledaj stanje, da ne lupka, ne zvecka, da lepo radi na leru, da vraća gas, itd.. Reći će ti se dosta na probnoj vožnji. Baci link ka oglasu, neko ko se razume da baci oko, možda sa slika vidi nešto (farban, kriv, ili potencijalni kandidat).

@sinisa66 lepo je na oko! Šta kaže glavna i odgovorna, udobnost zadovoljava? :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: Vespa px200, BMWF800GS
9 minutes ago, nafetS said:

Da li su servisi (i koji) rađeni na vreme. Nisam čuo za neke specifične boljke, gledaj stanje, da ne lupka, ne zvecka, da lepo radi na leru, da vraća gas, itd.. Reći će ti se dosta na probnoj vožnji. Baci link ka oglasu, neko ko se razume da baci oko, možda sa slika vidi nešto (farban, kriv, ili potencijalni kandidat).

@sinisa66 lepo je na oko! Šta kaže glavna i odgovorna, udobnost zadovoljava? :)

Kaze i ona lepo na oko,samo kratka voznjica bila tako da cemo znati vise kada napravimo veci djir.Pozz tebi!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
On 2/13/2024 at 5:22 PM, sinisa66 said:

Stigla i obuca za novu sezonu...sreca,sreca,radost!

423063093_1170562400587216_4922901657567998170_n.jpg

Po mom misljenju vrhunska guma. Na Stromu sam istrosio dva kompleta i sad sam za Teneru isto uzeo ove Metzelerke. U zdravlju da te sluze:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: Vespa px200, BMWF800GS
25 minutes ago, Nesasavage said:

Po mom misljenju vrhunska guma. Na Stromu sam istrosio dva kompleta i sad sam za Teneru isto uzeo ove Metzelerke. U zdravlju da te sluze:takoje:

Ovo mi je prva zamena posle fabrike,,,cuo sam da je ok,hvala kolega

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Ekipa imam pitanje, mjenjao bi ulje pa procitah na stranim forumima da je preporucljivo da na stromu 650 dospem ulje malo preko max. Narocito na modele od 2009 i mladje. Neki cak kazu puno prozorce je najbolje. Kao seviseri su iskustvom primjetili da se na taj nacin  cuvaju namotaji. Pije li ta prica vode ili je "rekla kazala".?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 703 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Narokaj ulja dok ne pocne da preliva na cep. Od viska glava ne boli. I svako jutro dolij jos malo ako je negde uspelo da izadje u medjuvremenu.

 

Ako je fabrika oznacila max nivo verovatno ima razlog zasto je to tako. Ali ovaj internet je najveci poligon za budale svih profila na planeti. Ne mislim konkretno na tebe, Role, bez uvrede. Nego generalno se svi nalaze pozvani da pricaju i filozofiraju o svemu i svacemu, pa nastaje maksimalna konfuzija. Evo pogledaj samo ove ravnozemljase i sve ce ti biti jasno. Sipaj to ulje kako su propisali i gas, ne zamaraj se glupostima. Svako dobro i jow jednom bez uvrede.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Ekipa imam pitanje, mjenjao bi ulje pa procitah na stranim forumima da je preporucljivo da na stromu 650 dospem ulje malo preko max. Narocito na modele od 2009 i mladje. Neki cak kazu puno prozorce je najbolje. Kao seviseri su iskustvom primjetili da se na taj nacin  cuvaju namotaji. Pije li ta prica vode ili je "rekla kazala".?
Budalastina teška. Ja sam svoje namotaje davno sprzio na kenjcu, ali zato jer sam 2 nedelje bio na putu sa BMW-jasima, koji su preko litrice i ja sam forsirao gas i vrteo ga na 7,5 hiljada obrtaja. Poželjno je da uvek bude bliže MAX, ali nikako preko jer to onda pravi druga sranja, razjebava dihtunge, semeringe... Ovo je priča koja je identična i čuo sam je milion puta, od Atile, Gagija iz Balosave i majstora diljem Hrvatske... Znači gledaj i prati potrošnju na kraju dana, proveravaš ujutru kad se ulje slegne nivo, i po potrebi malo dodaš.
Dok sam sipao Motul 5100 trošio je kao blesav, mislio sam otišao agregat. Bunilo me je to što je nekad potrošnja bila enormna a ponekad zanemarljiva, što sam pripisao tome da sam očigledno nekad fake Motul sipao a da to nisam ni znao. Onda sam na preporuku više majstora prešao na FUCHS-ov Silkolene crveni i potrošnja se svela na minimum a blago je rasla samo kad sam ga teslacio muški
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 5 sati, role je napisao:

Ekipa imam pitanje, mjenjao bi ulje pa procitah na stranim forumima da je preporucljivo da na stromu 650 dospem ulje malo preko max. Narocito na modele od 2009 i mladje. Neki cak kazu puno prozorce je najbolje. Kao seviseri su iskustvom primjetili da se na taj nacin  cuvaju namotaji. Pije li ta prica vode ili je "rekla kazala".?

Ja uvek sipam na max, nekad predje i bude skoro puno okce, kao pre neki dan kad sam menjao.

Od donje crte (min) do gornje crte (max) stane oko 300ml ulja, što znači da od gornje crte do punog okca bude oko 50ml, a ta količina ne može da napravi nikakvu štetu niti problem. 

Kad bi sipao pola litra - litar više nego što treba onda je moguće da bi napravilo problem, a za to treba da budeš baš stručnjak :D

Dosta zavisi i na koji način meriš, dal je na štenderu ili na točkovima, dal je baš u vagi ravan ili podloga nije idealno ravna, budu mala odstupanja u merenjima.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Znam da minimalno iznad nece praviti problem ali ne znam zasto bi to radio. Valjda gomila inzinjera zna to sracunati, nego eto bas sam na puno foruma citao da ljudi sipaju iznad MAX. Moj je presao 29.000 nisam primijetio do sad da trosi, ne vidim razlog da to radim

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL
Pre 11 sati, Gile je napisao:

Narokaj ulja dok ne pocne da preliva na cep. Od viska glava ne boli. I svako jutro dolij jos malo ako je negde uspelo da izadje u medjuvremenu.

 

Ako je fabrika oznacila max nivo verovatno ima razlog zasto je to tako. Ali ovaj internet je najveci poligon za budale svih profila na planeti. Ne mislim konkretno na tebe, Role, bez uvrede. Nego generalno se svi nalaze pozvani da pricaju i filozofiraju o svemu i svacemu, pa nastaje maksimalna konfuzija. Evo pogledaj samo ove ravnozemljase i sve ce ti biti jasno. Sipaj to ulje kako su propisali i gas, ne zamaraj se glupostima. Svako dobro i jow jednom bez uvrede.

Nema uvrede taman posla, inace sam mehanicar za auta i znam kako to funkcionise. Ali kad gomila nesto kaze pocme da kopka, narocito kada ja sam nemam iskustva sa necim. Onda sracunavam u glavi da nije do nagiba u krivini, potrosnje ulja, sad i tih namotaja itd.😂😂 Stvarno je zarazno ma koliko se kosilo sa logikom i pravilima mehanike. Ne mogu da vjerujem da su ti inzinjeri  sastavili masinu 2004 i do 2010 nisu otklonili greske, narocito sto se tice takvih banalnih stvari, ali eto procitam svasta pa moram upitati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Imam jos jedno pitanje, mozda je glupost ali danas sam vozio nekih 200 km. Jako mi smeta sto se motor u odredjenom opsegu obrtaja gotovo ne cuje. Pogotovo u petoj i sestoj  brzini kada je izmedju 4000 do 6500 obrtaja, tad najljepse ide bez ikakvog opterecenja i najbolje se odaziva na gas. Ali je bukvalno necujan, ili ja imam taj osjecaj. Ima li tu ikakva caka osim promjene auspuha? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Strom je poznat da fabrički zvuči kao pegla ili bešumni usisivač, odličan je za prikradanje a ako hoćeš jači zvuk onda spremaj pare za auspuF neki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Jasno mi je to mada ne volim ni kada ode u drugu krajnost. Zeznuto je voziti vise km i kada se cuje previse, ali je sigurnije. Neko je od clanova nesto radio sa izlaznom cijevi na kraju auspuha, sad ne mogu da nadjem post ili nije u ovoj temi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Citiraj

Ekipa imam pitanje, mjenjao bi ulje pa procitah na stranim forumima da je preporucljivo da na stromu 650 dospem ulje malo preko max. Narocito na modele od 2009 i mladje. Neki cak kazu puno prozorce je najbolje. Kao seviseri su iskustvom primjetili da se na taj nacin  cuvaju namotaji. Pije li ta prica vode ili je "rekla kazala".?

Prema uputstvu provera ulja je sledeća:

Upališ da radi na leru ili nakon vožnje, ugasiš - isključiš motor, sačekaš 2 - 3 minuta, motor je u vertikalnom položaju i nivo ulja treba da bude u nivou označenih crtica na prozorčetu.

 

Ja obično dolivam do maksimuma.

 

Strom ne troši ulje po magistralnim putevima i brzinama 80-120 km/h, ali na autoputu pri konstantnim većim brzinama troši i ulje a i benzin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

O kom stromu je reč, koji troši ulje, kubikaža i godište?
Moja hiljadarka 2014 ne troši ulje ni malo, kako god ga vozio.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Citiraj

O kom stromu je reč, koji troši ulje, kubikaža i godište?
Moja hiljadarka 2014 ne troši ulje ni malo, kako god ga vozio.

V-Strom 650 2008. godište.

Trošio je ulje i kao nov i sada sa pređenih 100.000 km, samo na autoputu pri brzinama 150-180 km/h.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja