Jump to content

Moto Zajednica

Bezbedniji pocetak i kraj moto sezone

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Statistika govori da se najvise moto padova dogodi upravo na pocetku i na kraju moto sezone!razlozi:hladan asfalt,hladne gume,drugaciji nacin kocenja i itd!Ovim putem apelujem na sve vas koji ste na dva tocka da obrazite paznju na ove cinjenice a u cilju sto duze i bezbednije voznje!Govorim iz iskustva a imam ga vec 25 godina!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

 

 

 

 

 

 

Navedite neki primer iz prakse!UCITE NA TUDJIM GRESKAMA!prednja kocnica glavu cuva a zadnja pomaze!bez padova 25 godina!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Sve je potpuno tačno, pazite se ljudi, lagano i po gasu i po kočnicama. Grip nije ni približno isti kakav je bio letos.

Pa kako cu da dajem gas po ovoj hladnoci. Vucem se ovih dana ko slina po putu  ;D Nma vise nista naglo kad je jutarnja temperatura 7 stepeni :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Sve je potpuno tačno, pazite se ljudi, lagano i po gasu i po kočnicama. Grip nije ni približno isti kakav je bio letos.

Pa kako cu da dajem gas po ovoj hladnoci. Vucem se ovih dana ko slina po putu  ;D Nma vise nista naglo kad je jutarnja temperatura 7 stepeni :D

Sigurnije je da krenes malo ranije ako vec ZURIS!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Dodao bih kao opasnost jos sto na pocetku i kraju sezone automobili i drugi ucesnici u saobracaju manje obracaju paznju na motocikle.Evo vec par dana mi neki bolesnici izlecu kao ludi(taksiste ne racunam jer je za njih to normalna pojava bar u mestu u kom ja zivim)Tako da moj savet je otvorite i 5 oko ako treba.A gas i naglo kocenje po hladnom asfaltu nikako.Drugar je par puta pao pri kocenju u takvim uslovima.Ali mislim da jos nije naucio na svojim greskama jer i dalje to radi:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

navedite neki primer iz prakse!UCITE NA TUDJIM GRESKAMA!prednja kocnica glavu cuva a zadnja pomaze!bez padova 25 godina!

Ne mogu da verujem da nisi pao za 25 god!!!

Koliko je to km za 25god?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Kada sam se vracao prosle subote posle urucivanja apela predsedniku na autoputu pravi horor. Kisa ne pada dovoljno snazno da  kapljice sa vizira spadaju ,vec u obliku neke magle koja se lepi za vizir i od koje nista ne vidis. Ako tome dodate i prljavstinu koje automobili ispred bacaju na kacigu ugodjaj slepila je potpun. Ali dobro,navikao sam na kisu,nije mi to bio neki problem. Pravi problem nastaje kada se predje naplatna rampa u  Bubanj Potoku i krene se dalje prema Nisu.  Ispred  EKO -ve pumpe i iza nje u duzini od 5-6 km putari su zalivali pukotine u asfaltu sa tecnim asfaltom --bitumenom.  Kada naidje motor po tom premazu i to za vreme kise -- dize se kosa na glavi i to ispod kacige. Kako nisam ljosnuo ni sada mi nije jasno. Prosto se otima volan iz ruku i osecate konstantno kako vam prednja guma proklizava. Ej,prokliza prednja na suvom pa uhvati ponovo grip --ali i taj delic sekunde bude dovoljan da te nesto presece i da se ledja oznoje. A zamislite konstantno proklizavanje duz 5 km puta. Hteo sam da stanem ali pomislih na nekoga ko takodje ne vidi nista od kise a vozi neku grdosiju od 20-tak tona, i odustanem.  Uz sve to moram da vozim vise od 110km/h jer tada kaplice spadaju sa vizira. Ispod toga ne vidim nista sem stopaljke vozila ispred sebe.

  Ljudi , oprezno, oprezno, ne mora se po svaku cenu sedati na motor svakog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

navedite neki primer iz prakse!UCITE NA TUDJIM GRESKAMA!prednja kocnica glavu cuva a zadnja pomaze!bez padova 25 godina!

Ne mogu da verujem da nisi pao za 25 god!!!

Koliko je to km za 25god?

Ako ti kazem da idem na sve moto skupove od 94god. a pre toga na moto trke jer nije bilo skupova onda izracunaj sam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

 

Kada sam se vracao prosle subote posle urucivanja apela predsedniku na autoputu pravi horor. Kisa ne pada dovoljno snazno da  kapljice sa vizira spadaju ,vec u obliku neke magle koja se lepi za vizir i od koje nista ne vidis. Ako tome dodate i prljavstinu koje automobili ispred bacaju na kacigu ugodjaj slepila je potpun. Ali dobro,navikao sam na kisu,nije mi to bio neki problem. Pravi problem nastaje kada se predje naplatna rampa u  Bubanj Potoku i krene se dalje prema Nisu.  Ispred  EKO -ve pumpe i iza nje u duzini od 5-6 km putari su zalivali pukotine u asfaltu sa tecnim asfaltom --bitumenom.  Kada naidje motor po tom premazu i to za vreme kise -- dize se kosa na glavi i to ispod kacige. Kako nisam ljosnuo ni sada mi nije jasno. Prosto se otima volan iz ruku i osecate konstantno kako vam prednja guma proklizava. Ej,prokliza prednja na suvom pa uhvati ponovo grip --ali i taj delic sekunde bude dovoljan da te nesto presece i da se ledja oznoje. A zamislite konstantno proklizavanje duz 5 km puta. Hteo sam da stanem ali pomislih na nekoga ko takodje ne vidi nista od kise a vozi neku grdosiju od 20-tak tona, i odustanem.  Uz sve to moram da vozim vise od 110km/h jer tada kaplice spadaju sa vizira. Ispod toga ne vidim nista sem stopaljke vozila ispred sebe.

  Ljudi , oprezno, oprezno, ne mora se po svaku cenu sedati na motor svakog dana.

Predprosle godine kad smo se vracali sa skupa u Sutomoru vozili smo svo vreme po kisi pa probaj da zamislis kroz sta smo sve prosli!Plana-Sutomore 525km.jos osecam kisu u kostima!za tu kilometrazu dzaba oprema!         

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

navedite neki primer iz prakse!UCITE NA TUDJIM GRESKAMA!prednja kocnica glavu cuva a zadnja pomaze!bez padova 25 godina!

Ne mogu da verujem da nisi pao za 25 god!!!

Koliko je to km za 25god?

ako ti kazem da idem na sve moto skupove od 94god. a pre toga na moto trke jer nije bilo skupova onda izracunaj sam!

Svaka čast!

Za 25 god samo kada pomislim koliko si puta ćopku podigao i spustio, guma, disk pločica, lanaca i lančanika promenio, servisa uradio a nijednom nisi pao to je zaista redak slučaj.

Svaka čast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

covek vozi hayabusu!

kralj :)

 

ja nisam 2 godine pao,calac naucio kako i kad da kocim :)

a i nepada mi napamet posto ako se to desi ode motor u oglase XD

samo sam prosle zime sa drugom vozio po ledu pa sam se malo izvrnuo ,al pao motor na mene pa ga ni ogrebao nisam,al zato noga (masnica precnik 3 centima):)

zakljucak:izbegavajte led,poledicu  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ma samo pametno i bez rizika treba voziti i sanse da padnes su odmah manje ali....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

 

Kada sam se vracao prosle subote posle urucivanja apela predsedniku na autoputu pravi horor. Kisa ne pada dovoljno snazno da  kapljice sa vizira spadaju ,vec u obliku neke magle koja se lepi za vizir i od koje nista ne vidis. Ako tome dodate i prljavstinu koje automobili ispred bacaju na kacigu ugodjaj slepila je potpun. Ali dobro,navikao sam na kisu,nije mi to bio neki problem. Pravi problem nastaje kada se predje naplatna rampa u   Bubanj Potoku i krene se dalje prema Nisu.  Ispred  EKO -ve pumpe i iza nje u duzini od 5-6 km putari su zalivali pukotine u asfaltu sa tecnim asfaltom --bitumenom.  Kada naidje motor po tom premazu i to za vreme kise -- dize se kosa na glavi i to ispod kacige. Kako nisam ljosnuo ni sada mi nije jasno. Prosto se otima volan iz ruku i osecate konstantno kako vam prednja guma proklizava. Ej,prokliza prednja na suvom pa uhvati ponovo grip --ali i taj delic sekunde bude dovoljan da te nesto presece i da se ledja oznoje. A zamislite konstantno proklizavanje duz 5 km puta. Hteo sam da stanem ali pomislih na nekoga ko takodje ne vidi nista od kise a vozi neku grdosiju od 20-tak tona, i odustanem.  Uz sve to moram da vozim vise od 110km/h jer tada kaplice spadaju sa vizira. Ispod toga ne vidim nista sem stopaljke vozila ispred sebe.

  Ljudi , oprezno, oprezno, ne mora se po svaku cenu sedati na motor svakog dana.

 

Ista subota, prosao autom, sa novim gumama, dobrim autom, pri nekih 150kmh me je tako bacilo par puta da sam odmah spustio brzinu dok nisam prosao te "popravke". I u povratku ista stvar... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

 

 

 

navedite neki primer iz prakse!UCITE NA TUDJIM GRESKAMA!prednja kocnica glavu cuva a zadnja pomaze!bez padova 25 godina!

 

 

 

Svaka cast,sve pohvale...Samo tako nastavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Proveravajte sto cesce pritisak u gumama jer su prosli topli dani!Kupite brisac vizira kacige koji se umece na rukavicu leve ruke!Nije skup a mnogo znaci  kad vozite po kisi!Po katalozima se krece oko 3eura!Izbegavajte nagle pokrete i nagla dodavanja po gasu,kocnicu spremite blagovremeno!U voznji pokusavajte da predvidite situacije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Proveravajte sto cesce pritisak u gumama jer su prosli topli dani!Izbegavajte nagle pokrete i nagla dodavanja po gasu,kocnicu spremite blagovremeno!U volznji pokusavajte da predvidite situacije!

Ovo je kratak ali odličan savet. Imao sam prilike da se vozim sa momcima koji nemaju iskustva po kiši i kada nas negde uhvati kiša oni ne veruju šta se dešava sa motorom i obično se preseku i kao ovo je opasno itd. Nema naglih reakcija kao na suvom to je poenta..

Po kiši  možeš da budeš veoma brz (ne mislim na pravac već na krivine) samo moraš da voziš onako kako piše Vladica69.

Kreneš lagano, dobiješ confidence i posle sve ide kao voda.

Ne moraš da voziš na kolenu ali možeš da imaš jednu lepu konstantnu brzinu vez velikih usporavanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja