Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za OZBILJNU ceradu (Oxford, Coverlux...)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
pre 17 minuta, boza_kg je napisao:

@MOTOM Ja parkiram pod krovom, nema ni kiše ni sunca, i za sad cerada je još uvek kao nova, a prošlo je više meseci.

E, to se ne računa. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2033 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Istih je dimenzija kao što je naveo @BaneVuk58. Meni ne odgovara zbog visokog vizira, inače je vrh.

Ma neću da prodajem, platićeš piće nekom prilikom :) , ako ti treba - tvoja je. Samo pusti kontakt adresu, pa šaljem.

 

crivit.thumb.jpg.52c33d50dfa170c725fce3c5b5a0f167.jpg

Ako ne odgovara,

prosleđujem dalje... 

A piće može uvek, I klopa... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Meni se ta crna debela pocepala na dva tri mesta posle prve jače kiše sa ne prejakim vetrom. Možda sam ubo loš primerak.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2033 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 12 minuta, boza_kg je napisao:

Ma svaka će da se pocepa ako landara na vetru...

Ko, suvozacica ili cerada? :neznam:

Promenio član BokyBoy
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

 

Pre 11 sati, BokyBoy je napisao:

Ako ne odgovara,

prosleđujem dalje... 

Ja se prijavljujem u tom sličaju. Ako ti je mala, pogledaj ovu (https://novi.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/obezbedjenje-motocikala/cerada-za-motorcikle-xxl-264-x-104-x-127-cm/oglas/108794993?filterId=2142676500), to je najveća.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Teška je ova iz LIDLA , ali nije loša za tu lovu. Koristim je godinu dana. Pre toga imao OXFORD koja je 5X lakša i manja za pakovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Искочи ми на инстаграму оглас за цераде за мотоцикле, овде поприлична гомила модела и величина ... јел имао ко искуства са овима ?

WWW.AUTODRAGSTOR.RS

 

 

Promenio član ПИпезос

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kako dolaze hladnije noći i jutra, problem sa mačkama postaje ponovo aktuelan.

Uzeo sam da probam ovakav sprej protiv obeležavanje teritorije od strane ljubimaca.

camon.jpg

 

https://www.pet-centar.rs/amici-e-felici-repellent-sprej-za-zatvorene-i-otvorene-prostore-300ml.aspx

Ovaj sprej je za unutrašnju upotrebu, nije agresivan i ne ostavlja fleke. Oprao sam skuter, oprao ceradu u veš mašini, i prskam okolinu skutera, po njemu, pa onda i preko cerade :), svako veče.

Prošlo je 5 dana od kad ga koristim, i za sad se čini da pomaže! Nisam da ovo vreme zatekao da su mačke zapišavale ceradu, a ni psi točkove, kao što znaju.

Ne znam da li možda još nije dovoljno hladno pa da mačke još nisu navalile, ali iskreno se nadam da će pomoći.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zanimljivo Božo. Nisam imao pojma da to postoji....

Kad si napisao "za unutrašnju upotrebu" mislio sam da fataš mačke pa im prskaš u usta...

Medjutim ovo drugo je ipak lakša solucija...


  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

:) Ma ne, ne mrzim ja živuljke, samo ne marim da ih vidim blizu mog motorina :)

Ima raznoraznih ovih preparata. Neki su namenjeni za spoljnu upotrebu, tipa bašte i dvorišta, kao ne spira ih kiša, pa ko velim da su agresivniji, a ne bih da rizikujem još da naprave neku reakciju po metalu ili plastikama pa da ukake stvar.

Ovaj sprej što sam slikao može i za po kući, po nameštaju i tako to. Bio sam skroz skeptičan, probao iz čistog očaja. Ali za sad izgleda da radi :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 23 minuta, Bokes je napisao:

Zanimljivo Božo. Nisam imao pojma da to postoji....

Kad si napisao "za unutrašnju upotrebu" mislio sam da fataš mačke pa im prskaš u usta...

Medjutim ovo drugo je ipak lakša solucija...

 

Znaci oplakao sam:lol3:Toliko se smejem da sam morao to da napisem.Aaaa cirkus totalni

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Kako dolaze hladnije noći i jutra, problem sa mačkama postaje ponovo aktuelan.

Uzeo sam da probam ovakav sprej protiv obeležavanje teritorije od strane ljubimaca.

camon.jpg

 

https://www.pet-centar.rs/amici-e-felici-repellent-sprej-za-zatvorene-i-otvorene-prostore-300ml.aspx

Ovaj sprej je za unutrašnju upotrebu, nije agresivan i ne ostavlja fleke. Oprao sam skuter, oprao ceradu u veš mašini, i prskam okolinu skutera, po njemu, pa onda i preko cerade :), svako veče.

Prošlo je 5 dana od kad ga koristim, i za sad se čini da pomaže! Nisam da ovo vreme zatekao da su mačke zapišavale ceradu, a ni psi točkove, kao što znaju.

Ne znam da li možda još nije dovoljno hladno pa da mačke još nisu navalile, ali iskreno se nadam da će pomoći.

Ja kupio nesto slicno bas pre par dana, samo meni nisu problem macke, vec komsije koje bez ikakvog razmisljanja dozvoljavaju svojim ljubimcima da zapisavaju sve po ulazu i oko ulaza.. Razmisljao sam da li da se svadjam sa njima ali ako im nije glupo da puste kuce da pisa po liftu koji koriste svakodnevno, sigurno ne bi pomoglo svadjati se sa njima, moze samo da odmogne. Ljudi su stavljali otrov po liftovima, ali treba smisliti neki otrov za vlasnike a ne da stradaju neduzne zivotinje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 436 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)
3 hours ago, boza_kg said:

Kako dolaze hladnije noći i jutra, problem sa mačkama postaje ponovo aktuelan.

Uzeo sam da probam ovakav sprej protiv obeležavanje teritorije od strane ljubimaca.

camon.jpg

 

https://www.pet-centar.rs/amici-e-felici-repellent-sprej-za-zatvorene-i-otvorene-prostore-300ml.aspx

Ovaj sprej je za unutrašnju upotrebu, nije agresivan i ne ostavlja fleke. Oprao sam skuter, oprao ceradu u veš mašini, i prskam okolinu skutera, po njemu, pa onda i preko cerade :), svako veče.

Prošlo je 5 dana od kad ga koristim, i za sad se čini da pomaže! Nisam da ovo vreme zatekao da su mačke zapišavale ceradu, a ni psi točkove, kao što znaju.

Ne znam da li možda još nije dovoljno hladno pa da mačke još nisu navalile, ali iskreno se nadam da će pomoći.

Ne bacaj pare, vec sam bacio. 

Kupi u lidlu ceradu, stavi ringlice (metalni prsten kao na kamionskoj ceradi) na ivici cerade kod prednjeg blatobrana i zadnje osovine na obe strane paralelno. 

Pertle vezes na jednoj strani pa kad nabacis ceradu podvuces pertle ispod motora i provuces kroz ringlice. Zategnes i macke ne mogu da se podvuku. 

Ja koristim zatezace pertli kao na duksu umesto vezivanja. 

Valjda sam bio jasan.

Promenio član SQTR
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jasno. Ja imam Lampa Optima Plus ceradu (ima slika prethodni ekran), knap je i prati oblik motorina, kad se zakopča, nema mnogo lufta da se mačke podvuku. Ali to ne rešava skroz problem, jer se mačketine onda penju po ceradi i spavaju odozgo.

Česta i nemila scena - krećem ujutru na posao, i zateknem da se cerada još cedi od zapišavanja :( Mačori je izobeležavali samo tako, smrdi katastrofa, štipa za oči.  Sad je treba skinuti i spakovati u kofer, a da ne umažeš ruke i odeću...

Prava muka, ko to nije doživeo njemu je možda bude i smešno, al nije uopšte.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ako se sećaš, dok sam vozio Hondicu imao sam isti problem. Skuter stajao pored zgrade, ispod krova, zaklonjen i nikome na smetnji. Ali se ispostavilo da takva situacija nije zapala za oko samo meni već i mačkama. Dobro im došao moj skuter da ne spavaju po kutijama i betonu. Brzo su se nastanile one najjače. Nisam uspeo da ih rasteram nikako. Htedoh da od pleksija i profila napravim garažicu samo za njega ali sam odustao jer bi se vrv dopalo i lokalnim pijancima koji se okupljaju u parkiću preko puta. A i ne bi bilo pristojno, zid je od moto servisa koji tu radi aktivno.

Problem sam rešio tako što sam iznajmio garažu. Drugog rešenja nije bilo.

Tebi je skut nov i greota da ga mačke obeležavaju i grebu kad se penju i silaze.
Imaš li ti opciju da napraviš neku pristojnu konstrukciju ili kupiš onu ceradnu garažu što ih reklamiraju?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A slična priča. Isto je ovo moje fino ćoše pod krovom, gde nikome ne smetam, ali se sviđa i zverovima.

Hteo sam da napravim montažnu garažicu, pitao sam upravnika zgrade, nikom ne bi to pravilo problem, ali čovek je vojni penzioner, krutih shvatanja, počeo da komplikuje priču, pa ništa od toga. Bolje bi bilo da sam montirao bez pitanja, verujem.

 

Što je najgore, dao mi je drugar mesto u garaži za dž., na 200m od moje zgrade, sa super uslovima unutra. Ali problem je što se često neko od komšija parkira ispred kapije, iako stoji znak "pauk nosi", pa ne mogu da uzmem vozilo kad meni odgovara :( Pisao sam i žalio se po temama i pre, pa izvinte što se ponavljam. Tu zimujem i ostavljam motorin kad nisam duže kući. Sad kad sam se vratio sa mora, nisam mogao da uzmem skuter 2 dana, jer je komšija preko puta ostavio BMW (a šta bi drugo!) ispred kapije, a odneo ključ sa sobom... Da zovem pauka, ne ide baš ni to, gost sam u garaži, ne bih baš da ratujem sa sa komšilukom...

 

Neka garaža za izdavanje u okolini ne može ni da se nađe, to je sad postalo kao suvo zlato, zbog silnih automobila. Da idem negde daleko, ni to mi ne vrši poso, skuter mi služi umesto nogu, treba mi da bude blizu mene.

 

I tako, muke kolko hoćeš, ako mi ovaj sprej ne pomogne, ne znam šta ću :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Imam ideju!

Pritisni tog ex militaris. Prebaci na setimentalnost, ratni raspored, ovo ono, komanduj kad on naidje, predaj mu raport.

Ima da popusti.

Šalu na stranu, mislim da ti tu leži naveća šansa. Prikupi potpise stanara lagano i kreni u akciju. Valjda će da ukapira.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere

тренутно продају у лидлу цераде за моторе, купио је, за мој укус превише озбиљна, робусна, очекивао неки шушкавац да заузима мало места, делује водонепропусно, квалитетно за дуже коришћење

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Ima Lidl u ponudi i tu kako je zoveš ''šuškavac'', pojaviće se verovatno kad bude ponovo moto program aktuelan. Nju koristim za putovanje, jer je lagana i ne zauzima mnogo prostora.

Ova koja je trenutno u ponudi je dosta teža i kako ti reče, baš robusna.

Odlična je za ''stacionar'' ko ne koristi garažu. Nisam odoleo da je ne uzmem za 2k din.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Imam obe. I mogu reci odlicne su. Ova tanja izdrzala celu kisnu sezonu. A znamo kako je bilo. Motor ostajao suv. Kupicu je opet za sledecu sezonu. 

 

Ovu deblju koristio jednom i nemam potrebe. Kao sto rece kolega gore, dobra je kada se ne skida cesto, za nekoga ko nema garazu.

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Treba kupiti obe Lidlove, jer nema ništa ni približno tom kvalitetu za tu cenu. Jedino je problem što nisu baš za kad imaš i kofer i viši vizir, ne prate oblik.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Uzeo i ja danas ovu robusniju iz Lidla,imam i Oxford koja je dosta tanja,pa ću kombinovati jer je motor napolju cele godine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja